Kočárek na miminko, kombinace, houpací. Poraďte značku

matmisa
26. únor 2009

chtěla bych poradit s kočárkem. Sháním kombinaci -hluboký kočárek, sportovní, autosedačku. Vhodný do města, ne trojkolku, velký, přední kolečka otáčivá. Ne zas tak drahý.Hlavně houpací. nevíte o nějaké značce? děkuji 🙂

yanna.o
4. bře 2009

radkar, jo ještě... 😅 samozřejmě to není tak precizně provedený jak zippy - v detailech.. myslím tím třeba boudu. Když se sklopí tady, vypadá to takhle http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=113... Když sklopíš u Zippy, bude to vypadat vždy super 😉 Stačí kouknout na kočárky (jakékoliv) od Knorru nebo od Hoca. Takhle je to provedený. Potah to má takový lesklejší, ne jak Hoco. Mám tmavěmodrý, takže se mi chytaj na něj chlupy, ale tohle já neřeším, ošmrdlám a je. A zas tak hrozný to není, abys nemyslela, že jezdím s chlupatým kočárem a každý to vidí už zdálky 😀 Funkčně je to ale stejný, od golfáčů zázraky nečekám - od žádných 😉 Brzda i aretace jde dobře, páčky nejsou malý a schovaný mezi koly. Nijak se samovolně nezkřivuje konstrukce. Mám to na popojíždění, jak malý začal chodit, tak je to jen o tom se někam dopravit, takže ani nevím, jak bych je rozbila..
Jo... a nemá to žádnou výbavu - pláštěnku, nánožník, držák na pití 😉 Ale krásně pasuje nánožník golf od Emitexu. Koukala jsem i na uni od ABC, ale ten emitex se mi líp uchycoval, zacvakává se (kolem konstrukce) jak kšíry. Golf je až k boudě, ABC design se obtáčí kolem madla a připíná patentkami a kolem konstrukce asi i suchými zipy..už nevim.

yanna.o
4. bře 2009

radkar, kouknu a ty to chceš jako doplněk ke kočárku do MHD nebo pro batole nebo pro mladší mimčo?

yanna.o
4. bře 2009

astrane, tam zrovna nepíšou moc info.. a nemá to textilní koš 😀 😀

radkar
4. bře 2009

No takhle. Já mám dcerku necelý rok. V zimě ted používám trojkombinaci. Ale špatně se s ní jezdí ve sněhu(má přední kolo dvojté nenafukovací- ve sněhu špatný). Tak jsem chtěla tenhle kočár prodat, na léto koupit ten sprint a na zimu pak třeba z druhé ruky klasický sporťák se čtyřma nafukovacíma kolama. No velké plány no 😀

yanna.o
4. bře 2009

radkar, jasně.. obstarám malého, co se právě vrací s taťuldou (já si jako nemocná válím šunky, mám v sobě 2 brufeny 😒 , tak mi otrnulo 😀 ) a pak odpovím na ten obrázek. Ale neznám baby desing sprint, musela bych ho nejdřív vidět.

astrane
4. bře 2009

Ale má to řemínky! 😀 No já si ten seznam toho co chci právě potom udělala a hledala cíleně...jinak by se člověk zbláznil a co prošlo na netu,to jsem pak šla okukovat v reálu 🙂

radkar-všechny golfáče jsou hrkátka 😀 Já mám chicco multiway a i když je festovní,není to pořádnej kočár.ale na ježdění ve městě je to fajn,všude se to vleze,hlavně se to dobře skládá do auta...
Ten tvůj vybranej vypadá pěkně,ale nevím,jak dlouhé má lůžko....pod 85 cm nechoď 😉

yanna.o
4. bře 2009

radkar, myslíš, že to, co se povaluje na sedáku, ten bílý textilní pruh.. je pás přes madlo? http://www.moje-miminko.cz/graphics/products/10...

yanna.o
4. bře 2009

astrane, ano tak tak.. mnoho typů i takovýchto porstornjších gofosporťáčků má krátké lůžko! ale tak ony ty starší děti tam moc nespí.. tedy vysvětlím na sobě, páč v zoo sem tam vidím dítě spící i v těch nejobyčejnějších šílených golfáčkách 😅 Malý mi tam usnul 2x a to tak, že usnul v autě a nechal se přenést do golfů, páč byl odpadlej, jelikož jsme vynechali polední spaní 😉 Jinak tam nespal nikdy. a neusnul ani unavený, drncá to a taky on se nechá rozptylovat okolím a taky už nespí tolik jak mimino. Takže zvážit, zda je spaní důležité nebo ne - myslím v těch golfáčích, protože kdyby se dalo vybírat i z těch, co nemají polohovací nohy, tak by se výběr rozšířil, ale teda i by to pak bylo o to víc o nervy 😅

astrane
4. bře 2009

když nemá dítě ještě rok,radši bych počítala s tím,že tam ještě i párkrát schrupne... 😉 🙂

radkar
4. bře 2009

astrane Tak jsem koukla a má lůžko 89cm. Toho se trochu bojím, aby to nebylo moc hrkátko, ale zase si říkám, že na léto by to mohlo snad stačit. Do lesa s tím nepojedu. Ale je fakt, že nerovným cestám se člověk nevyhne-myslím typu kostky ve městě, sem tam rozbitá silnice. 😅

yanna.o
4. bře 2009

no, to je pravda, do roka a pro jistotu kolem roka bych polohování chtěla. Většinou se kočáry využijí přes rok, rok a půl. Ale čím dál míň. Astrane tam dítě (v kombinaci) spí ještě teď ve dvou letech, protože s ním odpoledne jezdí do hospody 😀 😀 Oni jsou na procházce venku, v klidu přírody 🙂 Já jezdila na spaní do roka tak na 4 až 6 hodin, v roce to bylo na 2 hodiny a odpoledne ještě na půl hodiny až hodinu. Ale přes oběd většinou už jen doma v postýlce. A to vydrželo dodnes. Na spaní v kočáru už jsme odvykli, spíme jen přes oběd, a to 2 - 3 hodiny. V kočáru by spal, kdybych denně chodila stejnou cestu v lese, to by ho uklimbalo. Takže je to individuální. obecně ale v golfáčích děti spí příležitostně a už to tak nehoří. Jsem ráda, že mám 85 cm lůžko, ale vlastně to vůbec nevyužívám..

yanna.o
4. bře 2009

a teda v létě by byl mimču rok a půl nějak..

radkar
4. bře 2009

ten válející pruh myslím je na to madlo. No že by mě tam kvůli drncání neusla to mě ani nenapadlo. No to jsou vyhlídky 🙄 No možná to moc řeším. Myslím, že hodně mamin používá v létě jenom golfky ne?

radkar
4. bře 2009

v půlce dubna má rok

radkar
4. bře 2009

A možná by mohlo to hrkání trochu ztlumit ta měkká vložka, co tam je....? 😝 Možná jsem naivní 😀

astrane
4. bře 2009

mě usne bez problémů i v golfáči,nemá s tím problém 😉 ale na denní ježdění se spaním to není...Až když už tam spí jen občas,třeba když jdete na dýl nebo na celodenní výlet a tak...ale ne denně,na to to myslím ani není myšlený.prostě je to na procházky a příležitostně v tom může klidně i spát

radkar
4. bře 2009

Ale tak ona mi Míša taky moc v kočáře nespí ani ted spíš příležitostně. Snažím se být v době spánku doma, protože doma spí dýl, nikdo jí nebudí. Venku stačí, když někdo zařve nebo zaštěká pes a je vzhůru. Ani nemusí hrkat kočár 😀 Spíš mi jde o to, když se s kočárem dostanu někam na trochu hrbolatý povrch, jestli to jde s tím drncáním...?

yanna.o
4. bře 2009

ano, příležitostně na spaní, proto se to polohování zad i nohou hodí. Je to individuální. Mně malý neusnul ani v kočáru, když jsem vjela do města. Jednou vlastně jo, popravdě jsem do města spávat nejezdila. Opakuji, že v zoo vídám děti spát i v prachobyč golfáčkách 😉 No jestli už teď spíte raději doma, tak počítej, že jak začne ťapat, tak to bude na popojíždění, příp. procházky třeba na nějakém výletě, zámku, zoo, kdy možná občas usne. Je v tomhle jak náš malý, kterého také vždy všechno vzbudilo. Proto jsme v kočárku spali v přírodě, kde nebyl kravál nebo doma v postýlce 😉 V přirodě ho nic nerušilo, na trasy byl zvyklý, bylo tam málo lidí a "ticho".

yanna.o
4. bře 2009

Navíc bude léto, necháš mimčo třeba lézt nebo chodit na louce 😉 Děti začínají ťapat zpravidla mezi 10. a 16. měsícem, často kolem roku plus mínus 😉

radkar
4. bře 2009

Tak by mi tenhle golfosporťák-jak si to hezky nazvala 🙂 na léto stačit bude ne? I bez nějakého "postraního" kočáru s většíma kolama.

yanna.o
4. bře 2009

pás přes madlo
+ dítě nepodjede pod madlem, nemusí se pokaždé kšírovat kolem pasu (pozor, některé dítě nesnáší kočár nebo jsou moc živé a mohou vyvádět)
- nemůžeš pak v chladných dnech pořádně přikrýt a když pás odepneš, tak se tam plácá. Nemůžeš ani odepnout madlo, dítě strkáš vrchem i s botama. Já jsem ale za něj ráda kvůli tomu plus 😉

košík - krásný, velký!! 😉

kola - větší průměr než golfky (platí, že čím větší kola jsou, tím větší nerovnosti zvládnou) - pokud budou odaretovaná, budou se občas sekat v různých škvírách, protože se otočí jiným směrem, než je směr jízdy. Ale zvykla jsem si i já a to je co říct 😀 Už s tím umím jezdit a když se seknu, tak jsem v klidu a umím si poradit 😀

odpružení - nutno srovnat s ostatními kočáry - tj. konkrétně jané nomád, inglesina zippy, perego pliko atd.

Nebála bych se toho, možná tento bude drncat míň než golfáče s menším průměrem kol. Někdo si koupí super lehké obyčejné golfky, jen ty tyčky. Ale bohužel je pravda, že se pak s nimi jezdí mnohem hůř - seká se na všech nerovnostech, hrozně to s dítětem klepe, ovládá se to silou. Do toho bych nešla. Samozřejmě není to guma, takže to v kontaktu s nerovnostmi hlučí, jízda je tvrdší než u odpružených kombinací. Ale to dítě tam už nebude tolik a bude ho zajímat, kde co lítá. Kočár začne ztrácet na významu a ani to drncání už se tolik neřeší. Ale tohle je hrozně individuální. Má-li to být náhradní kočár, záleží na tom, jak často musíš jezdit. Zda máš dětské hřiště u nosu nebo pár kiláků. Pokud bys byla přírodní matka, tak v terénu, po hrbolatých nebo kameny sypaných cestách bych s tím denně jezdit nechtěla. Ve městě by to bylo OK - tzn. sídliště, sem tam přejet kočičí hlavy a staré chodníky a pak zas vjet na přijatelný chodník.. To už můžeš posoudit ve srovnání s tím, co máš, když už víš, kudy a kam jezdíš 😉

radkar
4. bře 2009

Tak jo, já to nějak promyslím. Ale je pravda, že furt s kočárem taky nejezdím. Máme takovou tu boudičku za kolo, už loni jsme s ní jezdili. To tam ještě byla samozřejmě v autosedačce. A bude chtít ťapat, tak do toho asi půjdu. Děkuju moc za rady.

yanna.o
4. bře 2009

Dále zkus:
- zda a jak se odepíná madlo (systém a zda to jde složitě)
- zda leh odpovídá udávaným údajům (délka)
- zda bouda není jen kus hadříku (kus hadříku jsem viděla u nurse nekko - u jiných nurse ne.., to byla opravdu tenká jednoduchá látka přilíplá vzadu suchými zipy a když se položil do lehu, tak se tak krásně přizvedával, že jsem se bála, že mi malý zadem vyjede ven.., krytí té boudy fakt špatné)
- brzdy, zda zapadá do ozubeného kolečka nebo válečku se zářezy - do válečku je horší se trefit
- opěrka nohou (zda na ní dosáhne chodidly)
- pásy, zda nejsou moc krátké a nemačkají ramínka směrem dolů - já nepásám a když, tak jen kolem pasu. Pásat se musí podle mě jen hodně živé děti
- zda boční opěrky hlavy jsou vyztužené nebo ne - detail. opět dám příklad na nurse nekko - jsou měkké, ale nevyztužené, takže se po položení hlavičky splácnou ke straně
- zda váha je opravdu jen 8 a půl kila - to musíš potěžkat v krámě a srovnat se zippy a dalšími golfkami, které by měly takhle vážit taky. Jde o to, že vzhledově podobné kočárky jako je tento baby design jsou těžší..
- zda není krátká opěrka zad a hlavička nepřečuhuje (bývá to u podobných typů kočárků - stejně jako krátký leh, proto se na to podívat či se zeptat majitelů, může to být OK)
- jak dobře se přizvedává - spojené madlo je určitě lepší než berany, ale pokud je špatná páka, tak je to nesrovnatelné s kočáry, které mají dobrou páku - zkusit jen pro porovnání přizvednout jané slalom, nomád či ty vejčité golfky typu tfk buggster
- zkusit s dítětem, jak se mu tam sedí, jak se tam vyjímá 😀
- záda se snad polohujou snadno a klasicky páčkou vzadu ..
- složený zabere víc místa než golfky, protože se to skládá na placku (golfky zaberou cca o třetinu méně)
- bouda zřejmě dopředu překlopit nelze (detail.. využívám občas při přebíhání z obchoďáku do auta, když je hnusně)
- to na rukojeti zřejmě slouží ke skládání...?

radkar
4. bře 2009

S tou váhou máš pravdu. Já už to taky řešila. Zdá se mi 8,5 kg málo, na to že je tak bytelný.

yanna.o
4. bře 2009

větší váha je znát hlavně v situacích
- když jezdíš do stoupání, často jezdíš do kopce
- když kočár vynášíš do MHD nebo po jakýchkoliv jiných schodech i s dítětem uvnitř
- když přizvedáváš na obrubník nebo přes jiné hrboly - v tom ale hraje roli i páka 😉
Na rovině je to víc jedno.. dvě kila sem, dvě kila tam 😀
Jiné kočárky s vellkým košem jsou ty, co nemají polohovací nožky a jsou víc obyč než třeba inglesina zippy - tj. peg perego aria, inglesina esspreso atd.

yanna.o
4. bře 2009

Není zač, ono to s kočárkem bude čím dál míň horké 🙂

astrane
4. bře 2009

Rozhodně vyzkoušet s dítětem...Aby bylo vidět,jak mu to sedí,zda má kolem sebe dost místa a kolik má místa nad hlavou-tj.jak vysoko končí opěrka zad a jak vysoko je střecha a mít tam nějakou rozumnou rezervu,aby to v létě určitě nepřerostla-třeba Dema má děsně krátký ty záda-malej se tam v roce nevešel-opěrka končila těsně nad jeho krkem a nožičky když opřel,tak je měl taky takový hodně pokrčený....jinak já narozdíl od Yanny nemyslím,že by měla na opěrku nohou dosáhnout už teď,pak by se tam musela moc krčit.... 😉

astrane
4. bře 2009

Já myslím,že tak nějak bude vážit....do 10kg se určitě vejde a to se zvládnout dá,i odnést i s dítětem...to má ten náš muliway taky.... 😉

yanna.o
4. bře 2009

jinak cena je supr a všem golfkám drkotaj kolečka. Hlavně pokud jsou odaretovaná, tak na hrbolech mám o ně obavy 😅 Ale zvládaj, zvládaj 😎 😀 😀 jsou malý no.. 😅 na normálních chodních a zámkové dlažbě ok, nerovnosti pristě přejedu,do terénu nejezdím, na to mám velký gumový kola 😉

yanna.o
4. bře 2009

na opěrku nožiček ne hned teď dosáhnout, ale při prohlížení v krámě je jasné, že u některých kočárů na ní dítě nedosáhne nikdy 😉 jané nomád, hartan buggy - jen příklady 😉 jde to poznat i odhadnout dopředu, kolem roka určitě. děti rostou rychle, ale už ne tak dramaticky..