Kočárek na miminko, kombinace, houpací. Poraďte značku

matmisa
26. únor 2009

chtěla bych poradit s kočárkem. Sháním kombinaci -hluboký kočárek, sportovní, autosedačku. Vhodný do města, ne trojkolku, velký, přední kolečka otáčivá. Ne zas tak drahý.Hlavně houpací. nevíte o nějaké značce? děkuji 🙂

astrane
3. bře 2009

Poku dítě sedí,tak je to dobrý.Vleže standartně nepřístupné...to ten Deltim je na to i vleže lepší a to taky přístup nic moc,ale zase je hodně velikej ...

yanna.o
3. bře 2009

astrane, já to u těch golfáčů mám fakt blbý s tím přístupem - bez odepnutí jedné patentky (je jich asi 6?) nemám šanci..
tereziep, inglesina dřív dělala nějaký yetti, který měl pevný podvozek a asi i přehazovací ručku. 11kilový sporťák a prostorný atd. je supr volba. Já bych chtěla sporťák, co na něj jde maxi cosi vejce, do kterýho půjdu a zkusila bych ty otočný kola 😉 My nejsme tak velcí, do Inglesiny můžem i teď v 19 měsících 😉

yanna.o
3. bře 2009

jo ale jako na leh ty nohy přesahujou, to zas jo 😉 jenže už nechodím na uspávací procházky, toho jsem si užila až až 😝

astrane
3. bře 2009

No já s nima na jaře taky končím-vyměníme kočár za tříkolku a mladej pán bude šlapat sám 😀

yanna.o
3. bře 2009

já ani nevím, co jsem si myslela, když jsme kupovali magnuma. Asi že pak koupím tak jako tak golfky.. No a to se vlastně stalo 😀 Ale mezitím jsem si rozšířila obzor o sporťáky a golfosporťáky a s některými bych se chtěla projet, když ne je vlastnit 😅 Nemusím mít všechno 😉

astrane
3. bře 2009

JInak kamoška má tento sporťák-teda hodně podobnej(skoro stejnej) ale na internet.stránkách ho nemají jen v obchodě.Má 11 kg a nejezdí se s ním špatně-je velkej a dobře odpruženej.Mě by vadilo,že nemá přeh. rukojeť,páč já vozím opačně... 😉
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?...

yanna.o
3. bře 2009

3000,- ??? 😅 😀 😀 to je dumpingová cena.
Udávaná váha je fajn.

yanna.o
3. bře 2009

golfky mám tyhle
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/image.htm?im...

je tam trochu vidět, že se do koše nedostanu, když na boku neodepnu jednu patentku. Hned nad košíkem se totiž kříží dvě tyče. Inglesina Zippy, perego pliko p3 apod. mají košík zavěšený níž, na konstrukci na to mají udělané háčky 😉 Já tohle ale moc dobře věděla, když jsem ho kupovala a stejně jsem do toho šla, i když po zvyku na inglesinu to byl nepříjemný šok 😅

astrane
3. bře 2009

No jo tam se nedá dostat ani z boku ani zezadu 😖
Ten můj kočár stál jako sporťák 4,5.Zbytek byl navíc dokoupenej,aby se dal použít od narození-takže taky žádná pálka 🙂

yanna.o
3. bře 2009

ten můj košík je fakt něco 😀 ale jak odepneš boční patentku, tak už to tam nacpat jde 😎 se tím udělá pěkná mezera

ty ceny jsou fakt legrační 😀

astrane
3. bře 2009

To se ti zdá.To spíš většina kočárků je nechutně předražená.. 😝

yanna.o
4. bře 2009

kočáry jsou dneska předražený a cena neodpovídá kvalitě, ale zas na druhou stranu když to vezmu tak, že na kočár jsou nějaké výrobní náklady, živí se na tom dost lidí, platí se náklady na provoz a zaměstnance atd., přirazí se maloobchodní cena, tak je to trochu zvláštní.

yanna.o
4. bře 2009

terez, my se v 8 měsících vešli takhle:
http://img2.rajce.idnes.cz/d2/0/749/749219_d675...

(tak a doufám, že to tady teď neroztáhnu kvůli dlouhému názvu.., stejně se to zas neprolinkuje celý 😝 )

Porodní váha byla 3100, v půl roce dvojnásobná, v roce trojnásobná. Předem se to dá odhadnout jen podle výšky rodičů a kolik vážili a měřili jako malí..

yanna.o
4. bře 2009

hm.. 😅

tereziep
4. bře 2009

yanna o tom sporťáčku jsem taky uvažovala - supr hmotnost i nosnost, ale vadilo mi, že nemá přehazovací rukojeť - to byla podmínka. No my měli porodní váhy 3,75 kg a 52 cm, takže jsem byli obříci už od narození. Já původně myslela, že koupím taky jen golfky, ale ta její délka mě donutila jednat rychleji. Nelíbí se mi, když jí budou koukat nožičky. No a na golfky se mi v roce zdá ještě malá, nehledě na to, že chodím docela často za ségrou - což je 4 km - a nechci jezdit autem, ale pěšky. Takže kočárek ještě využiju.

yanna.o
4. bře 2009

terez, vnímám to podobně, já kupovala golfky až po roce a čtvrt a to jsme v nich pak stejně skoro nejezdili, jelikož já si nemohla zvyknout na ovládání a sekání se na každém rohu a drncání. Musím ale říct, že už jsem si zvykla a naučila se to a jezdí se mi s nimi dobře, používám je na rovných chodnících, v obchoďácích apod. a pokud mám přejet hrboly, tak už mi tolik nevadí, že to nadskakuje, protože jsem to přestala řešit a beru to, jak to je. Tím, že jsem zvyklá na Magnum, měla bych také problém dát 3/4 roční dítě do otevřeného sporťáku po směru, natož mladší. Jsem ráda, že směr si můžu volit a že malý měl v kočárku pohodlí. Chodila jsem tou dobou denně ven sama na místa bez lidí, malý v kočárku spal. V březnu mu bylo 8 měsíců a já chodila až do května, kdy se to prolínalo, jelikož už jsem ho nechala vždycky lézt na trávníku a pak už to jelo, bylo lepší počasí a malý začínal chodit, zanedlouho chůzi dost zrychlil. Sedmi osmi měsíční mimčo mi připadá stále takové malé, ač už leze atd. V kočárku furt spinkal, i když mu čím dál častěji trvalo déle, než usnul a pomalu zkracoval i dobu spánku (samozřejmě i počet). Kdybych mohla chodit 4 kiláky za ségrou, tak bych taky chtěla pěšky. Já mám před domem jednu zablácenou uličku, pod ní z kopce druhou a tím to hasne. Ostatní jsou kopce. Jezdí mi tu náklaďáky už rok a půl, smrdí, je to hnus. Bahno, smrad, kravál, kopce. Kdyby byly jen okolo, ale já se nikam nedostanu, aniž bych musela jít po nějakém kopci. Ani do klidu, ani mezi lidi. A štrádovat jen po dvou uličkách sem tam se nedá!! Navíc po nich jezdí náklaďáky a štěkají na každém rohu psíci.

astrane
4. bře 2009

Holky já dnes viděla tento ale na bílých kolech a je teda nádhernej.....
http://strollersandprams.com/strollers/408/1/st...
A tento taky nebyl špatnej
http://strollersandprams.com/strollers/image/17... ...jen je to sporťák a nevím,jak je to s doplňkama,ale fakt se mi líbili 😀 Ale cena byla teda hrozná-kolem tisíc
Byla jsem kupovat novou pláštěnku na náš teréňák,tak jsem mrkla aspoň na první vystavený kočárky 🙂

blka
4. bře 2009

Astrane, vypadají zajímavě. Hlavně ten hluboký vypadá dost velký 😉

astrane
4. bře 2009

Rozměrově mi přišli od oka normální-tak akorát 🙂 n
A ještě jsem je nikdy nepotkala.Na internetových stránkách je ani nemají,jen na prodejně.A vypadají luxusně-ten sportovní jsem si pohoupala-není ani tvrdej ani moc měkkej,ale lehkej celkem byl,šel by i na mimčo-duši by to z něj určitě nevytřáslo a na manipulaci by to nemuselo být špatný,ale to jsem nezkusila-bylo tam málo lidí a já měla na parkovišti ještě spící dítě,tak jsem spěchala.Sporťák byl za necelých 13tisíc-sleva z 15 a ten chromovej nevím,tam jsem cedulku nezahlídla-byl ode mě dál,ale měl svý kouzlo... 😉 🙂

yanna.o
4. bře 2009

astrane, emmaljunga má krásný precizně provedený kočáry, maj snad některý i kožený části (nevim už), mají je tady v chiccu, ale připadal mi těžší (přizvednutí a tak) a je dražší.

http://www.emmaljunga.de/techspec_all.asp?lang=PL

http://www.emmaljunga.se/

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

yanna.o
4. bře 2009

nebo je to koženka? fakt nevim

radkar
4. bře 2009

ahoj YannaO, koukala jsem na tvůj odkaz na golfky. Jsou moc pěkný. Jezdí se s nima dobře? Já uvažuju o sporťáku-typ golfky Baby desing sprint, nemáte někdo zkušenost? Hodně lidí říká positivní zkušenosti, ale už jsem slyšela i špatný recenze , tak nevim

astrane
4. bře 2009

Já to moc nezkoumala,ale ta váha myslím byla tak do těch 15kg-ten sporťák.Tady je mají taky v Chicco expertu vedle Ikee-to bude asi stejný...já jen,že kdyby to někoho zaujalo,tak je to taky možnost,ale musel by si to sám otestovat v tom obchodě a porovnat.Ale design je luxusní,tomu bych možná odpustila i 16kg 😀 Pro mě to teda není,do lesa na ralley je ho škoda,ale na slušnější ježdění...je krásnej a i napohled vypadal kvalitně.Určitě alternativa pro lidi,co nechtějí polskej kočárek a chtějí něco trochu jinýho a přesto klasiku-na jejich stránky jsem se dívala-mají i pěkný barevný kombinace-já viděla přesně ty dva,co jsem na ně dala odkaz...
Diskusi taky proběhnu-díky.. 🙂

yanna.o
4. bře 2009

radkar, mnohem lépe se jezdí s golfkami typu tfk buggster, moon buggy fit - to jsou ty trojkolé vejce s nepolohovacíma nožkama - jsou lehčí a ovladatelnější, ale i nestabilnější než klasické golfky, jaké mám já. To je skupina Inglesina Zippy, PP Pliko P3 a tak. Na potěžkání jsou ty mé pocitově těžší než Zippy. Ale je to jeden typ a jedna váhová kategorie, rozdíly jsou, ale v podstatě si je to podobné. Není to už váhově mimo jako třeba golfky Hartan Buggy. Já je vzala kvůli pohodlí malého (v rámci pohodlí, které golfáče mohou nabídnout 😀 😉 ). Mají leh asi 85 cm, kol. 07 (nebo 08??) má boudu překlápěcí dopředu k madlu - nová kolekce to už bohužel nemá, jinak jsou úplně stejný - i rozměrově. Dalo mi práci vidět je v reálu, ale podařilo se 😀 Zippy jsem nevzala, protože byly úzké. Malému hezky padnou, v sedě se může opírat o madlo, dosáhne na opěrku chodidel, na kterou si může stoupnout. Nekšíruju, díky pásu textilnímu kolem madla mi nepodjede vzteky pod madlem.
Golfky bez madla bych nechtěla. Nevýhoda je v nepřístupném košíku. Musíš odepnout jednu z patentek, tu boční, pak to jde 😉 Rukojeti jsou směrově otočné, výškově ne. Mám přes 170 cm a uvítala bych trochu vyšší. Po složení samostatně stojí, ale nemají poutko na přenášení ve složeném stavu - musíš držet za konstrukci. Jinak je mám ráda. Polohování zad i nohou jde lehce, skládání je klasické primitivní. Používám je do města, zatím nijak nezlobí, ale nejezdím s nima po hrbolech a šetřím je. Pro malého jsou lehem i sedem akorátní. Odpružení, rozměry kol - to je podobné jako u všech těchto typů těžších golfek jako zippy atd. Tzn. proti normálnímu kočáru malé. Psala jsem i jedné mamince z MMB, která je má a je s nima spokojená 😉 Mohly by být o kilo lehčí. Nemají spojenou brzdu. To mi ale u golfáčů nevadí, vadilo by mi to u kočáru, který používm v terénu, u šup sem šup tam vozítka je mi to fuk.

yanna.o
4. bře 2009

astrane, souhlas ve všem. Pěkný je, vychytávky nevím.. váhu si špatně pamatuju, ale mezi lehčí nepatřil, ale nebylo to žádný trágo 😉 Pro tebe by ho byla škoda, měla bys ho hnusný a špinavý za pár dnů 😕 😀 😀 😅

yanna.o
4. bře 2009

jo a stojí - ty golfy - kolem 4 tisíc, tak neber to, že jo. Je to ten typ s berany a se zdvojenými kolečky. Pokud bys chtěla lepší manipulaci a ovládání jednou rukou, tak musíš jít do golfů se spojenou rukojetí a lepší pákou - tzn. rukojeť nesmí být moc kolmá. Golfky jako moon buggy fit mají také berany, ale mezi nimi je taková tyčka, tak to mužeš v nouzi chytit za ní, ale kupodivu i když to držíš za berany, tak s tím pohneš do strany, jen to je víc vratké a nemá to ty polohovací nožky.. Knorry jsou klasika se zdvojenými kolečky 😉 zkusim vygooglit tu paní na mmb, ale neslibuju

astrane
4. bře 2009

Já když vybírala kočárek,tak se mi hrozně líbil tento,ale měla jsem ho vyhlídlej za míň: http://www.klokanek-online.cz/index.php?l=cz&p=...
Jenže má kola skoro 70cm od sebe a to bych se v Brně nevešla do žádnýho výtahu ☹ A taky se mi pak zdálo,že 81cm je na sporťák málo a s tím jakýho mám obříka i oprávněně 😉

yanna.o
4. bře 2009

jsem dobrá!!! stopařka.. 😅
http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?...
psala mi, že jí už ta bouda dopředu dát nejde, když jsem se jí na to ptala a pak jsem viděla i nový v krámě a fakt nejde. Mně ještě joo 😅 Jinak je paní spokojená.

yanna.o
4. bře 2009

jo a délku píšou jen 76 cm - výrobce to udává a je to na všech stránkách, ale to proto, že tam něco nezapočítali, jelikož když sklopíš záda i nohy, tak to dá kolem 85 cm - i u starší (mé) i u nové (měřeno v krámě) kolekce.

radkar
4. bře 2009

Děkuju! yanna. Ten baby desing sprint má spojenou rukoje't a polohovací jak záda tak nožky. Když na něj můžeš kouknout, jestli se ti chce www. eshopbaby.cz-baby desing sprint. JE to typ golfek a je docela lehký. Jen někdo říká, že golfky strašně hrkaj a někdo zase, že jde o zvyk, ať to neřeším když chci něco lehkého skladného. Tak furt nevim.