Kočárek na miminko, kombinace, houpací. Poraďte značku

matmisa
26. únor 2009

chtěla bych poradit s kočárkem. Sháním kombinaci -hluboký kočárek, sportovní, autosedačku. Vhodný do města, ne trojkolku, velký, přední kolečka otáčivá. Ne zas tak drahý.Hlavně houpací. nevíte o nějaké značce? děkuji 🙂

astrane
2. bře 2009

tý jo-tam může dítě do hlubokýho jen do 9 kg-to ho jako mám dát v 5 měsících do sporťáku,kterej je pořád vsedě když do 8 až 10 měsíců samo nesedí?Tak za to bych nedala ani kačku-design nedesign-se mi stejně nelíbí....teda bugaboo by tím pro mě skončil-váha je komlet 10kg bez tašky na rukojeť a všech doplňků-jen korba+ podvozek.Sdoplňkama teda 11.A Inglesina-těžkej tank má 12,5!Fakt jsem se pobavila.Dál nečtu a přispívat se svou otázkou ohledně té velikosti nebudu-to by mi daly 😉 🙂

blka
2. bře 2009

Terezie, vím, že Mikado Boston má 80 cm i Firkon a Roan taky. Právě, ta vložná taška je malá.

blka
2. bře 2009

Astrane, proboha kdes to četla 😕 . Kočárek pro maminku 😝 . Jako určitě se mi musí i líbit, ale přece vybírám z těch, co jsou nejvhodnější pro miminko, ne? To musela napsat nějaká městská slečinka (omlouvám se ostatním městským holkám 😅 ).

tereziep
2. bře 2009

astrane, kde jsi tohle četla? To bych chtěla vidět toho, kdo tohle napsal. Tak to my bychom podle něj byli teda mimo misu. My měli v půl roce 9,5kg a 75 cm. Takže my jsem jako nějaký divný dítě nebo co 😀 . Holt neodpovídáme tabulkám. To je fakt děsný - hluboká korbička jen do 9kg. Tak to bych takovej kočárek nechtěla, ani kdyby mi ho někdo dával zadarmo. A že inglesina je tank - no a co, ale rozhodně s ním projedu všechno. A hlavně je v něm mimčo spokojený a to je hlavní. Jo a že kočárek se kupuje pro maminku a ne pro dítě. Astrane tak to dělá podle mě víc jak polovina maminek. Hele já někde četla, že mimčo by mělo být v houpacím kočárku kvůli zádům. Aby se tlumili otřesy a nezatěžovala se mimču páteř. No ono se dává dneska na reklamu a hlavně aby měli kočárek lepší než sousedi 😀 . Hele já mám teď sporťáček - 12 kg i s vložnou taškou. Ale mimčo bych do něj nedala. Nedovedu si představit, jak v něm vozím mimčo od narození. Nehoupe, sice pruží, ale není pohodlnej. Zlatá inglesina a jí podobné houpací kočárky. Astrane tak holt jezdíme s tankama. Hlavně, že všude projedem - až na velkou vodu a metrpvé závěje 😀

astrane
2. bře 2009

Něco jsem se dozvěděla v té diskusi a něco-jako váhu kočárku a to s tou korbičkou v popisu na internetovém obchodě....
Tereziep-to jste jako my! 😉 😀 Pro naše děti to nevyrábí,my je musíme dávat do tanků,páč se nám stejně jinam nevejdou 😀 😀 😀

yanna.o
2. bře 2009

Osobně mě dostaly nejvíc příspěvky vlastovky, která tvrdí, že je do terénu jak dělaný, jezdí s ním skoro...( 😀 ) všude, že ho doma věší na trámy 😅 , že má pěkný kočárek, který vypadá i prakticky, mají ho všechny celebrity, že o úžasnosti hluboké verze byla přesvědčená.. ale pak se přesvědčila i o úžasnosti sporťáku, který přehodila až v 9 měsících.. Sportovní sedačka se dá použít jako lehátko.. a takový podobný řeči.

Takže koupím kočár za 30 tisíc, protože si myslím, že jako hluboký je fajn, i když o sporťáku pochybuju. Hluboký je jen jednoduchá látka pověšená na konstrukci, nemá větrání ani polohování. Jednodušší už být vanička snad nemůže. Sporťák se polohuje celý sklopením, takže vleže je mimi v ďolíku, ale dát ho tam musím jednak z důvodů, jaké píšete vy, jednak z důvodu, že dítě chce vidět. Nevím, jak bych já používala nepolohovatelnou hlubokou korbu 9 měsíců, i kdybych měla lehké dítě a vešlo se tam. Neumím si představit 9měsíční dítě spokojeně ležící jak prkno.. 😅 Sporťák nemá žádnou opěrku chodidel, má jednoduchoučké madélko, je vysoko, do auta se skládá zvlášť sedačka i podvozek. K houpání na trámech - jednak je to šílenost 😅 a jednak jsou samozřejmě houpací nebo měkce odpružené podvozky, jsou vaničky, co se houpou samostatně na zemi a je spousta vaniček, které mají madlo an přenášení v boudě (x-lander, jané, inglesina a mnoho dalších..) - to není výsada bugaboo.. Lehátko - no koukla jsem na tu fotku a musím říct, že lehátko (od fisher price) jsem využívala dlouho i na krmení, ale starší mimčo v něm určitě nebude klidně sedět a čekat, až se já někde vyblbnu. 9měsíční určitě ne 😎 Pokud jde o terén, tak se fakt nedivím, že neprojela všude. Opravdu nestačí otočit ručku a dát velká kola dopředu. Mít malá kolečka vzadu (nebo vlastně kdekoliv opravdu n e n í do terénu jak dělané) Jeho výhody i skupinu, které je určen, jsem popsala už v diskuzi Nejlepší kočárek do velkoměsta, takže to nebudu opakovat. Vlastovka vidí výhody, kde nejsou a nevýhody ignoruje.

Myslím, že je zaujatá, jelikož jí bylo řečeno, že "si vybrala hrůzu". A to je to, o čem jsme se tu bavily. Jak mám považovat za objektivní názory někoho uraženého nebo někoho, kdo se chce předvádět a neumí se kouknout kritickým pohledem na sebe a svá rozhodnutí. Když něco koupím a chci ostatním poradit, tak musím říct negativa i pozitiva objektivně a pravdivě. Je fakt, že každý má jiná měřítka. Proto je dobré si přečíst víc diskuzí s příspěvky od více uživatelů, aby bylo možné si udělat obrázek opravdu objektivní. A samozřejmě je nutné kočárek důkladně prohlédnout v krámě, to je jasné 😉 Ostatní příspěvky dalších uživatelů jsou o barvičkách a designu. No, myslím si své, ale budiž, pro ty se tento kočárek vyrábí. Alespoň si nevymýšlejí, že je do terénu. Ač do terénu mohu vjet i s golkama, neznamená to, že je to supr poježdění a že projedu terén (myslím terén), i v "terénu" bych měla mnohdy co dělat. A jaká by to byla jízda pro chudáka dítě..? I výrobce Bugaboo má obrázky, že je do města i terénu. To je ale pořádný nesmysl.

yanna.o
2. bře 2009

Ehm.. tanky vypadají i váží poněkud jinak, než kočáry, které tady v té diskuzi zmiňujeme.. Inglesina je houpací kočár (lehký), Bugaboo Cameleon je golfosporťák do letadla, města a sem tam výlety. Takový šup sem, šup tam. Tomu odpovídá i ultralehká váha. Ale nenabízí stejný komfort jako těžší kočáry, on je lehčí taky proto, že je oprvadu děsně jednoduchoučký. Takže 2 úplně jiné kategorie, typy.. 😉

astrane
2. bře 2009

No fakt to bylo dobrý... 😉 😝 já věřím že do města-proč ne....je to hlavně o image a chuti se odlišovat,já to nikomu neberu,ale nijak zvláš vymakaný nebo praktický to není.Toto se taky lehko skládá a taky to nebude extra těžký a určitě to bude i levný....
http://www.delti.com.pl/delti/en/modele/cat/ kdybych chtěla otočný menší kola,tak by mě třeba zaujal(pokud vím k nám se zatím nedováží...)

yanna.o
2. bře 2009

a taky má bouda madlo na přenášení 😉 😀 takových konstrukcí teď je. Je to moderní 😉 Velká kola vpředu a malá vzadu..
A co toto třeba..? Jsem viděla v Dětském ráji 😀 http://www.kocarky.cz/kocarek-dema-nexxus.html
Nebo tohle.. to jsem viděla na Černém Mostě v Chiccu 😀 http://www.babyexpert.cz/produkt/sportovni-koca...
Do terénu jak dělané nebo ne? 😅

(mimochodem bugaboo je k vidění např. v Babyparku taky jsem ho už jako těhule vídala v zoo a chechtali jsme se tomu, jelikož jsme nechápali mrňavá kolečka vpředu a velká vzadu, vypadalo to fakt blbě a to jsme vůbec netušili, jak se to jmenuje a kolik to stojí. Ono když je to ověšené věcma a trochu špinavé a ojeté, tak to zdaleka nevypadá tak designově jak na obrázku. Je to takových pár tyček, prkno nebo černá bedna a ta divná kolečka.. No divný no.. určitě mě to neoslnilo a neřekla jsem si ani, že sice na první pohled hrozný, ale aspoň to vypadá super modereně, designově atp.... S dítětem uvnitř, věcma v košíku a ještě někde sem tam a ojeté v reálu právě ani nevypadá .. 😅 )

astrane
2. bře 2009

to rozhodně...a hlavně je to všechno stejný a nikdo neznalý nepozná jestli za 8 nebo 25... 😉 Ale asi je o takový typy zájem a je to in-nebo se teď říká trendy?jinak by to nedělal kdekdo podle nich.Ale ty napodobeninz mají aspoň polohovací sportovní verzi a možná ještě nějaký jiný plus proti originálu....
Nicméně-NEJLEPŠI KOČÁREK není ani jeden... 😉 😉

astrane
2. bře 2009

mě se v obchodě líbil tuším ještě Hartan-taky byl odpruženej ale ta cena!Už jsem ho pak dál a blíž nezkoumala 😝
asi ten Racer nebo top line?.... http://www.kocarky.cz/kocarky-hartan.php

blka
3. bře 2009

Yanna, jéžiš, to sou hrůzy. Kdyť tím se musí jezdit pěkně debilně 😝

yanna.o
3. bře 2009

No, ono se s tím Bugaboo ale právě jezdí dobře, i když to tak nevypadá. Krásně se s tím manipuluje, otáčí na místě a tak. Já ty výhody napsala do diskuze o kočárku do velkoměsta. Je velmi skladný - tím, že je to látečka, tak nezabere moc místa. Konstrukce, na které je vanička je stejná i pro sporťák, který se na ní natáhne. Lze přehodit ručku i sedačku (není jediný, ale je to výjimečné). Jde o to, že je to bugina, ne kočár, resp. "normální" kombinace. Je to bugina s párem gumových kol, což oproti jiným buginám zlepšuje jízdní vlastnosti. Jsou skoro neodpružená. Malinká kolečka jsou naproti tomu odpružená výborně. Ale rachtají na kostkách, protože nejsou gumová. Je originální, jak dokázali jednoduše vymyslet vaničku i sporťák. Sporťák má boudičku docela hlubokou. Ale jak říkám, tyto nástavby jsou velmi jednoduché oproti jiným vaničkám, sporťákům, buginám, golfovým sedačkám 😉
Je lehký, takže lze vynést v případě nouze i s dítětem a pro někoho, kdo musí denně do schodů, často létá letadlem, je furt v pohybu, ale moc nechodí na procházky do terénu, jen po upravených cestách, tak proč ne 😉 Sem tam se s tím dá do terénu jako se vším, někdo jezdí do terénu i s Cortinou.. Ty kočáry nějak projedou, ale dítě je tam jak na žebřiňáku 😕 V případě Bugaboo má dítě opravdu základní pohodlí ve vaničce i sedačce. Pokud jde o polohování, jsou stejným způsobem sklopné sedačky, které mají navíc zvlášť polohování nožiček. Mají také lepší systém sklápění sedačky, jelikož se čapne klasicky vzadu a sklopí. Bugaboo se musí nějak po stranách obouruč.. Ale jinak mi je jedno poloha vsedě i pololeže, vadí mi úplný leh, to mi nesedne.. Je fakt, že se tam nedá být na boku a bříšku, ale jinak je to úlevová poloha, některým dětem to bude dlouhodobě vadit, jiným ne a budou si v pohodičce hovět. No a nemá to vychtávky..

Já jen musím reagovat na tvrzení, že je to kočár do terénu 😅
Vygooglila jsem si obrázky:
když chci do terénu, stačí prý přehodit rukojeť, aby byla velká kola vpředu a projedu všude..
tj. 4 stopy, maličká kolečka, navíc vzadu, lepší odpružení mají jen ta malá
http://www.bonnebonnets.com/images/strollers_ga...
http://www.hugsforyourbug.com/images/tablebackg...
no comment 😅
http://www.designboom.com/contemporary/bugaboo/...

yanna.o
3. bře 2009

tady na té napodobenině (sportovní kočárek pikolo či dema nexxus) je vidět, jak má dítě madlo před sebou. Nic moc, ale to je právě tím, že slouží zároveň na přenášení sedačky. Ono je sice nápadité, že vymysleli, jak jednu věc využijí víckrát - na tom kočáru je několik takových příkladů, ale pak právě proto nic není dotažené pořádně...
http://www.babyexpert.cz/FotoCache/2-bigvariant...

Jinak kdybych chtěla hluboký houpací kočár, šla bych asi do Magnuma právě kvůli délce a polohování zad i nohou(ač hluboké vaničky mívají vnitřní polohovací destičku). Nenutí v určitém věku přendat jinam, protože nemá pevné nohy a polohování zad je mnohem větší. Tzn. že pokud budu chtít sporťák až za měsíc nebo později nebo to nechám do roka, tak můžu být v klidu. Jinak vypadá stejně jako hluboké kočáry, detaily jsou jedno a vnitřní vložka je vyndavací a pratelná (to některé klasické vaničky mají také, ale ne všechny). S jiným typem kočárku nemám praktické zkušenosti, takže neporadím víc než holky.

blka
3. bře 2009

Já jsem reagovala na ty malá kolečka vzadu 😉 . Tak ten poslední odkaz z těch tří je teda drsnej 😀 . Ale stačí se podívat na tatínka a je hned jasné, která bije 😀

Já jsem ten magnun viděla jenom na internetu, na živo ještě ne, takže je možné, že až ho uvidím na živo, tak se mi třeba taky zalíbí 🙂

yanna.o
3. bře 2009

blko, jasně, já jen v rámci objektivity. Tohle je asi jen tatínek myšlenky... spíš je to určeno pro víc jiných tatínků a maminek 😅 😀 🤐
http://www.designboom.com/contemporary/bugaboo....
Sportovní sedačku na houpacím podvozku si představit umíš - ale do sedu i s nohama to ani nepolohuju, uvidím, až se oteplí. Využívám hlavně ta záda. Já jen kvůli tomu, že to neomezuje a nenutí přendat do sporťáku. Jinak v zimě byste se do klasické 78 cm korbičky vešli i s fusakem, příp. s pokrčenýma nohama - ačkoliv koukni na holek míry.. 😀

blka
3. bře 2009

Aha, to asi fakt bude tvůrce 😅 . Ale i tak to je děs 😔

Jasně, představit si to umím. Ale plno kočárků vypadá na internetu škaredě a ve skutečnosti jsou hezké a naopak. Tak jsem to myslela takhle, že mě třeba zaujme i její design (kromě jeho funkcí) 😉

tereziep
3. bře 2009

yanna - tak tenhle asi kočárek s miminkem nikdy nevozil 😀 . Nedovedu si představit, že malou dám do takového kočárku. Připadá mi jako větší autosedačka (vajíčko). Malá by se tam asi zbláznila. Mě osobně vadí to, že nelze polohovat zvlášť nožičky a zádíčka.
Blko, s tou velikostí kočárku je to fakt indivuduální. Myslím, že taky hodně záleží na tom, jak velkcí jsou rodiče. Já jsem se až teď dozvěděla, že jsem jako roční měla 81 cm. Což je docela dost. Když si vezmu, že okolo mě jsou teď mimča stejně staré jako naše a mají tak max. 70 cm no a mi už 75cm. Takže mimčo se ti teoreticky může vejít i do korbičky 78 cm, ale taky nemusí. Pokud si koupíš kombinaci hluboký kočárek se sedačkou ( která je většinou už v ceně) na houpacím podvozku tak vždy můžeš mimčo přendat z hlubokého do sedačky. Co jsem koukala, tak všechny tyto sedačky jsou až do lehu a mají většinou i dobře řešený nánožník, takže mimčo by v nich i na přechodnou dobu bylo v pohodě.

yanna.o
3. bře 2009

Pokud jde o houpací kočárky, tak Inglesina patří mezi ty hezčí. U Magnuma bys dala dovnitř bílou hygienickou vložku a matraci. Ale tak to víš, no.. jako sporťák to designový zázrak není, když na to koukneš obecně. Ale z jiného úhlu pohledu by se ti to líbit mohlo, když to budeš brát, jak to je, že je to prostě určitý typ kočárku.. 😉
Ale jsou i pěkné sportovní kombinace, které mají měkké opružení. Ono je těžké něco vybírat, když je toho tolik co dneska 😒 😅

yanna.o
3. bře 2009

terez, konkrétně ten bílý je opravdu velmi praktický, to aby se jezdilo jen po koberci 😉 No a taky stojí za vahu¨, zda mít kočár, který vypadá jak politý primalexem. Ono s tím vkusem je to opravdu různé. Mně tenhle kočár připadá ošklivý, jiní myslí, že jím oslní a zas se jim nelíbí ten můj. Takže

yanna.o
3. bře 2009

když se vyjede ven, tak určité skupině lidí se bude vybraný kočárek libit vždycky 😀 Např. ten
Bugaboo se líbí i za tu cenu jen malé skupině lidí, jak to tak čtu

blka
3. bře 2009

Terezie, tak já netuším, jak jsme byli velcí, jenom znám naše porodní váhy 😅

Yanna, moji rodiče mi taky říkali, že za ně byl 1 kočárek, 2-3 barvy a bylo po vybírání 😀

astrane
3. bře 2009

jasně-ať žije Liberta!Kdybys po ní toužila,na MMB se dá koupit.. 😉 😀
Mě se líbí ty koženková hranatá-začátek 80 let k a konec 70.A já bych s ní klidně jezdila,mít je někde na půdě....a taky bych měla něco extra,co dneska nikdy nemá a nebála bych se odlišovat a nemít tuctovej kočárek 😀 😀 😀 😀

tereziep
3. bře 2009

yanna já třeba matraci v magnumu neměla vůbec. Za začátku byla malá v zavinovačce a pak v pytli. Nějak jsem jí tam nepotřebovala.
Jo ten bílý je opravdu velmi praktický, už vidím, jak se s takovým kočárekem procházím na chalupě, kde jsou cesty necesty. Je fakt, že každý má jiný vkus a chce od kočárku něco jiného. Někdo chce praktický pro mimčo, někdo hledí na originalitu a jiný prostě koupí co je. Je opravdu dobře, že je teď možnost vybírat si kočárky. Dřív bylo max 5 druhý, které se lišili barbou. No a možnosti - chceš nechceš. Voz si mimčo pak v čem chceš. Máme opravdu daleko větší výběr, než měli naše maminky.

blka
3. bře 2009

Astrane 😀

yanna.o
3. bře 2009

terez, to je pravda, že tyto sportovní sedačky jdou až do lehu a asi budou i malinko.. vymakanější, takže z tohoto pohledu je to jedno, jediné plus snad jen to, že u Magnuma skladuješ doma jen jednu věc - ne 2 nástavby.

astrane
3. bře 2009

Bože,já píšu!Ale snad mě omlouvá,že mám asistenta a pořád mi vypíná monitor 😠

yanna.o
3. bře 2009

já matraci přikoupila, mám letní mimčo, bylo vedro, bylo to měkčí, je to ale volitelné příslušenství, takže nevnucujou a nezvyšuje se kvůli tomu cena

stará klasika je stará klasika 😀 ale táta mi říkal, že prej hrůza, těžký, drncalo to víc kvůli těm kolům.. no a samo to v korbě nemá různý vychytávky.. Ale jistě bych s tím působila originálně, šokovala okolí a lidem bych nasazovala brouka do hlavy 😅 😀

astrane
3. bře 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19042499&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19042499&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20518785&tab=5
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20987959&tab=2
Ty první dva-to je prostě nádhera...nemá toteda ty polohovací záda....
A ty druhý dva-mít to doma,dám to trochu do pucu a jedu!To je dneska teprve originál!A ta prktičnost!Pláštěnky netřeba...místa pro 2..... 😉 😀 😀

blka
3. bře 2009

Astrane 😀 . Ty první dva jsou ale drsný. Jaký mají promakaný kola 😉