Kočárek na miminko, kombinace, houpací. Poraďte značku

matmisa
26. únor 2009

chtěla bych poradit s kočárkem. Sháním kombinaci -hluboký kočárek, sportovní, autosedačku. Vhodný do města, ne trojkolku, velký, přední kolečka otáčivá. Ne zas tak drahý.Hlavně houpací. nevíte o nějaké značce? děkuji 🙂

tereziep
28. únor 2009

blka, záleží na tom, jak budeš mít velké mimčo. Já mám 2 kamarádky. Moje je nejmladší. Holky mají jedna o měsíc a jedna o týden starší mimča. Ta co je o měsíc měla v 8 měsících 7,5 kg a 68 cm - to my měli ve 4 měsících. Ta co má o týden starší má 7,9kg a myslím že 71 cm. No a my měli v půl roce 9 kg a 73 - teď už máme 75 cm. To je velikost ročního dítěte. Takže opravdu hodně záleží na tom, jak budeš mít mimčo velké. Obě mají ještě hlubokou korbu. Mají ji dlouhou 78 cm. My se tam už prostě nevejdem. I když mám Inglesinu magnum tak oblečení a s pytlem je tam jen tak tak. No a to je sedačka dlouhá cca 83 cm. Opravdu je to individuální. Ale myslím si, že i kdyby se ti nevešlo do korbičky, tak to v zimně a ve fusaku v té sportovní sedačce o vydrží. Pokud jde do úplného lehu. Vypadá docela dost dobře zateplená.

blka
28. únor 2009

Terezie, tak to jsou fakt rozdíly 😕 .
Jo, zateplená nevypadá tak špatně 😅 .

astrane
28. únor 2009

Tak my jsme nejlepší-v 6 měsících 9,25kg! a 75 cm.....vyndala jsem tašku a bylo...mám na kočárku zakončovací díl,tak je to jak hlubokej i bez tašky a je úplně do roviny.Když byl větší,tak jsem na chvíli taky trochu posadila,aby koukal ven.taky máme celou zadní stranu síťovanou,takže,když se odepne látka,může jezdit na bříšku a koukat i tama-my jsme to teda nevyužili.jen v létě,když bylo fakt vedro,tak jsem odepla a přes předek hodila moskytiéru a větralo to perfektně a muchy tam nemohly 😀

něco podobného může být taky dobré řešení.Ještě jsem chtěla,aby zadní část boudy byla pevně přidělaná k opěrce zad,aby když bude vleže,tak se tam nedělala mezera,mla jsem to dřív jen na gumu a měla jsem strach,že když tam dítě sjede třeba z kopce,tak projede durch a vypadne ven 😠
tak to mám teď v jednom kuse-ta síť je pevně přišitá....
Snad jsem to vasvětlila srozumitelně 😔

tereziep
28. únor 2009

Já mám doma už sportovní kočárek, ale zatím se mi jí tam dávat nechce. Měla by tam sice víc prostoru na délku, ale - má je 3 polohy, magnum má 4 - zvadám jí trochu zádíčka když nespí, aby mohla koukat.

tereziep
28. únor 2009

No a sporťáček se mi zdá dost otevřenej. Tak počkám až bude teplo a malá bude sedět. Zatím to nějak přežije. Nánožník je pružnej, tak může kopat nožičkam.

kikimaruska
28. únor 2009

Na RIDERU a RACERU pokud je mimi belké, tak se též vyndá vložná taška a mimi se tam v pohodě vejde s celým dlouhým fusakem Emitex combi... 😉 též je tam zakončovací díl a další díl navíc, kdyby jeden nestačil 😉 .

kikimaruska
28. únor 2009

jinak ta balerina se mi taky líbí...ale já zž mám vybráno na roky dopředu 😀

yanna.o
1. bře 2009

blko, je pár základních typů, je to furt dokola. Zbytek je logickej. Máš pravdu, přesně tak.. záleží na tvaru rukojeti (délce a směru) a hmotnosti kočárku. Každý kočár má své těžiště někde, ať má sedačku jakkoliv vysoko. Rukojeť musí sedět vůči určitému těžišti konkrétního jednoho kočáru. Výška sedačky ovlivňuje polohu těžiště. Když jí budeš posouvat nahoru dolů, bude se měnit těžiště kočárku. Houpací kočáry mívají sedačky výš než sporťáky. Proto jsou sporťáky stabilnější. Ale to neznamená, že houpací kočáry jsou nestabilní 😉 Trojkolky jsou také méně stabilní (než 4kolky). A nelze to zobecňovat. Jsou i méně stabilní sporťáky, i hodně málo stabilní.. (na pevném podvozku samozřejmě..) a nemluvě o golfáčích, do kterých se posazuje těžké živé batole. Vlliv na stabilitu má i nízká váha - lehký kočár lépe převrhnu. Např. 3kolové lehké golfáčky převrhnu velmi snadno. Nesrovnatelně! snadněji než houpací kočárek. Lidi si dělaj hlavu, jak jim dítě převrátí sporťák, ale s golfami si už hlavu nedělají 😉 Bublina kolem stability houpacích kočárů a trojkolek je nafouklá. Ač já nejsem příznivcem trojkolek, chce to grif, to není problém, ale v terénu chci mít prostě 4kolku, nechci se dostat do situace, kdy budu mít co dělat kočár vybalancovat a udržet.

Ještě k tomu těžišti.. vliv má také změna směru - po a proti

Když přehodíš sedačku,
kola zůstávají ve stejném pořadí (přední vpředu - některé kočáry mají přední kola menší), se sedačkou po směru se kočár líp tlačí do kopce. Po přehození se těžiště mění trochu, rukojeť je na stejném místě a v podstatě se kočár tlačí podobně (krom toho kopce). Přehodit s dítětem je namáhavější, ale zvládnutelné (ale záleží taky na snadnosti nacvakávání - jednoduchosti provedení,, na to pozor), taktéž lze přehodit před jízdou. Ale netýká se to všech kočárků. Např. golfky Peg Perego Pliko switch s otočnou sedačkou mají základní polohu sedačky po směru jízdy (už tak mají jako všechny golfáče krátkou kolmou páku), po přehození sedačky směrem k mamince, se ovládají hůř. Inglesina má konstrukci do X, po přehození sedačky se jede pořád stejně, resp. podobně, jak už jsem psala.

Když přehodíš rukojeť,
dostanou se přední kola dozadu (a záleží pak, zda jsou malá, velká.., zaaretovaná, odaretovaná) - zhorší se tím manipulace. Dále záleží ale také na souměrnosti konstrukce, čím je méně souměrná, tím bude po přehození horší páka vůči těžišti a kočár se bude hůř přizvedávat, hůř ovládat. Také záleží, zda jsou všechna 4 kola stejně velká a zda jsou většího průměru.. U Bugaboo Cameleon se např. tvrdí, že do terénu stačí přehodit rukojeť, čímž se dostanou malá kola dozadu a velká kola dopředu a projede se "všude". To sice něčemu pomůže, ale jinak to není pravda, co přizvedávání o malá kola?, co změna páky? Jede se s tím samozřejmě hůř a do terénu to není.. Oproti přehazování sedačky je tento způsob rychlejší a nenamáhavý, ale mění se poloha a délka páky - rukojeti a některé kočáry mají konstrukci takovou, že maminky raději nepřehazujou, protože se pak špatně ovládají. Nicméně ta možnost tam je a když se má přehazovat rychle kvůli kličkování a změně směru svitu sluníčka, tak je to příjemné. Občas také, když chce dítě vidět ven (záleží tedya, zda je lepší páka směrem po nebo proti směru jízdy..).

yanna.o
1. bře 2009

Já přehazuju Magnum kvůli komunikaci, jízdě do kopce, jízdě dolů na eskalátorech, někdy kvůli uspávání a občas kvůli počasí 😉 Někdy přehazuji za jízdy, často před jízdou nebo v přestávce mezi jízdami (což je vlastně to samé jak před jízdou 😀 )

Záleží tedy na konstrukci X,A a rukojeti atp., pokud jde o změnu páky a těžšitě po přehození rukojeti a sedačky. Některé kočáry s přehazovací rukojetí (to bývají ty, co jsou plně polohovatelné a vkládá se do nich taška) mají na obou stranách nášlapnou brzdu (kočáry, co jmenovaly holky zřejmě a dále mám v paměti Hoco Striker, takové kočáry dělají levné i drahé firmy, to se nedá vyjmenovat)

Polohovatelnou sedačku (z úplnpého lehu do úplného sedu), do které se nevkládá taška, ale uzavírá se nánožníkem a tak se vytváří hluboká vanička, má např. Inglesina Magnum (houpací podvozek) nebo Peg Perego Uno (golfosporťák). Nebudou samozřejmě jediný.. Častěji se to ale řeší tou taškou..

astrane
1. bře 2009

Blka-A co koupit takovou kombinaci a pak by se vidělo?Aspoň by ti to nebylo líto a jako hlubokej to poslouží a nemusíš mít strach,že se tam mimi v zimě nevejde.A podle potřeby pak buď koupit jiný,nebo ponechat a doplnit golkama-podle toho jak se osvědčí.za ty peníze to není špatná volba...je na řemínkách nebo pružinách...
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18121488&tab=0

blka
2. bře 2009

Yanna, děkuji za vysvětlení 😉

Astrane, není až tak špatný, ale nikde jsem nenašla ani rozměry, ani váhu ☹

astrane
2. bře 2009

Váha komletního kočárku je 17kg,což znamená tak 15 ve sportovní verzi.Na manipulaci se mi zdál velmi dobrý.Rozměry lůžka 87x34 cm.Vložná taška nevím-nejspíš standartních 75cm.Já zkoušela ten řemínkovej i pružinovej,ale protože jsem zatížená na houpání,líbil se mi s řemínkama víc.měli ho vždycky v Puntanelle-mají tam tyto a Bohemia Patrony.Před 2 lety sál 8 tisíc...
-ten kočárek,co mám já je na tom váhově jen o necelý kilo líp🙂 Taky je levnej,ale ne tak pěknej 😉
Já jsem si říkala,že bys viděla,jak se ti bude jedit s nějakou takovou levnější kombinací-nějakou,co se dobře ovládá a není to Tako tank... 😉a pak můžeš zainvestovat až bude dítko sedět do něčeho lepšího a toto ještě prodáš a nebudeš na tom ani moc tratit....nebo třeba budete jezdit i terény,tak si ho necháš jako teréňák nebo k babičce nebo tak něco.... 😀
Rozhodně se to dá využít na mimi stejně jako hlubokej a houpe to báječně a pak i jako sportovní,pokud je zájem...a když je dítě větší,tak jsou tam polohovací záda a i bez tašky je kočárek uzavřenej,takže to není jen sporťák s madlem.... 😉Pak se to vymění za madlo.
já mám tento ve starší verzi a fuguje to stejně
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18587361&tab=5

astrane
2. bře 2009

blka-a jak s tím chceš jezdit?kromě toho že po zemi.. 😉 😀
nastiň nějaké konkrétní požadavky....
Já si to sepsala,pak obhlídla na netu a vybrala asi 10 a šla hledat do terénu.Tam jsem narazila na svůj a zařadila mezi favority(myslela jsem,že nehoupe a naopak většinu jsem kvůli tomu vyřadila,i když na netu všihni psali-perfektně odpružený,i uživatelky a leda prd)nakonec mi zbyly 2 v ceně do 7 tisíc-víc bych nedala
Měla jsem 12 bodů od počtu kol,rozměrů korby a podvozku,výbava,košík,větrání,možnost otočení,konstrukce,sejmutí celého potahu i z boudy a možnost praní v pračce,váha,houpací,a na to poslední už si nevzpomenu.. 😀 😀

yanna.o
2. bře 2009

astrane, tohle také stále nechápu, když se dočtu v diskuzích, jak je kočár lehký a krásně odpružený nebo napsrosto super a v reálu nejde přizvednout a odpružení je v podstatě tvrdé. Jestli to srovnávají s golfkami.. 😕 A pokud jde o super, tak zjistím, že řeč je o otevřeném sporťáku, který se občas porouchává, fouká do něj, praží do něj a ještě má blbě řešený i jiný věci od košíku po rukojeť.

Ten tvůj kočár není tank. Má jednoduchou nemonstrozní konstrukci a ani textil není ten tlustý, obalený, vrstvený.. nebo jak to říct.. 😅 Je to takový sportovní áčkový podvozek na gumových kolech, není to tedy designový výstřelek, ale to asi nebylo pro tebe zrovna podstatné 😀 😉 Jemu podobné jsou pak golfosporťáčky, které se liší v tom, že mají plastová dvojkolečka (to asi jak který), jejichž průměr je větší než u golfek. Dřív se tyto typy vyráběly hojněji. Viděla jsem Chicco a s gumovými koly i Quinny. Dnes se vymýšlejí kdejaké originální výstřelky, které jsou v lecčems nepraktické a často postrádají základní funkce a nesplňují ani základní požadavky (např. na prostornost lůžka a krytí dítěte atd.). Nemluvě o tom, že poruchové jsou, smýkají se jim kolečka a tak dále.

astrane
2. bře 2009

No já si teď přečetla diskusi V-cross a nechápu.. 😲 Jsem asi blbá-všichni ten kočátek chválí,jak je super a lehkej-zase tak moc ne a přitom s ním žádná ještě nejezdí a kdo jezdí tak říká,že kolečka trochu drhnou o košík,když v něm něco je a trochu táhne na stranu,ale to nevadí,je to trochu a nedá se táhnout za sebou aby do něj nesvítilo,kvůli těm kolečkám-nebo jednomu?-přehazovací rukojeť vzhledem ke konstrukci nemá...ale hlavně že je in-já bych ho po přečtení těchto detailů nechtěla i kdyby byl pozlacenej-mě je design ukradenej,hlavně aby se mi s ním ty 2,5 roku dobře jezdilo a abych se nenadřela.Jo a jezdí s ním tak měsíc...kdyby to dělal po roce...tak neřeknu,ale když jezdí jen po chodníku...
No ten můj by mohl mít vyšší límec na nánožníku a nějaký otvírání-musím vždycky nadzvihnout rukojet když ho chci sundat,tak ho ani nesundávám celou zimu.Ty novější už to mají vyřešený jinak...

blka
2. bře 2009

Astrane, děkuji za rozměry 🙂

Jezdit budu asi nejvíc v naší vesnici. Některé chodínky jsou krásně spravené (zámková dlažba, nebo jak se tomu říká, ne čtveraté kostky), ale většina jsou právě ty kostky, které nejsou úplně vyrovnané. Předpokládám, že budu jezdit i do další vesnice po silnici a tam na zahrádku (po travnaté ploše), která není vůbec vyrovaná a třeba v takovém počasí jako je dnes je dost zabahněná.
Váhový limit na kočárek jsem si dala 15kg, gumová nafukovací kola. S cenou je to složitější. Kdybych kupovala kombinaci, tak i dražší, ale pokud pouze houpací, tak cca těch 8000,-.
V hluboké korbě chci polohovací záda, protože chci malé uvozit v zimě v hlubokém kočárku. Nechci vytahovat sporťák - ten až na jaře.

astrane
2. bře 2009

A ten trend -line racer se ti nelíbí?v Olomoci by ho měli mít a má jen 12 kg-je to teda kombinace,ale za omrknutí by asi stála...
http://www.trend-line.cz/kategorie/racer-plus/
Viděla jsem ho teda jen na obrázku,ale kikimaruska jízdu s ním perfektně popsala v kočárcích do terénu a podle toho co psala,bych ho vzala asi i bez vyzkoušení.....A to jsem na tu technickou stránku a vybavenost dost náročná-ač to tak asi nevypadá...Je to teda taky kombinace s taškou

blka
2. bře 2009

No, ten se mi právě moc nelíbí 😔

astrane
2. bře 2009

No vidíš,už se to rýsuje-inglesina se nelíbí a Trend line taky ne... 😉 ono se něco najde,neboj...Chceš něco,co bude dobře jezdit,bude mít možnost polohovat záda i pro menší dítě a váha do 15kg...

blka
2. bře 2009

Inglesina se nelíbí. Psala jsem ten racer basket a nebo roan. Ještě uvidím, ono se něco najde 😀

astrane
2. bře 2009

zatím máte čas...když něco zajímavýho potkám,dám vědět 🙂

yanna.o
2. bře 2009

blko, ani třeba Inglesina Ottutina? Ta je levnějí a možná má i to polohování zad.. Je to klasická hluboká vanička na tom jejich houpacím podvozku Ergo Bike a je levnější. Srovnej s Roanem. No nebo mrkni jestli třeba Peg Perego..já vůbec nevím, co ty chceš 😀 😀 No hele, je to jasný.. váha kolem 14 kilo, dobrá manipulace, nafukovací kola a měkké pružení a pohodlíčko pro mimčo uvnitř 😀 Takových je, určo seženeš!! To je jasný.

yanna.o
2. bře 2009

A nekoukej furt na to líbí a nelíbí 😀 😀 😀 I když já vím, já ti rozumím... 🙂 😉

yanna.o
2. bře 2009

astrane no přesně takhle o tom uvažuju taky. To je furt mně se seká brzda, musím odbrzdit, zabrzdit, jízda drncá, mimi se mi budí, ale jinak je super, každý má něco (cortina). Padá mi brzda, na dítě praží skrz slídu, potah šisuje a sporťák je jen po směru, ale manipulace je výborná (Jané, Slalom navíc problémy s předním kolem; poruchy jsou většinou doma odstranitelné, ale za ty prachy.. 😕 ), na podvozek nelze nacvaknout autosedačka, když vyměním korbu za sporťák (brzy..; už nevím značku, něco dražšího to je), do sporťáku fouká a svítí, je jen po směru, občas se porouchá, polohování je úplně debilní a další věci, co teď momentálně si nevybavím (Quinny), přední kolečko se smýká na rovných plochách, je méně stabilní, vůbec nekryje a v lehu dítěti trčí nožky nahoru (quinny buzz), je to těžká poruchová kráva (všechno možné). A je to furt, sice je tam tohle, ale.. když se stane tohle, tak musím tohle.., tuto situaci řeším takhle.., tohle tam není, ale všude je něco.., porouchává se to.. asi špatný kus - to je jako všude.. 😅 A tak dále.

yanna.o
2. bře 2009

Ještě ke Cortině jsem chtěla napsat, že se seká občas madlo v kloubu, páře slída na boudě, sedačka směrem k mamince znamená špatně ovladatelný kočár (jako ostatně všechny kočáry podobné konstrukce vč. golfáčů s otočnou sedačkou). Nechápu, když čtu ty výčty toho ALE a jedním dechem je řečeno, že to nevadí. Já nevím.. mám houpací kočár, ale jsem s ním spokojenější než s většinou jiných typů a značek, jelikož jsem skoro nic takového, co se v těch diskuzích objevuje (a je to takové pestré opravdu..) neřešila a když jsem něco řešila, tak to byly takové blbosti.. A nebo to byly věci, které jsou individuální a nemůže za ně kočárek jako takový.

astrane
2. bře 2009

no já tehdy přečetla diskusí....a v reálu se stím nedalo jezdit a ženský si to tam děsně chválili 😝
Na ten můj byly naštěstí hlavně příspěvky mamin,co už jezdili aspoň rok....a Vyšel z toho dobře v poměru užitná hodnotaxcena.Navíc to co některým maminkám vadilo,mě vyhovuje-např vysoko daný koš s horším přístupem-abych z něj vše nevysypala a nenamáčela🙂A i ty negativní názory byly nakonec hlavně kvůli designu...Taky tam bylo hodnocení od mamči,co jezdí jako já a kočárek vyšel na 1,tak jsem ho po zkouknutí taky koupila a za těch necelých 6 tisíc to byla podle mě dobrá koupě.

Taky zatáčí-jako většina kočárků,když dostanou ránu-ale zjistila jsem ještě před koupí na diskusi,že to jde lehce spravit-bylo to u našeho zatím jen jednou,tak to ještě beru...přece jen mu dávám kapky...

yanna.o
2. bře 2009

Jó barvičky, to je dneska nejdůležitější 😎 když už jsme u té pro mě mnohdy orpavdu nepochopitelné chvály různých kočárků v diskuzích, tak mrkni na prvních asi 7 stran o Bugaboo, to je maso 😀

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

hm.. jo jo, to lze srovnat, dělávají to áčkové konstrukce. Ale pokud se to nesrovná nebo to nejde srovnat, tak je to vopruz, protože kočár táhne ke straně a to je tak nepříjemné, že nad tím nejde mávnout rukou. Já takhle dostala řachu do kola (horského), vidlice byla nakřivo a kolo pořád zatáčelo. Chtělo to velkou sílu, ale trochu srovnat to šlo a bylo to pak lepší. Z toho vyplývá, že to jde i u kočárů a to ta šlupka do kola byla nesrovnatelně větší než může být rána do kočárku 😉

blka
2. bře 2009

Astrane, děkuji 🙂

Yanna, ottutina se mi líbí, ale má malou korbičku. To jsem zapomněla napsat, ještě bych chtěla, aby měla korbu aspoň těch 80cm.

tereziep
2. bře 2009

blka tak to budeš mít dost těžký. Klasické houpací mají většinou vaničku do 78 cm a myslí, že i ostatní kočárky s korbičkou i ty na sportovní podvozku to mají stejně. Jediné, co má korbičku větší než 80 je daltim ekonomic a freeline Bartatina. Pak možná kombinované s vložnou taškou, ale tam zas bude taška menší a jako sportovní sedačka bude delší.

astrane
2. bře 2009

bugabooo-to je fakt?: Konstrukce a vazi 9kg a vanicka tiez,To by bylo těžký jak prase 😝
taky jsem se dozvěděla,že 73cm v 8 měsících je dlouhý dítě a Inglesina těžkej tank a že kočárek se nekupuje pro dítě,ale pro maminku... 🙂
ale ten Ivosh se mi líbil-evidentně už slyšel něco o fyzice 😀
zatím jsem na straně 7,jdu pokračovat...
Jo ještě-do terénu je super-všude se sním jezdit nedá,ale to s žádným kočárem... 😀 (to víš že dá...,ale s jiným)