Kočárek na miminko, kombinace, houpací. Poraďte značku

matmisa
26. únor 2009

chtěla bych poradit s kočárkem. Sháním kombinaci -hluboký kočárek, sportovní, autosedačku. Vhodný do města, ne trojkolku, velký, přední kolečka otáčivá. Ne zas tak drahý.Hlavně houpací. nevíte o nějaké značce? děkuji 🙂

yanna.o
4. bře 2009

z toho výčtu, co jsem napsala, není všechno podstatné, něco jsou fakt detaily a taky je to individuální. taky nevzpmenu na všechno a když něco píšu dlouhý, tak to nemusím ani vyjádřit přesně, takže prostě každý ví, co chce a hotovo 😀
baby design se mi líbí, protože má větší kola, spojenou rukojeť a velký koš 😉 nebránila bych se mu a už vůbec ne za 3000,- 😉 😀

yanna.o
4. bře 2009

a např. baby design viki nebo chipolino rapido se velmi dobře přizvedávají - až moc.. hlavně pokud dítě leží.. a další věc je možná nepříjemná poruchovost.. to chce vždycky prověřit v diskuzích.
http://blueone.vltava2000.cz/store/goodsdetail....
http://www.chipolino.cz/katalog/nahled_rapido.html
http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?...

astrane
4. bře 2009

Demu nebrat-je děsně malinká 😖
Ty Chipolina vypadají dobře....i jejich rozměry....vybrala bych si... 😉 🙂

yanna.o
4. bře 2009

chipolina maj fakt krásný veselý barvičky a i zblízka vypadají jejich potahy dobře, bohužel mají některé z nich krátké opěrky zad a lehy. Jinak s kvalitou obecně samozřejmě nevím.
Multiwaye se mi líbí, klidně bych je koupila a myslím, že maj kolem 8 kilo?...
kočárky jako chipolino ultra http://www.chipolino.cz/katalog/nahled_ultra.html tyhle typy váží často přes 10 kilo i víc a některé mají přehazovací rukoujeť, tak je to třeba tím, to jdou pak někdy až na 11 - 13 kilo.. To už je váha sporťáku, proto já do toho nešla

astrane
4. bře 2009

fakt mají 8 kg.... 🙂 A já celou dobu myslela,že 10...stejně mám pocit,že loni psali 10,někde jsem to vzít musela,vím,že jsem si říkala,že na golfáč jsou dost těžký.... 🙄

yanna.o
4. bře 2009

astrane, ne, je to váhová kategorie zippy, pliko p3 a spol. Plus mínus se to liší, ale je si to velmi podobné prostě a není to mimo jako třeba peg perego aria - jiný a lehčí typ nebo naopak hartan buggy, pp pliko switch, bebeconfort loola - těžké golfky

yanna.o
4. bře 2009

10 kilo nemají, to bych neřekla.. věřila bych 8 kilům.. příp 8 až 9

radkar
5. bře 2009

děkuju 🙂 Mám takový blbý dotaz. Jak vkládáte ty odkazy na určitý kočárek? Jsem trochu počítačový analfabet.

yanna.o
5. bře 2009

V prohlížeči máš pole "adresa", je tam takový to dlouhý http://www......., tak na to klikneš, označí se to a pak to normálně zkopíruješ = zmáčkneš ctr+c, pak si překlikneš sem do textového pole a vložíš to - držíš ctrl+v pro změnu 😀
Na některých stránkách se ale odkaz nebude měnit, ač na nich klikáš na různé odkazy a adresa by se měla měnit. Pokud bys ho zkopírovala z adresového pole, tak se nám tady zobrazí po kliknutí na odkaz jen úvodní stránka, nikoliv to, co nám chceš ukázat. V tom případě klikneš pravým tlačítkem myši na požadovaný obrázek nebo na požadovanou část stránky (ona stránka je totiž rozdělena na víc částí, ač to nemusí být zřejmé - např. prostředek, horní část, levý sloupec). Po kliknutí pravým tlačítkem se ti zobrazí menu, zvolíš "vlastnosti", otevře se ti okno a v něm zkopíruješ celý odkaz z řádku Adresa (od úplného začátku do úplného konce - pozor, některé jsou delší).

Dám příklad:
http://www.spuntik.cz/kocarky/sportovni-kocarky/
zkopíruj si tenhle odkaz do adresového pole prohlížeče a dej enter. Poté klikni do adresového pole znovu a umaž celý konec až před slovo sportovni, tzn. po lomítko a dej enter. Zobrazí se všechny kočárky. Pak to můžeš zkusit smazat až po slovo kočárky, tzn. po lomítko za .cz. Dostaneš se na úvodní stránku. Je na tom vidět, jak se mění cesta.

radkar
5. bře 2009

http://www.eshopbaby.cz/katalog/sprint-sportovn... Jé mě se to asi povedlo.....? 😀

yanna.o
5. bře 2009

Tady pro můžeš klikat, na co chceš a adresa odkazu bude furt stejná. Chceš-li nám ukázat nějaký text nebo obrázek, musíš myší u něj kliknout na ty vlastnosti. V nich je pak plná adresa k této části stránky 😉
http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/

yanna.o
5. bře 2009

Super, je to pro malý děti. Kdo nezná, hned pochopí. 😀

yanna.o
5. bře 2009

tady pro změnu.. jsem chtěla napsat, vypadlo mi slovo

yanna.o
5. bře 2009

Jinak podobné téma už tu je - obecné k výběru kočárku 😉

astrane
5. bře 2009

Taky jsem si vzpomněla,že jsme se chipolina dívali s kamoškou a dlouhý záda a leh měly ty v kombinaci s něčím-autosedačka,taška.Obyč ne 😒 Bylo to loni,ale teď mají zase jiný typy,tak třeba se polepšili...

kikimaruska
5. bře 2009

Koukám že řešíte golfáčky. My dostali Chicco Multiway, ale prodali se, protože jsme hledali něco lehkého a skladného jen k doktorům a na nákupy. Multiway jsou hezky bytelné, velké, ale na délu složené moc dlouhé (110 cm-jako hlavní kočár) a stejně nám zabrali celý kufr, kdy museli být našikmo, tak jsme hledali něco malého, skladného a lehkého. Vzali jsme nakonec Chipolino On road. Je lehoučký, jak kočárek pro panenky. Přední kolo odpružené, jde do sedu a skorolehu, čímž skoroleh je větší nleh než u multiwaye, a košík je přístupný-u Multiwaye není. Je skladný a o váze nemluvě. Rozdíl 8 a 6 kilo je při potěžkání hrozně moc znát. je pravda, že mi s nimi nebudeme denně lítat kilometry, opravdu jen na nutnou dobu, na delší cesty máme Perego GT3... ještě odkaz:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16184577&tab=0

astrane
5. bře 2009

jenže právě mají tu sedačku trochu zešikma a opěrku trochu položenou,to ty golfky,co jsem měla předtím měly taky-vážili taky kolem 6 kg,ale malýmu to strašně vadí,takže jsme testovali spoustu kočárků,než jsme našli takovej,co by se mu líbil 😉 a měl dlouhý leh....jinak by mi taky stačlilo nějaký lehčí a menší přibližovadlo.měli jsme tyto:
http://www.baby-eshop.cz/abc-design/polohovaci-... ty černozelený...

kikimaruska
5. bře 2009

To my uvidíme co bude vyhovovat. V hlavním kočáru-korbičce i sportáku se mu líbí spíš pololeh...tak uvidíme. On si pak řekne sám.... 🙂

astrane
5. bře 2009

No když on se musel v tom kočáře hrozně snažit,když chtěl sedět rovně a držet se madla a pak byl nešťastnej a protivnej,páč ho to unavovalo....Ale to strašně záleží na konkrétním dítěti-starší syn měl taky golfáč trochu zešikma a nevadilo mu to-rád se opíral...ale myslím,že tam to bylo trochu míň..
A proto jsme pak hledali jinej a bylo to docela náročný...pokud to bylo rovně,bylo to buď malý nebo děsně drahý,nebo už to byl sporťák 😠 Prostě je zvyklej z kombinace a chce to mít v gofáči taky tak 🙂

astrane
8. bře 2009

Hodila jsem do alba i fotku našeho staršího syna v kočáře,aby bylo vidět,že nekecám a měli jsme klasiku houpací a i sporťák normálně používali......lepší foto bohužel nemám ☹

czechzuzana
9. bře 2009

holky, tady toho je o tech kocarcich tolik, ze se v tom obycejny clovek ani nemuze vyznat 😀

Poradite mi? Chtela bych trojkombinaci /mame malo mista/. Dale delsi korbicku /mimi se narodi v rijnu, tak at nam to nakou dobu vydrzi/ no a aby byl lehky, lehko ovladatelny a hlavne skladny.

Tak ktery mi doporucite... 🙂

Diky moc za kazdou radu.

astrane
9. bře 2009

Všechno jde,jen nevím jak moc sladný by měl být...to jako do auta?to je potřeba vědět aspoň značku...a prostorný a skladný není vždy dohromady....
a taky kde chceš jezdit?-po městě nebo hodně do přírody-tam po cestách nebo i necestách?
Já mám nejraději klasicky 4 kola a kvalitní odpružení,max váha 15kg a slušné vnitřní rozměry....a dobře vyvážený samozřejmě....můj můžeš vidět u mě v albu...
Super je ten co má kikimaruska-trend-line Racer(dřív rider)-váží jen 12 kg a má nastavitelné odpružení a je velký,bohužel asi i po složení
A Inglesinou magnum taky nikdy nic nepokazíš....
Pokud chceš otáčecí kola,tam ti neporadím....lehký je x-lander,ale má malou korbičku a pak nevím,jestli jde sportovní úplně na kolmo...
Prostě-napiš víc... 😉

astrane
9. bře 2009
czechzuzana
9. bře 2009

astrane, jezdit spis po meste, skladny - aby ten podvozek sel dobre poskladat do auta, korbicku spis prostornejsi. Ty 4 kola - souhlasim, taky se mi to libi nejvic. A na co jsou dobra ta otaceci kola?

Zatim me nejvic zaujal Concord Fusion asi...co na to rikas?

Cena - no zkusim si ten co si vyberu sehnat pres inzerat, tak napred se snazim zjistit, co vlastne chci... 🙂 Jdu se podivat na ty, co jsi poslala....Diky moc 🙂

Hledam teprve prvni den 😀

astrane
9. bře 2009

však máš ještě čas... 🙂
Na ten fusion se mrknu...

czechzuzana
9. bře 2009

Astrane, tak ten ingesina magnum je krasny 😵 Diky za tip.

A ten tvuj to je jaky?

astrane
9. bře 2009

Muj je Deltim Travel z roku 2005....sportovní verze má 14,5kg,tak je tak nahraně,ale perfektně pruží... 🙂 a měl super cenu-5,9 tis včetně tašky na mimi a na rukojeť a já nechtěla ic drahýho.taky se v pohodě vejde do Fordu fiesta do kufru 🙂 Mám ho ráda,jezdím s ním už dva roky úplně všude 😀

Ten Fusion je -jak tomu říká Yanna-golfosporťák.lehký a skladný....nebude nijak houpat,jen maličko pružit,ale bude se sním lehce manipulovat po rovině,jak se zvedá do schodku na chodník si musíš zkusit sama-musí to jít s prázdným kočárem jednou rukou-nejlépe i jedním prstem 😉 neznám vnitřní rozměry,tak nevím,zda je dostatečně prostorný ale to se dá zjistit.Taky bych si zjistila,zda je v ceně nánožník a jak vypadá,aby nebyl malý a zda jde ta sedačka u sportovní verze úplně do sedě-nakolmo-na fotce to tak není a takhle je to nepohodlné,pokud ne,nekoupila bych ho...to jen co je vidět z obrázků..... 😉

Inglesina je kvalitní houpací kočárek-mě se moc líbí ta hnědo-modrá 😉 ale hodně lidem se jako sporák nelíbí,přitom se s ním podle mě jezdí dobře i tak(ale to je můj názor,některé maminky by se mnou nesouhlasili,zdá se jim,že pro batole moc houpe a mají strach,že se převrátí-nepřevrátí-otestováno 😉 😀 )
jakékoli další dotazy sem 😀

czechzuzana
9. bře 2009

Co je to nanoznik? 😀

yanna.o
9. bře 2009

astrane, dík 😉 😀 magnum mám já a dobrej je od podvozku po korbu, od kvality po praktičnost. A ostatní, co jmenovala Astrane jsou taky praktický a cenově přijatelný a concord fusion / jané nomád patří do méně odpružené skupiny golfosporťáků, takže z mého pohledu bych je volila až kolem roku. Z pohledu maminky, které denně vynáší do schodů nebo to chce na MHD a občasné výstupy do schodů, bych je brala i dřív. Fusion - jednoduchá kola, Nomád zdvojená. Fusion tenká černá bouda, ale překlápěcí vpřed. Nomád nepřeklápěcí ze stejného textilu jako celý potah.