Kočárek Neonato Puro, líbí se Vám?

anndysek33
6. lis 2015

Zdravím všechny, vybírám kočárek - jde mi z toho hlava kolem kolik modelů a všeho se dá pořídit a do oka mi padla novinka Neonato Puro Urban. Co na něj říkáte? Líbí se Vám?

bibiben
13. led 2017

Ano! Vybírala jsem měsíc, v obchodě dalsi 2h nevěděla jsem jakou barvu. A jakou barvu podvozku černá/stříbrná nakonec jsem vzala přesně tuhle, doteď ještě o tom přemýšlím v posteli, jestli jsem vybrala správně.😀

nienin_que
19. kvě 2017

Ahoj holky.
Je tu nějaká maminka, která už má kočárek ozkoušený i ve sportovní verzi?
Jsem totálně zamilovaná do Neonata, od první chvíle co jsem začala pokukovat po kočárkách je u mne favorit číslo jedna..... Jediné co mě na něm odrazuje je polohování sportovní varianty. Chtěla bych vědět jak jste s tím spokojené. Design je věc jedna, ale záleží mi především na pohodlí a zdraví dítěte....Názory na tenhle styl polohování se rozdělují , chtěla bych slyšet někoho kdo už to zkusil.
Další věc, která mne zajímá jsou samozřejmě celkové dojmy z kočárku jak s hlubokou korbou tak tím sporákem.....Jestli je něco co by jste mu vytkli....
Hodně koukám na kolečka a přijdou mi u něj dobré, bydlíme ve městě ,ale vim, že budu potřebovat aby obstál i v mírném terénu....Například procházku lesem... Nerada bych očekávala víc než dokáže.
Budu ráda za cokoliv co k němu napíšete. ..... Díky moc.

fafetka
22. kvě 2017

@nienin_que sice kočárek nemám, ale taky jsem se zamilovala když jsem ho viděla 🙂 Mám tři děti a prošlo mi rukama x kočárků. Plánujeme 4 tak se rozhlížím.Kdo je připraven není překvapen že? 🙂 ovšem "live" mně Puro dost zklamalo a nadšení mně přešlo ☹ Hluboká korba je na můj vkus hodně mělká a bouda vysoká, což znamená, že do ní bude foukat a svítit slunce. Na léto zas pro změnu nemá možnost odvětrávání, takže vzduch hůř cirkuluje. Prostě nešťastná kombinace. Korýtkové sezení u sporťáku je ok (měla jsem Bugaboo, které je stejně řešené i Quinny např a neměli jsme s tím potíž) spíš mi přišlo že ten prostor na "na zadeček" je u Pura poměrně mělký, takže na zimu s fusakem by to nemuselo být úplně komfortní pro nikoho ze zúčastněných uživatelů. Design konstrukce a kol je krásný, ale chtělo by to ještě trochu upgrade od výrobce. Přece jen to je cenová hladinka trochu vyšší, tak bych očekávala víc.

nienin_que
22. kvě 2017

@fafetka moc děkuju za postřehy. Jako je nádhernej , ale přesně jak píšeš, jestli to za ty prachy vůbec stojí. Chci aby byl především funkční . A bugaboo jsi měla jakej? Taky na ne koukám ,ale přijde mi že je to spíš kocar do města.

fafetka
24. kvě 2017

@nienin_que bgb jsem měla cameleon ještě starou jedničku(taky je to 5let 🙂 ) a určitě do nej pujdu zas.jen do 3ky.jen do města určitě neni i kdyz i ve městě je kolikrat horsi teren něž v lese 🙂 podle meho za ty penize opravdu stoji 😉

sabreen
9. zář 2017

Mě se moooc líbí. Jenže - naprosto na houby košík, krom pláštěnky se nevejde snad nic. Nebavilo by mě rozebírat nákup na prvočinitele a pasírovat to tam tím úzkým otvůrkem. Ale nejhorší na tom kočárku je, že zabrzdit a odbrzdit rovná se cvičení rovnováhy, ta brzda je totiž děsivě vysoko a navíc na ni přes sedačku ani korbu není pořádně vidět. K odpružení - dají se už dokoupit malý a dobře odpružený přední kolečka, ty původní větší nejsou odpružený vůbec. Zadní kola jsou odpružený trochu.

fyzioterapeutjin
27. říj 2017

Dobrý den, jsem fyzioterapeut a zde je můj názor na kočárek: http://fyzioterapie-polichno.cz/kocarek-vitezst...

eliskaxox
28. říj 2017

@fyzioterapeutjin to.je super a ja zas viděla asi 3 článků s úplně opačným názorem. Navíc moje dítě teda při spaní v kočárku nikdy polohy neměnilo, vyjma otočení hlavy nebo změny pozice rukou. Navíc stále více fyzio se shoduje, že poloha na rovném je pro dítě vice nepřirozena než pozice v klubicku.
Jen dodám že jsem měla kočárek bez tohoto kolebkoveho sezení.

dasa.77
28. říj 2017

@eliskaxox Poloha v klubíčku pro malé děti možná,ale tohle nemá nic společného s touto polohou. 😉
Tak schválně,za jak dlouho se v poloze "ležmo na židli" začnou odkrvovat prsty?

terezasabackova
28. říj 2017

Na pohled moc krásný, ale v reálu nic moc.

sabreen
28. říj 2017

Já teda mám dvě děti a mnoho kočárků, ať už kolíbky nebo rovný sedačky. Kolíbky s polohováním nohou i bez (Puro tedy konkrétně ne, ale do něj bych nešla z jiných důvodů - viz příspěvek výše). Zkušenost je taková, že syn měl radši kolíbky - zapadl do nich a v tu ránu chrněl. Rovný sedačky nerad, vsedě se v nich všelijak hroutil a vleže se furt mlel a nikdy nespal dlouho. Dcerka zase úplně naopak - lépe jí je na rovné sedačce, ať už vsedě (i když se taky hroutila) nebo vleže -ona zase ráda spí na boku a víc jí vyhovuje možnost se libovolně polohovat. Ad kolíbky bez polohování nožiček - na houby, dokud není dostatečně velká, aby dosáhla nohama na ten okraj. Takže: řídila bych se podle dítěte, a když je v kolíbce nespokojený, zkusila bych kočár s jiným typem sedačky. Kolíbky bez polohování nožiček až pro velký dítě, který dosáhne. Z tohoto důvodu jsem teď nekoupila třeba Mimu Xari, i když se mi moc líbí a chtěla bych jí ještě zkusit - ale malá ještě nedosáhne na ten spodní okraj...

sabreen
28. říj 2017

@fyzioterapeutjin Zajímal by mě odborný názor na kvalitu odpružení kočárků: teď jsem viděla babičku s miminkem v korbičce s kočárkem, který je tak špatně odpružený, že by možná bylo lepší, kdyby neměl odpružení vůbec (konkrétně Cybex Balios M), valila po štěrkové cestě, mimino z toho muselo být strašně vytřepané...Nevadí dětem ty otřesy??? Já teda mám taky pár neodpružených kočárků, ale jezdím s nima jen tam, kde je dobrá rovná cesta, pokud musím třeba přes kostky, jedu pomaloučku...

eliskaxox
28. říj 2017

@sabreen to by mě taky zajímalo, protože znám i děti, které vyloženě usnou jen pod se s nimi jede přes hrboly a nerovný terén :D

fyzioterapeutjin
29. říj 2017

S otřesy je nutné se řídit podle dítěte. Některé usnou, jen když s nimi jezdíte přes práh a hlavička jim skáče, jiné to budí. Je to o tom, kolik dítě potřebuje dráždění celého nervového systému a na co je zvyklé z dělohy. Jinak pokud se dítě vyloženě netříská hlavou do tvrdého, pak jsou otřesy OK. Mozku vadí tvrdé silné nárazy (viz boxerské a fotbalistické poškození mozku). Když je dítě na tenké matraci, tak OK.

sabreen
29. říj 2017

@fyzioterapeutjin Děkuju moc, tak to jsem hned klidnější. Já se bála, že jim to může ublížit...třeba jak je ten syndrom třeseného dítěte nebo jak se to jmenuje...

nevesta2708
10. lis 2017

Tento kočárek mám a jsem maximálně spokojená! Mám celou trojkombinaci a nedám ho z ruky 🙂. Když opomenu jak skvěle vypadá, tak má mnoho vychytávek, které jiné kočárky nemají. Korba naprosto dostačující velikostně, dá se otočit na obě strany (k sobě i od sebe), když je miminko ještě malé na sporťák, tak se dá celá korba naklonit aby mimčo vidělo, ale stále leželo a to do několika poloh! Řeči typu ,,sporťák se mi zdá úzký"...vůbec né. Malá se tam vleze krásně i s fusakem a pořád má rezervu (upozorňuji, že není žádný drobek). Nebudu lhát. Podvozek je lehký, dobře se skládá jednou rukou, ale je tužší, ne tak odpružený. Nám to ale nevadí, chtěli jsme městský kočárek a to plně splňuje. Koš pod kočárkem... kdo jde s kočárkem na velký nákup? V pohodě do něj dám nakoupenou snídani, oběd i večeři :D. Taška, která je ke kočárku je dost velká aby se do ni vlezly všechny heblata (pleny, ubrousky, pláštěnka atd..). Prostě za mě a mé dítě ANO!
Autosedačka.. když je mimi čerstvý novorozenec, tak i s novorozeneckou vložkou je autosedačka velká. To jsme ale lehce vyřešili záhlavkem, který drží krásně hlavičku, takže ok... nemáme isofix v autě, ale zabezpečení sedačky je lehké a bezpečné. Když někde couráme po doktorech, tak dám na podvozek a jedu.. Nevím, nejsem náročná maminka a kočárek si vždy přizpůsobím jak potřebuji. Fakt jsem hodně spokojená a pořídila bych si jej znovu.

mku
10. lis 2017

Taky se mi tenhle kocarek na fotce moc libil... jenze uz pri vyzkouseni na prodejne se ukazal jako sice hezky, ale nepouzitelny. Leda pokud s miminkem planujete brouzdat jen po obchodakach 🙂 jinak podle me na jakoukoliv drobnou nerovnost neeeee a uz vubec ne treba na prochazku lesni cestou

sabreen
11. lis 2017

@mku Teď už se k němu dají dokoupit menší a skvěle odpružená kolečka, což by mohlo vyřešit problém nerovností...akorát je trochu paradox, že jsou menší než ty originál přední. Do terénu se totiž obvykle volí větší kola.

sabreen
11. lis 2017

@nevesta2708 Nechci Vám brát iluze...je super, že jste s ním zatím spokojená, ale ráda bych znala Váš názor na kočárek za pár měsíců...já mám děti dvě a kočárů vyzkoušených fakt dost, takže už jsem v tomhle ohledu mnohem zkušenější a taky o hodně náročnější 😀 Dokud totiž používáte jen korbičku a s kočárkem chodíte jen na lážo plážo prochajdy, přičemž sem tam po cestě koupíte jen pár rohlíků a rajčat, je to úplně v poho kočár. Tak si to užijte 😉 Až pak mimčo bude chtít sedět, tak možná bude problém,
že se nedají polohovat nožičky...