Kočárek Newbuddy Claudia, máte zkušenost?

theodorek
8. dub 2014

Ahoj, pořizuji si ted kocarek a padl mi do oka jeden znacka newbuddy Claudia. Chtela bych se zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti. dekuju

mysonek
8. dub 2014

@theodorek Ahoj, kočárek máme a zatím spokojenost. Chodím s ním i běhat a běhá se s ním dobře. Po rovině ani nemám pocit, že tlačím kočár s 8 kilovým dítětem 🙂 Zatím mám zkušenosti jen s korbou, malé je půl roku.

theodorek
autor
9. dub 2014

@mysonek a zatáčí se sním dobre? me se práve libi ty kola že nejsou otáčecí, ale plno lidi říká že se stema otáčecíma kolama zatáčí líp.

mysonek
9. dub 2014

Tak samozřejmě záleží, kde s ním chceš jezdit. Já jezdím i po horších cestách, ne moc ve městě a jsem spokojená. Při otáčení se musí trochu nadlehčit nebo nadzvednout ty přední kola, myslím že je ani pokaždé nenadzvedávám. Rozhodně mi to nepřijde jako nějaký problém. Asi by to nebylo ideální někam do centra velkoměsta, ale já bych kočárek s otáčecíma kolama nechtěla ani náhodou. Taky záleží kde bydlíš a jestli ho budeš hodně převážet. Já ho parkuju v kočárkárně a nosím do prvního patra korbu a je to v pohodě. U rodičů co bydlí v paneláku se sotva vešel celý kočár do výtahu, musela se upravit rukojeť, takže možná do hodně malého výtahu by to byl problém. Takže fakt záleží jaké máš od kočáru požadavky. Třeba do terénu je super, není problém přejet i kořeny v lese 🙂

theodorek
autor
9. dub 2014

bydlim v malem meste a rodiče na vsi takže spís se mi hodí že je vhodnej do terénu... prevazet ho budu jen v aute.. dá se dobre složit?

mysonek
10. dub 2014

Skládá se v pohodě, sundá se korba a pak se složí podvozek, to trvá pár vteřin. Pokud máš menší auto tak se dají sundat i kola, také to jde rychle a pak zabere málo místa. My máme auto velké takže kola nesundavám. My právě taky chtěli kočárek do terénu. Bohužel na něj nejsou žádné recenze, já teda aspoň loni žádnou nenašla, když jsme ho kupovali. Rozhodovali jsme mezi tímto a Dorjan cross country, ale ten dorjan mi přišel dost těžký na ježdění (a to jsem zkoušela jen v obchodě po rovině). Tenhle taky na zvedání není nejlehčí, ale při jízdě ano. Já jezdím denně do kopce, protože bydlíme na horách.

theodorek
autor
10. dub 2014

mno práve nikde nejsou recenze. a me se dost libi..tak si myslim že už mam jasno 🙂 dekuju

theodorek
autor
13. dub 2014

tak nakonec jsem si vybrala jinej ale taky má ty pevný kola.. je to znacka navington.

saraha1
7. pro 2014

@mysonek Ahoj, mohla bych se prosim zeptat, pokud vis, vnitrni rozmery hluboke korby? a jak je to se striskou? na obrazcich vypada jinak ta u hkuboke korby a jinak u sportovni verze. Je to nejakej dvojite - oddelovaci? Je tam nejake odvetravani? Moc diky.

mysonek
7. pro 2014

@saraha1 Ahoj, rozměry korby nevím, ale prostorná je, malá v ní jezdila do 8 měsíců a vyndala jsem jí jen proto, že už z ní vyskakovala 🙂 A malá není zrovna drobeček. A kočár má zvlášt korbu a zvlášt sportovní verzi, takže to je opravdu jiné. Větrání nemá.

saraha1
7. pro 2014

@mysonek je, ty jsi rychlik. diky moc!!!! Takze jsou dve strisky? To je super, alespon nevybledne tolik. U te sportovni verze je na fotu na strisce videt nejaky zip, tak me napadlo, ze se da rozepnout a je tam nejaka vetraci sitka nebo tak 🙂. Spokojena jsi stale? Cekame dubnovy mimco a docela bych byla rada, kdyby treba alespon do Vanoc v korbe vydrzela. No ale to se tezko predpovida, kdyz mi poleze pak ven, tak s tim nic nenadelam 🙂.

mysonek
8. pro 2014

Jo, jo jsou 2 nástavby, korba a sporták, které se přicvaknou na tu konstrukci. My máme i autosedačku, takže jsem někdy jezdila nakupovat jen s konstrukcí kočárku a cvakla na to autosedačku 🙂 Na tom sportáku je zip, ale ten jen zvětší, nebo zmenší stříšku. A spokojená sem stále, trochu nevýhoda je, že nemá přehazovací rukojeď, takže když chceš sporták otočit po nebo proti směru jízdy, tak se musí sundat a nacvaknout obráceně a to nejde s dítětem v kočárku. Ale jinak jsem spokojená.