Kočárek Patron Bohemia. Jaké máte zkušenosti?

jiji
16. dub 2007

Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s kočárky Patron Bohemia. Uvažujeme nad typem Fenix F4.

katka13122
27. únor 2008

ja sa rozhodujem medzi x-landerom a patronom 3kolky
Jedna znama mi povedala ze patron je velmi kazovy sportak a radsej si mam kupit x-lander
po precitany vasich prispevkoch fakt neviem ☹

nikkos
27. únor 2008

Holčiny prosím prosím poraďte - taky pokukuji po F4 ale nechápu jedno u těchto kočárků, které nemají přehazovací rukojeť - jak to řešíte když potřebujete otočit? F4 má přehazovací korbičku? Dá se to přehodit za jízdy i s dítětem?? To mi přijde dost důležity 😨

alusa
27. únor 2008

Je tu někdo, kdo si pořídil kočárek Patron Apolon Alux? Zatím jsem ho nenašla nikde v obchodu jen na internetu, potřebovala bych od někoho zkušenosti... Děkuji 😉

jabber
27. únor 2008

alusa - k vidění jsou v obchodech Puntanela a Pompo 😉

alusa
27. únor 2008

Jabber, dík, zkusím se po nějakém podívat...

dandinda
28. únor 2008

nikkos-rukovät nie je prehadzovatelna, len korbicka,tiez som nad tym vahala pri kupe, ale nakoniec som ho predsa kupila a zvykla som si.Pravdupovediac prehodit to za jazdy aj s dietatkom by bolo dost nepohodlne, hlavne uz s väcsim babom,s mimcom si to este viem predstavit. 😅 Ja som to otacala zatial iba raz v meste, kedze som vedela, ze cestou domov z prechadzky bude na maleho velmi svietit slniecko a to bolo v lete. Teraz si vzdy otocim korbicku vzdy doma, podla toho ako ju potrebujem.Maly je uz zvedavy, takze je stale castejsie v smere jazdy 😎 samozrejme,kym nefuka silny vietor 😔a takto sa aj mne lepsie manipuluje s kocikom 😵 A mimochodom aj na tich super drahych znackovych kocikoch to väcsinou funguje podobne 😅
katka-aj mne sa paci x-lander, len mi pride trosku plytke sedenie v sportaku, ale mozno sa mi to len zda 😝 V F4ke je sportova korbicka dost pohodlna 😎 . uz sa tesim na leto 😀
A aspon, co som videla, tak na 3kolke su plastove kolesa, nie nafukovacie 😉

lenka_da
13. bře 2008

Ahojte babky, uvazujem o Patron Fenix F4R, nemate ho niektora??? Paci sa mi na nom takmer vsetko, len ta hmotnost sa mi vidi vysoka (cca 14 kg) - nemame vytah a budem ho musiet nosit na 2. poschodie....

lenerka
13. bře 2008

Ahoj

my máme kočárek Patron Bohemia Zephyr už přes rok a my jsme s ním spokojení
dobrá cena,pláštěnka,fusak,5bodové pásy
chtěla jsem sice Apolon Alux,ale bohužel máme jen krátkou felicii a tam se nám kočárek nevešel!
Zajeli jsme do obchodního centra v Praze Štěrboholích a tam nám ochotně kočárky půjčili,aby jsme si je mohli strčit do auta
samozřejmě 2prodavačky šly s náma 😉
švagrová má krátkou Fabii a tam se Apom taky nevešel
takže kdo máte menší auto doporučuji Zephyra
a taky v Puntanele mají všechny typy k nakouknutí 😉 a maj tam i sedačky a všechno co patron bohemia vyrábí
jo a zůstala jsem věrná této značce i pri koupi golfek jsou taky dobrý
takže se mějte ahoj Lucka

dandinda
14. bře 2008

lenka- no ta hmotnost je dolezita, hlavne, ked ho budes nosit 😝 my sme spokojni, ale byvame v dome, takze parkujeme v garazi, tak som to nejak velmi neriesila 😉 😉 Ale to je problem asi vsetkych kocikov v tejto cenovej kategorii,a Fenix je este z tych lahsich, myslim 🙂

petpet
1. dub 2008

My koupili pred rokem Zephyra, rikali jsme si, ze sice o par tisic drazsi nez polske, ale ceske rucky, ze snad nezklamou. Navic kdyz delaji i vozicky atd. pro psotizene. Ale ouva. Do roka dvakrat v reklamaci a to nam ji podruhe zamitli, asi aby se pojistili, ze potreti se jim nevrati a nebudou se zadat finance zpet. 😠
Trhal se nam na stejnem miste ve svu, rekla bych, ze docela logicky, nebot ten sev tam je namahan a pokud diru jen opet sesiji a vlastu tu latku tak zkrati, je namahan onen sev o to vice. Ze vypadavaji nyty, to beru. To mi meni manzel za sroubky. A chapu, ze nytovani je lepvnejsi a rychlejsi...Pak ale zacala i padat brzda, nebot plastove ozubene kolecko do ktereho zapadava kazdodenni brzdeni ve svahu ci MHD proste nevydrzelo.
Kazdopadne, na to, ze se nejedna o nejlevnejsi kocar (ano, jsou i notne drazsi, ale i o polovinu levnejsi), jsem dost zkalamana. Zname upadla cela rukojet, ve ktere je od pocatku ntona vule, neb se nema o co oprit. To u toho Appolona mi prislo reseni lepsi. Jenze zas je hure skladny a ac mame kombika, to posledni co bychom chteli je, at kocar zabere cely kufr...A taky je jeste o dva tri tisice drazsi.
Tak nevim, znovu bych do nej nesla. To urcite. Vzheldem k faktu, ze cekame dalsi dite, bude to muset ten kcoar nejak jeste ustat, i kdyz na to nespoleham, nebo koupime po roce a pul hold novy. Jen nevim, zda tezky poslky tank za 4 tisice, nebo moderni trojkolku za 20 😒 Zlata stredni cesta totiz, ani drahy ani levny, nevysla.
Jinak abych jen psala same negativa, je fakt ze je lehky relativne an kombinaci, dlouhe luzko, a proste vsestranny. Ale...no hold vyse... ☹

elucinka
1. dub 2008

Mám Apolon Alux a maximální spokojenost, hlavně jsem strašně ocenila přehazopvací rukojeť a taky velká nafukovací kola - kolem domu máme šílený terén a s jinými bych se tu nechytala. Vejde se mi i do mého pidiauta, mám Hyundai Getz a úplně v pohodě ho tam šoupnu. Koupila jsem ho přes net, i s taškou a pláštěnkou mě vyšel na necelých 10 tisíc. 😉

lukasjer
3. čer 2008

Máme Fenix F4 necelý měsíc a znovu bychom ho už nekoupili. Hned na druhé jízdě se poškodila brzda a pravé kolečko se zabrzdilo natrvalo. Doma to šlo sice opravit, ale uchycení bowdenu do měkkého kousku plastu se jim moc nepovedlo.

Další věc, co je nevhodná, je odpružení. Na čtyřkilové mimčo je dost tvrdé a i na obyčejné louce to s ním dost hází. Nedá se v něm taky houpat, jen drncat.
Kočárek je to dost stabilní, až tak, že se hůř zvedá na zadní při najíždění na obrubník.

Jinak se celý vejde i do kufru Krátké Felície bez odmontování koleček, ale jen s korbičkou oddělanou od podvozku a deska co shora kryje kufr musí zůstat v garáži.

ilci
8. črc 2008

máte někdo další zkušenosti s touto značkou?
uvažujeme o Apolon Alux, zdá se mi dobrý 😉

hlavinka
17. črc 2008

ILCI: kamoska ma ten, co se Ti libi, ma ho rok a je spokojena. zadna zavada, barvy drzi, super. 😀

d19
9. zář 2008

Máme Apolon Alux, používáme ho zatím teda jen necelé 4 měsíce, ale jsme s ním maximálně spokojeni. Výborná je přehazovací rukojeť. V létě když pařilo slunce, tak jsem nemusela kočárek táhnout za sebou, aby na malého nesvítilo, ale přehodila jsem rukojeť a pohodlně kočárek tlačila. 🙂

andelka
11. zář 2008

A pak že přehazka není nutná. Já dobře vím, proč z ní nechci slevit. Taky často potkávám maminky na procházce, jak táhnou kočárek v podivných polohách. Apolon je můj favorit. Doufám, že ho ještě budou vyrábět, až budu těhu. 😀

harvyova
11. zář 2008

Já si koupila Apollon Alux. Jen teď řeším jeden problém: malé je necelých 7 měsíců, takže ještě sama nesedí, tudíž nemohlu přejít z hlubokého na sporťák. Z hlubokého mám vyndanou vložnou tažku, aby tam bylo více místa. No a když je vyndaná vložná taška, tak je ta hluboká korba poměrně nízká a mám strach, aby mi malá nevyskočila, jak se přetáčí. Zase ji nechci připoutávat, v leže by se jí to asi moc nelíbilo 😒 Až bude chladněji a dám tam zimní nánožník, tak to bude vyřešené, ale teď? Jak jste to řešili vy? Jak jste měly provedenou úpravu kočárku pro takto staré děti? Poraďte, prosím.

jabber
11. zář 2008

harvyova - já jsem to řešila tak, že jsem tam přidělala ještě klasické kšíry 😉 , takže dcera tam teď může bez obav i stát a poskakovat 🙂 . Ty jejich popruhy, co je dítě přišpendlený k opěradlu - to je fakt opruz 😖

jabber
11. zář 2008

andelka - nejspíš budou, protože Apollon je jejich vlajková loď 😉 - to nám řekli v podnikové prodejně - je to kočárek, na kterým dělají pořád nějaké změny a vylepšují ho, na rozdíl od ostatních 🙂

andelka
11. zář 2008

Tak to se mám na co těšit. 🙂

miladaspackova
12. zář 2008

ahoj holky,

nemáte některá zkušenost s tímto kočárkem? Uvažujeme o koupi tohoto kočárků.
Děkuji

http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-99913.html

jabber
12. zář 2008

milada - to jsi ve špatným tématu 😉 🙂

d19
15. zář 2008

andelka: nenech si přehazovací rukojeť vymluvit. Taky se mě několik prodavačů snažilo přesvědčit, že je to zbytečné (hlavně to tvrdili Ti, kteří mi nemohli kočárek s přehazovací rukojetí nabídnout 🙂 ) … ale já jsem trvala na svém a teď jsem opravdu ráda. Některé kočárky mají sice korbičky, které se dají dát pro i proti směru jízdy, ale není mi jasné jak bych přehazovala korbičku i s dítětem. Přehození rukojeti je otázka 5 sekund a je to opravdu super.

andelka
15. zář 2008

d19: Já si na tom pořád trvám a doufám, že než budu těhu, tak se ještě budou nějaké takové kočárky vyrábět. Taky mi není jasné to přendávání korbiček, prý je to snadné, ale já vím, že když jsme vozili dvojčata (v rodině), tak jsme používali přehazku docela dost, bo plínka furt padala a přehazovat s dvěma dětma korbu by byla asi sranda. 😀 Taky někdy bylo lepší na děti vidět a jindy zas, aby viděly ony.

jabber
15. zář 2008

taky nedám na přehazovací rukojeť dopustit, využíváme jí fakt hodně. Neumím si představit přehazovat furt korbu s 10kg dítětem, kdykoliv naberu jiný směr a začne mi svítit do kočárku 😒 🙂 Mně se strašně líbil F4 a jen kvůli rukojeti ho nemáme

d19
16. zář 2008

Mně by se taky vzhledově líbil víc jiný kočárek než Apolon Alux, ale z praktického hlediska jsme dali přednost Apolonu a jsem ráda. K čemu je dobrý hezký leč nepraktický kočárek? Šlo mi hlavně o to, aby měl Mates pohodlí. Taky je výhoda, že je tento kočárek dost prostorný, oproti jiným. Kdybych se bývala nechala zviklat a koupila jeden z těch kočárků s nasazovací korbičkou, tak už by se do ní za chvíli Mates nevešel ☹ , já bych ho musela přes zimu vozit ve sporťáku ☹ ☹ a na to mi připadá, že je ještě malý.

wansday
20. lis 2008

ahojky.. mě se líbí Fenix F4R, máte s ním někdo zkušenost?? Líbí se mi, protože má otočná kolečka, tak bych ráda vědělam jak se s ním venku manipuluje a jestli se nezasekávají. Děkuju🙂

bertica.h
9. led 2009

Ahojte🙂
My vyberáme a vyberáme kočíky..moment.sa rozhodnujeme medzi Fenixom F4 a Apolonom..
Ten sa nám zdá zbytočne dlhý..naša 3ročná dcéra má 92cm..takže asi ani drhé mimčo nebude vačšie..
Vám sa nezdaju dlhé tieto patrony?
Fenix má myslím s taškou 90cm Apolon 100cm.
dlžka nášho výtahu je okolo 100cm a musíme sa tam aj my vojsť(teda aspon ja s malou) 😀 😀 😀
Čo by mi ale bolo luito,že fenix nemá prehazdovaciu rukojeť..síce sme mali 4kočíky už a obišli sme sa bez nej..teraz by som rada vyskušala..
a ešte taká konkrétnosť..bábo sa nám narodí v lete..v lůžku nan nebude svietiť slniečko?
Lebo mojej sestry syn dostal takto v lete ako malinkýúpal a toho sa desím..

dakuejm za rady🙂

jabber
9. led 2009

bertica - já jsem si F4 nekoupila právě kvůli té nepřehazovací rukojeti 😉 jinak se mi taky líbil víc. Máme Athose, líbil se nám víc než Apollon, ale už se nevyrábí. Přehazovací rukojeť je totiž super a my jsme jí využili fakt hodně, hlavně v létě právě proto, aby na malou nesvítilo (máme taky letňátko 🙂 ) A využíváme jí doteď i na sporťáku 🙂 pro změnu kvůli větru 😉
A do výtahu se můžeš postavit vedle kočárku 😉

bertica.h
9. led 2009

jabber..nás výtah je uzky..a ešte aj s dcérou aj kočíkom..uvidíme..
pojdeme na BVV tam bude kopa kočíkov vyskúšame,možno kupime alebo objednáme z netu🙂
díky