Kočárek Patron Fenix F4 nebo Hoco Zaphir

rucnicka
23. dub 2010

ahoj, prosím poraďte. vybíráme kočárek na své první mimi, chtěli jsem čtyřkolku, hlavně do terénu, kombinaci s možností autosedačky. nakonec se rozhodujeme mezi patronem fenix F4 a hoco zaphir. další varianta je hartan topline X 2010, ale to už je na nás drahota ☹ máte někdo s těmito kočárky zkušenosti? nebo doporučení na jiný typ kočárku? mám trochu strach z polské výroby... budu vděčná za každý postřeh 😉 u fenixe mně trochu zaráží ten igelit v boudce, termín máme v létě, myslím, že tím bude mimi svítit na hlavičku...

pavlapl
3. kvě 2010

Ahoj,
při výběru kočárku záleží na tom kde budeš jezdit a kolik chceš do kočárku investovat. Mám kočárek Fenix F4 a musím říct že cena neopovídá kvalitě. Kočárek je zbytečně předražený. První půl rok je OK ale čím je dítě těžší tím je manipuilace s kočárkem horší a to obecně platí pro všechny kočárky s pevnýma kolama. Hartan je zbytečně drahej a čeká se na něj 3 až 4 měsíce protože nevyrábí kočárky na sklad, ale objednávka jde rovnou do výroby a jestli ti budou někde v shopu tvrdit něco jiného tak lžou, sama totiž s kočárky obchoduji. Hoco není moc dobrá volba možná tak před 5 lety to byl hit, ale neinovují kočárky a prodej se zastavil před 2 lety. Volila bych kombinaci dvou podvozků, aby jsi nebyla odkázaná na to kam si kočárek koupíš, ale kam zrovna budeš chtít jet. Moje zákaznice přišli s touto inovací a já jim vyhověla. Nabízím kočárek v setu: hluboká vana, sportovní sedačka s nánožníkem, autosedačka, taška na rukojeť, pláštěnka a dva podvozky (1,pevná kola, 2,přední kola otočná s aretací) za 10500Kč což si myslím že je suprová cena. Pokud by jsi se chtěla dozvědět víc tak mi písni na pavlapl@centrum.cz.

evulatko
3. kvě 2010

ahojky, my mame Hoco diamond a jsme velmi spokojeni. Kupovali jsme ho ale az jako sportacek, kdyz mala vyrostla, korbicka mi prijde velmi mala, nevim, jak to ma Hoco zaphir. Ale je to super terenak, rukovet se da prehazovat, kola super, to vsechno mi moc vyhovuje🙂

ojo
4. kvě 2010

Ahojky, tak my máme Patrona F4 a musím říct, že je to fakt tereňák 😀 nemůžu si ho vynachválit, bydlíme na vsi, takže trochu horší cesty tu jsou a díky odpružení jsem s tím jela i po louce, kde teda byl samej hrbol a kočár jel v pohodě 🙂 🙂 strašně jsem ocenila vložnou tašku, bydlíme v patře bez výtahu, tak jsem vždy kočár nechala dole a malýho vzala i s taškou nebo naopak doma malýho nastrojila, dala do tašky a snesla dolů, nemusela jsem ho nést v náruči nebo tak 🙂 a je i dlouhá a prostorná 🙂
teď mám sporťák a ten je teda taky prostornej 🙂

jo pravda, že jak je dítko těžší, tak je manipulace horší, ale jakmile jsem otočila sporťák po směru jízdy, že jsou nohy nad přeníma kolama, tak naprostá pohodička 🙂

pravda těma okýnkama v boudě na malýho taky svítilo, ale to jsem řešila přikrytí plenou 🙂 a tu autosedačku jsme teda na podvozek nevyužili ani jednou 😅 ale je super lehká 😵

myslím, že přehazovací rukojeť bych určo ocenila, ale jestli chceš kočár do terénu, tak určo HLAVNĚ s odpružením 😉

no musíš počítat s tím, že na každým kočáru něco najdeš, co ti vyhovovat nebude 😅

rucnicka
autor
2. črc 2010

ahoj holky, díky moc za odpovědi. nakonec jsme pořídili hoco master l, vyrábí se od loňského roku, má přední kola otočná. jsem zvědavá, jestli je to dobrá volba, snad budeme spokojeni 😉