Kočárek Peg Pérego Book Plus - jaké máte zkušenosti?

hami84
21. dub 2013

Uvažujeme o koupi kočárku Peg Pérego Book Plus - konkrétně chceme celou sadu, tzn. podvozek Book Plus, hlubokou korbu, sporťák a autosedačku. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti, výhody a nevýhody tohoto kočárku. Přece jen nepatří mezi nejlevnější, tak to chceme pořádně zvážit 🙂 A taky mě hlavně zajímá, jakou barevnou variantu máte - v obchodech je trochu problém narazit na různé barvičky, většinou mají všude jen barvu Oceano (zeleno-modrá) a Galaxy (černá). Nám se asi nejvíc líbí barvička Miele, ale ráda bych viděla, jak v reálu vypadají i jiné barevné varianty. Pokud tedy tento kočárek máte, budu Vám vděčná za nějakou fotečku toho, jak Váš kočárek vypadá v reálu. Děkuji 🙂

ellie_ii
11. led 2016

@soulen Mohla byste mi, prosím, přeměřit sportovní nástavbu? Sed i opěrku zad.
Moc děkuji.

annbu
11. led 2016

@veronikaviktorie jasne takže softshell ten asi neklouze..
Kola mate soft ridy? A myslíte si ze v tom odvozim i dítě které má v 16 mes 86 cm?

annbu
11. led 2016

@ellie_ii switch je zrejme trochu prostornejsi než pop up

annbu
11. led 2016

@ellie_ii tak to me zajímá taky

eriska
11. led 2016

@annbu pop up je prtavy sportak. Ja uz se smirila s tim, ze koupime jeste golfky. Nebo na dalsi zimu poridime jiny kocarek. Jojo, myslim, ze britax smile ci affinity a pak britax ci brio go. Ten brio go se mi sice vzhledove nelibi, ale ma same super recenze.

soulen
11. led 2016

Nástavbu Switch přeměřím, ale až zítra odpo, teď už se k němu nedostanu. Je větší než PopUp a je z jiných materiálů.. nepřišlo mi, že by mi malá klouzala, jak tu někdo píše.

ellie_ii
11. led 2016

Takže Switch by měla být lepší nástavba, jestli to dobře chápu. 🙂

veronikaviktorie
12. led 2016

@annbu nene,podvozek mám klasický Book Plus,nemáme S,prodejce mi říkal,že mezi nimi velký rozdíl není. Dcerka má 16 a půl m, ale kolik přesně měří zjistím zítra na prohlídce,tak dám vědět 🙂 zatím se mi vleze,ale hlavičkou už je to na knap. Já ale budu kočárek prodávat kvůli tomu,že budeme kupovat golfky protože budou skladnejsi do auta a dcera v kočárku jen spí,vozit se v něm už nechce 🙂

annbu
12. led 2016

@veronikaviktorie ok tak mi napište, jak to je s její výškou...
náš syn má 86 cm, 16m.
Jaké golfky budete kupovat?
Co se kol týče, rozdíl je v tom prý obrovský, tak kola u book plus s jsou měkčená, imitují nafukovací, nevím, nemám vlastní zkušenost, jen co se píše různě v diskuzích.....
nepřemýšlela jste o Mamas papas armadillo flip? je to sice spoTák, ale dá se složit do velikost kufru/kabinkového zavazadla. Je prostorný, jen drahý, ale já o něm vážně uvažuju...

veronikaviktorie
12. led 2016

@annbu jj, napíši 🙂 já také vlastní zkušenost nemám, my jsme chtěli koupit ještě jeden kočárek odpružený, kdybychom chtěli jet na hory (to bych tam nerada zničila peg perego náš) a ptali se prodejce, jestli koupit ten podvozek book plus S nebo jiný kočárek a to mi řekl, že je skoro stejný jak obyč. book plus, že to odpružení tam také není, tak jsem to myslela, jinak porovnání vlastní nemám 🙂 golfky zatím vybírám hlavně podle velikosti po složení jakoby na šířku, atakový ten dštníkový typ 🙂 on se perego dá složit krásně na placku, ale v kufru mého auta zabírá na šířku více místa než by zabíraly právě ty golfky. nechci do nich ale moc investovat, protože dcera by je měla opravdu pouze jen na spaní a pro další mimčo bych chtěla bugaboo 🙂

veronikaviktorie
14. led 2016

@annbu dobrý večer,tak dcera měří 81 cm 🙂

coccinelle_ova
20. led 2016

Přidám také recenzi na peg perégo book. Máme podvozek book plus s (kola by měla být měkční, z materiálu umitujícího nafukovací kola). Hlubokou korbu máme pop-up, barva atmosphere. S hlubokou korbou jsme jezdili prosinec - duben. Je pravda, že podvozek je tvrdší, nemá odpružení a je to opravdu spíše městský kočárek. Mně to nevadilo, dcerka byla zimní, ležela ve fusaku, tudíž v korbě neskákala. O letní miminko bych se ale trochu bála. Korba se dá splácnout, vleze se krásně do auta, skládání podvozku jednoduché, podvozek je lehký, v klidu ho naložím do auta sama několikrát denně🙂 Hluboká korba se dá polohovat, využili jsme na blinkající miminko. Dítě bylo v zimě chráněné, z boudičky jde stáhnout seshora ochrana. Kočár je krásný, moc mi ho lidi chválili, moderní tvar, ale není tak nízký jako jiné hranatější kočárky. Sporťák máme tuším sportivo, pop-up jsem nechtěla (nedá se dobře složit). Se sporťákem jsem moc spokojená, je tam jiné těžiště než u hluboké korby, tudíž v něm mimi tak neskáče. Boudička je velká, dá se zapnout do zipu, takže nikde nic neplandá. V létě se dá část shrnout a mít jenom síťku. Polohování zádíček super, není úplný leh, ale cca 15stupňů. Dá se napolohovat do úplného sedu, takže tam mimi není takové zapadle jako třeba v britaxu. Polohování nožiček má dvě polohy. Sporták jde nasadit oběma směry. Je lehký, vypadá moc hezky, je opravdu malý, myšleno že to není žádný tank. Zvládne i horší terén, není to pouze kočár do obchoďáku. Kočár jsme kupovali v sadě s autosedačkou primo viaggio, a ta je fajn, je větší než maxi-cosi, dcerka v ní byla do 13ti měsíců. Takže za mě tak🙂

zuzkaom
10. bře 2016

Ahoj holky, přidám se do diskuze ,ale zkušeností nepřispěji - tedy zatím..
Už jsem na 90% rozhodnutá pro pp pop up s podvozkem s koly soft ride, pro celý set ( hl.korba, sportovní sedačka, autosedačka), ale co tady čtu nebyli jste zrovna spokojené jak s podvozkem, tak se sportovní verzí 😒 jelikož se to dá nakombinovat, myslíte, že mám koupit jinou sportovní sedačku? Budeme mít holčičku a já měřím 158 cm a manžel 168, takže myslím,že bude trpaslíček a nepotřebujeme žádný velký tank. Plus bydlíme v Liberci, je to tu z kopce do kopce a taky dost kostky. Malá se narodí na léto, myslíte, že je to drncání hodně na novorozence? A ještě poslední otázka, je nějaký obchod např v Praze kde mají jen pp nebo alespoň větší výběr barev? děkuji moc 🙂

eriska
10. bře 2016

@zuzkaom mne osobne to hrkani dost vadi. Taky tu mame kostky. A nejen, ze to drnca tak, ze nas je slyset siroko daleko, mala v tom taky drnca. Ja bych sla do kocarku s lepsim odpruzenim. Tenhle skoro zadne nema. Na hladkem povrchu jezdi uzasne. A ja mam prave pop up nastavbu a to sedatko je fakt kratke.

annbu
10. bře 2016

@zuzkaom ano, v Praze je obchod, kde mají pouze pp,
je to v centru, takže dobře dostupné, vygooglujte si peg perego praha 1.
My od koupě nakonec ustoupili, kočár pop up je fakt malý...
A.

zuzkaom
11. bře 2016

@eriska, @annbu moc děkuji za odpovědi, já byla už rozhodnutá a teď zase váhám, chci něco malého žádný tank, dobře skladneho lehkého plus aby hezky vypadal a aby zvládal i trochu horší terén a teď vážně vůbec nevím kam dál.. Nemáte nějaký tip?

eriska
11. bře 2016

@zuzkaom tak za me jsem takovy kocarek nenasla 😀 ted uz bych koupila jen hluboky, klidne nejaky tank, ktery bude odpruzenya hezky prostorny a pak sla do sportaku. Klidne pak do peg perega, jen jinou nastavbu. My to bereme tak, ze se stejne za chvili koupi golfky a v nich nebude o moc mista vic.

zuzkaom
11. bře 2016

@eriska, takže jsem prostě náročná jen, achjo, to je zklamání, říkala jsem si že bude na dvě tři děti vis a budu mít klid, ze koupím kvalitní kočár i moderní a je to.. Zajedu někam kde je velký výběr a ještě se porozhlednu.

annbu
13. bře 2016

Lsskejwjwjwjw😈

eriska
13. bře 2016

@zuzkaom to jsem rikala taky, ze jsem narocna..kdyz uz se mi nejaky libil, stal za prd sportak, kdyz uz by sel sportak, kocarek se mi nelibil. Ale pak, co jsme koupili booka, objevila jsem brio go ci britax go. Vzhledove nic moc, takova sekacka na travu, ale nenasla jsem na nej negativni recenzi. Nebo si kamosky hrozne chvali hartana.

zuzkaom
13. bře 2016

@eriska teď jsem na ně koukala, vzhledově Teda vážně nic moc, ale hlavně že bude pohodlný a dobrý pro malou, kuli ni ozelim ledacos ještě.. Ale už se mi do toho vybírání nechce vůbec.. Ještě máme naštěstí čas, tak můžu v klidu vybírat... Diky za tipy

eriska
14. bře 2016

@zuzkaom idealne se jed nekam kouknout a ozkousej si vice typu. Jako, podle me zadny kocarek neni ten nej a nejakou chybku mit bude, ale je jen na nas, ktera nam bude vadit nejmin.

eriska
14. bře 2016

@zuzkaom mala ma 10mesicu, 8,5kg a 71cm a ma v kocarku mista jen tak tak. V lete to bude zase o dost lepsi, bez fusaku a kombinezy, ale pristi zimu se mi tam nevleze .. ☹

eriska
14. bře 2016

@annbu a jaky kocarek to vyhral? Pop up je fakt pidi..u nas je docasne, nez poridime golfky.

annbu
15. bře 2016

@eriska zatím žádný, pop up jsme po zakoupení přes eshop zas vrátily a dodnes jsme nic většího pořádně nenašli... teda ještě váhám nad mamaspapas armadillo flip, ten má ložnou plochu 105 cm a složí se na velikost kufru jako kabinové zavazadlo do letadla..., tak asi ten, je otočný, lehký, golfky máme doma od chicco, ale golfky jsou za mě k ničemu, jak dítě sedí od matky, jen na něj táhne, fučí, prší, létaj vosy atd., to fakt nechci, golfky mám tak max. na popojetí na hřiště, jinak zatím jezdíme s firkonem, to je sice těžší kočár, zato pro dítě maximálně prostorný, takže asi tak. hezký den .

bambullkaa
25. lis 2016

Má tu někdo barvu Blue Denim nebo MOD Black?

nakonciduhy
5. dub 2017

Dobrý den, my máme PP book plus S podvozek a prozatím hlubokou korbu Navetta XL. Jezdím s ním již 7 měsíců, tak mohu přispět do diskuze. Co se týče podvozku, náš malý je miminko, které rádo nerovný terén, čili tvrdost podvozku mu velmi vyhovuje. Pokaždé, když brečel, vybírala jsem díry v silnici a byl klid. Čili ano, podvozek je tvrdší, ale nám to nevadí 🙂 Košík je hluboký, výborný, velké plus, že je vzadu sklápěcí, čili se do něj pohodlně umisťuje/vyndává nákup. Přední kolečka zaaretovatelná velmi jednoduchým způsobem. S kočárkem jsem se několikrát vydala běhat a úplně v pohodě (na cyklostezce). Jediné, co se nám stalo, když jsme vyrazili do terénu, bylo zadření předních koleček. Místa mezi kolečkem a samotnou vidlicí je vážně málo. Jelikož nebylo úplně sucho, bahno se nabalilo na kolečka a uvízlo mezi nimi a vidlicí, až se kolečka postupně zadřela. To si myslím, že je horší, než vlastní nerovnost terénu. Byli jsme s ním na sněhu, v lese i na poli a vše projel (neskákali jsme tedy přes kořeny). Co se týče korby: je velká prostorná, pokud si pořídíte fusak od PP, ušetříte spousty místa. Malý se do ní stále vleze, ale už se chce dívat, takže řve 🙂 Ještě k tomu fusaku, vřele doporučuji, prožili jsme s ním celou zimu, velmi dobře izoluje, je tenký a dá se docela dobře kolem miminka zatáhnout. Než jsem mu začala natolik důvěřovat, malého jsem raději oblékala více a byl pak chudák celý zpocený. Teď, když je chladněji, už dáme jen jednu až 2 vrstvy, fusak a jdeme. Nebudu zde znova o korbě psát to, co již tu je. Jen doplním, že kočárek je vážně nepromokavý. Chtěla jsem původně kvůli tvrdosti podvozku jít do jiné značky při přesedlávání na sporťák, ale jelikož to malému vyhovuje a jelikož je kočár krásný a vychytaný do detailů, zůstaneme u PP. Stejně si myslím, že žádný kočárek není ideální 🙂

mazla
21. kvě 2017

Dobry den maminky,mam kocarek book cross a korbicku pop up.Premyslim o slunecniku.I pres clonku v korbicce mi na maleho sviti slunicko.Mate nejake zkusenosti jaky slunecnik a kam se upevnuje? Dekuji za tipy