Kočárek Peg Pérego Book Plus - jaké máte zkušenosti?

hami84
21. dub 2013

Uvažujeme o koupi kočárku Peg Pérego Book Plus - konkrétně chceme celou sadu, tzn. podvozek Book Plus, hlubokou korbu, sporťák a autosedačku. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti, výhody a nevýhody tohoto kočárku. Přece jen nepatří mezi nejlevnější, tak to chceme pořádně zvážit 🙂 A taky mě hlavně zajímá, jakou barevnou variantu máte - v obchodech je trochu problém narazit na různé barvičky, většinou mají všude jen barvu Oceano (zeleno-modrá) a Galaxy (černá). Nám se asi nejvíc líbí barvička Miele, ale ráda bych viděla, jak v reálu vypadají i jiné barevné varianty. Pokud tedy tento kočárek máte, budu Vám vděčná za nějakou fotečku toho, jak Váš kočárek vypadá v reálu. Děkuji 🙂

hami84
autor
25. dub 2013

Vážně se tady nenajde ani jedna maminka s tímto kočárkem?

just_ka
30. dub 2013

Ahoj, já sice kočárek zatím nemám, ale je to můj favorit 🙂 Přečetla jsem nesčetně diskuzních fór na různé kočárky až mi zůstaly ve finále dva tento a ABC design viper 4s. Jsou to ale dva rozdílné kočáry (ABC design - je to kvalitní německý kočár, teleskopická rukojeť, velká korba, velký košík, nafukovací kola, ale v trojkombinaci celkem úzký sporťák a teleskopická rukojeť vyhovuje více vyšším ženám (Já měřím 168cm a zkoušela jsem v obchodě a čím je rukojeť více vysunuta, tím jde lépe zvedat), sporták jde pro i proti, nevýhoda je, že má 16kg. Oproti tomu mám právě book plus completo - italský kočár (hlavně nechci polský), recenze na něj jsou fajn, rukojet polohovací, sporták prostorný, velký košík, kola nejsou nafukovací, ani plastová - ale nějaký silikon - ale prý nehrkají, ani se do nich nezapichuje štěrk (zjišťovala jsem tady na podobné diskuzi), lehký cca 10,5kg, sporták u plus také pro i proti, nevýhoda - cena. ABC se dá pořídit cca za 12tis se vším. tento necelých 19tis. Ale myslím, že jinak se booku nedá nic moc vytknout.

terunka88
6. kvě 2013

Mně se hodně líbí trojkombinace Sportivo modular set, je trochu designově jiný než ten, co asi myslíte (Completo modular set), ale technicky bude asi skoro totožný..

hami84
autor
6. kvě 2013

@terunka88 Uvažujeme právě o Sportivo modular setu. Jediný rozdíl mezi ním a Completem je podle toho, co jsem zjistila v tom, že u Completa je na sporťák zvláštní nánožník (u Sportiva se jako nánožník používá ten co překrývá hlubokou korbičku - v obchodě nám to ukazovali a myslím si, že to úplně stačí). Možná je ještě rozdíl tuším v materiálech potahu, ale jinak je podle mě Sportivo a Completo totožné 🙂

terunka88
6. kvě 2013

@hami84 Aha, ale ten asi barvu Miele nemá, ne? Já našla nejlevnější tady: http://www.detske-kocarky.cz/kocarky-se-4-koly/... a tam jsou jen Marto, Cielo, Oceano, Geo a Galaxy..barvy mě po pravdě moc neuchvátily, Cielo a Galaxy mi přijdou moc tmavé, ta béžová taková "vyblitá", červená spíš pro holky a modro-zelená pro kluky.. Chtěla bych nějakou unisex barvu.. No uvidíme, nejspíš se jednou budu rozhodovat mezi Cielo a Oceano..

renisco
6. kvě 2013

@hami84 kamarádka měla s neotočnou sedačkou a nedala na něj dopustit...

hami84
autor
6. kvě 2013

@terunka88 No já nevím, ale myslím, že těch barev je rozhodně víc: http://www.kocarky-matous.cz/cz-detail-788635-p... Vím, že se kupuje zvlášť podvozek (černý nebo stříbrný), set modular (hluboká korba + autosedačka + taška - barvy viz odkaz) a zvlášť sportovní sedačka. Barev je celkem dost na výběr 😉 Taky hledáme nějakou univerzální pro kluka i pro holčičku. Na živo jsem viděla barvy college (tmavě modrá s bílým proužkem), denim, galaxy (černá, potah spíše tenší), oceano (v reálu celkem pěkná, stejný potah jako galaxy, jen jiná barva) a miele (béžová, potah na omak hrubší, moc pěkná barva). Celkově se mi líbí, že si tento kočárek může člověk nakombinovat, jak chce (případně by se dal koupit set modular v jedné barvě a sporťák v jiné, protože vše se kupuje samostatně). A jde jen o to rozhodnout se, zda koupit Sportivo (o něco levnější) nebo Completo s nánožníkem 🙂 Jako velké plus tohoto kočárku vidím hlavně jeho nízkou hmotnost a snadné skládání (sporťák jde složit aniž by se předtím sundala korbička).

terunka88
6. kvě 2013

@hami84 No jo, jenže mně se nelíbí ten proužek na většině těch koreb, a proč bych pak brala sporťák Completo, když je dražší, takže budu vybírat jen z koreb bez proužku a sporťák Sportivo, kterej je i levnější 🙂
A přijde ti ta oceano typicky klučičí nebo by sis tam dokázala představit i holčičku?

hami84
autor
6. kvě 2013

@terunka88 No, já myslím, že není ani typicky klučičí, ani holčičí 🙂 Je to taková kombinace zeleno-modré, ale spíš zelená a zelená je podle mě univerzální barva. Taky jsem nad ní uvažovala 😉

terunka88
6. kvě 2013

@hami84 Tos mě docela uklidnila, nerada bych, kdyby se pak lidi při pohledu do kočárku ptali: A jak se ten chlapeček jmenuje? 😀 I když i to se může stát, no.. Ale tak snad podle oblečení to poznaj 😀 A do jaký barvy teda půjdete vy?
No až to bude aktuální, tak se na něj určitě zajedeme někam podívat na vlastní oči 😵

hami84
autor
7. kvě 2013

@terunka88 Ještě uvidíme. Máme v jednom obchodě domluveno, že nám dají vědět, když jim přijde jiná barva (teď mají na prodejně Miele). Ať se můžeme mrknout, jak to vypadá na živo. Podle obrázků se kočár vybírá dost blbě 😉 No a pak taky ještě čekáme, až budeme konečně vědět, co se nám vlastně narodí. Pak záleží, jestli zůstaneme u svého původního rozhodnutí koupit univerzální barvu (tak abychom kočárek mohli použít i pro případné druhé dítko) nebo jestli koupíme nějakou barvičku typickou pro kluka či holku 🙂 Ještě to bude těžké rozhodování.

just_ka
7. kvě 2013

Ahoj, jak jste psali - já bych chtěla completo - rozdíl mezi completo a sportivo je v materiálu (completo je takový jakoby softsheel, je neppromokavý, v zimě prý přes to neprofoukne a v létě zase chrání před sluncem. Ten sportivo je nějaký kalsický kočárkový materiál, nez toho nánožníku. Nánožník u completa je prý naprd, protože se přidělává na to madlo a většinou je dítě ve sportáku výš, takže ho skoro nechrání, ale četla jsem maminy, které psaly, že to jednoduše provlékly pod tím madlem a našili na každou stranu knoflík a přidělávají to na knoflík asi k boudičce, takže to se dá jednoduše vyřešit. Pozor, když je v názvu setu plus - jde sedačka pro i proti směru, když tam to plus není, tak jde jen jedním směrem. Mně se líbí ten zeleno šedý - ale ten ddělají jen u completo. Přijde mi právě univerzální pro holku i pro kluka, ale jen se bojím, aby nebyl v létě obsypán muškama 🙂

andyg
17. kvě 2013

Ahoj, včera jsme si tento kočárek přivezli. Ale nemáme ho doma, zatím je u mamky. Používat začneme začátkem července. Máme právě celou sadu Peg-Pérego Book Plus 2013 SPORTIVO Modular, v barvě galaxy. Není úplně čistě černá, má v sobě takové lesklejší puntíky. A stříbrný podvozek. Hodně jsem o něm taky četla a po dlouhém hledání zvítězil. Info z praxe můžu poskytnou později, ale ráda zodpovím případné dotazy i teď 😉

danikk12
4. čer 2013

Ahoj maminky, jaké máte zkušenosti s podvozkem PPBook? Já měla možnost jízdu vyzkoušet jen v obchodě. Jak se s ním jezdí po dlažebních kostkách a výmolech? Nedrncá to s dítkem? Vím že je odpružený ale zdá se mi že málo. Není jízda příliš tvrddá?? Materiál je odolný proti větru?

kvedlinka
5. čer 2013

Ahoj maminky, taky se mi tento kočárek moc líbí, nejvíce ten Completo zeleno-šedá kombinace. Jen na různých stránkách jsem našla různé rozměry vnitřku hl.korby, nevíte prosím některá kolik přesně tedy měří?? A ještě jeden dotaz pokud už s tímto kočárkem máte některá zkušenost.. Jak zvládá terén? jde mi o to, jestli zvládne jízdu třeba po nějaké polní cestě, nebo jestli je to spíš jen kočárek do města. A jak je to s houpáním, dá se to regulovat? Děkuji 😵

danikk12
7. čer 2013

@kvedlinka na eMimino.cz je také diskuze a myslím, že ti tam poradí jako mě 🙂 Já psala i na stránky PegPerega a odpověděli, že přímo do terénu není, ale zvládne ho. Pak je otázka co by ti řekli případně při reklamaci o špatném používání, ale maminky si ho moc chválí a my jeho koupi také zvažujem.

ooo
4. črc 2013

ahojte.
@andyg prosim ta, nemas real foto tej "galaxy" farby? na SR mam pocit, ze ho nikto nema v tej sportivo & modular verzii. nevieme sa rozhodnut, aku farbu. ta bleda sa mi moc nepaci, tak uvazujem kupit cierny, ale ten sa u nas neda nikde pozriet. dakujem.

dupik
24. črc 2013

koukněte na modrykonik.sk - tam je 17stran dlouhá diskuze o tomto kočátku (peg perego classico, conpleto, sportivi...plus.. je tam dost mamin s osobními zkušensotmi..já sama mám PP book commpleto stone...chválím, jen koš je na hov....

vojipka
29. srp 2013

Ahoj prosím o zkušenosti s kočárkem - jde mi hlavně o podvozek, jestli není moc tvrdý 🙂 Jinak se nám kočárek moc líbí, jen bychom rádi, aby hezky houpal. Děkuji moc za zkušenosti.

jennyska
9. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Kočárky Peg Perégo a protože vy s těmito máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/kocarky-peg-perego/ ? 🙂 Pro Vás možná aktuální https://www.modrykonik.cz/peg-perego-book-completo

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě shánějí kočárek a rozhodují se mezi různými značkami a typy kočárků.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

pet1979
9. led 2014

@hami84 Ahoj, chtela bych se zeptat, zda uz kocarek mate a pokud ano, jak jej hodnotite. Uvazuji o jeho porizeni

hami84
autor
10. led 2014

@pet1979 Ano máme 🙂 Používáme ho 3 měsíce a jsme spokojeni. Ideální kočárek do města - lehký, dobře ovladatelný. Sice není houpací, ale díky tomu, že nemá nafukovací kola, tak ať jedete po jakémkoli povrchu, tak to trochu drncá. Naší malé nejvíc vyhovuje jízda po zámkové dlažbě a té je v Ostravě všude dost 🙂 Kočárek je prostorný, má velký košík. Jediné co mi vadí je, že vržou plastové díly rukojeti ☹

pet1979
10. led 2014

@hami84 diky za info. Stale vaham a moc jste me nepresvedcila 🙂

eset77
14. led 2014

Ahoj, my kočárek používáme od srpna. Kupovala jsem ho jako druhý kočárek. aby byl skladný do auta, na nákupy a aby zvládnul i mírný terén. Na internetu psali, že je mírně odpružený a to je velké zklamání. Kočár nemá vůbec žádné odpružení a pěkně drncá i na zámkovce. Malé to vadí a budí se. Mám jen sportovní verzi. Kola jsou super velká, měkka, a nezapichují se do nich kamínky. Ovladatelnost je super. Taky mi vadí, že plasty vržou. I když vzhledově tak nevypadá, při jízdě působí kočárek jako obyčejný golfáč. Za ty peníze bych čekala něco bytelnějšího,ale to by pak byl kočárek asi mnohem těžší. Je to věc názoru, ale pro malé mimi bych pořídila něco, trochu dpruženého.
Ahoj Jana

jitkaa
4. únor 2014

Já tento kočárek používám cca od září a mám smíšené pocity. Na prodejně jsem z něho byla unešená, oproti jiným kočárkům je strašně lehoučký a dobře se ovládá, souhlasím - plasty vržou. Drncá, vybírala jsem ho do města s tím, že do terénu jezdit nebudume, ale jakmile s ním vjedu na trošku horší terén je to dosti problém.
Nákupní koš je sice velký, ale jakmile dám do něho těžší nákup sesune se doprostřed, košík klesne k zemi a šoupu ho po obrubníku 🙂 už v něm mám dirku ☹
Hluboká korba je dost krátká má pouhých 64 cm, syn měl při narození 54 cm, tudíž už teď má problém se tam vejít.
Se sportákem zatím nejezdím ale už se na něj těším. No nevím, kdybych kupovala znovu jestli bych do něho šla, ale do kterého ....., každý kočárek má své mouchy.
Jinak my máme PP Book Plus trojkombinaci, kupovali jsme ho na prodejně Dětský ráj, měli tam tehdy akci na celou sadu a myslím, že vyšel na cca 15 000,-

jitkaa
4. únor 2014

Vlastně jsem zapomněla napsat výhody, ať jen nekritizuji - lehký i s dítětem, ovladatelnost super, skládání kočárku je na jedno nacvaknutí a složení do auta je úplná hračka.
Zapomněla jsem na autosedačku, je strašně těžká já nejsem schopná jí utáhnout i s dítětem, tak tu nedoporučuji, bezpečná je určitě dost, v autě máme problém jí zapásovat, máme Škoda Fabii, a pás v ní je dost krátký, tak s tím vždycky bojujeme, ale to je problém auta.

jitkaa
4. únor 2014

Ještě beru zpět kritiku na nákupní košík, právě mi jedna pani/slečka poradila jak ho upevnit, aby byl natažený, což jsem samozřejmě neměla a proto jsem ho tahala po zemi, už jsem to napravila a je to super.

bambullkaa
9. únor 2014

Ahoj, mám kočárek Peg-pérogo Book Completo Stone který jsem kupovala jako druhý kočárek na výlety atd. Mám tedy pouze sportovní verzi. Co se týká sporťáčku je super skladný a prostorný. Dalším plusem je XXL stříška a toť asi vše. Nicméně musím navázat na paní just_ka která řekla, že by nechtěla polský kočárek. Proč? Mám doma Tako Laret 3v1 a nemůžu si ho vynachválit. Hluboká korba u Taka měří 80 cm (vr) kdežto u PP pouhých 70 cm (vr), sporťák u Tako Laret je taky super i když je o malinko užší. Také jako PP má XXL stříšku ale nánožník více zakryje než u PP. Podvozek má Tako více odpružený než PP je docela tvrdý takže bych si osobně na něj nenasadila hlubokou korbu (Navetta XL). Tako má veliká nafukovací kola a PP Book má menší silikonová-kolečka jsou trvdší a v terénu se do předních aretačních koleček dostává bláto s listím...takže musíte vzít klacík a vyšťourat nepořádek z koleček a pak můžete dál jet. Toto se mi nikdy u Taka opravdu nestalo. Moje shrnutí je, že obě zn. kočárků jsou kvalitní, ale Tako je kvalitnější. Je to jen můj názor a také opravdu hodně záleží jak se kdo ke kočárkům chová. PS: Klidně se mě ptajte na jaký koliv dotaz. Ráda odpovím nebo zašlu foto 🙂 Nechci hanit ani jednu zn. oba kočárky zkrátka mají své pro a proti.

elvissing
27. únor 2014

Ahoj holky,dnes mi má přijít peg perego book plus s podvozkem silver,barva agata( malinová) pak vám napíšu jak jsem spokojená ale musím říct že jsem sporták vybírala dlouho a měla požadavky a tento vyhověl ve všem tak snad to tak bude i při jízdění 🙂

janies1
21. bře 2014

Dobrý den, uvažuji o koupi peg perego book plus modular. Jste s ním spokojené. Uvažuji o barvách. Zdají se mi některé moc tmavé, mám strach aby mi to sluníčko nevybledlo no a líbí se mi i barva Miele, ale nevím, jestli není zase moc světlá. Nemám možnost se na kočárek podívat na živo. Prosím ráda bych slyšela vaše zkušenosti a rady i ohledně barev. Moc předem děkuji.