Kočárek Peg Pérego Book Plus - jaké máte zkušenosti?

hami84
21. dub 2013

Uvažujeme o koupi kočárku Peg Pérego Book Plus - konkrétně chceme celou sadu, tzn. podvozek Book Plus, hlubokou korbu, sporťák a autosedačku. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti, výhody a nevýhody tohoto kočárku. Přece jen nepatří mezi nejlevnější, tak to chceme pořádně zvážit 🙂 A taky mě hlavně zajímá, jakou barevnou variantu máte - v obchodech je trochu problém narazit na různé barvičky, většinou mají všude jen barvu Oceano (zeleno-modrá) a Galaxy (černá). Nám se asi nejvíc líbí barvička Miele, ale ráda bych viděla, jak v reálu vypadají i jiné barevné varianty. Pokud tedy tento kočárek máte, budu Vám vděčná za nějakou fotečku toho, jak Váš kočárek vypadá v reálu. Děkuji 🙂

bambullkaa
5. dub 2014

@janies1 a už si viděla ten nový Book Pop Up? Tak ten je opravdu vychytanej 🙂 jinak co se týká barev, tak jsou stálé a neblednou. Já osobně mám ráda živé barvy jako je Agata nebo Oceano, a u nového Book Pop Up Aquamarine a Fleur. Miele je na mě moc světlá, ale zase vypadá hezky... Geo je taková klasická béžová a Galaxy luxusní černá. Ale je fakt, že teď letí na kačárkách světlé barvičky: sněhově bílá, smetanová a taky materiály Eco kůže 🙂

janies1
7. dub 2014

Book Pop Up jsem viděla. Hluboká korbička je prý ještě menší než navetta. A sportovní verze se mi moc nelíbí , ta bouda jak je zapnutá v zipu. Jinak barvy jsou pěkné. Vybírám spíše Book plus a rozhodujeme se pro barvu Avana. Konečně jsem ho mohla zhlédnout. Tak uvidíme. Jinak moc děkuji za informaci. 🙂

bambullkaa
9. dub 2014

U nového PP Pop UP je větší korbička. To budeš mít mylnou informaci... Korbička je větší, prostorná a u nožiček širší (ne jako u Navetty XL která je ve vnitř oválná). Další plus je skladnost. Tenhle model je super skladný.

janies1
14. dub 2014

Já ho neviděla naživo PP Pop Up, ale koukala jsem na rozměry a je o 2 cm delší. Skladnost je lepší, že se dá ta korbička složit. Nevím, prostě mě moc neokouzlil. To je věc názoru. Uvidíme jak se rozhodneme, ale moc děkuji za informaci. Každá rada dobrá. A vy uvažujete o koupi tohoto kočárku nebo máte jiný.

janies1
14. dub 2014

našla jsem tyto parametry a je menší a užší i sporťák http://www.pegperego-baby.cz/_booksmosw184-book...

bambullkaa
14. dub 2014

@janies1 No, upřímě já mám trojkombinaci od zn. Tako. Hluboká korba má 80 cm a sporťák taky není špatný-nestěžuji si, ba naopak si ho moc chválím 🙂 PP Book jsem si kupovala na výlety jelikož je lehoučkej a skladnej. Mám PP Book Stone 2013. Není špatnej, ale má docela tvrdej podvozek a taky neprojede terén (projede, ale nadřeš se ☹ ) ale jak říkám, mám ho jen na výlety. Jako plus považuju XXL stříšku (můj Tako jí má taky), dlouhá zádová opěrka, váha, skladnost a použitý kvalitní materiál Jersey který nebledne a nepromokne. Posílám ti z oficiálních stránek rozměry http://global.pegperego.com/babyproducts-catalo.... Dobře vyber 🙂

eevulle
13. čer 2014

@janies1 ahoj, prosim neporidila jsi nakonec avanu? moc by mi pomohlo videt fotku. Oficialni z netu vypadaji jednou do bezova a jindy do seda. Diky E.

janies1
16. čer 2014

@eevulle ahoj, nakonec jsme tento kočárek nekupovali ☹ Rekonstruujeme komplet celý byt, tak kvůli financím. Koukali jsme na netu a v celé výbavě by nás vyšel kole 20 tisíc, což bych měla za to skříň a něco. Takže jsem musela koukat po jiném ☹ Ale vybrala jsem si taky lehký. Avanu jsem měla možnost vidět přímo v Opavě ho mají v Sam baby. Je to světlá béžová barva, trochu mi příjde jak vybledlá. Posílám stránky kde se koukni na barvičky kočárku, je to tam detailně. Měli na prodejně i vzorky, takže bych šla do jiné barvy. Mluvili jsme, že by jsme si pak jen koupili sportáček book. 😉 http://www.moje-miminko.cz/fotky/kocarky-peg-pe... to jsou ty stránky, ta se koukni. Snad jsem aspoň trochu pomohla. Pěkný den. D

michalis85
18. lis 2014

Ahoj, my jsme potřebovali skladnější podvozek ke korbičce Navetta a vajíčku, co máme ke GT3, tak jsme koupili z druhé ruky sporťák Book Plus v barvě Oceano. Máme 3 holky, ale tahle tyrkysová mi přijde univerzální, pro kluka i holku. Potah se, jak bývá u Peg Perega zvykem, dá celý odepnout a vyprat v pračce, na údržbu je skvělý. Navíc má úžasnou sklopnou boudu, takže pláštěnka ani nebývá třeba, pokud není vyloženě liják - potah nepromokne 😉

Přijde mi jako vyloženě městský kočárek, parádní na nákupy a cestování, ale na každodenní ježdění bych ho asi nedoporučila. Podvozek je lehoučký a krásně se ovládá i skládá, ale je tvrdý. Za sebe bych doporučila koupit set s GT3 nebo AT4 nebo Classico na procházky - a k tomu si přikoupit jen jetý podvozek BOOK Plus na cestování.

Jinak pokud nechcete zbytečně plýtvat penězi, kupte si korbičku a vajíčko z druhé ruky, nevydrží déle jak 8 měsíců, a pak budete muset hodně slevit, abyste je prodala. Potahy jsou odolné a praním neblednou, od sluníčka nám za 5 let používání taky nevyšisoval. Pokud seženete po 1 dítěti, ani nepoznáte rozdíl oproti novému 😉

anette1
31. led 2015

@jitkaa prosím vás mohu se zeptat na radu jak vypnout ten košík u kočárku?když do něj něco dám je skoro na zemi, také s tím mám problém

nonnni
31. led 2015

@anette1 na stranach toho kosiku (smerem k tobe) jsou takove zpevnene roky, ktere se nasadi na "spunty" na konstrukci...take jsem musela koukat na video na youtube, abych to zjistila....

anette1
31. led 2015

@nonnni TED JSEM TO BYLA OMRKNOUT A FAKT ŽE JO, JSOU TAM DIRKY JAK NA KNOFLÍK SE TO NAVLEČE A JE TO TROCHU LEPŠÍ, DÍKY, VŮBEC JSEM SI TOHO PŘEDTIM NEVŠIMLA

maladi
10. únor 2015

@andyg Dobry den, muzu se zeptat, jak jste s kocarkem nakonec spokojena ? Take ho ted zvazujeme ...

maladi
10. únor 2015

@jitkaa dobry den, muzu se vas zeptat, jak hodnotite kocarek po roce jezdeni ? Hlavne tedy sportak ? Dekuji.

jitkaa
10. únor 2015

@maladi Dobrý den, můj manžel si ho chválí a já také nemůžu říci vůbec nic negativního, Uvidím ještě v létě jak se mi tam malý vejde,budou mu v září dva roky a jedna mamina psala, že její syn má už hlavičku těsně pod stříškou, ale zdá se mi ještě dost velký,navíc stříška jde sundat.
Opravdu nemám co negativního říce, pouze ten podvozek není odpružený, takže pokud nenadzvednu kočárek i na nejnižším obrubníku, tak kočárek trošku nadskočí, ale to je prostě problém neodpružených kočárků.
Ještě jsem zatím ani neuvažovala o golfkách, zatím mi nijak nechybí, kočárek je krásně lehký.

marsee1
10. únor 2015

Ahoj holky,
my máme Book classico a naprostá spokojenost i po roce a půl 🙂 Malý se tam v pohodě vejde ve dvou letech. Je lehoučký, super manipulace, velký koš. Za nás spokojenost!

maladi
10. únor 2015

@jitkaa Mockrat vam dekuji, neni nad vlastni zkusenosti, dekuji za info. Cekame mimi v kvetnu a stale vahame, vyber kocarku je teda orisek 🙂 . jeste zvazujeme Cam dinamico ... cenove jsou na stejno. Mejte se hezky a dekuju 🙂.

pavly
10. únor 2015

@maladi
Ahoj, já teda byla spokojená i nespokojená.....měla jsem book plus. Proti neotočnému systému veliký rozdíl a pro mě asi teda k horšímu.
Na podivně chatrné ježdění jsem si brzy zvykla-za výhodu,že je kočárek lehký. Otočné sezení je parádní,kvůli tomu jsem ho kupovala,naprostý leh-dokonalé.
Nelíbil se mi sklon na sezení-malý podkluzoval, nesprávné i pro dítě,které už sedět začíná... Madlo příliš nízko. Sezení krátké na větší dítě-na malé -asi do roka a půl ok. A teda uzoučké-pro 9ti měsíční dítě s fusakem ok, teď bych si to představit nedovedla....
Kočárek jsem si pořizovala jako druhý, kvůli tomu otočnému sezení a tu dobu mi naprosto výborně posloužil. Jinak jsem se ale ráda vrátila k "pořádnému" kočáru-jané (na něj nedám dopustit).
A ještě-kamarádka má to neotočné a je spokojená a nedivím se,když tu byla,tak jsme porovnávaly a to,co mi vadilo,tak to klasické book mělo daleko lepší....ale prostě nejde proti směru sedačka.......vše je na úkor něčeho....... :-/

jitkaa
10. únor 2015

@maladi Cam jsem vám chtěla také napsat,také jsem se tenkrát rozhodovala mezi Cam a Peg Peregem, oba jsou italská značka, takže design je 100% ale u Camu jsem chtěla modrý, ale ta modrá byla strašná, nedávno jsem potkala maminu s Camem a měla určitě už jinou kolekci, pač ta modrá byla krásná.
Mají ho naši kamarádi a jsou spokojeni, navíc má nafukovací kolečka, což někdo vyžaduje a zdá se mi, že se dá trošku pohoupat.
Akorát tedy co tu píše Pavly, viz výše. Kočárek má tři polohy, navíc jedna přímo v 90 stupních, což mi vyhovuje, např. Xlander, tam sedačku u sporťáku nedáte přímo rovně, možná už to v novější kolekci je, to nevím. Já vozím svého skoro 17 měsíčního syna ve fusaku, v tlusté zimní bundě a ani ho nepoutám a vejde se mi tam krásně a vůbec mi ani neklouže, madlo se mi zdá úplně v pohodě.
Teda velikost sedačky u sporťáku se mi tedy zdála dosti velká s těmi co jsme porovnávali, ale zase nemám žádné srovnání s ostatníma maminama. Tak snad vyberete, já vím, je to strašné vybírání, auto bych vybrala během pěti minut 🙂

maladi
13. únor 2015

@pavly Ahoj, taky dekuji za nazor. Kvuli te otocne variante se mi nejvic libi. Jinak jsme meli vybrany Britax, ale ten nejde pro i roti smeru jizdy. A jak pisete,kazdy kocarek ma asi sve mouchy ...

maladi
13. únor 2015

@jitkaa Ahojte, moc dekuju za nazor. Je super se tak s nekym poradit, s vlastnima zkusenostma. Nasi kamaradi maji taky Cam a moc si ho chvali... dokonce pres bazar, po jednom diteti a jeste se zarukou. Pristi tyden se vydame s manzelem po obchodech, ktery nas oslovi vic ...

veronikaviktorie
3. lis 2015

Jestli poslouží můj příspěvěk, tak můžu kočárek doporučit. Mám PP book plus pop up korbu v barvě atmosphere a sportovní nástavbu v barvě creme v kombinaci se stříbrným podvozkem. Hl.korba má spoustu vychytávek (polohování pod zádíčkama - výborné pro blinkací miminka), prodloužení stříšky s uv ochranou, síťku v boudičce pro větrání na léto, madlo v boudičce, krásně se přenáší, barvy určitě nevyšisovaly, korbička se dá houpat když je bez podvozku, dá se použít jako autosedačka , když se dokoupí ten autokit, malá se mi do korby vlezla ještě v 7 m s fusakem, ale už chtěla vidět ven, tak šla do sporťáku. Podvozek teda určitě není do terénu, není odpružený ani trochu, kola jsou nějaká pěnová (výhoda, že se nedají píchnout)košík pro mě obrovský, polohovatelná rukojeť, aretovatelná kola, sportovní nástavba polohovatelná do lehu, otočná po i proti směru, větrací síťka, možnost prodloužení stříšky (líbí se mi, že je schovaná v zipu a když se rozepne, nikde nic neplandá a nevisí jako u jiných kočárkú, polohování pod nožičkami, oddělávací madlo, místa si myslím dostatek pro mimčo (a to máme "velké mimčo"),. Celkově kočárek super lehoučký, bezvadně skladný (dá se složit zvlášť podvozek a zvlášť korba nebo sportov.nástavba, ale taky se dá krásně složit i když je korba nebo sportov.nástavba na podvozku ), nemá ho každý, tak i neokoukaný, krásně se ovládá. Mínusy vidím právě v tom neodpružení (je to kočárek opravdu do města a na rovné silnice) a vyšší ceně, občas se mi po rozložení kočárku z kufru vyhákne košík, tak jej musím zpět nasadit na knoflíčky a při polohování sportovní nástavby z lehu do sedu se mi poslední dobou stává, že mi jakoby vypadne z jedné strany boudičky taková pacička, kterou musím zpátky vsadit, aby mi nepropadala boudička (možná závada pouze u mého kočárku). Měla jsem možnost otestovat Britax B-agile (taky dobrý kočárek, ale je o hodně těžší, nelze otočit proti směru, měl tendenci se převracet a u starší verze nešlo polohovat nožičky) a bebetto nico (lze hodně znát nekvalitní zpracování - křivě ušiý nánožník, při maximálním prodloužení se boudička po chvilce jakoby vrací zpět, o hodně hůře se skládá do auta, často musím sundat přední kola a zabere více místa, jinak je docela dobře odpružený, má velká kola, hrozně malý a plítký košík, ale terén projede dobře). Snad má recenze někomu přispěla v rozhodování 🙂

andycb
21. lis 2015

Ahoj všem ..tak jsme objednali fiat 500 book plus tak doufáme, ze budeme spokojeni

eriska
12. pro 2015

@jitkaa @pavly @marsee1@veronikaviktorie holky, muzu mit dotaz, vsude ctu, ze neni odpruzeny. Nejde mi o teren, bydlime ve meste,ale mame tu spoustu dlazebnich kostek, nerovne chodniky plne der. Premyslim nad nim nad sportakem pro 7 mesicni dceru. Libi se mi PP book plus sportivo. Bude hodne drncat? Mne to dost vadi, kdyz drnca.

scai
12. pro 2015

Mě nepřišlo, že by nějak drncal, byl v pohodě 🙂

annbu
12. pro 2015

holky, dnes jsem objednala Pop up completo, pláštěnka je ale jen na přední část a střechu sporŤáku prakticky nepokrývá... Kdo s tím má jakou zkušenost? Fakt ta látka neproteče v dešti nebo jste ještě dokupovaly nějakou univerzální pláštěnku, která by byla přes celou boudičku až dolů? A jakou značku té pláštěnky? Díky za každou reakci. Anna

jitkaa
13. pro 2015

@annbu My máme Peg Perego Book, vypadají skoro stejně, asi je to nová kolekce ten Pop up completo. S tou pláštěnkou jsem na tom byla stejně, byla u toho pláštěnka jen na sporťák, která pokryla jen dítě.
Úplně náhodně jsem koupila univerzální pláštěnku v Rossmannu, která zakryje celý kočárek a je super. Už nevím, zda jí tam mají a doporučuj tyto univerzální pláštěnky vyzkoušet na kočárku, kamarádka má myslím Camarelo a ta pláštěnka jí tam nešla.

jitkaa
13. pro 2015

@eriska Já bych řekla, že ten sporťák už tak nedrncá, horší to bylo u hluboké korby, tak fakt drncala. Ve sporťáku už je dítě těžší a to zatížení je větší. Určitě bude drncat, ale není to tak strašné, já už byla spokojená. Horší je to, když najedeš na nějakou nerovnost, to se fakt zastaví 🙂

veronikaviktorie
13. pro 2015

Mně taky nepřijde ze by drncal nějak extra spíš jde o to,že netlumi žádné nerovnosti tak musím nadzvedavat kočárek třeba před nízkým obrubnikem (s odpruženym kočárkem ho normálně prejedu). S tou hlubokou korbou souhlasím, miminko je lehoučké a kočárek taky,tak to právě nemá žádné zatížení 🙂 Ve sporťáku se nám jezdí líp, protože jednak je dítě těžší a navíc je úplně jinde těžiště než y hluboké korby. Origo pláštěnku jsem použila asi jen dvakrát,u normálního deště bez pláštěnky mi ta látka nikdy nepromokla (přijde mi,že to je něco jako softshell) a když moc prší dávám univerzální pláštěnku,co jsem měla na hlubokou korbu a nemam s ni problém 🙂

eriska
14. pro 2015

@jitkaa @veronikaviktorie holky, dekuju! Nam se prave s muzem moc libi, ale v okoli jsem nezjistila, ze by ho nekde prodavali. Nuzu se zeptat, jake presne mate typy? Nam se libi ten peg perego book plus sportivo..jestli to pisu dobre. Mala ma 7kg, tak snad uz sportak zvladne. Jde mi hlavne o to, ze mi tu mame same dlazebni kostky,tak aby to s ni moc nehrkalo.