Kočárek Peg - Pérego GT3 Completo 2009. Jaký je?

zofik
15. pro 2008

Chci se zeptat, zda někdo neuvažujete o tomto kočárku? Jen škoda že je málo barevných kombinací,červená je hezká pro holčičku, ale ta šedivá mi přijde smutná.NIcméně v katalogu jsem našla že bude ještě oranžovo hnědá-papaya, ta mi přijde veselejší. Napiště mi i Vaše zkušenosti, kdo ho již máte třebas z loňska, jak jste spokojeni a jak se vám jezdí. Děkuji.

pikusa
3. črc 2009

Luco...to jsme 🙂 no olt to bude velkej kluk--a to jenom kojím 😀

barca1
4. črc 2009

ahoj holky nedá mi to abych vám nenapsala pár řádek z mých zkušeností s kočárkem peg pérego GT3 do kočárku jsem se zamilovala na první pohled když ho poprvé přivezla nemohla jsem se na něj vynadívat a teď po 7měsících používání musím bohužel napsat že jsem hodně zklamaná a nejvíc z přistupu firmy kenyo která kočárky dováží na český trh a spravuje záruční servis ☹ mám celý komplet kočárku navetu,autosedačku a sporťák to je vše ok ale z čeho jsem hodně zklamaná a co je nedokonalý je podvozek tohoto kočárku prostě se nám stalo to že jsem kočárek začali používat v listopadu 2008 takže přes zimu od miminka na běžné procházky normální chůzí ale samozřejmě ve sněhu.Po6měsících užívání nám začalo přední kolečko při mírně rychlejší chůzi při nájezdech třeba na hrbolky na začátku chodníku pro nevidomé atd kolečko rozkmitávat takovým způsobem že nepřestane kočárek jsme museli zastavit kolečko sundat a znova nasadit pak to zas chvíli šlo nakonec to dopadlo tak že začalo lítat pořád další problém nastal s brzdou a to takový že když jsem jí stiskla brzdila jen jedna strana kočárku a kočárek začal šíleným způsobem vrzat to mě už teda dostalo protože kočár za 20tis.a takové závady každý se za námi otáčel no ostuda ☹ pak se nám na to kolečko díval jeden náš kamarád a zjistil že u předního kolečka je vůle a že je zřejmě víc vysoustružené pouzdro uložení a řekl ať to pošleme na reklamaci a necháme si všechno seřídit a opravit.jo ještě další věc kočárek jsem samozřejmě promazávali celou zimu byl neustále vyleštěný manžel je na toto docela puntičkář a i přesto osička v předním kolečku celá zrezla(nekvalitní materiál)Další problém jsme měli v tom že kočárek jsme kupovali přes net z prodejny v praze takže o to složitější že jsme reklamaci museli posílat poštou neb jsme z Brna a neměli ho jak odvézt.Takže jsem kočárek celý umyla kolečka zabalila každé zvlášť do igelitky a oblepila páskou aby se neušpinil od oleje a vazelíny a poslali ho na reklamaci s tímto textem:
Dobrý den,
Po naší telefonické domluvě cca před týdnem, Vám zasílám k reklamaci podvozek s kolečky ke kočárku Peg-Pérego GT3.Jedná se zejména o přední kolečko.Podvozek zasílám poštou nemám jak doručit a prosím o zpětné doručení opět poštou.
Popis vady:
Když je kolečko odaretované a přejede jakoukoliv menší nerovnost( př.spoj na chodníku,jízda z mírného kopečku,nebo když je chodník ukončen hrbolkama pro nevidomé nebo když zrychlím chůzi ale i na úplně rovném povrchu) tak se kolečko okamžitě rozkmitá a kočárek celý delší dobu vibruje,s kočárkem se pak nedá jet a musím ho zaaretovat aby to přestalo nebo kolečko vycvaknout a opět zacvaknout.Jelikož máte prodejnu v Praze a musím kočárek posílat poštou, byla jsem závadu konzultovat v prodejně babystar Brno(jsou výhradní dovozce kočárků Peg-pérego do ČR)a bylo mi tam zděleno, že to vypadá, že je ve stupátku špatně vysoustružené pouzdro do kterého se zacvakává osička od kolečka a je tam vůle a kolečko se v něm viklá a taky že se mírně hýbe stupátko a středová osička v předním kolečku i přesto, že jsme promazávali, tak je zrezivělá a díky tomu že reziví se na ní vybrušuje drážka a kolečko se prý díky tomu ve vidlici ve které je uchycené hýbe a nesedí uprostřed vidlice( zřejmě nekvalitní materiál) a proto mám podvozek poslat k okamžité reklamaci na Vaší prodejnu ,že jsme zřejmě měli smůlu na špatný kus.
Jinak podvozek má ještě dvě další vady a to, že když zmáčknu brzdu tak brzdí jen jedna strana podvozku(levá z pohledu od rukojeti) a druhá(pravá z pohledu od rukojeti) téměř vůbec
nebrzdí a druhá vada je ta, že levá strana(z pohledu od rukojeti) u zadního kolečka vrže a občas píská(zřejmě plasty) přitom o podvozek se staráme a podvozek promazáváme.Proto prosím o kompletní údržbu, ikdyž mě tak napadá, zda by nebylo lepší podvozek vyměnit a udivuje mě, že je podvozek jen po 6 měsících užívání( a to ještě od miminka takže žádná zátěž) v takovém stavu, přitom je jeden z nejdražších na trhu tak by to měla být už taky kvalita a ne jen to, že platím značku.
Je to můj názor a nechávám na posouzení druhým.Kdyby nebyla tato vada, tak si nemůžu kočárek vynachválit, je fakt super co se týče designu,lehkosti a ruzných vychytávek a hlavně prostoru pro dítě. Předem děkuji za vyřízení reklamace.
Reklamace proběhla celkem rychle necelé 3týdny ale jaké bylo naše překvapení když jsem začali číst vyjádření od firmy kenyo chtělo se mi brečet 😔
jejich text:
bylo zjištěno uvolnění nýtových spojů uchycující závěs předního kola.Dále bylo zjištěno značné optřebení uložení předního kolečka které je uchycené v přední vidlici.K takovému opotřebení nemůže dojít užitím při běžné chůzi cca 4km za hodinu není možné uznat jako reklamaci.nad rámec záruky byla oprava provedena zdarma.nabízíme možnost dokoupení předního kola cca 700kč udržba vidlice je předního otočného kola je popsána v bodu č.7 záručního listu.Brzdový mechanismus kočárku byl odborně seštelován.brzda levá byla napnutá v napínáku skoro na maximum pravá brzda nebyla napnutá vůbec.dále bylo zjištěno neodborné napnutí napínáku na rukojeti značnou silou,kde došlo k lehkému poškození tohoto napínáku.brzdové obložení je opotřebované provozem není možné uznat jako reklamaci.tento výrobek není určen ke sportování viz.návod použití.
Takže z tohoto jste mohli vypozorovat že veškerou vinu svalili na nás.nejhorší na tom je že kočárek byl používám běžným způsobem nikdo nikdy s ním nesportoval takže tohle tvrzení se mě dotklo s kočárkem jsem nikdy neutíkala ani nebruslila nebo tak podobně nechápu jak mi toto chtějí dokázat a jak mě z tohoto můžou vůbec obvinit.paradox je že kočárek má přepínání podle terénu ale když jsme přečetli vyjádření došli jsme k závěru že kočár se dá použít jen na chodník mravenčí chůzí 😠nebo ta jejich oprava zdarma to je nelogické už tím přiznali svojí vinu proč by to opravovali na vlastní náklady?na brzdy taky nikdo nesahal.nicméně manžel nelenil a okamžitě volal do toho servisu kde se snima staršně dohádal chlap neustale mlel svojí že jsem s tim sportovala a že musim jezdit jen 4km za hodinu taková blbost a že jen mi víme co jsme delali až se manžel neudržel a řekl mu že je bl... a že snad spadl s marsu či co a že to teda budeme řešit jinou cestou a on nato že se nebojí a ta si davame bacha že telefon je monitorovany další blbost protože když to tak je musí být na začátku hovoru o tomto upozornění a ikdyby tak co.no hrůza jednání tak mu pak manžel řekl at si da v klidu kávičku a že to vyřeší jinak a položil mu to.Hned po té šel kočár vyzkoušet ven na procházku za hodinu se vrátil uplně rudej že kočár neskutečně vrže ještě víc než předtím že se za ním každy otáčel tak že hned zas volal chlápkovi a chtěl mu to dát poslechnout ale už to nikdo nezvedl. ☹kolečko vydrželo v pořádku cca 2dny ted už zas kmitá a zjistili jsme další závadu a to tu co popisovala zuzka28 zadní kolečka mají vuji a když je chytnete a zahýbete s nimi viklají se opět na to koukal náš znamy a řekl že kolečka mají průmyslová ložiska ktera jsou i v autech nemusí se promazávat promazávají se sami spíš jde o to že v pouzdech je další oložení do kterého se zacvakují kolečka jenže to uložení je umělé a mělo by být kovové a proto že je umělé tak při provozu se vytvaří větší a větší vůle jakoby se to uvnitř hobluje.prostě kočár budeme posílat opět na reklamaci.byli jsme na obraně spotřebitelů a tam nám poradili jak postupovat a co napsat.docela se paní smála těm 4km říkala že je to protiprávní a úplný nesmysl.taky nám řekla že tím že opravili nějakou závadu na vlastní náklady tak to je další nesmysl proč by to dělali tím uznali svoji vinu a za další kdyby jsme reklamaci stihli do pul roka meli jsme narok na vracení peněz protože kočárek má více jak tři závady uteklo nám to o měsíc.takže holky pokud se to u vas objeví posílejte na reklamaci včas.my pokud ted neuspějeme jdeme přes soudního znalce 😢tak nám držte pěstí at to dopadne 😠každopádně já kočár už nikdy nikomu nedoporučím.

katerinka.kr
4. črc 2009

Barči, máš to ale trápení, tak snad ta reklamace vyjde, a viděla jsem tady u nás paní s tím stejným kočárem a taky to vrzalo, zlatej náš kočár, my nemažeme a jedeme a hlavně nevržeme. Držím palce 😉 😉

kacka.l
4. črc 2009

Holky konečně jsem vyjela s kočárem s navettou, a jsem zklamaná. ☹ Navetta strašlivě klepe a malý v ní nadskakuje a roztahuje ručičky, a to jsem jela jen po zámkové dlažbě. Vyřešila jsem to plínou pod navettu, jak to někdo psal a je to lepší, nemáte ještě nějaký tip?
A ještě dotaz: když jedu po nerovnostech jen po dvou zadních kolech kočár skoro neskáče, ale jakmile ho položím na všechny 3 skáče jako divý, když je na 3 kolech a přizvednu jakoby zatížím to přední kolo, je to zase dobrý, máte to tak, připadám si jak ..., když po každé menší nerovnosti musím jezdit jen po zadních kolech s nadzvednutým předním. Docela uvažuju, že vytáhnu starý kočár po první dceři. Moc mě to mrzí, protože jsem na něj dlouho šetřila a těšila se.

katulka2709
4. črc 2009

kacka.l neviem ci ti pomozem pretoze ja som jazdila s Navettou uz strasne davno a tam kde navettu naklikavas na podvozok treba vyklopit taky kusok plastu, neviem ako to opisat, pozri sa na to, mala by si mat na podvozku dve take oka na ktore naklikavas navettu a este asi 7 cm od nich taky plast vyklopit, inak ti neviem poradit. Mam kociar v pivnici ale ak bude treba tak ti to odfotim 😉
To stym prednym kolesom robilo aj mne ale len ked som ho mala prazdny, ked v nom mala sedi my to nerobi, ale to bude asi tym ze tam je znicene lozisko kedze sme ho moc pouzivali a stale odopinali kolesa ked sme davali kociar do auta.

pikusa
4. črc 2009

Kači...jen co miminko trošku přibere,bude to OK...malej,když byl hned zkraje v kočárku,taky jsem to občas podložila...ted už je to dobré....
A ty plasty---no to snad zvednuté máš...jinak by ti Navetta moc nedržela..teda skoro vůbec a právě by "hopsala"

zojina
4. črc 2009

🙂 Ahojky s navetou jsem zapasila taky pak to sedělo jako přibyte ten plast je jako po cele šiřce je tak hloupě skovanej že jsem neveděla co to je jinak mně ses ni jezdilo super ale kratceee ...No ty deti rostou jako z vody .Máme už dva zuby no parada a co zofik a pikusa ,jak vy se mate maminky

pikusa
5. črc 2009

Ahojík....
Zojinko...my pořád bojujeme s tou laryngitidou...ještě pořád malej chrčí.....
a zuby?????????ty jooo 😀

kacka.l
5. črc 2009

☹ Holky a mažete něčím kolečka, mi začínají po týdnu vrzat. ☹

pikusa
5. črc 2009

já nemažu a dobrý....nevržou...

barca1
6. črc 2009

kacka-toto je častý problém kočárké perego samo že to je tvou vinou že kolečka nemažeš to by ti totiž řekl technik z kenyo kolečka se ale mazat nemusí je vnich průmyslovéložisko to se promazává samo jde o to že vrzání způsobují brzdy a to jak se hobluje palstové uložení kol to je toiž špatně mělo byt kovové a problém by nebyl plast se vybrušuje má pak vůli a proto vrže.mi předevčírem vrzali zas strašně až jakoby pískali každý se za námi otáčel připadala jsem si jak největší socka a chtělo se mi brečet 😢

petra2505
6. črc 2009

Baby, kamoska ma tento kocik od decembra a nenormalne jej zostal flakaty ako keby vytiahnuty od slnka, ale tak flakato.Nemate podobne skusenosti?Chce ho ist reklamovat lebo vyzera ako keby bol po 4 detoch a to ho pouziva minimalne lebo stale jazdi autom.

pikusa
6. črc 2009

Peto...at jde reklamovat a dej vědět,jak dopadla....
Já teda musím zaklepat,zatím žádný problém............. 🙂

zojina
6. črc 2009

Ahoj holky mam prozbičku nemate nektera doma lžičenky od hippu....

petra2505
6. črc 2009

pikusa dam vediet, fakt ten kocik vyzera strasne, ja som sama prekvapena ako sa to mohlo stat, ved uz na nom nemoze nosit ani tasku lebo ta je tmava a kocik flakaty

luca30
6. črc 2009

Zojina já mám modrou od Hippu a jsem s ní moc spokojená a mám ještě od Aventu a nejoblíbenější od MAM... 😉

zojina
6. črc 2009

No mně je to jedno jen našemu jiřikovi neee holky neprodate nam nekdo hipp lžičku nekde se davali v porodnici v baličcichhh .platime zlatemmm 🙂

pikusa
6. črc 2009

Peti...tak at hlavně s reklamací uspějě...
zojinko,nemám 😒

barca1
7. črc 2009

přidávám odkaz na přístup k reklamacím firmy KENYO s.r.o ktérá dováží peg.perego na český trh aby jste viděli že vše svalují na zákazníka a používají stejné fráze 😒
http://www.spotrebitele.info/domacnost_bydleni/...

ludva
7. črc 2009

Ahoj maminy,
chtěla jsem se zeptat, jestli některá nemáte zkušenost s vložnou taškou do Peg Perega.
Díky za info.

sturnus_vulgaris
7. črc 2009

Musím tedy říci, že jsem docela vyděšená tím přístupem k reklamacím. Mně se totiž Peg Perego líbíl a hodně, byl v užším výběru (zdál se mi právě hodně bytelný a kvalitní). Odradily nás od něj vlastně dvě věci, které nemusí být zase až tak podstatné, a to:
1. sedačka nešla otočit po i proti směru jízdy (musím trochu nesouhlasit s tvrzením, že "každé dítě se raději kouká ven než na mámu", my totiž máme s neteří přesně opačnou zkušenost)
2. po složení byl hrozně velký a ačkoli máme kombíka, asi bychom do toho kufru už moc nic jiného nedali. proto těm, kdo nemají moc velký kufr u auta doporučuju, ať si ho zkusí (pokud jim to v obchodě teda umožní) naložit, aby se pak nedivili.

zojina
7. črc 2009

Oni při prodeji upozornuji že pokud na kočarek prši a pak zasvili sluničko nbouda muže flekatit ,

zofik
autor
8. črc 2009

kuk tak my taky kočárkujeme, zatím dobrý....uvidíme

pikusa
14. črc 2009

Ahojík Peregáčci 🙂
tak jak užíváte ted teploučko???
Zofik a jak Venoušek???je spoojené miminko????

ilci
17. črc 2009

sháním prostorný sporťák a PP mi vychází jako jeden u největších, ale chtěla jsem teda čtyřkolku
ovšem přečetla jsem si teď poslední stranu diskuze a zarazila mě ta kolečka a flekatění boudičky, za ty peníze bych čekala kvalitu 😒
nicméně se zeptám - dá se jezdit do terénu les, kopce, kameny apod.?
je to stabilní?

zuzi26
17. črc 2009

vacsiu plochu na lezanie ma bumbleride indie a je ovela ovela lahsi a spratnejsi - pritom je tiez do terenu ako stvoreny a ma krasny dizajn za nizsiu cenu aj s doplnkami..mne sa zda GT3 predrazeny a ako citam uz ani nie tak kvalitny..moj nazor.. 😉

pikusa
17. črc 2009

Ilci...já mám teda PP a jsem spokojená,ale sama za sebe říkám,že to není kočárek do terénu...ne kvuli stabilitě,ale právě že ta korbička jako by nadskakuje.....

ilci
17. črc 2009

zuzi, dík, mrknu

pikusa, myslíš, jako že málo péruje a dítě se tak zbytečně natřásá?
my jezdíme o víkendech do přírody apod., takže bych potřebovala něco do města i do terénu

ilci
17. črc 2009

jinak k ceně, PP se dá pořídit kolem 10tis., což jak koukám, je srovnatelné s bumbleride

pikusa
17. črc 2009

Ilci...my jsme zatím v hlubokém...koukám,že ty asi řešíš sporták...
tak to ještě nevím,jak jezdí...........