Kočárek Prampol Zebra nebo Gazelle, který je lepší?

veronikanel
10. říj 2013

Ahoj maminky,jdu vás poprosit o radu.
Budeme kupovat nový sporťáček,asi k vánocům.Našla jsem přesně s požadavky,které mám (a nebylo to snadné 😀 ),jenže udělali novější typ.
Jde o prampol zebra nebo prampol gazelle.G.má oproti prvnímu prodloužitelnou stříšku,zdá se mi,ale,že na druhou stranu,nánožník není tak vysoký.Oproti tomu Z. má stříšku sice klasickou,ale nánožník dosahuje dost vysoko.Víc se mi líbí černá,takže Z.Jediné co nemají jsou tři kola 😀 Ale to už se zvládne...Co myslíte,který je lepší?Máte s nimi zkušenosti?
Děkuji 😉
http://www.kifik.cz/kocarky/zbozi/kocarky-dle-v...

http://www.kifik.cz/kocarky/zbozi/kocarky-dle-v...

froka
20. říj 2013

Ahoj, zkušenost nemám, ale také o nich uvažuji. Od Gazelle mě odrazuje to, že jsem se dočetla, že nejde sundat potah, což u Zebra lze 🙂

veronikanel
autor
23. lis 2013

@froka Mě právě přijde u G.zase lepší ta stříška,která jde sklopit hodně dolů plus nánožník je celkem dobře vymakaný oproti klasickému,co má Z.
Potah mi nevadí,mám na čištění už grif 😀

froka
23. lis 2013

@veronikanel To má Zebra taky tu stahovací stříšku a taky má polohování zad na pásky, což je taky supr, mužeš mít polohu jakou chceš, Gazelle jde jen do 3 poloh.

veronikanel
autor
23. lis 2013

@froka Vážně???Já jsem se jich ptala online a tvrdili mi v eshopu,že zebra tu stříšku nemá 😲 Ale s tím polohováním,mě já bych se zase bála,že se mi ty pásky nějak přetrhnou a mám prd 😀 I když u nás je to jedno,buď sedí (97% času v kočárku) nebo spí a to leží 😀

froka
24. lis 2013

@veronikanel JJ, máme Zebru doma a stříška jde taky stáhnout, Gazella ji má myslím akorát skrytou pod zipem a Zebra ne, bouda je v zadní části jakoby víc poskládaná. A to polohování chápu, malej ještě nesedí, takže je tohle pro nás lepší, ale kdyby byl větší, tak to taky tak neřeším, jestli jsou polohy jen tři nebo víc 🙂

veronikanel
autor
24. lis 2013

Já teprve čekám,zatím mám objednáno.Rozhodla jsem se pro G. 😀 ALe když už máte doma,nedá mi se nezeptat,kola jsou kvalitní?
Jde mi totiž o to,když se malá narodila,koupila jsem Sojan X6,byl dokonalý,obří korba,vozila se ještě před 1.rokem,ale kola na nic...Tím,že kočár moc lidí nezná,ležel na skladě dlouho a duše zpuchřeli ☹ Už jsem (za necelé dva roky) cca 5krát měnila...
Jinak tedy,koukám,že ptát se na eshopu nemá moc smysl,když sami nevědí 😀

2311hz
3. čer 2014

ahoj všem prosim ted se rozmýšlím na zebrou jak je řešen nánožník ..drží lépe u Z či G .?zebru jsme viděla ve skutečnosti ten leh nenu uplně na leh ale takový pololeh..je to tak i u G? zatim jsme spíše pro Z..dilema s těmito kočárky nemám zkušenost měla jsme jen golky chicco multiway ... prosim radu ?? děkuji všem moc

maximka33
23. črc 2014

@froka
@veronikanel

holky, vaše současné zkušenosti s těěmito kočárky? slyšeela jsem, že Zebra lze dát i proti směru jízdy, je to tak?

froka
24. črc 2014

@maximka33 Prosti směru jízdy teda fakt nejde 😀 Jedině, že by byl nějaký nový model, to nevím.
Jinak my jsme byli max spokojeni 🙂

maximka33
24. črc 2014

@froka a ještěě ho používáte?

adrianka1712
24. črc 2014

@maximka33 Mám Zebru a som spokojná 🙂 Proti smeru nejde. Neni nič čo by mi na tomto kočiku vadilo, naozaj veliká spokojensot 🙂

maximka33
24. črc 2014

bojím se jen, aby nebyly problémy s kolečky, to se přece jen stává až po pár měsících. ale risknu to!!

nevíte někdo o obchodě v Praze, kde by to prodávali?

terry1512
24. črc 2014

Taky máme zebru a zatím spokojenost.Zvládá i horší terén.Mám ji po ségře a je pořád cajk.

adrianka1712
24. črc 2014

@maximka33 Náš kočárek zvláda aj každodennú túru dole a hore 4.poschodím bez výtahu a je OK 😀 aj kolečka 🙂 My sme ho kúpili v eshope..

froka
28. črc 2014

@maximka33 nene, měli jsme ho jen asi 5mesicu, pak jsme koupili Nunu. Zebra je dost těžká a potřebovala jsem něco skladnejšiho i do mého malého auta.

tina_7
20. zář 2014

Mohu poprosit o nějaké aktuální zkušenosti? Uvažuji o Zebře nebo Gazelle - potřebuji kočárek do terénu pro 1,5 roční dítko, v zimě se mi malá s kombinezou do stávajícího asi už nevejde... moc díky!

maximka33
8. říj 2014

@tina_7 zebru můžu doporučit. kola super. uvidíme, jak se bude jezdit v zimě. je prostorný už jsme zkoušeli i fusak.

elib
19. srp 2015

@maximka33 dovolila jsem si Tě oslovit, máš Prampol vyzkoušený v zimě? Jak se Ti s ním jezdilo? Je vhodný do kopcovitého - horského terénu? Hlavně mě zajímají kolečka, mám teď u hlubokého nafukovací - Inglesina, sice neotočná, ale vyhovují mi. Tak když se kolečka zaaretují, jezdí se s nimi v pohodě? A je sporťák trochu odpružený?

maximka33
23. srp 2015

@elib ahoj, jo jezdí se moc dobtře. v zimě tedy trochu hůř, jak kola nejsou za sebou. do konce zas tak nevím, my jsme na rovině. jinak ale moc chodníků tu nemáme, takže jezdím po trávě, po poli a pohoda. kolečka jsou nafukovací, zatím jsem nepíchla, mám je rok. zaaretované je mám jen na bruslení, jinak se kinklají, ale zas na normální jízdu to mám volně, abych se vyhýbala překážkam. odrpružený je suprově!!! nádherně houpe.