Kočárek pro 21 měsíční dítě. Poraďte

ladybugie
10. dub 2011

Ahojky, potřebuje 21měsíců staré dítě kočárek? Mám X-Landera XT a dost mi leze na nervy. Je těžký a špatně se mi dává do auta, navíc mi přijde hodně nestabilní. Dostala jsem ho od známé, sama bych si ho nekoupila. Jezdíme hlavně v golfkách. Dcera od roku samostatně chodí. potřebuji vaši radu, jak to bude v zimě. Budu pro ní potřebovat kočárek? Ráda bych X-lander prodala, ale s golfkama to ve sněhu asi nedám, co? ☹ Mám auto, takže si všude dojedu. Kočárek používáme hlavně k procházkám u nás na vsi. Takže abych to shrnula: je nutný kočárek na zimu pro skoro 2letou slečnu a vystačím s golfkama, i když by byl sníh? Díky za radu.

miska73
10. dub 2011

Myslím, že ti budou golfáče stačit. Já už nikdy na 2 letech děti ve velkým kočárku nevozila. Chodili jsme už převážně pěšky 😉

hanka.knizkova
10. dub 2011

Dceři je skoro 22.měs. a velkej kočár už nepoužíváme vůbec,po vesnici chodíme pěšky a do krámů nebo na delší procházky používáme golfky..
Když bude sníh můžeš použít sánky nebo boby a když nebude,tak golfky 😉

veruska007
11. dub 2011

Osobne si myslim, že kocarek vubec nepotrebujes - mam dvouleteho chlapecka a od 1,5 roku chodime vicemene bez kocarku, posledni 4 mesice zcela bez kocarku, zkusili jsme ho vzit na celodenni vylet (a marne, nechce v nem byt, strasne radi, protoze se neunavi, a nespi v nem uz vubec ) a to az do 1,5 roku spal pouze v kocarku. Golfky urco vystaci, treba po nemoci by se mohly hodit. A ja ted koupila bazarovou krosnu, kdybychom fakt chteli treba na turu a maly to neuchodil, zatim jsme teda nevyzkouseli. Ale chodime ven 2x denne, chodime hodne a maly uchodi vsechno. Ja prave malyho odstavila od kocarku kvuli zime, jak v prosinci napadl snih, tak uz se mi s kocarkem nechtelo tahat. A maly se od te doby vic zklidnil, kdyz jsem ho vypustila z kocarku, byl strasny drak, ted se uchodi a je to s nim lepsi. Ale na druhou stranu on je fakt chodec, chodi od 5 mesicu a je dost zivy.

many
11. dub 2011

tak můj názor je, že už je kočárek zbytečný 🙂 my teda od dvou chodíme pěšky 🙂 a myslím, že je to dobře a nezná bolavé nožičky, vymrčovaní, že nechce ťapat , že se chce chovat, nic takovýho 🙂 myslím,že čím dřív je bez kočárku, tím líp 🙂 ale každý má na to názor jiný no

kikimaruska
11. dub 2011

Záleží, zda Ti bude dítě v kočárku spát. Syn spal denně do 2,5 roku i třeba v odstaveném na terase, nyní mu budou 3 roky a když jedu na celý den k Dr.do dalekého města a není, kde by mohl spát, tak si ty 2 hodinky schrupne v kočárku a já si oběhám co potřebuji. I když jdu s kamarádkou nebo sama na dlouhou procházku, která je třeba i přes 10 km...tak malej občas jde, ale rád si odpočine a většinou i usne...chodím tedy záměrně po obědě, aby se mohl venku prospat. Letos na léto ho ještě také nechávám, když pojedeme dálku a na celý den do Zoo nebo na výlet (my hodně chodíme). My tedy kočárek využijeme do 3 let. 😉 Je tedy pravda, že my ho do 19 měs.využívali plně, jelikož syn nechodil. Každé dítě je jiné a třeba děti okolo mě se vozí v kočárku ve 2 letech uplně běžně. Sice již ne pravidelně, ale pokud nežiješ ve městě, kde se dá kamkoliv zajet MHD,tak ho využiješ. Vidím to u kamarádek, co jezdí denně MHD,tak jim tapou 1,5 leté děti (do města se svezou, díte odcape kousek po krámech a domu se zas vezou)...tady ve vesnici to možné není, když se někam jde, je to daleko, takže se kousek tape, kousek se malej veze 🙂 ...a když i k nám kamarádky dorazí, tak s kočárkem, přestože doma ve městě už ho nepoužívají 😀 . A jinak tady je to v zimě docela krušný, odhrnou se chodníky jen na šíři lopaty-pokud vubec...takže tady golfky celou zimu spí.

fiallinka
11. dub 2011

když budeš potřebovat, budou stačit golfky, jediný problém bude, když bude moc sněhu - no ale to zas většinou omezíš cesty ven, takže už bych to taky neřešila 🙂

permonik7
11. dub 2011

myslím, že golfy postačí. Já jezdila s golfkama teď v zimě a naprosto bez problémů😉

brisalek
12. dub 2011

Je to asi rozdil dite od ditete, jak moc chce byt v kocarku a jestli tam spi. nase mala chodi od 11m a tak od 13 uz v kocare byt moc nechce a od 19 mesicu ani pres den nespi(driv spala jen v kocare). Koupila chicco multiway, aby se v tom aspon trochu vyspala, kdybych vedela , ze spat nebude , koupila bych uz fakt nejake lehoucke jen na to chvilkove sednuti, kdyz jdeme dal. Takze urcite staci golfky.