Kočárek Quinny Speedi SX. Máte zkušenost?

kacerka
28. únor 2007

Ahojky maminky,
chci se zeptat na vaše zkušenosti s tímto kočárkem. Zatím jen tak s manželem pokukujeme a líbí se nám právě tento.
Děkuji za vaše odpovědi

lucenek
20. únor 2008

bubi...já quinnyho před chílí dotáhla domůůůů

daasik
21. únor 2008

no ja mam quinnyho od cervence, kdy se maly narodil, a jsem celkem spokojena, je lehky a dobre ovladatelny, je ale pravda, ze jsme zatim jen v hluboke korbicce, do sportaku chci prendat az bude maly sedet, k cemuz se jeste nema. Je ale pravda, ze korbicka je mensi, takze Matysek je tam posledni mesice s fusakem narvanej jak mumie, ale nevypada, ze by mu to vyrazne vadilo. Ma uz tam trochu pokrcene nozicky( v sesti mesicich mel 71 cm), ale dr mi rikala, ze je to lepsi nez aby byl predcasne ve sportaku. Ted uz vazi pres devet kg, tak koukam, ze uz prekracujem nosnost korbicky 🙂 cca za mesic uz snad bude sedet a budu prodavat hlubokou korbicku (barva oceanic reflection) s plastenkou, tak kdyby mel nekdo zajem, ozvete se 🙂

bubiela
22. únor 2008

Tak já nevím třeba bubete spokojení. On není špatný, ale jsou i lepší, lehčí a hlavně levnější. Quinny je jak když kupujete auto - levné = očesané, drahé = plná výbava. Hlavně zdraví ne?

lucenek
22. únor 2008

No to s tou boudou u sporťáku je pravda sítka je naprd.....ale snad to nějak vyřeším nebo samo quinny přijde s nějakým zlepšovákem, jakože polstrovací vložka do sporťáku na zimu se zakrytýmy boky by nebyla na škodu že?

bubiela
23. únor 2008

No já myslela podložku do sporťáku na roční období kdy v kočárku není fusak. Třeba jsou takové uneverzální do sporťáčků od emitex, nebo se vlezou do něho podložky z Casualplay. Speedy je takový tvrdý holý bez ničeho. Jak mám ten red castle tak je v něm taková měkučká podušku potáhlá frotým, a v létě to bylo fine, když se malému potila hlavička tak to fungovalo jako ručník, dá se to parádně oprat. Proto jsem se teď rozmyslela že speedáka nechci protože bych k němu musela dokoupit miliardu dalších hebel. A už se mi do něho nechce dál vrážet prachy. Zatím pa 😀

michaela1984
4. bře 2008

Já taky byla přesvědčená o speedi, ale v obchodě mě od něho odradily. Je fakt že je hooodně pěkný a zaujme už na první pohled, ale co se týče praktičnosti asi nic moc.... To polohování zádíček je na nic a to že nejde otočit proti směru jízdy je taky mínus. Jde to třeba u ABC Design 3 tec nebo Bébé confort high trek taky pěkné tříkolky to jsou ted mí favorité tak nevím... Nemáte s nimi někdo zkušenosti? Taky je fajn Bébé cas racer, ale co se týče kvality je to asi někde jinde... Aspon co jsem slyšela od známých co ho mají.

lucenek
4. bře 2008

míšo já taky měla abc 3 tec jako favorita.....ale to malé přední kolečko mě ujistilo, že jet s ním v zimě asi nebude žádná sranda...a nemá odpružení když teda má plastová kola.....a vanička je menší než u quinnyho.....ale jinak jsem ho moooooooc chtěla, ale nakonec jsme koupili quinnyho.. na chajdu budem jezdit často, na brusle taky.....takže tak

iza
4. bře 2008

tak já s ním jezdím už 7měsíců a spokojenost....už jsme teda přesedlali na sporťák neb mám doma trochu větší miminko a hlavně se už v hl korbičce nudil, je děsněj zvědavec 😅
hlub korbička je fajn...jezdili jsme s ní i s fusakem...ale jak říkám Jáchymek už má 75cm/teda už asi i víc) a tak tam byl děsně narvanej
tak a teď sporťák :co mi vadí je, že nemá madlo, ale dá se k němu dokoupit madlo od Chicca za cca 300,-, polohování je fajn, jde skoro do lehu, jen je takový trochu neprakticky, ale člověk si zvykne, chce to vychytat...,vadí mi, že nemá nánožník, ale zase jde k němu dokoupit(od Casualplay nebo od Jane)-to nechám na pozdějí, jezdíme zatím ve fusaku....
boudička...pokud se dobže zakryje tak neprofoukne(taky je pod tou síťkou z boku slída), no a když hodně fučí(jako třeba o víkendu) hodím přes kočárek pláštěnku....
přehazovací rukojeť: no není tam(jako u žádné třéíkolky), ale ani mi to nevadí
kolečka bezvadná, stejně tak i košík
kočárek je lehkej, dobře se s ním manipuluje...a stál nás 14000 což mi zas taková darda nepřijde 😉

lucenek
4. bře 2008

izz taky si říkám, že to nějak vymyslím nebo dovnitř sroluju dětskou deku...ať nefučí....no.....akorát já mám quinnyho s madlem sem nevěděla, že se prodává bez......
no my k němu dostali i slunečník a sedajdu s adaptérama a tašku jediné co musím dokoupit je nánožník, ale prý na něj sedí i ten uni z emitexu.... 😉

iza
5. bře 2008

lucenek a to máš quinny speedi? 😕 sporťák má madlo? jako ve předu kočárku?nemyslím rukojeť..a to je novej? nebo je to nějakej novej model?

lucenek
5. bře 2008

jso speedi...jo aha už mi došlo co myslíš....tak to nemá...já myslela madlo jako rukojeť, jsem trumpeta 😀 ale koupila jsem ho od doktora od nás z práce....a přijde mi že je větší a mohutnější než ty v obchodech.....je fakt tchýně jim ho kupovala v německu....

iza
5. bře 2008

ahááá..tak to jo... 😉 no ale myslím, že jsi dobře udělala..je to fakt bezva kočárek...já doporučuju 😉

michaela1984
5. bře 2008

já kupuju ten kočárek taky v něm. např. komplet speedi i s korbičkou a seačkou do auta o 5 tis levnější..... Rozhodla jsem se pro ten bébé confort high trek. Je kvalitní a pro miminko super, dá se otočit má anatomickou sedačku, poohování až do sedu a i to zpracování prostě krása, jenom ta cena už není tak hezká 😀 No k tomu ABC má vpředu ty dvě malé kolečka to je tak do města takže zvítězil rozum a jdu do toho bébé. Ne že bych byla nějaký horal, ale stavíme dům v přírodě kde budou krásné procházky a to abych se bála někam vyjet. Ale přece jenom ten ABC je pěkný už na první pohled. V německu ho sice mají jako tu nejlevnější značku a docela dost reklamací typu jako že po půl roce byly sjeté kolečka. tak bud tam ročně najedou 20 tis jak na autě nebo to bude v te kvalitě. Ale asi neexistuje idealní kočárek...

lucenek
5. bře 2008

míšo souhlas..je moc pěkný zaujme ale to je asi tak všecko...lepší asi bude ta verze 4 tec...ale co quinnny je doma tak už to neřeším

janina84
5. bře 2008

Ahoj holky, až teď se dostávám k počítači. Dopoledne jsem lítala po úřadech a odpol. mi přijela kamarádka, jsem zralá do postele. Ale ještě vydržím 😀

Luci, jsem moc ráda, že to dobře dopadlo. To špatný už sis vybrala a teď už jen samý radosti 🙂

lucenek
5. bře 2008

janičko ty taky quinnuješ? 😀
jo jo jsem happy a jestli to bude bebino či znamínko neřeším, je to prkotina

janina84
5. bře 2008

Ježiš, já jsem vlezla do jiný diskuze 😀 😀 😀 Se omlouvám 😔 Lucka mě spletla 😀

lucenek
7. bře 2008

ty janulino..... 😀

mm.84
27. bře 2008

Ahojte holky,
mam pulrocni holcicku a speedy sx 😀 ,jsem s nim spokojena,ale mala je dlouhanek a tak je tam tak tak a chce videt ven,tak se chystam predelat na sportak,mam jen quinny fusak a jak se docitam,potrebuji k tomu dalsi veci,uaa takze muzu se spolehnout,ze tam pasuje vlozka a nanoznik od casualplay???
kdyz tam davate jen fusak,nesjizdi vam??
dekuji za odpovedi a krasne dny s kocarkem a vasima prckama 🙂

gabru
30. bře 2008

Ahoj holky, mám dceru narozenu v srpnu a kočárek quinny speedy, korba, autisedačka i sporťák a přesto že mi kočárek designem i skladností vyhovuje píšu ad diskuze nevýhody: korbička v půl roce malá (a to nemám žádného otesánka), my již před měsícem musely přejít na sporťák a to je docela brzo, ještě nesedí a na tak malé dítě dost otevřený, ale pokud se dítě narodí na podzim, tak to se dá, prostě dokud se dítě vlezlo do korby, bylo vše OK, lehká kombinace korby i se sedačkou. Problémy nastaly až jsme přešli na sporťák, na podvozek již nedáte sedačku (sporťák má jiný adaptér a složitě se kurtuje), není přehazovací rukojeť (problém nastává s tím že malé pak do kočáru svítí slunce či fouká vítr, takže buď ji vezu naopak, což je dost nepraktické či ji dám plínu přes stříšku, pak ale řve že nevidí 🙂. Už jsem přemýšlela že ji koupím sluneční brýle 🙂. Taky po namontování sporťáku se zmenšil i dolní úložný prostor.
A hlavně, při koupi zakupte veškeré příslušenství, my máme minuloční sérii 2007 oceanic reflection a již jsme nyní nesehnali fusak v příslušné barvě, ani u dovozce, mít na korbu i na sporťák originál pláštěnky (neoriginál potřou design a pak nemá cenu kupovat tak drahý kočár) a ten fusak je důležitý (je jen pro sporťák), ale kočár nemá nánožník a tak dítěti by byla zima na nohy a navíc má díry na upevňovací pásy na dítě! (neoriginál nánožník vypadá dost nehezky a nesladíte s barvou) a v neposlední řadě, kočár nemá madlo, ale dá se dokoupit chicco!
Omlouvám se za spíše negativní odezvu, ale to jsou skoro osmiměsíční praktické zkušenosti, jsem sice trochu puntíčkář, ale ono vše je spíše o to že praktické nám ulehčí práci a pak se můžem věnovat těm svým zlatíčkům 🙂.
Takže po větších peripetiích, vychytávkách (musím ještě vymyslet to stínění...) budu již při druhém dítěti (které někdy plánujem) spokojená... 🙂

sylvar
30. bře 2008

já speediho kupuju příští týden,jsem z něj nadšená, i když to polohování se mi moc nelíbí,ale jinak je suprovej,s nad si najdu vychytávky, jak na něj 😉

marci
30. bře 2008

Holky, zajímalo by mě jak jste řešily to že Speedi nemá nánožník - nahradí ho ten fusák??

lucenek
30. bře 2008

marci emitex dělá nánožník a ten na ten speedi pasuje, a asi bych nespoléhala jen na ten fusak, budu kupovat i ten nánožník a třeba černej to je jedno hlavně že je prcek v teple 😉

lamia
30. bře 2008

Marci psala jsem ti do té druhé diskuze 🙂

mm.84
31. bře 2008

Holky,
no hold kdyz uz ten kocar mam,musime to brat pozitivne 😎 ja mam dceru narozenou zacatek rijna a doposud se vleze do korbicky,ale tak tak.Porad se chystam na tu prestavbu na sportak,ale zatim nemam ten nanoznik,mame cernou barvu reflection a k tomu stejny fusak,tak nevim,jaky ten nanoznik,snad ten cerny emitex k tomu bude vypadat dobre.pa

lucenek
3. dub 2008

tak já na www.emitex.cz dokoupila i polstrovanou podložku v červené barvě, nánožník v černé, červenou neměli a nánožník na sedajdu, takže snad komplet už jsme teda jen to madlooooo

sylvar
4. dub 2008

lucenek, a polstrovaná podložka je univerzální vložka do kočárku???ale na emitexu ji v červené nemají 😕 já chci též koupit,aby to malá neměla tvrdé pod zádičkama, nánožník kupovat nebudu,pač mám teplou deku a donedávna jezdila ve fusaku beránku a té dece bez nánožníku a zima jí určitě nebyla 😉

lucenek
5. dub 2008

sylvar...tak pardon popletla jsem adresu dělá to emites ale jen pra www.babylife.cz pod sekcí doplňky kje kočárkům jsem našla červenou..a je objednanaá, takže tam tu červenou stopro najdeš 😉

sylvar
5. dub 2008

jo jo, o té uvažuji...a ta výplň to je jako slabý molitan nebo tak něco?jsem z toho jelen,ale chci to taky

lucenek
5. dub 2008

no je to rozhodně tlustčí, ale jsou tam i dva další typy, jakože zimní....ta je z fleecu a pak letní ta je z jerseye...nebo tak nějako a tlouškou se snad liší jen co se týče použitého materiálu.Na mmb jsem našla maminku co prodává origoš speedi červenou, ale stála 998Kč a byla úplně stejná jako ta od emitexu a dokonce si myslím, že to logo speedy tam na tu z emitexu bylo našito...ale nemů to říct na sto péro....mě bude stačit emiťácká 😉