Kočárek Quinny Speedi - vylepšováky

iza
26. led 2008

ahoj holky,
prosím o radu ty,které mají kočárek...máte kněmu některá namontované madlo a dokoupený nánožník? Někde jsem četla, že by k němu mělo jí madlo Madlo Chicco Ct 0.4 a nánožník CASUALPLAY.Máte některá? A jak jste to madlo přichycovaly?děkuju 🙂

dahlia23
22. únor 2010

jahody, dá sa to zaplatiť aj na pošte, do zahraničia, lenže všade (banka, pošta, western union,..) je to neskutočne drahé (od 200 skk vyššie). najlepšie zaplatiť cez paypal, ak sa dá. a ak máš... 😉

jerryjanka
22. únor 2010

je to drahe - obalka doporučene je za 55 korun
prevody do zahraničia su aj 500 korun
to sa ti ani neoplati ved ten nanožnik je lancejši ako prevod 🙂

dahlia23
22. únor 2010

jerry, presne tak. ja som chcela knižku z ČR, na SK už nie je. Kniha stojí 179 CZK a dobierka na Sk 10€. 😝 Zvrátené. Úplne. A medzinárodný prevod - ako som napísala. Plus k tomu poštovné z ČR. ale to je viac ako 55 CZK, vlniačiky, čo som kupovala boli za 98 CZK.
ja nechápem, že to ešte niekoho nenapadlo šiť na SK.... 😖

jerryjanka
22. únor 2010

no čo už ja som si z čiech objednavala už vela veci
človek ked niečo chce musi niečo obetovať
presne preto kupujem vela veci na ebay - lebo bud je to za dobru cenu alebo je to take niečo čo u nas nevidno 🤐

jahody11
23. únor 2010

jerryjanka, ja neviem nakupovat na ebay, jedine ak das skolenie 😀
a uz som to vymyslela, v cechach mi zije kamoska, tak to dam poslat jej a v maji pride na slovensko a donesie mi to a ja jej dam prachy 🙂) este ze som si na nu spomenula 🙂)

jahody11
23. únor 2010

este jedna otazka, myslite, ze ta podlozka do kocara staci bez bocnic?? neviemsa rozhodnut ale myslim si, ze bude stacit... 😅

dahlia23
23. únor 2010

konečne som si pozrela tie podložky, vyzerajú fakt super 🙂 a páči sa mi aj tá do hlbokého kočíka. len neviem, či to má nejaký význam...

dzamela
23. únor 2010

ahojte maminy....viete mi nejako narychlo zhrnut plusy a minusy kocika Quinny speedi ??? predpokladam ze su v predaji teraz kolekcie 2009. My potrebujeme kupit komplet trojkombinaciu a stale sa rozhodujeme pre znacku.
Hlavne ma zaujima priestrannost vanicky, sportoveho kocika ale aj vajicka. Mate niektora najnovsie skusenosti???
Budem moc vdacna za kazdu info.

kaa
23. únor 2010

Dzamela
tak pro mně plusy:
- pro nás prostorná korbička (používali jsme cca do 5.měsíce, poslední 2měsíce i s fusakem)
- lehký
- jednoduché skládání
- perfektní ovladatelnost
- skvěle vypadá
- sporťák prostorný, teď je tam malý ve fusaku a vlezlo by se tam možná ještě druhé mimčo (víc nemůžu říct, dlouho v něm nejsme)
- super do terénu (je takový pevný, kamarádka má buzze a ten se tak podivně viklal a ještě se jí na muldě i s malou převrátil, nějak ho neudržela)

mínusy:
- debilní polohování sedu (ale dá se upravit doma ušitým páskem)
- není k tomu origoš nánožník (ale dá se nechat ušít nebo dokoupit univerzál od Emitexu)

Jinak já jsem spokojená a stále do Quinny zamilovaná🙂

kaa
23. únor 2010

Jahody- já jsem si brala bez bočnic, připadlo mi to zbytečné, sice ta podložka není tak hrubá, že by mi zmenšila prostor v kočáru, ale já radši bez.

kaa
23. únor 2010

Dahlia, mi se taky líbila ta vložka do hlubokého, ale v Quinny je taková hrubá podložka v barvě kočáru a já jsem na to dávala deku a ještě plínku, takže mi by byla nějaká extra parádní na nic.
A teď už je pro mně bezpředmětné řešit podložku do hlubokého 😉

jahody11
23. únor 2010

kaa, mas pravdu, v hlbokom mas babatko par mesiacov a teraz cez zimu aj tak nieje vidno, co tam mas... my sme boli v sportaku asi tyzden ale museli sme sa vratit do korby lebo mala tam nevedela zaspat asma od seba ako vo vanicke, este nevedela pozorovat okolity svet a pritom zaspinkat... tak zas mame vanicku...
dalsia skuska bude asi o mesiac, mala zatial v kociari vie len spinkat, nic ine...

a quinny by som nevymenila ani za nic, u nas ma najazdene od septembra kilometre, nakolko je u nas mala vonku 8 hodin denne a bol testovany aj v snehovej metelici......
nevyhoda je fakt to debilne polohovanie a ze nema origos nanoznik...... 😉

dzamela
23. únor 2010

takze vanicka je dost velka??? nam sa narodi babo koncom juna a rada by som vedela ci sa mi 6 mesacne este vprace s fusakom do korbicky. ALebo aj vy hovorite ze to uz jedine do sportaku????

dzamela
23. únor 2010

a este dve otazky...aka autosedacka na to pasuje??? len Maxi cosi??? a ten sportak sa da otocit v smere aj proti smeru jazdy??? alebo ide to nastavit len do jedneho smeru???

dahlia23
23. únor 2010

kaa, mne sa tá podložka do hlbokého páči hlavne na leto. to my ešte budeme v hlbokom... takže preto ma to zaujalo. Pri Lenke som si dávala do kočíka takú farebnú detskú osušku, ale toto je iná paráda. 😀
keby som nebola lenivá jak voš, tak si tie podložky aj ušijem, lenže ja som v poslednom čase viac než len lenivá.... 😅

minitrouble
23. únor 2010

dzamela - to ti zial nik nezaruci ci sa ti tam vmesti v zime 6mesacne babo 😒 ..zavisi ake bude - nasa romanka mala v 6mesiacoch nieco okolo 5.5kg - cize sme ju tam v pohode dali....Simonka ma 7tyzdnov a uz ma 5kil!!...fusak mame lodger bunker - cize dost sirky fusak a vopcha sa tam v pohode aj s velkou rezervou ...ale ak budes mat dlhe a velke dietatko co sa kludne moze stat tak sa nevmesti do ziadnej 3kombinacie - vsetky 3kombinacie kocikov tych lepsich znaciek maju tie vanicky dost male ...ak chces fakt velku vanicku potom musis pozerat skor po tych velkych polskych kocikoch alebo po takych tych starych klasickych len hlbokych 😖 😝
podla mna priemerne dieta by sa tam malo zmestit ale neviem ti to povedat naisto nakolko moje deti sa narodili v zime a 6mesiacov mala starsia v lete ...
....inak uz som to tu aj pisala asi ale moja starsia sa v 3och mesiacoch rozhodla ze vo vanicke nebude a museli sme ist do sportaku 😉 takze to nikdy dopredu nevies ani povedat ze ako dlho budete vo vanicke aj kvoli dietatu 🙂

kaa
23. únor 2010

No Kuba by se mi tam možná ještě vešel, ale bez fusaku, už má 70cm, je dlouhý. A přesně jak psaly holky, tak nikdo ti nezaručí, že se ti tam půlroční dítě vejde.

Sporťák jde jen v jednom směru, ale má ve stříšce okýnko a Kubík kouká tím okýnkem na mně a já na něj povídám a je spokojený, zatím neprotestoval🙂

Autosedačku mám maxi-cosi, a o jiné nevím, asi nejlepší zeptat se u prodejce...

minitrouble
23. únor 2010

kaa - inak hodila som speci pre teba do albumu fotku ako sme nosili ten slnecnik zastrceny a ako si tam nasa "princezna" hovela 😅 😅 fakt maximalne pohodlie 😀 - akurat tam bola dost stratena lebo mala len dake 4mesiace na tej foto 😉 🙂

kaa
23. únor 2010

Díky, hned kukám🙂

kaa
23. únor 2010

No to je teda přehlídka kočárků??? Jsem koukala na první fotku a si říkám, že to je teda nějaký divný speedi🙂

A pásala jsi zpočátku malou? Ta se tam ale pěkně rozvaluje🙂 A má hodně místa, super...

minitrouble
23. únor 2010

kaa - no to tu je taka tema ze kocikove maniacky 😀 😀 tak pre nich som tam dala vacsinu nasich kocikov - este 2 tam nie su lebo tie nemam na fotkach 😎 😅
hmm normalne si ma prinutila sa zamysliet ...ale asi sme nedavali pasy az kym nas raz jedna pani neupozornila ze asi vam mala vyskoci z kocika 😅 😅 a to uz bola tak v 1/2 ceste nohami na zem 😀 😀
ale ten kocik je fakt super priestranny 😵 😵 ...proste moj favorit 😉

jahody11
23. únor 2010

Moja ma nieco malo cez 6 kg a v pohode sa zmesti do vanicky aj s fusakom, ten mame KAISER a je fakt super.
Vajicko tam ide len maxi cosi, a je to pravda kazde dieta je ine, kamoska musela dat do sportaku hned po ukonceni 4 mesiaca lebo mala jej nechcela byt vo vanicke...

jahody11
23. únor 2010

Baby a vam sa ta strieska na sportiaku nesklapa naspet ked mate babatko akoze v lahu? mne nejako nechce drzat strieska....... 😒

minitrouble
24. únor 2010

jahody - hej obcas sa sklapa ...ale to treba len poposuvat po tej rucke a najst spravnu poloho - ona totiz nemoze byt ani moc napnuta ani moc uvolnena ....cize normalne ako je strieska uchytena na rucke tak ju treba trosku skusit poposuvat smerom hore alebo dolu na oboch stranach a najst tu spravnu polohu 😉
ale je to skoda ze neurobili taku tu klasicku striesku co sa da zaistit - ta by sa tam bola hodila lepsie 😉

jahody11
24. únor 2010

veru, taka aka je na vanicke... inak co porabate dnes?? 😉

kaa
24. únor 2010

Minitrouble- tak o tom tématu nevím.... 🙂 no já bych se tam stejně nehodila, stačí mi quinny a neplánujeme ani koupi golfek.

Jahody- mi se nesklápí sama...ale slyšela jsem, že časem se ten mechanismus může porouchat. 😖

jahody11
24. únor 2010

no, ja som mala sportak tyzden a od zaciatku sa skladal ale mozno to treba fakt len nastavit.... 😵

dzamela
25. únor 2010

dakujem za vase rady....stale zvazujeme aky kocik kupit a zacinam z toho saliet 😝

jahody11
25. únor 2010

ja keby som mala kupovat este raz, tak by som radsej asi kupila phill & teds

dzamela
25. únor 2010

jahody - a preco?? dovody su ake???