Kočárek Quinny Speedi - vylepšováky

iza
26. led 2008

ahoj holky,
prosím o radu ty,které mají kočárek...máte kněmu některá namontované madlo a dokoupený nánožník? Někde jsem četla, že by k němu mělo jí madlo Madlo Chicco Ct 0.4 a nánožník CASUALPLAY.Máte některá? A jak jste to madlo přichycovaly?děkuju 🙂

lodgermaniacka
15. únor 2010

aj mne z tých kočíkov šibalo, potom s fusakov, teraz som ale spokojna, myslím že som dobre vybrala, jeden mam do terenu, jeden pre mna krajší, ten do terenu ma aj v športovej verzii rovny lah, ten pre mna krajší nema a tak 😀 😀 čítala som tu hadam všetky diskusie a pomaličky som vyradovala tie kočíky na ktore bolo najviac negatívnych skuseností, dosť som uvažovala aj nad jane, myslím že tie su tiež super po každej stranke 😉 tak vela šťastia pri vybere 😉

dahlia23
15. únor 2010

žiadny kočík nie je bez chyby. 😉 na každom človek niečo nájde. len si treba určiť priority, čo do kočíka očakávame a čo nám zas až tak vadiť nebude. 🙂

lucenek
15. únor 2010

kkury a ostatní bohužel nemám to foto, ty skoby myslím něco podobného jako máš třeba zapínání pásku u lyžařských kalhot, nebo na školních batozích...

minitrouble
15. únor 2010

ahojte - vidim ze tu vsetci riesite to sedenia - ja len jednu malu radu - predtym ako vase dietatko samo sedi v tom kociku by som isto nic neriesila - nam napriklad ten kocik vyhovuje presne tak ako je a nic sme na nom nemenili a ani by sme nechceli zmenit 😉 ...ta poloha na lezanie nam uplne postacuje a to sme tam starsiu vozili uz od cca 3 mesiacov a nemali sme s tym problem - nehovoriac ze teraz uz je ta zmensujuca vlozka takze fakt uz neni co riesit - pretoze aj deti co maju reflux musia byt vo vyvysenej polohe - tak nechapem preco kazdy riesi tu polohu uplne na lezati - aj lehatka maju vsetci do sikma a nikomu to nevadi ale na kociku kazdy riesi aby to bolo uplne rovne 😉 😝 🙂
co sa sedenia tyka - nasa starsia ma teraz v 2och rokoch 10 kil cize je to uplny drobec takze nemame problem s tym ked davame kocik na sedenie ze by to tazko islo - jasne neni to take lahke ako ked je to klasicke zdvihanie ale je to uplne v pohode a nejak extra nam to nevadi ...a teda vobec nas nikdy netrapilo to ze to na sedenie by nemalo byt idealne - nam ten sklon na sedenie uplne vyhovoval a vyhovuje doteraz
madlo sme mali na chvilu to chicco a bolo nam na 3 veci ..tak sme ho dali kamoske na chicco a odvtedy madlo nemame a ani nam nikdy nechybalo 😉 🙂
to ze je kocik otvoreny sme vyriesili kvalitnym fusakom a ked je moc silny vietor tak by som rada videla ktorukolvek mamicku ako ide s akymkolvek kocikom von - podla mna tlacit kocik vo vetre je nemozne - cize otvorenost kocika by som vobec neriesila 😉 🙂

pre mna su najdolezitejsie nasledujuce vlastnosti na quinny - je super lahko ovladatelny - najlahsie sa tlaciaci kocik aky som mala v rukach (nemala som vsetky ale mala som ich dost vela) ...super lahko sa sklada a da sa vtrepat aj do maleho kufra a je lahky aj na nosenie 😉
je to najpriestrannejsi kocik na trhu (mozno v popise vyrobku uvadzaju ine ale skuste realne odmerat kociky a zistite ze quinny ma najsirsiu a najdlhsiu sedaciu cast zo vsetkych 😉 )

to len tak pisem - lebo ked si niekto cita tuto temu a rozhoduje sa pre tento kocik tak musi uz mat pomaly pocit ze ten kocik je na nic tak chcem vyviest ludi z omylu a dat im aj obraz o pozitivach toho kocika 😉 🙂

kaa
15. únor 2010

Lucenek a nemyslíš takovou tu plastovou sponu??
http://www.galanterie-online.cz/spona-trojzubec...

Já vyřeším jen ten sed a jsem spokojená, no ale říct si doma o nový kočár, tak jsem asi mrtvá 🙂
Každý kočár má své mouchy, ale jak se vychytají, tak to bude ok.

minitrouble
15. únor 2010

a este jedno za ten kocik - ked sme ho aj pozicali kamoskam ked boli u nas na navsteve ze nech v nom uspia svoje dieta ked nechcelo inak spat, tak vsetky deti v nom krasne a rychlo zaspali prave preto ze je taky super priestranny a dobre sa v nom tym padom da lezat 😉 ...takze okrem nasej malej v nom krasne zaspalo este asi 5 dalsich deti co mali problem zaspat v inych kocikoch

ja som fakt silny fanusik tohto kocika 😀 😀 ..a to ma za to ani nik neplati 😅 😅 😅

dahlia23
15. únor 2010

minitrouble, ďakujem za vlianie optimizmu do tejto témy 🙂 ja som sa tiež rozhodovla, či áno, či nie, ale keďže mám už niečo odkočíkované, tak jednoznačne tento kočík vyhral. asi práve kvôli tomu, že viem, čo čakám a všetko to presne spĺňa. takže už fakt čakám, kedy sa budeme voziť. 🙂

minitrouble
15. únor 2010

dahlia - no nejak som mala potrebu napisat aj nieco pekne o tom kociku - lebo fakt podla poslednych prispevkov to uz znelo dost desivo 😀 😀

dahlia23
15. únor 2010

🙂 no, ja som predtým ako sme ho objednali prečítala x diskusíí 😀 a bola som aj dosť nalomená... mne sa potom páčil ešte maxi cosi mura 3. lenže na ten som fakt dobré slovo nenašla. 😀 a hlavne bol o dosť ťažší. takže u mňa zavážila hlavne ovládateľnosť (nakoľko už jedno dieťa mám a bude ho treba držať za ruku), hmotnosť, skladnosť, to, že chrbátik v športiaku sa polohuje samostatne, nie celá sedačka, ako je teraz trendy a ešte aj to, ž enemá kĺbovú rúčku. tú som teda ani trochu nechcela. lebo riešiť kĺbovou rúčkou podchody, čo sú u nás, to je dávka adrenalínu. známej sa totižto ten kĺb na kočíku praskol... takže ja viem, čo čakám a viem, že žiadny kočík ideálny nie je. 🙂

minitrouble
15. únor 2010

dahlia - no my mame aj ten maxi cosi mura 😀 😀 lebo sa mi straasne pacil tak mi ho mama kupila pre druhu dceru ...no ale teda dodnes ten nakup lutujem - nie preto ze by bol az taky hrozny - podla mna v pohode len proti speedymu je desne tazky a horsie ovladatelny ale ma velmi dobru sedacku a mne sa na nom paci aj strecha...ale mrzi ma ze som za tu cenu nekupila quinny buzz - ten sa mi paci viac a najma by boli kompatibilne aj s vanickou 😉 🙂

lucenek
15. únor 2010

kaa ano tu myslím super

lucenek
15. únor 2010

u mě bylo pohodlí dcery na 1.místě a max sed u speedyho bez úpravy fekt naprd, když se chtěla chytnout madla automaticky se vyvlíkla z pásů, ted někeré firmy řeší pásy jinak a za to děkuju 😉

dahlia23
15. únor 2010

lucenek, ani mne Lenka nedočiahla na madlo, keď mala tie vrchné pásy na sebe. tak som jej zvykla zapínať iba ten okolo pása a medzi nožky. a to sa nám šporťák dal dať do úplneho sedu... 🙂

kkury
15. únor 2010

Aha, tak už vím, no musím říct tetě, ať mi to ušije, páč já jsem na toto dřevo, takže já jsem si představovala bůhví jaké skoby a to jsou tyto zacvakávačky 😀
Jinak je fakt, že jsem na ten kočár dost naplivala a on má dozajista svoje velké výhody, já bych ho asi potřebovala hodit do servisu, ptz ta brzda mi brzdí jedno kolo víc a druhé skoro vůbec a to je na rozbití čumáku na bruslích, protože to při dobržďování zatáčí a taky to kolo přední se neotáčí, teda jo, ale těžko. Ale je fakt, že prostoru je tam pro 2 děcka 😎 Hodně na to holky čuměly, že tam má syn úplné letiště, fakt pohodlíčko.
Co se týká madla, tak pro mě nezbytnost, sklon opěrky mi neva, že není úplný sed, protože syn se přitahuje za madlo a sedí rovně bez opírání, jen ty pásy mu nenavlíkám přes ramena, ale vedu mu to jen kolem pasu. Jenže on je brambora líná, takže mi z toho neleze.
A kdo vybíráte kočárek, tak přeju hodně zdaru a věřte, že vím, jaké to je, protože já vybírám sourozenecký a jsem z toho na mrtvici, teda dnes jsem to rozsekla a beru phil & teds sp, ale byly to krušné chvíle. A to je teprve o kompromisu, protože člověk si musí představit různé situace a kombinace se 2 dětma a to je masakr, když jde udělat to, nejde ono a bez čeho se obejít, to je těžko říct, no děs 😖 Takže upřímnou soustrast, mně taky hrabe, když mám něco takto vybírat, je toho na trhu mega moc a nic není dokonalé a když už celkem jo, tak drahé jako nechci říkat co 😉

lucenek
16. únor 2010

kkury tady na ostravsku tomu tak říkáme víš 😀
jo a ten pohil ...je v sourozeneckých ten nej 😉

minitrouble
16. únor 2010

kkury - no ja tiez stale vaham ze ci kupim surodenecky alebo nie ...len u nas ten surodenecky nebol mozny hned lebo sa nam simi narodila na silvestra a to si v tom phil& teds neviem predstavit v zime take male babo...ale rozmyslam ze ho na jar kupim - stale mi vychadza ako najlepsie kocik - aj ked je teda dost drahy a co je najhorsie ze asi tym padom budem musiet predat quinnyho - lebo na co by mi boli 2 trojkolky ..a to mi je moooc luto ..nehovoriac o tom ze som si prave nan dokupila vsekty origos doplnkly- tasku, slnecnik a zmensuju vlozku 😖 ...tak stale vaham ze ci ten surodenecky kupit alebo nie 😒

dahlia23
16. únor 2010

minitrouble a Romanka s Tebou ako chodí, keď máš malého v kočíku? pešo? to klobúk dolu, mne by ten náš Lenochod v takom veku neprešiel ani do potravín, čo máme pri dome. teda, prejsť by prešla, ale u mňa na infarkt 😅
teraz už chodíme pešo v pohode aj do mesta, som sa na jeseň zaprisahala, že takú veľkú babu ani do golfáču už nedám. síce nám to všetko trváááááá, ale prejdeme. len som zvedavá, ako to bude vyzerať - v jednej ruke kočík, za druhú Lenka... v meste sa na figu parkuje, radšej chodím s MHD, ale to si už s kočíkom + dieťa fakt neviem predstaviť. ☹ ešte že to máme kúsok, tak asi budeme zas len na pešo 🙂

minitrouble
16. únor 2010

dahlia - no mame take to surodenecke sedatko - ale teraz v zime je to katastrofa to tlacit ...ja som romanku nutila chodit peso az do porodu - chodili sme na 2hodinove prechadzky...ale bolo to trapenie pre obe - ona plakala ze chce ist hopa a ja som chytala nervy a kedze ja rada chodim na dlhe prechadzky 2-3 hodiny a nielen okolo bytovky tak budeme musiet na leto riesit ten surodenecky 😒
aj ked romanka by to zvladla ist peso ...ale za 2 hodiny by sme presli tak maximalne do mesta a spat a ziadne chodenie po meste a parku by uz nehrozilo ...nehovoriac o tom ze s kocikom a beziacim dietatom je to fakt na nevy, lebo sa kazdu chvilu niekde pristavi ...potom chce tlacit kocik ...a dalsia vec je ze ja zvyknem chodit von aj na cely den ze sa najem dakde vonku a po obede by som nemala kde dat romanku spat - takze surodenecky asi bude nevyhnutny pre nas 😉 🙂

minitrouble
16. únor 2010

dahlia - inak ty to budes mat presne o rok vacsi rozdiel 🙂 ...tak to uz je asi viac v pohode - u nas je ten rozdiel malicky a romi je este v podstate tiez babo tak to je narocnejsie 😉 ..ale ono to aj tak najma zavisi asi od toho aky mas zivotny styl, kam chodievas s kocikom, aky mas teren na prechadzky a tak - my byvame v kopci a tam sa zle slape a aj zle tlaci kocik s pridavnym sedatkom 😉 🙂

kaa
17. únor 2010

Lucenek- díky moc za rady, včera jsem koupila ten popruh a spony, čekala jsem jaká to bude pálka a byla jsem příjemně překvapena, metr popruhu 15,- Kč a velká spona 18,- 🙂

Včera jsem si to taky ušila, zašila jsem si to na obou koncích té spony,aspoň si to nemusím pokaždé nastavovat a už jsem spokojená. Ale zase si nedovedu představit, jak to budu zapínat, když budu mít na madle tašku. Ach jo🙂, člověk si vždycky něco najde🙂

Včera jsem byla na prochajdě s kamarádkou, co má buzz a má holčičku 20měs a nevlezla se jí tam, strašně jí koukaly nožičky a celkově v něm byla narvaná. A i co se týče jízdy, tak to byla sranda, ona se mordovala a já to protlačila jak tank.Takže díky za speedi a že jsem se nenechala ukecat na buzz.

dahlia23
17. únor 2010

kaa, super 🙂
potom daj vedieť, ako to funguje v praxi aj s prebaľovacou taškou na rúčke 🙂

minitrouble - my bývame na rovine, kúsok od centra mesta, takže to nie je až taká trápenka. ale u vás je ten súrodenecký kočík asi fakt nevyhnutnosť.
to s tým pristavovaním sa pri všetkom však dôverne poznám, tlačenie kočíka asi tiež príde na rad (aj keď neviem, či v najnižšej polohe má šancu dočiahnuť na rúčku). 😅
ale veď zvládlo to kopec žien pred nami, a o takých kočíkoch ako máme my dneska mohli len snívať.... 😀

kaa
17. únor 2010

Ok, určitě se pochlubím 😀

Jo a holky, např.x-lander má taky to polohování tím debilním popruhem a sponou, takže jen abyste věděly, že my quiňačky v tom nejsme samy🙂

dahlia23
17. únor 2010

kaa, aj debilnejšie polohovania sú, než popruh so sponkou 😀
takže ja som zmierená s realitou 🙂

lucenek
17. únor 2010

kaa super že..kdosi to tady prodával za 150Kč..... 😝
jo a stejně si u toho polohování budeš muset kleknout držet hlavou zádovou opěrku v té poloze kterou chceš a pak utahovat, ale to jen v případě že dítko tam bude sedět, pokud ne tak to jde bez té hlavy.... 😀

minitrouble
17. únor 2010

lucenek 😀 s tou hlavou to je dobre - to poznam 😅 ale mne to nejak fakt nevadi 😀
dahlia - no dnes mi prave romanka zaspala v tej pridavnej sedacke - chuda cela vykrutena lebo to nejde nijak sklopit a sme boli vonku 3 hodinky takze to uz bolo na nu asi moc ...najma sme nestihli dojst domov do 12.30
inak to presne ...som prave uvazovala ze co robia maminky co nemaju prachy na drahsie kociky tak som si povedala ze no smola chodia len tam kam zajde to starsie dieta ...takze tak 😝 😅

kaa
17. únor 2010

Dah- to existuje ještě debilnější polohování? 😀

Lucenek- no tak to je masakr, za 150,- Kč, jako i kdybych k tomu připočítala tu bavlnku , kt. jsem to sešívala+ jehlu, tak mně to vyšlo na cca 70,-. Tak to měl někdo na drsný kšeft 😝
A taky mně fascinuje, jak tady někdo na bazaru prodává kupony do dm,kt. dostal zadarmo 😝 😝 , a vložky do podprdy za 80,- (kt tam stojí 45,-).Ale to patří jinde.

Hm, tak já si to natrénuju tou hlavou, ale kdo mi bude držet tašku 😲? 😀 Leda, že se naučím dřep, koleno na tašku, hlavu na záda a pak jedině volat blázinec 😀

minitrouble
17. únor 2010

kaa - no tak to aj mna fascinuju taketo veci ...a tiez ma fascinuje ako tu predavaju niektore baby pouzite veci za skoro plne ceny ....ale to tiez patri inam 😀 😀

kkury
18. únor 2010

kaa, tak já bych si to snad i koupila za těch 150,-, protože sama si to asi neušiju, možná nějak v ruce, no ale to by vypadalo 😀 Tak jsem zvědavá, jak se ti to osvědčí, já to teď řešit nebudu, když budu jezdit s philem, ale stejně na jaro občas tatínek vyjede se synkem na brusle, tak to si vezme speediho, zbavovat se ho nebudu. 😎 A já teda nepoužívám hlavu, ale rameno, i když s hlavou máš asi lepší přehled, jak jsi na tom, mně to trochu vadí, že musím i popravit ty boky, jak se tam rolují, no je to opruz. Že to tak má i x-lander, to vím, protože jsem se po něm dívala jako po dvojčecím, tak to mě odradilo.

Minitrouble, ten phill nebyl vůbec drahý, naopak mě vyšel snad nejlevněji, koupila jsem ho teda v akci v nějaké edici graphitty a stál 12.500,-, ale je k tomu taška (cca 1700,- na netu a fakt vymakaná), autosedačka, samozřejmě to přídavné sedátko a ještě lazy ted, což je konstrukce, na kterou se nacvakne to sedátko a je z toho léhátko pro miminko, prostě super kup. A do kočáru můžeš dát vložnou tašku, takže i miminko bude v teplíčku a na tu sedačku se starším fusak taky dáš, včera jsem to zkoušela. Takže klidně jsi mohla koupit a netrápit se 😉 ALe to taky patří do jiné diskuze, ne do speeďácké 🙂

kaa
18. únor 2010

Kkury- já taky nejsem extra švadlenka, ale nakonec se mi to povedlo docela pěkně.
No na ty boky jsem se taky koukala, že se to asi bude muset nějak pěkně poskládat a ještě vykoumám rameno-hlava 🙂 , ještě je čas na sed, takže můžu o tom přemýšlet 😉

kkury
20. únor 2010

kaa a tos šila v ruce? Já si to snad taky spichnu, tak snad to bude držet pohromadě 😝 A jinak já syna vozila ve sporťáku od necelých 5ti měsíců, protože se mi nevešel do korby, takže v listopadu mazal do sporťáku. A to se narodil o 2 měsíce dřív, takže měl být zářijový, to by měl 2,5 měsíce 😀 Ale zádíčka měl na rovném a navíc tam měl ten fusak, takže pohodička. A jak byl spokojený 😎