Kočárek Quinny Speedi - vylepšováky

iza
26. led 2008

ahoj holky,
prosím o radu ty,které mají kočárek...máte kněmu některá namontované madlo a dokoupený nánožník? Někde jsem četla, že by k němu mělo jí madlo Madlo Chicco Ct 0.4 a nánožník CASUALPLAY.Máte některá? A jak jste to madlo přichycovaly?děkuju 🙂

dahlia23
3. dub 2010

kackaj a vy už speediho máte alobo ho chceš kúpiť? lebo ak ho máte, tak kým budeš tehu a druhé dieťa na svete, ja by som to neriešila 🙂 ak ho plánuješ kúpiť, to je iné, samozrejme.
ja som od toho boardu ustúpila, ted, nikdy som ho extra nechcela a už ho tam dávať nemienim. do mesta budeme chodiť autom, na ihrisko to máme blízko a hold, nech slečna pekne šlape. keď to zvládla pred 3/4 rokom, prečo by to nemala zvládnuť teraz. pre menšie dieťa by som možno uvažovala... ale asi skôr nad tým buggypod, lebo ten skejt je fakt z núdze cnosť 😒

kackaj
3. dub 2010

Dahlia, quinnyho uz mam praveze a druhe dite planujeme cim driv tim lip...lepe receno-nevim,jestli uz nahodou nejsem i v tom, to se ukaze za par dni.Ale proste muze byt velmi brzo,taky se ale zadarit dlouho nemusi,ze...no uvidime fakt asi az potom, az bude co resit. Skejt je z nouze cnost, to je fakt, ale zas kupovat dalsi kocar...si rikam,jestli to neni zbytecne.My jsme s brachem od sebe rok a ctvrt a mamka taky nic neresila, proste jeden se vozil, druhej uz chodil, tak to vidim taky tak a skejt jen na odpocnuti nozicek malymu, ne na zadny velky trasy. Jo a ted si uvedomuju, ze kdybychom precejen chteli moc drandit po nejakejch velkejch vychazkach, tak mame vozik za kolo pro dve deti, tak bychom to asi mohli resit i tim. Tak a je to vyreseny, ze me to nenapadlo driv🙂

minitrouble
3. dub 2010

kackaj - no pre mna je napriklad dolezity ten kocik aj ked ideme na nakup - lebo tam romcu priputam a tak mi nehrozi ze mi dakam odbehne lebo to je normalne neustrazitelne dieta .....ona sa nicoho a nikoho neboji ....proste sa vyberie a neriesi ze tam nikoho nepozna - takto ked ideme niekam kde hrozi ze by mohla chciet uniknut a spoznavat neznamy svet tak ju radsej priputam ....aj ked ani to neni istota v jej pripade kedze sa uz vie odopnut a minule mi spala v kociku a isli sme cez semafory a cakali na zelenu a zrazu kamoska hovori ze kokos romca !!!! ...a ja kukam a slecna sa zobudila a vystupila si z kocika a uz na kraji cesty sa rozhliadala ze co dalej ....no az ma pot oblial od strachu ze co sa mohlo stat keby tak vbehla na cestu

ono zavisi fakt od zivotneho stylu ...my ten surodenecky kocik velmi vyuzivame lebo sa stale a vela presuvame a chodime bezne na cely den z domu prec (velmi casto) ...takze musime riesit spanie 2och deticiek 😉

kackaj - my sa quinnyho nemienime vzdat ...mozno od leta pojde romca do skolky tak ho potom budem opat dost vyuzivat cez tyzden a na vikendy budeme mat surodenecky ....a inak my sme mali doma 4 kociky ale uz som jeden predala 😎 😀 ....teraz mame uz len quinnyho, P&T a maxi cosi mura(ale ten mame u babky aby sme nemuseli nosit stale a vykladat )

kackaj
3. dub 2010

Mini, to je děs co píšeš o malé Romči, že si sama vystoupila....to mě vůbec ještě nedochází takový rizika 😅 No potěš, jestli toto čeká i mě🙂 No, tak se prostě ještě uvidí no, zatím to fakt řešit nemusím, ale zas pokud budeme žít pořád stejným životem, jako teď s Ondrou, tak by to se skejtem nemusela být taková hrůza. Dík za postřehy, ještě si opravdu nedokážu představit, co dokáže neležaté dítě🙂

minitrouble
3. dub 2010

kackaj no tak to by som ti vedela porozpravat toho dost 😀 😀 ...dalsi priklad ak chces 😀 ....boli sme na akcii u nas vo firme ze nieco ako den deti....miestnost so zavretymi dvermi - vo vnutry asi 10 deti + mamicky...tak ze idem nakojit simi a za chvilu kukam a romcu uz zahliadnem ako za sebou zatvara dvere (sama si ich otvorila) tak rychlo som simcu dala do kocika a behom za nou a to uz bola pomaly na odchode z nasho officu dobry kus cesty odbehla ledva som ju dobehla jak rychlo bezala ked zbadala chvilu mojej nepozornosti a sancu na utek a moznost spoznavat nepoznane 😎 😀 😀 ...na zaklade tejto skusenosti prave uvazujem ze ci si idem kupit nosic manduca, ergo, alebo liliputi aby sa mi lepsie bezalo za nou ako s kocikom 😎 😀
tiez ked sme na ihrisku tak ustrazit ju ked vylieza na preliezky a smyklavky a pritom strazit aj dieta v kociku je celkom narocne 😉 🙂 ..atd atd atd..
noooo nechces si to s tym druhym dietatom este rozmysliet? 😎 😀

kackaj
3. dub 2010

Tak to rozhodně neeee🙂 Ale asi se člověk pěkně protáhne takhle za den s dvěma dětma,co? No,aspoň bych mohla něco shodit🙂 Ještě existuje vodítko-postroj na děti, to je vychytávečka 😉
Já mám liliputi, nemůžu porovnávat s ničím jiným, ale nosí se v něm vcelku v pohodě. No, ale skoro nenosíme, měla jsem v tom malýho dohromady snad desetkrát, víc ne. Plánovala jsem pochody s miminem, ale nějak na ně zatím nedošlo a až půjdeme v létě, tak už by to spíš chtělo krosničku, ať je to malýmu pohodlnější. Ach jo, to aby člověk furt něco dokupoval 😀

verled
3. dub 2010

minitrouble:teda ale ty to máš nějaký vymakaný.-)blatníky 🙂a prosimtě, jak to máš ten sporťák nějaký zmenšený nebo co?co je to prosím??děkuju🙂

adikasb
4. dub 2010

Ahojte baby 🙂
Aj my mame speediho a som s nim velmi spokojna - pri starsej sme ho mali uz len ako sportak a teraz uz aj s vanickou - ale to sa este len zabehavame 🙂
Neviem, mozno ste to uz rozoberali, ale nestiham precitat celu diskusiu - aka slnecna clona najlepsie pasuje na Speediho - chcela by som ju pouzivat teraz na vanicku a potom aj na sportak. Len tych vyrobcov je vela - pozerala som Emitex, Safety, Teutonia....
A este - da sa k vanicke dokupit nejaky pas alebo teda nieco, aby sa dala pouzit v aute namiesto autosedacky??? Lebo viem, ze u niektorych vaniciek sa to da - myslim, ze u Jane, ale u QUINNY?

lucenek
4. dub 2010

adi to bys musela mít korbu quinny carcot, ta má dírky na pásy a polohovací záda, janečko má korbu matrix je meší ale zase větší než klas autosedačka, ale obecně se nedoporučuje nic 2v1 zvlášť u malých dětí kde vždy u těchto produktů je něco na úkor něčeho 😉

minitrouble
4. dub 2010

verled - to neni quinny na tej fotke ale to je nas druhy kocik - Phil&Teds 😉 🙂 ...ten mame ako surodenecky a okrem toho mame toho quinnaka 😉 🙂
adikasb - vanicka na quinnyho sa pripevnit do auta neda. uprimne ak by sa aj dala pripevnit tak by som to nerobila kvoli bezpecnosti - by si neverila ako aj maly takunaec v meste strasne mykne celym autom (zazili sme) a teda z tej vanicky by to dieta lahko vyletelo - dieta treba za kazdych okolnosti mat priputane v aute ci chce ci nechce, inak sa riskuje zivot dietata podla mna ....aspon tolko z vlastnej skusenosti 😉 🙂

jahody11
5. dub 2010

ja davam malu stale do vajicka, priputam ju, zatial bez problemov ale aj keby nechcela, tak by som ju priputala 😀 bezpecnost na prvom mieste 😉

jahody11
5. dub 2010

eluska dnes

dahlia23
6. dub 2010

adikasb, my máme clonu teutonia a v pohode 😉

minitrouble, to fakt paráda s romčou 😀 😀 😀

veru, veru, ani ja som si nevedela predstaviť, čo je to mať 2 deti. ešteže Lenka je už ako-tak samostatná. ale zas keď máš niekoho, kto Ti aspoň občas pomôže, tak sa to určite dá. my tu však nemáme nikoho, takže bojujem celý týždeň sama a ešte aj soboty popoludní, keď je futbal.

kackaj
10. dub 2010

Holky, tak si představte, že náš Ondra asi quinnyho nesnáší....normálně každou jízdu v něm děsně brečí až do vyřvání a já nechápu proč. Možná je to tím, že na mě nevidí, nebo nevím čím. Teď byl nemocnej, takže za sebou máme tento týden jen tři chabé pokusy o vyjetí do terénu a pokaždé to samý. Teď jsme se vrátili, normálně chodíváme na hodinu a půl nejmíň a dnes jsem vlezla do parku a hned se otočila zpět, páč nechci, aby se tím řvaním zas dostal do postele, tak jsme uháněli domů. Vypadá to tak, že vytáhnu starej dobrej firkon, dám ho sice do sporťáku, ale čelem k sobě a uvidíme, jestli jsou záchvaty z toho, že mě nevidí, nebo jestli je to v něčem jiném....nevím teda v čem?Ach joooo, tak nakonec ještě budem snad quinnyho prodávat-mě picne ☹
Tak mě napadá, jestli mu nevadí ten hnusnej vítr, co furt tak děsně fouká, už mě to taky rozčiluje a v tom sporťáku je to mimčo tak vystavený tomu fukaru, že je z toho možná na větvi. Jooo, to by vlastně mohlo být tím, protože on se vždycky větrem zalyká jakoby...no uvidíme🙂

minitrouble
12. dub 2010

kackaj - presne tento problem mala aj kamoska, maly jej nechcel byt v sportaku a tiez riesila iny kocik, myslela si ze to je preto ze na nu nevidi tak pozerala kociky, chodila a skusala a nakoniec kupila pouzivany peg perego tusim ale mala ho len nejake 2-3 mesiace kym zacala zima a ked uz bola zima a dala maleho do fusaku tak bol kludne v quinnym zase -- cize prisla na to ze on potreboval stiesneny priestor a tym ze quinny je taky priestranny a siroky a on bol este maly tak mu to vadilo 😉
predtym ako by si ho naozaj chcela predat tak mozno skus tu zmensujucu vlozku 😉 ...alebo ho skus dat do niecoho tesneho v tom kociku ze ci to tiez neni vas pripad 🙂
ale moze sa stat aj to ze bude chciet vidiet na teba - aj taky pripad sme poznali ze babo muselo vidiet na mamu stale 🙂

kackaj
12. dub 2010

Mini, dík za postřeh, to by taky mohlo být ono. Přecejen se celou zimu mačkal ve fusaku v korbičce a teď má prostoru až moc, tak ho to může lekat, on je ten typ🙂 Včera byl jakž takž v pohodě a pak zas děsnej neutěšitelnej řev asi čtvrt hodiny. No, pak ale usnul a po probuzení už neřval, tak snad si zvyká. Ale byl tentokrát ve fusaku, když je taková kosa venku...Hrozně jsem ale naštvaná na to polohování těch zad, rozčiluje mě to. Jako představa, že bych byla nějaká vymóděná mamina a klečela za kočárem hlavou podepírajíc záda malýho a zapínajíc vlastnoručně vyrobenej držák zad...fakt úžasná představa. Naštěstí se z tohoto vymykám tím, že nejsem žádná vymóděná mamina, tak to tak moc neshazuje mou důstojnost 🙂 , ale i tak je to na pytel patent 😠 Kdybych měla mít ten kočár novej za ty love, tak to bych ho asi neměla....

minitrouble
12. dub 2010

kackaj - no ani ja nie som vymodena maminka - preto mi to asi neprekaza ze si musim k tomu klaknut na zem a potom chodit s kolenami spinavmi od prachu 😀 😀

dahlia23
15. dub 2010

😀 takže upozornenie: quinny nie je pre vymódené maminky 😀
baby, Juraj má 6 týždňov a 58 cm a je do toho hlbokého tak tak. :-/ už aby bolo teplo, lebo za chvíľu ho tam budem pchať obuvákom 😀 keď má fusak, tak je to fakt na obuvák. to počasie je u nás strašné posledné dni ☹

veronikahel
15. dub 2010

baby, ja sa postavím zboku ku kočíku, pravou rukou zvnútra kočíka, zhora, popod striešku (neviem ako to správne opísať, aby ste pochopili 🙂 ), si prichytím rukou a lakťom opierku a ľavou rukou zaťahujem pás. Teda na kolenách som to nikdy neskúšala 🙂

minitrouble
15. dub 2010

dahlia - simi ma 64cm ale je tam v pohode 😕 ale my mame fusak ten lodger bunker a ten je taky poddajny tak mozno aj preto 🙂

kackaj
15. dub 2010

Veronikahel, my máme quinnyho z druhé ruky a to "zatahovátko" mi jen tak lehce teda zatáhnout nejde a paní, co ho měla přede mnou si udělala ten vylepšovák na sed tak, že se zapíná uprostřed na zádech a tak k tomu potřebuji obě ruce, takže sice u toho vyloženě neklečím, každopádně jen tak jednou rukou to taky nedám.
Jinak to s quinnym vzdávám, prodávám ho... Malej v něm za prvé pořád řval a za druhé má tolik mínusů, že zlatej firkon za pár šupek🙂 Dnes jsem dala Ondru do firkona a plus je tam toto: záda polohuji jednou rukou a pevně drží tam, kde já je chci mít, můžu mít malýho obličejem k sobě, což byl u něj asi kámen úrazu, že mě neviděl, boudičkou nikde neprofukuje a je dostatečně hluboká a krásně kryje před větrem, madlo, pláštěnka a nánožník byly v původní výbavě a nemusela jsem je dokupovat za hříšné peníze, korbička je větší, podvozek lehčí a skladnější, větší košík (což je mi jedno), je tu možnost přidělání boardíku pro chodící dítko, aniž by mi hrozilo, že mi to naruší stabilitu.... Prostě firkon vítězí a jsem ráda, že jsem ho neprodala...jako že už jsem měla kupce🙂 Kdybych měla quinnyho nového za běžnou cenu, tak jsem asi pěkně vytočená, ale takhle je mi to fuk a budu doufat, že se ho brzy zbavím. Jediný plus na něm fakt bylo, že to byl quinny a líbil se mi, ale teď už ho nenávidím taky🙂
Ale berte mě s rezervou, jako zas tak hroznej kočár to není, jen těch plusů u starýho kočáru je podstatně víc 🙂

jahody11
20. dub 2010

Baby, tie co mate slnecnik origos, kde ste ho kupovali? chcem kupit Elinke lebo nenavidi slniecko, ale tie ceny sa mi zdaju velmi vysoke....

minitrouble
20. dub 2010

jahody - ja som ho kupovala od kamosky - ona ho kupila z nemecka a aj s tym adapterom ma to vyslo na 27euro ....ale na SVK to vyjde asi cca 37euro spolu - ale zase podla mna to stoji za to lebo tie neoriginal tam dobre nedrzia
inak mozno budem ten nas predavat lebo sa obavam ze asi mozno aj quinnyho v lete nebudeme velmi pouzivat kedze pouzivame teraz Phil&tedsa 😖 😒 ale neviem to este na isto 😒

veronikahel
20. dub 2010

jahody, my máme slnečník a dáždnik v jednom casualplay a drži v pohode, je síce drahší, ale využívam ho aj na menší dážď .

jahody11
20. dub 2010

a drzi tam v pohode??? musim nieco vymysliet kedze my sme vonku 12 hodin denne....

minitrouble
21. dub 2010

jahody - to je presne aj nas pripad - ze vonku travime cely den ....my sme mli 2 neoriginal slnecniky - jeden z nich tam drzal celkom slusne ale padol nam do piesku ked sme boli na dovolenke a pokazil sa ...no a ten druhy to bola katastrofa uplne - to sme uz potom prestali uplne pouzivat
tento rok vyskusame tento original - teda ak bude prilezitost - akurat mam tendenciu nechat ho ako hlboky - lebo mame ine sportaky ak treba ...tak uvidime ...jedine co sa mi zda ze ten original je trosku mensi - tak som zvedava ako bude tienit 😉 🙂

veronikahel
23. dub 2010

jahody, drží, nemali sme s ním problém, ani nemáme, stále ho využívame.

verled
16. kvě 2010

ahojte holky, už to tu asi bylo, ale dejte mi typy na tašky na quinnyho.-)děkuju:-)

silvia.t
17. kvě 2010

verled baby tu raz spominali tasku z DMka,skust pozriet tam 😵

silvia.t
17. kvě 2010

ku slnecniku my mame takko a sedi presne a je dokonca vacsi a ohybnejsi ako original...ako riesite tu tvrdu sedacku???vidi sa mi ze na speede sx je dost tvrda tak som si vyrobila taku vlozku...
a nanoznik ani fusak nemame pouzivame taku deku zavinovaciu tiez vlastna vyroba 😀 😀
ak chcete mozem vam poslat foto na inspiraciu 😵 😵 😵