Kočárek s korbičkama nebo jen vložené tašky?

sorini2
4. únor 2011

Ahojky, chtěla jsem se děvčata zeptat a taky poprosit o radu... probíráme s manželem kočárek, ale nemůžeme se dohodnout jestli kočárek s korbičkama a nebo jen ty vložené tašky.. je pravda že kočárky s vloženýma taškama jsou levnější, a že miminka budou na léto a do zimy by už snad pomalu mohli sedět... fakt nevím. na druhou stranu se mi nechce zbytečně dávat majlant za kočárek s korbama... fakt nevím S.O.S.
budu ráda za každou radu.

jeudi
4. únor 2011

ahojky tak hlavně zaleží na tom aby to bylo miminku pohodlné já bych se rozhodovala dle finanční situace kočárky s taskou mi prijdou prostornejsi a utulnejsi ale zase koccary s korbou jsou modernejsi zalezi na tobe .a kdyz by jsi se rozhodla pro kocarek s korbou da se sehnat i pouzity za hezkou cenu .

za sebe:mi jsme meli mikado oxford sice nebyl nak extra ale korbicka byla prostornejsi nez u klasickych kocaru s korbou vesel se tam uz i jako vetsi detatko ve fusaku.

ivasad.
4. únor 2011

Ahoj, v půlce října může nasněžit, to budou prckům dva měsíce... počítej spíš že celou zimu budete jezdit v leže. Já mám dcerku červencovou a je jí necelých 7 měsíců a ještě nesedí - což je v normě, jezdíme vleže, tašku už jsme vyndaly. Mám teď pérovací kočárek s taškou, ten je super, a X-lander x3 s korbou, tam se mi Klárka s fusakem nevejde už asi od 4 měsíců, a sporťák je hodně otevřený, s tím jsem v mrazech jezdit nechtěla. Tak jsem ho dala k našim a jezdíme s tím pérákem za 5000, s x-landerem bych sice nadělala víc parády, ale mně jde o pohodlí malé. 🙂

hojda
4. únor 2011

No že budou na zimu sedět, bych raději moc nepočítala.

mamusa1611
4. únor 2011

Ahojky,tak já osobně jsem pro ty modernější... 🙂 a jelikož to bylo příteli jedno, že si mám vybrat sama..🙂 a daj se sehnat v bazárcích za levno i ty s korbou.. No tak jsem přes MMB narazila na Baby Active Jet,a uplně nový. Je s korbou, pak se přehodí na sporťák, a po malém máme ještě spo srťáček a golfky...a hlavně byl za parádní cenu..🙂 Hlavně záleží aby byl pro mimčo pohodlný a vlastně taky pro tebe... Jestli spíš do terénu nebo do města..

milin
4. únor 2011

Ahojky
tak já bych kupovala kočárek dle finanční situace. Pak záleží na tom jestli bydlíš v RD nebo paneláku. Kdyby v paneláku tak bych buď jezdila výtahem s těma taškama nebo s vajíčkama. Pokud v RD tak to bude záležet jen na Vás co se Vám bude líbit. A taky osobně si myslím že dvě korbičky jsou lepší že mají děti svoje soukromí pokud chce třebas jedno spát a druhé ne. Vím že kvůli tomuhle moje kamarádka kupovala druhej kočárek pro dvojčata jen proto ža do sebe furt šťouchali a jedna druhou nenechali v klidu spát.A taky nevím jakého jsi názoru na to do kdy se má dítě vozit v hluboké. Někdo dá dítě dřív do sporťáku někdo později. To je taky důležité. Jinak nevím co doporučit za značku asi bych brala Jané nebo od Casualplay mají krásný,ale neviděla jsem ho ve skutečnosti.

Nevím odkud jsi ale zajela bych si na veletrh kočárků co je v Brně či v Praze a tam se rozkoukala 🙂

beruska2x
4. únor 2011

ja mam malyho 8. srpna a celou zimu jezsil v kobre, sportovni sedacku jsme davala nekdy na konci brezna - zacatkem dubna.. Takhle male mimi bych do sportovnich necpala hned..
hlavne koukej na jizdni vlastnosti - jestli bydlite na vesnici budes to ve snehu potrebovat, je to docela makacka a na to aby korbicky byli prostorne co nejvic... do tasek bych ja osobne nesla, v korbicce je mimi vic kryte, zeteplene atd... 😉

http://www.kocarkov.cz/detail.php?zbozi=2351861

nevim jestli je tohle na vas drahe ale ja s Bolderem odjezdila 2 zimy a 100% spokojenost, nevymenila bych ho ... 😉

kauculacek
4. únor 2011

No, já mám teda kočárek s vložnou taškou a byl dražší než s korbou.. 😅
Vložná taška má tu výhodu, že když si třeba někde na návštěve, kočár necháš v autě a mímo vemeš jen v tašce 😉 Bo když bydlíte bez výtahu..

olcab
4. únor 2011

Ahojky tak já mám hločičku 31.8. a máme stále korbičkui sfusakem a stále se tam vejde,na sporťák to budemem mít tan cca za 2 měsíce.Rozhodovala bych se asi podle ceny a pak je dobrý určo kočárky omrknout abys viděla a mohla porovnat tašky korbičky.Korbičky jdou vesměs taky sundat a poponášet i s mimískama 😉

vojtisek2007
5. únor 2011

ahoj, ségra má holčičku 23.8 a má taky pořád hlubokou korbu i s fusakem od emitexu 3v1 a úplně v pohodě se jí tam malá vejde...sedět teda ještě zdaleka ne, celou prochajdu stejně prospinká 🙂, má implast bolder 4 🙂

k.ate
5. únor 2011

Kuba byl zářijovej, sám si začal sedat cca v 6 měsících s tím, že sám fakt stabilně seděl až v 6,5m a to byl s motorickým vývojem spíš trošku napřed. Do sporťáku bych určitě nesedící mimčo dávat nechtěla, my jsme právě při koupi kočárku řešili to, aby měl co největší korbu, aby v ní mrně dlouho vydrželo, teď čekáme červencový mimčo, tak jsem ráda, že jsme kočárpo starším ještě nechali, protože to bude úplně stejná situace a zimu snad přečkáme v hluboké korbě 🙂

maruna75
5. únor 2011

ahojky,tak já mám syna narozeného 1.8 a kočárek jsem měla Firkon(trojkolku) s hlubokou korbou 😉 a max.spokojenost,vozila jsem ho v korbě až do konce dubna a ve fusaku se krásně vešel a ještě měl rezervu.Firkon má jednu z největších korbiček a cena si myslím,že je taky přijatelná 🙂

beruskanula
5. únor 2011

Je kocarek a kocarek. Nektery kocarky s vloznou taskou jsou mozna drazsi nez s korbou, a naopak 🙂 . Dulezity je koukat na pohodlnost ditete a taky na to, co od kocarku ocekavas 🙂 a samo taky co se ti libi 🙂 . Nekdo si veme kocarek s taskou s tim, ze je to celkove skladnejsi-tasku vyndas a mas v mziku sportak. To, ze prenosny tasky jsou prostornejsi nez korbicky, neni pravidlem 🙂 . My mame korbicku, kterou pak vycvakneme i s adapterem a nasadime sportak. Máme srpňátko a zatim jezdime v hluboke korbicce a mista tam mame jeste dost, i ted pres zimu, kdy je fusak.
Jinak nase korbicka jde sundat a ma popruhy, tze je prenosna jak taska 🙂 .

Hodne stesti pri vyberu 🙂 . A pohodove tehulkovani🙂 .

simonceli
5. únor 2011

Měla jsem kočár s vložnou taškou a hrozně mě štvalo, že v tom kočáru cestovala 😠 tak jsme pořizovali s korbou a největší spokojenost. Kupovali jsme korbu typu safe - sleeper a používali ji jako autosedačku ( je schválená ECE normou pro autosedačky) A luxus. Mnohem lepší jak vajíčko.

jasekd
5. únor 2011

Ahoj, ja urcite preferuju kocarek s korbou, ale na dvojcata nevim. Pokud bydlis v panelaku a nevejdete se do vytahu, pak urcite tasky, myslim, ze na manipulaci se dvema detma je to snazsi. Ja si tasku pujcovala a davala do korby, kdyz sel malej se mnou k Dr., kde byly schody a kocar se nechaval dole. Na zimu nebudou sedet, zima prijde v nasich krajich brzo. Ja mam kluka 29.3. a jeste mi sam nesedi (je mu 10 mesicu) a protoze krasne v kocarku spinka, jezdime v leze. Cca od 7-8 mesicu ve sportaku, do korby by se mi jeste vesel, ale ne s fusakem. Taky bych se rozhodovala podle vahy kocaru, precejen, drit ten pro dvojcata kor ve snehu je trochu obtiznejsi. Ja ted poridila Jane Powertwin, deti budou po roce, jen se sportovnima sedackama a do te zadni pro mimi budu davat tasku. Nejsem nadsena z te tasky, ale to Jane se vejde do vytahu a korbicka by asi byla na chvili, tak proto. Sehnali jsme ho na netu v bazaru velmi levne.
Jinak korba naseho stareho kocarku je prostornejsi nez ty tasky, ale my mame klasickej houpavej 4kolak Baby active Ballerinu, zadnou modernu.

eloana
5. únor 2011

Malej je v cervnu, snazila jsme se koupit velikou a prostornou korbu- bohuzel malej v hlubokem rval rval a rval, takze jsme v necelych 5 mesicich presli na sportak -sportak mi jde uplne do lehu, ale moc to nepouzivam -maly ma reflux,takze na rovnem neni ani v postylce
kamardka mela na dvocatka takko -malinkate korbicky ,ale holky se ji tam vesly az do 8 mesice. me osobne se libi vice korbicky -maminky s dvojcatky rikaji, ze to je i lepsi,ze se deti vzajeme nebudi,
a jak pisi holky -zalezi kde bydlis... pokud v panelaku-jsou asi lepsi tesky i kvuli prenaseni
jinak prilis naplanovat -kdy ti deti prejdou do sportaku nejde- ja osobne taky nebyla prilis nadsena,- vybirala jsem kocarek hlavne hluboky a moc jsem ho neuzila, ale malej prave kvuli refluxu spal v hlubokem bud na brisku nebo rval a zabalenaho ve fusaku a na brisku bych si teda neriskla- to jsem ho radeji dala do sportaku

sussanah
5. únor 2011

pokud se ti narodi mimca v srpnu, tak v zime ti opravdu samo sedet jeste nebude 😉 Nas je rozeny pocatkem rijna, mame kocarek teutonia s vloznou taskou a protoru tam mel hromadu. Do unora jsem ho tam vozila s velkym beranim fusakem, potom bez fusaku a kdyz uz mel cca 7m, tak jsem tasku vyndala, sedatko dala uplne na rovno, pozdeji polosed a vozila ho tak, dokud nesedel. Pokud cekate dvojcata, tim spis bych sla do vloznych tasek, je to uzasne prakticke, dite v ni muzes klidne uspat doma, potom prenest do kocarku a taska je nesrovnatelne lehci oproti korbe ( a vetsi). Dokonce teutonia vlozne tasky se daji pozdeji rozebrat na bezvadny podzimni fusak, takze v klidu vyuzijes i na dalsi rok, az budou dvojky starsi 🙂
Dvojcatove kocarky dela dobre s vloznyma taskama prave i Teutonia nebo Emaljunga 😉

xxx.klarka
5. únor 2011

Máme kočárek s vložnou taškou, a malá byla v tašce cca 3 měsíce, poté jsme tašku vyndali a jezdila malá tak, přeci se kočárek nemusí dávat do sedu, je v lehu, tak proč by ne. 🙂

hathor86
5. únor 2011

Me se moc libi kocarky s korbickou, ktera jde pouzit i jako autosedacka... sice jsou to drahy kocarky, ale kamoska mela a byla moc spokojena... ja sem mela levnej obycejnej kocarek a uz nikdy bych do levnyho nesla!!!! 😠 😠 😠 mrkni do meho fotoalba Kocarek Jedo Bartatina... pro druhe mimi budu taky kupovat asi drahy kocarek, i kdyz mozna z druhe ruky... vlozna taska podle me tolik nechrani proti chladu... osobne bych asi uprednostnila korbicku pred taskou...

leelilinka
5. únor 2011

🙂 ahojek mi jsme měli kočárek s taškou, a musím ocenit...o) jen výborně. Také jsem se dlouuuho rozhodovala, ale bydleli jsme v domě bez výtahu, tak kočárek zůstával dole, a já jsem malého suprově vynášela...o). Totéž se mi osvědčilo i když se někam jelo, kočárek v autě, miminko v tašce...o). A nebo ve vajíčku...o). Já bych neměnila za moderní , ten kočárek nám vystačil až do jeho cca 2let, kdy se dal předělat na sportáček...o)))

storm07
5. únor 2011

Ahoj - my máme Firkon Verano s korbou a jsme max. spokojeni. Má prostornou korbu - malé je 9 měsíců a stále se do ní vejde. Známí mají vloženou tašku a od 4 měsíců museli používat sporťák.

karmenta
5. únor 2011

My máme Peg Perego - hluboká korba a jsme maximálně spokojeni. Vejde se tam i obří fusak. Na doma jsme koupili Tako s vkládací taškou a je to strašně malé. Za mě volím normální korbu. Záleží ale zas jaká značka, korby mají různou velikost, my máme jednu z největších a malá je vtom naprosto spokojená.

andelka
6. únor 2011

Já mám klasickou kombinaci s vložnou taškou a malej se tam vlezl do půl roku, pak nastoupil fusak a taška se vyndala a je ve sporťáku v lehu. Je narozený v květnu a ani zdaleka bych ho ještě nedala na sezení a už vůbec ne čelem od sebe. Švagrová má dvojčata, ale narozené v lednu, tak je to trochu jiné - no měla taky klasický kočár s vložnýma taškama. Další léto pak pořídila sporťák kde sedí děti před sebou nebo čelem k sobě, s otočnýma kolečkama. A já často potkávám maminku dvojčátek s klasickým dvojčecím Takem, od léta jezdí skoro každý den, i v dešti a zimě, takže musí být dobrý.
Jo a my máme kočár s vložnou taškou proto, že máme kočárkárnu, takže jsem malého brala nahoru výtahem v tašce. Jinak bych musela minimálně 2x denně vycvakávat korbičku, která by musela být přenosná.

saidy
4. čer 2021

Obnovuji diskuzi. Vybírám sourozenecký kočárek na příležitostné popojíždějí, když půjdu s oběma dětmi sama (starší bude mít 21 měsíců, když se narodí mimčo) a bude to na zimu - máme vybraný valco pro dvojčata. Jde na něj dát hluboká korba pro mimi + sportovní sedačka pro starší nebo nechat jako sporťák a mimču dát vložnou tašku. Máte s tím nějaké zkušenosti? Varianta s vložnou taškou vyjde levněji a dá se sehnat na bazárku (bude to max na rok, tak se mi do toho nechce moc investovat), ale trochu se bojím, aby mě nerozčilovalo, že na prcka vidím jenom průhledem ve stříšce a netuším, jak tam ta taška drží, abych ho někde v kopci nevyklopila a aby mu nebylo v zimě v tašce chladno. Jinak klasický kočárek a sporťák máme po starší, takže pokud nepůjdu sama, budou mít každý svůj. Dítko mi sice chodí, ale někdy potřebuju být někde na čas nebo ji nehonit po obchodě mezi regály. O přenášení a skladnost doma mi nejde, bydlíme v domku. Máte někdo srovnání?

zelenaesmolda
4. čer 2021

@simonceli
rozhodne tyhle korby nejsou lepsi nez vajicko.pouzivaji se na prepravu deti,ktere ze zdravotnich duvodu ve vajicku jezdit nesmi.rozhodne ale klasicke vejce je pro dite to nejbezpecnejsi.