Kočárek s otáčecí přední nápravou a velkou korbou. Poraďte!

valentovasasa
28. bře 2009

Ahojky, sháním kočárek ale mám takovou ideu, aby měl otáčecí přední nápravu (jedno jestli čtyř, nebo trojkolka) a aby měl velkou korbu na miminko.
Poradíte mi? Máte zkušenosti? nějak se v té záplavě kočárů nemůžu zorientovat... ☹

schnek
28. bře 2009

mám nachystaný Mikrus alu sprint, je tu o něm diskuze. Podvozek má jako Mutsy urban rider, ale korba je velká 😉

kikimaruska
28. bře 2009

Myslím že je rozdíl mít otočnou přední nápravu na čtyřkolce, nebo trojkolku s otočným kolem o 360 st. Otočná náprava nemá kola otáčecí o 360 st. a manipulace s ní je uplně jiná než s trojkolkou. Nemyslela si otočná obě přední kola, ale zvlášť, každém o 360 st? Námprava - nelze s ní couvat(zasekne se, takže musíš dát kola na zadní a vycouvat), nezatočíš s ní tolik jako s otočnými koly...rozhodně to chce vyzkoušet v reaulu. Začínali jsme s kočárkem s nápravou a po pravdě lepší pro mě byla kolečka otočná zvlášt, nebo když už tak pevná čtyřkolka, se kterou můžeš mimi hojdat na místě-popojíždět sem tam, bez toho aby se náprava zasekávala a musela si couvat zpět nebo jezdit pořád vpřed.

dosa
28. bře 2009

ja som tiez hladala velku vanicku, nakoniec som sa rozhodla pre kocik bertini. vanicka ma rozmery 72x34 a mozes si vybrat zo styroch podvozkov - vsetky maju otacaciu bud celu napravu, alebo len kolieska...
tu je diskusia:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kikimaruska
28. bře 2009

Všechny trojkolky jsou mnohem líp ovladatelné než jakákoliv čtyřkolka s otočnou nápravou 😉

kikimaruska
28. bře 2009

Jinak velkou vanu mají Peg Pregega Navetta (naměřila sem 75 cm - polohovací), Teutonie mají též velikou vanu(taky 74, někde udávají 76 - nepolohovací). Bolder má též 75 cm, ale ten má právě tu spojenou nápravu. U Teutonie i Perega si můžeš zvolit z mnoha typů podvozků.

kikimaruska
28. bře 2009

Jo, vlastně bolder je i trojkolový, ale my měli problémy s podvozkem, tak šel pryč. Určitě ale vyzkoušej favorita, kterého si vybereš... 😉 😉

valentovasasa
autor
28. bře 2009

Jo, tak to máte pravdu - asi jsem se blbě vyjádřila - myslela jsem bud trojkolku (ale bojím se, co stabilita???), nebo čtyřkolku, ale tu co se otáčej samostatně obě přední kola jako u trojkolky - o těch 360st..

kikimaruska
28. bře 2009

Cortina taky nemá malou vaničku, korba Wibdoo od Bebe je taky prostorná...je jich už víc, chtělo by si to nejprv ujasnit kolik kol a jestli chceš třeba vaničku polohovací, nebo stačí nepolohovací 😉

valentovasasa
autor
28. bře 2009

No, představovala jsem si to, jak tam nacvakáváš různé korbičky - vana hluboká - klidně nepolohovací, pak sporták... nebo autosedajda...

kikimaruska
28. bře 2009

Tak těch už je dost na výběr, každý se předhání, aby šlo na kočárek nacvaknout vše. Třeba X-lander...ten má ale vaničku trochu menší. Jsou drahé kočárky i spousta nových levnějších variant...sama jsem v tom lítala...takže pak promyslet co dál od kočárku očekáváš-kde s ním chceš jezdit, zda se má vejít do výtahu, s přehazovací rukojetí či bez, s ruční brzdou či bez, sporták proti směru jízdy či jen po směru, jeho hmotnost....a podle toho se výběr pak zužuje... Jer tu i mnoho témat podle toho kam chceš s kočárkem vyrazit ap.

valentovasasa
autor
26. čer 2009

tak jsem tu po čase znovu... už jsem něco oběhala, něco prohlédla a proto Vás prosím znovu - zkuste mi někdo poradit co nejvhodnější kočárek - mám tyto podmínky
1) čtyřkolka
2) trojkombinace - nacvakávací - sedačka, hluboký, sporták
3) sporták aby šel po i proti směru jízdy (pokud nejde otočit sezení, tak přehazovací rukojet)
4) co nejlehčí
5) co největší hluboká vana - alespon 77x34 - vnitřní rozměr té korby.

Díky moc. můžete mi radit i staré modely, budu shánět v bazarech... Na nový nemám.

petis
26. čer 2009

Ahojky,
tvé podmínky splňuje Mikado Boston :
a) je to čtyřkolka s otáčecími předními koly
b) na podvozek nacvakneš hloubku, sporťák i sedajdu
c) sporťák si otočíš po nebo proti směru jízdy
d) teď nevím přesně, kolik váží, ale myslím, že patří mezi ty lehčí, když tak se jukni na net
e) hluboká vana má 80x35cm
My tento kočárek máme, patří k těm levnějším variantám, nový koupíš cca za 9000,- My uvažujeme, možná budeme ten náš prodávat, protože jsme kvůli jízdě na bruslích museli koupit sporťák s brzdou a do hloubky se nám už náš dlouhánek Karolínka pomalu nevleze 😉

valentovasasa
autor
26. čer 2009

petis - děkuji. Koukala jsem ti do albíčka a pokud je to ten co tam kočárkujete - červeno černý, tak to je něco podobného co sháním... jdu juknout po bazarech...
A když je nový za 9t, tak to by se mohl použitý vejít do mého "limitu", cca 4-5t.

petis
27. čer 2009

Jj, je to ten červeno-černý.
Fakt je ta hluboká korba velká, malá má půl roku a už má 72cm a vejde se tam krásně, akorát už je problém, že chce vidět ven.
Ta hluboká korba má i polohovací opěrku, takže taky výhoda.
Vidíš, škoda že nebydlíte blíž, mohla by ses na něj kuknout a třeba ho i koupit 😉 I když pro kluka budeš chtít asi jinou barvičku, co? My ho budem asi po prázdninách prodávat, ještě jsme se nedohodli na pevno s manželem, ale proč držet 2 kočárky. Já malou dávám stále spát do hlubokého, když vím, že bude spinkat, ale jinak už jezdí ve sporťáku.
Tak ať ho někde najdeš a líbí se ti 🙂 😉

mamutka
27. čer 2009

peg perego GT3, trojkolka, velke pevne kolesa, dobre ovladatelny, pre velke babatko. vanicka k tomu je naveta. alebo fusakotaska, nam stacila a maly sa narodil v oktobri a bol veliky.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2316093

zoeno.1
29. čer 2009

ahoj,z vlastnej skusenosti peg perego podvozok classe4 (este je aj podvozok caravel -nie som si ista ako sa presne pise,v 😅 ) a vanicka young (jedna z najvacsich na trhu,rozmer 80x 40,alebo 36 nepamatam si uz presne)
trojkombinaciu si myslim,ze sa da zohnat do 10 000skv bazare
lahko ovladatelny,da sa ist v smere aj proti smere
naklikava sa vanicka,sportova cast aj autosedacka