Kočárek s otočnou nápravou nebo kolečky. Co je lepší?

jannik
2. bře 2009

Ahojky, co myslíte, je lepší kočárek s otočnou nápravou nebo s otočnými kolečky? Jak se s nimi jezdí?

pipet
2. bře 2009

Zkoušela jsem oboje a jednoznačně se mi lépe "řídí" otočná kolečka. S tou otočnou nápravou jsem málem zbořila obchod, couvat jsem nezvládla už vůbec. Ale možná jsem jenom kopyto 😀

beruska2x
2. bře 2009

nejsi kopyto jde asi o 3 az 4 dny nez si zvyknes, pak uz to zvladnes jednou rukou, i couvani, ja mam napravu nataceci jezdi se mi s ni lip, kamaradka ma ty kolecka a docela casto se ji to sekne kazde jinam, prijde mi ze se dost nadre... zvlast ted ve snehu nebo pri nerovnostech... ale je to vse o zvyku..

monas
2. bře 2009

Tak já naprosto preferuju trojkolky s otáčecím kolečkem, ze všeho, co jsem kdy vyzkoušela se tomu stejně nic nevyrovnalo...

lennis
2. bře 2009

Souhlasím s Monaskou, nafukovací kolečka, 3kolka a přední furt na volno 😀

jannik
autor
2. bře 2009

Problém je u manžela, že trojkolku vůbec nechce ani vidět a u čtyřkolky se mu moc ty otočný kolečka nelíbí. Takže slevím z trojkolky, ale s těma čtyřkolkama si moc nevím rady. Kolečka napevno nechci zase já, tak hledám kompromis.

schnek
2. bře 2009

janik, prvně jsem měla otočná přední kolečka (Xlander XA), teď jdu do natáčecí nápravy (Mikrus) 😉 kočárek se mi vizuálně líbí víc a funkčnost bych řekla stejná, ale zatím jsem s ním jela jenom po pokojíčku 😅

lennis
2. bře 2009

do otočných kol bych šla určitě, já si už nedovedu představit mít kočár s pevnýma kolama. Jsem si na to otáčení zvykla hned a pro mně je to jedna z velkých vychytávek na současných kočárech, pro najíždění do obchodu a otáčení tam ani nemluvě.
Natáčecí nápravu jsem neměla nikdy v ruce, tak nemůžu posoudit, třeba je to lepší ještě než aretovací kola. Kámoška má Implast Bolder a je moc spokojená. Má hodně velkýho syna - 7měs a 9,5 kg a má ho furt v hlub. vejde se ve fusaku.

beruska2x
2. bře 2009

jojo Bolder mam taky a opravdu se vejde, jsem taky moc spokojena 😉

sarka_k
2. bře 2009

Ahoj,
já mám firkon vector, je to tříkolka s otočnými předními kolečky. Pořizovali jsme kočík do města, na to je super. V terénu však trochu vázne, ale s tím jsme počítali. 😉

monas
3. bře 2009

My měli Cortinu a obstála i v nejhorším terénu. Firkon má takové to dvojité přední kolo? O těch to říkají, že pak v určitém terénu, nebo ve sněhu je to nevýhoda.

kacka.va
3. bře 2009

asi si to chce ozkoušet, já jezdila i s otočnou nápravou, ale mě vyhovují víc ty otáčecí kolečka.

monas
3. bře 2009

No já bych si hlavně v tomhle nedala moc od manžela radit. Jsem to já, kdo s kočárem bude skoro tři roky denně jezdit, tahat se s ním naprosto všude, řešit denně milion různých situací, na který se ani nejde připravit, nebo který by do předu člověka ani nenapadly a zrovna tahle věc mi připadá u kočárků to nejdůležitější, je v tom strašný rozdíl, byla bych pak denně otrávená a naštvaná, asi bych mu to pak omlátila o hlavu 🙂

beruska2x
3. bře 2009

😀 😀 😀 monas presne muj nazor, taky jsem si par veci obhajila a pak vsechny uznal jako fajn, at resej veci na auto 😝 ono z dalky z prace se to keca 😀

lennis
3. bře 2009

do prvního kočáru jsem si taky nechala kecat, po 4 měs jsme ho měnili a teď jsem u stejné značky, ale jiného typu, max spokojenost 😉
takže: nenechte si do toho kecat, jak píše MOnas!!!
My to odedřeme stejně nejvíc, skládání do auta, když někam potřebujeme, cesty po doktorech atd....
Náš mladej spal jen v kočáru, takže já prvních 7 měs denodenně několikrát brouzdala městem a to jsem toho teda najezdila 😉

jitka.sen
29. črc 2009

Já mám Firkon Quatro a naprostá spokojenost, kočár otočím jednou rukou a ani v náročném terénu nezklamal 😉 Jen babičky mají s otočnými kolečky problém, tak jim je musím vždy "zaaretovat" 😀 😀 😀