Kočárek s přehazovací rukojetí ano či ne?

hlavinka
17. črc 2008

Ahoj holky,
mám problém - s manželem se nemůžeme domluvit, zda kombinovaný kočárek s přehazovací rukojetí či ne.
Manžel chce mít kombinaci s autosedackou (coz mi prijde i nezdrave na pater, vozit dite v sedacce i mimo auto), ale ja bych preferovala kocarek s nafukovacima kolama a prehazovaci rukojeti. Jake mate zkusenosti? Doporucili byste nejakou znacku? Prijde mi, ze tahat kocarek za sebou ci na nej davat plenku ci slunecnik, ktere vetsi dite strhne je zbytecne a prehazovaci rukojet tento problem se slunickem resi vyhodne.

Dekuju za nazory!
🙂

nissanek
17. črc 2008

tak my jsme stáli před podobným problémem a nakonec zvýtězilo nafukovací čtyřkolečko s přehazovací rokejetí a zpštně můžu říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí ohledně kočárku. Přehazování používám téměř denně - na sluníčko i vítr. Slunečník ti padá, plena odfukuje,....Autosedačku na kočár jsem oželeli a za tu dobu mi "chyběla" tak třikrát. Ale smaozřejmě záleží jak často jezdíte autem

nissanek
17. črc 2008

jo máme HOCO Diamond

hlavinka
autor
17. črc 2008

Nissanek: diky, jsem rada, ze tohle muzu ukazat manzelovi jako dukaz pro mou volbu:o) Autem jezdime jen k rodicum a kdyz jdeme na nakup, tak spolecne, cili se utahne i kocar. Ja rozhodne nejsem typ, co rad ridi auto, takze se nehodlam nekde stresovat cestovanim po obchodech sama:o)))
A jakou znacku kocarku mas? Diky:o)

hlavinka
autor
17. črc 2008

JOJO, dekuju:o)

ygreen
17. črc 2008

hlavinko: pozor na termíny - přehazovací rukojeť neznamená že můžeš mít sporťák po i proti směru jízdy. Třeba loňská kolekce Casualplay vintage reverse měla přehazovací rukojeť ale to bylo je třeba do výtahu nebo autobusu, zkrátka tam, kde potřebuješ s kočárkem manipulovat ve zůženém nebo přeplněném prostoru.
My máme I COO Platon 8 a velká spokojenost. Zatím tedy jezdíme v korbě ale to nebude dlouho trvat, páč máme obříka. A k té autosedajdě. K tomuhle kočárku je takové fakt vajíčko. Bezpečné, ale docela malé. Náš Toby odpovídá velikostí 4 měsíčnímu děcku a už se mu tam skoro nevjdou nohy. A máš pravdu - dítě by mělo být v sedačce jen 3 hodiny denně maximálně.

hlavinka
autor
17. črc 2008

Ygreen: diky za info. Ja mam na mysli opravdu klasicky prehazovaci, jako ma treba patron nebo freeline (mimochodem freeline maji problemy s boudickou, ze se spatne zaklapava a po par pouzitich uz nedrzi uplne nahore:o((

Sedacka - prave, ja sama mam problemy se zadama, rikam si, co se mnou mama delala, kdyz jsem byla mala. Nechci si ulevovat, ze jsme liny vzit kocar (stejne ho veze auto) a pak aby dite v dospelosti melo nejaky problemy. Mne to taky rikala moje rehabilitacni, ze dokud dite nesedi nebo spon nedrzi poradne hlavu (cili min. 3 mesice a vice), tak ze pobyt v autosedacce minimalne.

hlavinka
autor
17. črc 2008

Ygreen: jo a ma tedy brzdy na obou stranach, ze jo? Ten Platon 8?:o)

To mi taky pripomina, ze absolutne netusim, kde si ten kocarek osaham, protoze v Praze skoro nikde nemaji ty s tou prehazovaci rukojeti nebo maji polske znacky a co jsem slysela reference od kamosek, tak jsou dost poruchove:o((

mirka755
17. črc 2008

ahoj přehazovací rukojeť je k nezaplacení a v autosedačce vozit dítě denno-denně se nemá. Manželovi to určitě vysvětlíš 🙂

hlavinka
autor
17. črc 2008

Mirka: Dekuju!
🙂 Asi nevysvetlim, uz jsem se snazila vsemozne, nepomohly argumenty ani z hlediska zdravi (viz ma rehabilitacni sestra). Jediny, co jsem jeste nezkousela je odepreni manzelskych "povinnosti":o))))) 🙂 Treba to zabere 😀 😀

schnek
17. črc 2008

hlavinko, většina kočárů, co na ně jde sedačka sice nemá přehazovací rukojeť, ale ty jednotlivé kusy (sedačka, korba, sporťák) se dají nasadit po i proti směru jízy = místo překlopení rukojei otočíš ten kus, co je nasazený 😉

ssaara
17. črc 2008

My máme kočárek s nasazovací autosedačkou,je to výhoda v tom,že když někam jedu nakoupit,nemusím ho přendavat do kočárku,ale autosedačku jen nasadím na podvozek a je to. Takhle to praktikuju,jen když jdu nakupovat do vzdálenějších hypermarketů a 2 hoďky denně v sedačce mu neublíží. Korbu i sporťák můžu nasadit proto směru jízdy. Jsem spokojená.

frog
17. črc 2008

Taky máme přehazovací rokojeť-Hoco Diamond a je to fakt paráda.Přesně jak píše nissanek,když fučí nebo to moc svítí a já nechci dávat slunečník,páč pak malá nic nevidí,tak je to parádní věc 😉

hlavinka
autor
17. črc 2008

Schnek: jojo, to jsme vyzkoumali, ale predstava, ze budu uprostred sidliste prendavat celou boudu s ditetem, no, nic moc....Znam par holek, co takove maji a zadna to nevyuziva, protoze je to dost neprakticky (za jizdy) 😔

schnek
17. črc 2008

já teda měla nejdřív bebetto a apak xlander. U bbt jsem to nikdy nepotřebovala a u xldr u korby jsem to taky nepotřebovala a u sporťáku by se mi to občas bylo hodilo (xldr je napevno jedním směrem). Na příště chci micrus, ten to má otáčecí 😉 a jinak možnost usazení autosedačky je podle mě k nezaplacení 😵

andelka
17. črc 2008

U mně je záležitost přehazovací rukojeti dost zásadní věc, kvůli tomu asi odolám i pokušení koupit kočárek, který se mi moc líbí. Představa, že fouká vítr, pálí slunko nebo je vánice a já přehazuju půlku kočárku i s dítětem, mi přijde dost nepraktická teda. Podvozek na autosedačku potřebovat ani nebudem, nemáme auto. Nikdy bych neřekla, jak složité bude najít ideální kočárek, i když nakonec žádný není ideální.

hlavinka
autor
17. črc 2008

Schnek: a jak jsi spokojena se satkem na dite? Asi jsi ho tam davala kdyz uz drzel hlavicku nebo skoro sedel, ne?

Andelka: no, souhlasim s Tebou, mne asi nic nepresvedci, ja proste od prehazovaci rukojeti nehodlam ustoupit 😀

schnek
17. črc 2008

šátek super, šátkuju až od půl rkou, předtím jsem měla klokanku (to nedoporučuju, od té doby, co áme šátek, jsem za šátek 😀 ) to ještě neseděl. Od začátku nosím v kříži s kapsou, vyjímečně na zádech 😉

johanda
17. črc 2008

Na první holku jsme od našich dostali skvělý hluboký kočár od Chicca - lehký, malý, ovšem s prostornou korbou, otočná velká kolečka...měl jej jedinou chybu - nepřehazovací rukojeť. V praxi jsem a zažila přehazování korby s mimčem ve městě ve vánici a... nic moc je slabý výraz. V létě jsem kočár tahala za sebou, aby do něj nepralo slunko, taky opruz. Rozhodně dejte přednost kočáru s "přehazovačkou"

Hlavinka - ptala ses sice schneka, ale snad ti nebude vadit, že odpovím já - děcko se dá nosit v šátku od narození v kolíbce (horizontálně), později i vertikálně, záleží na úvazu.

hlavinka
autor
17. črc 2008

Johanda: vsak ja taky manzelovi rikam, ze s ditetem budu jezdit denne ja, on maximalne o vikendu, kdyz je v praci...Takze by ten vyber asi mel byt spis na mne, ze?:o))

Nevadi - prave taky premyslim o satku, ze bych treba na kratke cesty (2 zastavky tram) nebo doma obcas satek vyuzila.

mirka755
18. črc 2008

hlavinko: to máš pravdu, většinu s kočárem jezdí ženská. U nás naštěstí manželovi bylo jedno jaký si vyberu 🙂, jenom mi řekl aby měl otáčecí kolečka 😀 . Ale mám kamarádku, které do toho přítel také kecá a je z toho nešťastná ☹

kacka.va
18. črc 2008

já upřednostňuju otáčecí kolečka místo přehazovací rukojeti

vrtule83
18. črc 2008

já bych tentokrát upřednostnila ta otáčecí kola, měla jsem přehazovací rukojeť a vůbec jsem ji nepoužívala, mě právě nevadí ta plínka či slunečník. Ale právě že každé z nás vyhovuje něco jiného.
Ale souhlasím s tím že nemusí mít adaptér na autosedačku, neměli jsme a vůbec mi to nevadilo, prostě jsme dítko přendavali.

janda79
18. črc 2008

ahoj, taky se přidám se svými zkušenostmi.
na naše první dítko jsme si po dlouhém vybírání koupili kočárek Hoco Big FOOt. má přehazovací rukojeť, nafukovací kola....
teď jsem znova těhule a moc jsem si chtěla koupit nový kočárek, ne, že by ten minulý byl špatný, ale....holt ženská, no...
takže, teď, po hledání na netu toho správného kočárku jsem to nejspíš zavrhla, protože když jsem si vybrala nějaký pěkný, tak nikdy neměl všechno, co po něm chci já a to HLAVNĚ přehazovací rukojeť, kterou jsem využívala opravdu hodně. bez ní kočárek nechci a raději zůstanu u toho, co máme. takže to je můj názor, i když jsem původně chtěla kočárek nový, s korbou-např, Xlander, Implast, ty se mi líbí moc.
a k té nasazovací autosedačce:jelikož čekáme mimčo v zimě, ani jsem po ní netoužila, možná v létě ano, nebo když už je trochu tepleji.

kacka.va
18. črc 2008

já teda jsem vděčná za to, že můžu přidělat autosedajdu k podvozku. Na rychlé nákupy nebo přejezdy k doktorce je to super, že nemusím tahat korbičku 🙂

andelka
18. črc 2008

No jo, každá mamina má jiné požadavky. Já jsem třeba nedávno jela s kočárkem s otáčecíma kolečkama a byl to mor. Sice to byl dvojčecí, ale fakt nic moc. Jsem zvyklá na klasický, s normálními koly a přehazovačkou. Akorát po dvojčecím mi každý přijde malý a lehký. 😀
Pro ty, co hodně jezdí autem, je podvozek se sedačkou super. No já budu všude jezdit pěšky, auto nemáme, tak by mi to na nic nebylo. Na přehazovačce ale trvám. Takže asi taky vyberu klasičtější kčárek, než ty nové moderny, i když jsou krásné.

ilci
18. črc 2008

já chci zase kočárek vyšší - aby byla korbička výš od země, abych se nemusela k mimču moc zhýbat
a tyhle kočárky mají jiný typ podvozku a technicky nejde přehazovací rukojeť 😉

luucia
18. črc 2008

ilci, já mám taky vyšší kočárek, přehazovací rukojeť sice nemám, ale korba jde dát po i proti směru jízdy 😉

mirka755
18. črc 2008

u mě je priorita: velká korba, kloub. nastavitelná rukojeť, otáčecí kola + nejlíp všechny nafukovací, sporťák otočný v obou směrech - tudíž nemusí být přehazovací rukojeť-stačí nástavba. Mám totiž slun. clonu a ta je super!!! A jak už napsala Ilci - výš korba 🙂

sonisek
19. črc 2008

Ahojky, když tu probíráte přehazovací rukojeť, nemáte některá zkušenost s kočárkem Hauck Ontario? Ten jí právě má, ale nikde jsem o něm nic nenašla. Tak se informuju 🙂

mirka755
19. črc 2008

Sonisek: má ho Martinka24, tak jí napiš 🙂