Kočárek s přehazovací rukojetí ano či ne?

hlavinka
17. črc 2008

Ahoj holky,
mám problém - s manželem se nemůžeme domluvit, zda kombinovaný kočárek s přehazovací rukojetí či ne.
Manžel chce mít kombinaci s autosedackou (coz mi prijde i nezdrave na pater, vozit dite v sedacce i mimo auto), ale ja bych preferovala kocarek s nafukovacima kolama a prehazovaci rukojeti. Jake mate zkusenosti? Doporucili byste nejakou znacku? Prijde mi, ze tahat kocarek za sebou ci na nej davat plenku ci slunecnik, ktere vetsi dite strhne je zbytecne a prehazovaci rukojet tento problem se slunickem resi vyhodne.

Dekuju za nazory!
🙂

hlavinka
autor
24. črc 2008

Diky vsem za nazory. Ted mi zase kamoska nasadila brouka do hlavy, ze lepsi nez prehazka jsou otaceci kolecka vpredu (s aretaci). Tak ja vazne nevim. Ach jo ☹ No uvidime, jeste je casu dost a jediny, cim se utesuju, ze treba bude velka zima a ikdyz kocar do narozeni nevybereme, ze to nebude prvnich 14 dni vadit:o))))

mirka755
25. črc 2008

hlavinka: já měla otočnou trojkolku a už bych fakt do klasického čtyřkoláku nešla. Jedině s otočnými koly, je to fakt snazší na jízdu

sisstin
25. črc 2008

přehazovací je podle mě na prd..když ji přehodíte na tu druhou stranu, tak je to větší páka..a vůbec s tim nejde jezdit..lepší naklikávat 😕

yasmin07
16. únor 2009

Poradila byste některá, který spotovní kočárek má přehazovací rukojeť? My máme naklikávací (po i proti směru jízdy) a je to docela síla, přehazovat sedačku a v ní 10kg mimčo 😝 Tak by se mi hodilo jen přehodit rukojeť 😉

tereziep
17. únor 2009

Ahoj yasmin.
Tento problém jsem taky řešila. Záleží na tom, jak chceš kočárek těžký a kolik do něj chceš investovat. Já jsem nakonec koupila Hauck Traxx Cruiser - vyprovádají ho a mají posledních pár kousků. Má lůžko 90 cm a váží pouhých 12 kg. Což je paráda. Mezi ty levnější a lehčí patří Bebidoo SUNNY STAR ( což je kočárek od firmy Knorr), Bebidoo ALU FLY, BabyWelt Riva Air, HAUCK Ontario Victory, ABC Design PRAMY LUXE. Ty jsem měla ve výbaru já. Jejich hmotnost je max. 15 kg a mají větší délku lůžka od 83 do 90 cm. Pak máš ještě kočárky od Patrona. Tyhle myslím nejsou Polské. Já zas potřebovala hodně dlouhé lůžko. Mám taky kočárek s přehazovací sedačkou a nedovedu si představit, jak to sama na procházce přehazuju. Nemám je vyskoušené - akorát jsem vezla kamarádky Dorjan cross country - hrozně težký a potom jsem ještě Patrona - APOLLON ALUX . Ten byl lehký, ale pro nás je moc krátký.

yasmin07
17. únor 2009

Mě se líbí casual vintage reverse, ten má přehazovací rukojeť, ale výrobce to nedoporučeuje na jízdu (jen při stání v autobuse, ve výtahu) 😒 Já bych chtěla spíš nějaký lehký kočárek, golfky, max. do 10kg, ale bohužel jsem žádný nenašla 😒

yasmin07
17. únor 2009

..nechci kupovat kočárek s vložnou taškou, páč to už je pro nás zcela zbytečné 😒

frog
17. únor 2009

sisstin neřekla bych že přehazovací rkojeť na prd?Umíš si představit jak třeba 3-5krát za procházku otáčíš selou korbu i s 10 a více kilovím prcekm,když třeba svítí sluníčko nebo jako tedka fouká ten hnusnej vítr.Nám dospělým je to nepříjemný natož těm dětem.Každého věc,ale nemůžu vidět maminy,který před sebou tlačej kočár s děckem,to má sklopenou hlavičku a mžourá,páč mu slunce pere do očí,nebo mu tečou slzičky z větru a maminka spokojeně klábosí s kamarádkou 😠 ..

kacka.va
17. únor 2009

frog: já teda přehazovačku nemám a ani my nechyběla, záleží na prioritách každého, přes boudičku jsem hodila plenku a bylo, miminku je to stejně jedno.

astrane
17. únor 2009

já přehazovací rukojeť mám a nepřehazuju 🙂 Možná jsem za ty 2 roky přehodila max 10x....Prostě se to může hodit,ale když není-nevadí.Je to spíš o zvyku...Já prostě dítě směrem od sebe nevozím.Jen v golfáči a i tam mi to vadí.

frog
17. únor 2009

kacka.va--No miminku možná jo,ale ročnímu děcku už to asi bude vadit,že neuvidí na cestu a když fouká vítr tak tro řešíš jak?

kacka.va
17. únor 2009

ale roční už budu mít ve sporťáku. navíc určitě bude mít brejličky proti sluníčku a až bude foukat vítr? v létě to řešit nebudu a v zimě bude stejně zachumlané.

kacka.va
17. únor 2009

jinak, stejně většina mamin si stěžuje, že když dají rukojeť do té polohy, kde normálně být nemá, tak se kočárek ovládá blbě.

astrane
17. únor 2009

To je pravda.Pokud to nemá X-kovou konstrukci jako třeba Inglesina,tak je to vždycky na jedné straně lepší než na té druhé 😒

frog
17. únor 2009

kacka.va:bude sice zachumlané,ale ne až po krk,takže hlava hlavička bude venku..je to každýho věc,já jen říkám že je mi líto dětí,který maminy tlačej před sebou ä vůbec je nezajímá,že dětem fouká do obličeje,přitom sami klopí hlavu k zemi..a mě se můj kočár ovládá dobře z obou stran.Je to sice trochu těžší,ale nemám polskej 19kg kočár,takže je to v pohodě.

kacka.va
18. únor 2009

jo jo každého věc. my teda když je moc velký vítr ani ven nechodíme. Já bych třeba nechtěla zase těžší kočár než mám teď 😉

tereziep
18. únor 2009

Já osobně jsem chtěla hlavně, abych mohla mít mimčo otočený k sobě. Nějak se mi nelíbí, když dítě kouká ven. Slyšela jsem o několika případech, kdy se dítě udusilo, protože máma na něj neviděla. Tak jsem chtěla přehazovací rukojeď nebo sedačku, abych mohla na mimčo koukat. Je to opravdu každého věc. Oni totiž dělají hlavně sedačky pro směru jízdy - to jsou pak ty hezký, moderní kočárky. Ty s přehazovací rukojetí jsou většínou kombinované a dost robusní.

grej
18. únor 2009

No Terko, jsem zvědavá, jak ti třeba roční mimčo vydrží otočené stále k tobě. Už jsou pak zvědaví a chtějí koukat ven a ne pořád jen na mamču 😉
Já s tím teda zkušenosti nemám, ale řešila jsem taky přehazovací rukojeť na kočáru a po rozhovorech s několika mamkama jsem usoudila, že jen co mimi doroste do sporťáku, tak prostě musí koukat ven (samozřejmě kromě těch případů, kdy svítí sluníčko a fouká vítr...).

tereziep
18. únor 2009

Záleží hodně na mamce. Ségra má 17 měsiční holčičku a většinou jí má otočenou k sobě. Povídají si. Kamarádka má 2 letou a to samé. On hlavně záleží na tom jak to chce mamina. Někdy chce dítě koukat na mamku a jindy né. Já osobně chci na dítě vidět, když třeba jí nebo spinká. Přehazovací rukojeť je v tomhle dobrá. My jsme se právě na tohle taky shodli s kamarádkama. Ono je to oprvdu na kažném, jak se rozhodne. Je to na každé mámě, jak to chce ona. Uvidíš sama. Já si chce s malou povídat a ukazovat jí během jízdy okolí a to by moc dobře nešlo, kdyby koukala jsem před sebe. No a někde jsem četla, že i pro vývoj dítěte je dobrý kontakt s matkou na procházkách. Prej se dítě cítí osamocené, když kouká jen do předu.

jabber
18. únor 2009

My máme kočár s přehazovací rukojetí a jezdíme tak půl na půl 😀 Když vyjíždíme, tak dcera kouká na mě, ale už po chvilce jí začne zajímat co se děje před kočárem a začne se vyklánět, aby se tam koukla - tak to prostě přehodím a je klid 🙂 Je zvědavá jak opice 😀 Ale mě by taky nebavilo civět v kočáru na mámu, když je kolem takových zajímavých věcí 😝 😀

grej
18. únor 2009

No, taky jsem to někde četla a přijde mi to jako ptákovina. S mámou jsou děti téměř celý den a tu chvíli, kdy jdou ven, chtějí podle mě taky koukat ven. Spíš myslím, že je rádo, že může pozorovat okolí než koukat na mamču, kterou vidí furt 😉 Ale nejsem dítě, tak nedokážu posoudit...

Ale jak píšeš, je to o tom jak to chce to mimi, máma a taky jak si to doma zavedeš... 😉 KDyž bude mimčo zvyklý jenom na tebe, tak mu to asi tak nepřijde, že nevidí ven, to je asi pravda.

tvarohacek
18. únor 2009

já si myslím, že po tom roce dítě spíše vydrží v kočáře, pokud může pozorovat co se kde děje, takže z mé zkušenosti je u staršího dítěte vhodnější, aby bylo otočené po směru jízdy. Dítě ale nadále vyžaduje slovní kontakt, na vše ukazuje a je na mamince, aby zvládala reagovat. 😉

kacka.va
18. únor 2009

My ještě ve sporťáku nejezdíme, ale už teď je malá zvědavá na všechno kolem, jen ne na mě. 😀

grej
18. únor 2009

Tak to jsem ráda, že se moje představa potvrdila. Taky jsem to brala podle sebe, že je lepší čučet ven než na mámu, kterou vidím furt 😀

evikuu
18. únor 2009

Ahoj holky, já vybrala tento s přehazovací rukojetí-neznám to a tak jsem zvědavá 😀
http://www.detskyraj.cz/zbozi/2810-deltim-voyager-

ale my jsme tady na kopci jak na výdrholci a slunečník nebo plínka se nechytala
😖

karlicka111
18. únor 2009

My koupili kočárek s přehazovací rukojetí víceméně omylem - nijak jsem na ní nelpěla. Ale teď už si to bez ní nedovedu představit. Jak už zde bylo řečeno - vítr, slunce atp. Ale jelikož parkujeme kočárek ve sklepě, kam musím zdrnacat po schodech, tak jsem ji, když byl ještě syn v hluboké korbě, ocenila denně - mimi není při drncání hlavou dolů. Jinak my jezdíme stále tak, že na mě prcek vidí - povídáme si. Taky jsem někde slyšela příměr, že ve vlaku si člověk taky lépe prohlídne krajinu, když sedí proti směru jizdy, že se mu to tak nemíhá...ale každé mimi je jiné, to je jasný 🙂

lena27
18. únor 2009

kočárek bez přehazovací rukojeti si nedokážu představit, několikrát za den přehazujeme - vítr, slunce, nebo třeba chce vidět autobus 😀

yasmin07
19. únor 2009

Holky, můžete mi dát tip, jaký kočárky mají přehazovací rukojeť? Mám roční dítě, tak sporťák (ne, ty s vložnou taškou). Většina, co jsem našla mají naklikávací korbu 😒 Díky.

grej
19. únor 2009

My kupujem TEutonii Mistral S. Ta má přehazovací rukojeť.

monas
19. únor 2009

U toho Mistralu jde přehazovat rukojeť i celá sportovní sedačka, že?To je fajn...
Přehazovací rukojeť je určo bezva, hlavně, že to jde přehodit raz dva...Jinak já bezmezně preferuju tříkolky, tam se přehazovací rukojeť asi ani nedělá, takže pro mě priorita při výběru je přehazovací sedačka po i proti směru. Měli jsme to i u minulého kočárku, normálně jsme to ani moc nevyužívali, ale pro mě je to důležité hlavně kvůli bruslení s kočárkem... Ono i pokud má kočárek přehazovací rukojeť, myslím, že je stejně lepší pokud jde přehazovat i sedačka, protože s přehozenou rukojetí vypadá většina kočárků, pokud mají v předu kolečka menší než vzadu (což je hodně často) divně...