Kočárek TFK. Máte zkušenosti?

balsiger
2. črc 2007

ahoj holky, zaujal me kocarek TFK, je to nemecka vyroba, vic o tom nevim...

ma nekdo zkusenosti? 🙂

zuzi.111
13. únor 2014

Holky,kdyz jste u tech barev, docela zajimavou nabidku jsem nasla na twist v te bile barve. Sli byste do toho nebo je to absolutne neprakticke? Mne se ten material zda takovy dobre cistitelny - ze to treba jen otru nebo oplachnu, ale s tou bilou nevim.

teraolli
13. únor 2014

@dalfy Doporučuji dětský ráj 🙂 Aktuálně mají na TFK slevy 😉

lucido
13. únor 2014

@zuzi.111 Ahoj, já bych do bílé nešla, měla jsem na čtyřkolce u dvojkombinace a v létě to bylo peklo. Vůbec mi nedošlo, že stříška v bílé je nepraktické kvůli slunci.
Zrovna řeším, zda koupit Joggstera Twist nebo III a k III to dvojkolečko navíc na město. Je pravda, že jsem s malým nyní mimo město a silnice a cesty tu jsou děs, tak by III byla vhodnější.

lucido
13. únor 2014

@sal80 Ahoj, mohu se optat proč jsi volila verzi Joggsteru III velká kola? Zrovna řeším, zda vzít Twist nebo III, ale uvažovala jsem o těch klasických kolech. Jak jsi s velkými koly spokojená? Máš přídavné přední dvoukolečko na výměnu? Jak zvládáte město?

sal80
14. únor 2014

@lucido Ahoj 🙂 Volila jsem proto, že jsem chtěla vysoký, stabilní kočárek vhodný na sport a taky,aby byl prostorný a bezpečný. III to vše splnil 🙂 Bydlíme ve městě,takže zvládá skvěle, pravda je,že se ale nepotkáme s MHD. A do výtahu stavěny úplně není 😀 Dvoukolečko mám a je super. Kočárek se dobře ovládá jednou rukou 🙂

dalfy
14. únor 2014

právě v tom dětském ráji mají twist ale v té bílé barvě a do toho nejdem. Našla jsem AAA kočárky když se objedná do konce února,že dávají poukázku na 5000 k tomu což bychom asi využili na nákup autosedačky Cybex

zuzi.111
14. únor 2014

Asi mate s tou bilou pravdu. Ja myslim, ze by stinila. Ten material je pevny, jo a bila zase nepritahuje slunce. Ale spis se bojim toho zaspineni. No ja si jeste pockam na brnensky veletrh Pro dite, ktery je zacatkem brezna. Vsichni tam budou vystavovat a byvaji tam slevy, tak treba na neco dobreho narazim.

dalfy
14. únor 2014

není nějaký veletrh v PRaze? My máme ještě dost času tak nespěcháme ale každá akce se hodí

lucido
14. únor 2014

@zuzi.111 Já jsem bílý kočár prodala díky tomu, že byl černo-bílý a hlavně, že byl jako nový. Jsem ciprlína, takže se automaticky ke všem svým věcem chovám ohleduplně a nic nezničím, takže byl i čistý a to jsem potah neprala. Jenže ten potah noname kočárku nebyl moc kvalitní jako u TFK. Já bych řekla, že nejvíce chrání před sluncem tmavé barvy.

lucido
14. únor 2014

@sal80 Ahoj, děkuji. Nemáš problém se skládáním, když jsou kola tak velká? Mám nyní dilema jestli nevzít III taky s velkými koly nebo ty menší, ach jo já jsme tak nerozhodná. Dnes se musím rozhodnout 🙂 a objednat.

zuzi.111
14. únor 2014

@lucido Jo jo, chrani vic, protoze obecne cerna propousti mene svetla nez bila. Ale zase to slunce pritahuje a ja si nedovedu predstavit, jak by bylo diteti v horku v cernem kocarku. Hned se mi vybavi rozdil mezi cernym a bilym autem nebo cernou a bilou laveckou, kdy na cernou si v lete proste clovek nesedne, jak je rozpalena. Dulezita je spis hustota latky, cehoz se u tfk nebojim. Ale jak jste dobre pripomnela, vy jste cimprlina, coz ja zase opravdu nejsem 🙂, takze bych s tou bilou asi dost bojovala 🙂. Jinak z tech barvicek se mi libi ta jejich modra. Je krasna.

sal80
14. únor 2014

@lucido Nemám 🙂 Přední kolo je na rychloupínáky, tak je to hned. A kočárek se skládá velmi dobře 😉

dalfy
14. únor 2014

jaký je rozdíl mezi tím twisterem a třeba III? Jen v těch výměnných kolech?

lucido
14. únor 2014

@dalfy Twist má aretovací přední kolo, III má kolo pevné bez možnosti aretace.

dalfy
14. únor 2014

@lucido děkuji za info. U nás to vypadá,že půjdem do twistera. Chci se Vás zeptat na názor původně jsme měli 3 možnosti (byla 4. ale kočár šel z kola ven byl moc těžký) Koukali jsme na Gesslein F3, TFK Twist a Teutonii Spirit. Zvažovali jsme naše podmínky a právě manžel je pro Twist. Co si myslíte. Co potřebujeme - nejsme limitovaný velikostí kočárku vzhledem k autu, žádný výtah. Ale pokaždé se musíme přesouvat autem. Bydlíme na vesnici - tudíž nezpevněné cesty apod. CHodíme hodně ven do přírody. Manželova podmínka kvalitně zpracovaný kočárek.

lucido
14. únor 2014

@dalfy Já řešila to samé, taky nehrozí MHD, teda jen když jsme v Praze tak třeba metro, ale za 8 měsíců jsem s ním nejela ani jednou. Nyní jsme na vesnici a právě vůbec kvůli terénu chci TFK. Na Gesslein kočárky jsem koukala, zkusila téměř všechny a měla jsem problém s tím, že při chůzi jsem kopala k nožní brzdě, takže pomalu zakopávala. Jsem vysoká 178 cm a nohy dlouhé, takže Joggster OK. Teutonia se mi zase nelíbí, přijdou mi od nich ty kočárky uprděné 🙂. Takže za mě to bude TFK, pořád řeším zda Twist nebo III, u III zda malá či velká kola, hrůza, už abych se rozhodla 🙂.
Zase je pravda, že se u Twistu bojím toho aretovacího kolečka, aby se pak nějak nevykloktalo, vždycky je lepší mít pevné kolo. Také jestli to otočné kolečko vůbec využiji, k té III lze dokoupit.
No a poslední věc barva - chci černou nebo carbo marine z kolekce 2012, tak taky nevím :-ú.

lucido
14. únor 2014

@nany123 Ahoj, máš III s malými nebo velkými koly? Koukala jsem, že malé už vypadají jinak než v předešlých letech.

dalfy
14. únor 2014

@lucido právě jezdíme do Prahy ale většinou to bude autem a pak pěšky. Toho Gessleina jsme naživo neviděli ale já jsem stejně vysoká jako ty a manžel je vyšší. Zatím vše nasvědčuje TFK twistu - barvu budem řešit ale vypadá to na černou, modrou nebo šedou. Světlou určitě ne. U dcery jsme měli kočár modro-oranžový a já si na ty rozdělené barvy "pro holku a kluka" nepotrpím.

dalfy
14. únor 2014

poraďte kde v Praze jsou třeba k vidění TFK kočárky ve více verzí popř. barvě?

lucido
14. únor 2014

@dalfy Tak to Joggster bude dobrá volba, rukojeť perfektně vysoká a hlavně mě dostalo to jak velký prostor je pro dítě, krásně dlouhý a ta šířka paráda.
Twist píší, že není vhodný na brusle nebo běh právě díky aretujícímu kolečku, sice nejsem sportovní šílenec, ale začnu trochu běhat, tak přemýšlím více o III.

dalfy
14. únor 2014

@lucido nám se líbí jak je to "pevný" kočár a právě i k naší výšce mi sedne. My hodně chodíme tak si myslím, že ten twister bude fajn. Překvapila mě mile a vyvrátil se mi předsudek, že trojkolka je nestabilní apod. V obchodě jsme z něj byli nadšení.Koupíme sporťák a dokoupíme bazarovou tu pevnou korbičku.

lucido
14. únor 2014

@dalfy Já taky ke trojkolkám měla předsudky, to u těch levnějších, ale TFK je něco jiného. Robustní rám, pevné atd.

nany123
14. únor 2014

@dalfy Detsky raj ve Vysocanech 😉
@lucido Uz jsem Ti psala do Kocarkomanie 🙂 Ja mam jeste ty stribrny kola s vypletem. Ted jsou ty cerny...
🙂

nany123
14. únor 2014

@zuzi.111 Ona ta bila neni vylozena bila - videla jsem ji nazivo. Ma ji tu i jedna uzivatelka @jukl - snad neva, ze to takhle napraskam 🙂 Jestli myslis tu "ocean blue", tak tu mam na buggsterovi - laska na prvni pohled, a to modrou moc nemusim. Pro letosek je jeste takova tmave modra..

dalfy
14. únor 2014

teď jsem našla na aaa kočárky v akci Joggster X2 mají ho v akci je z roku 2012 červený.

lucido
14. únor 2014

@nany123 Ty kola s výpletem se mi moc líbí, ale už se tento model bohužel nedá koupit,jsou už jen ta nová černá jak píšeš. Sice nejsem běžec a bruslař, ale třeba na brusle už vyrazím. Předně chci kočárek do terénu, jsem nyní na vesnici a jak znáš silnice hrůza plus polní cesty atd. polem ne polem. Taky je řešení si pak koupit Buggstera S Air na město. Ale mám auto s velkým kufrem, tak se mi tam Joggster v pohodě vejde, hlavní je, že nemusím sundávat nějakou sedačku což mě u normální dvojkombinace děsně vadilo.

nany123
14. únor 2014

@lucido Mozna bys sehnala nekde po bazarech s vypletem...Na vesnici jsem tez, takze znam moc dobre... Tak ono zalezi, jak a kde se po meste pohybujes...ja si treba davam hodne srazy s kamoskama v centru a to uz tam radsi jedu 20 min. tramvaji... Kdyz si pak chceme zajit treba na obed, tak je pro me lepsi mensi kocarek...lip se vejde, nikde moc neprekazi...;)

lucido
14. únor 2014

@nany123 Právě že jsem nyní tou vesničankou a město dávám jen občas. A stejně jezdím autem, tak není problém naložit a vyložit. Do kavárny nebo restaurace bych se s tímhle obrem asi taky nehnala, to by chtělo něco menšího. V obchodě mi říkali, že pokud nemám kočár jen na sport ať si vezmu Twist jako všestranný kočárek, ale to je i III. Nějak mám pocit, že prodejci víc preferují Twist, jasně je to novinka, ale zase když to vezmu selským rozumem, tak mi přijde u té III velkou výhodou pevné kolo, taky je větší, že u nějaké té překážky třeba v lese prostě přizvednu kočár na zadní a je to. Nebo se pletu? 🙂

nany123
15. únor 2014

@lucido Tak ono opravdu zalezi jak kocar budes pouzivat...Ja mela jasno..muz beha, ja brusle, pak i ten beh... Trvalo mi snad mesic nez jsem si vybrala. A to nam cpali na brusle s klidnym srdcem Teutonii apod. Az v jednom obchode nam bylo receno, ze nam vlastne muzou doporucit jen Croozer, ze s otocnym kolem to na sport neni...to jen tak btw. 😉 Jako nevim, jak casto a kde chces behat, ale na takovy ten beh, kdy hlavne spalujes si myslim, ze by ten Twist mohl stacit 😉 Na brusle bych se bala...ale ja jsem pani opatrna a co jsem jako bezdetna videla na Ladronce nebo dole u Vltavy, to mi hlava nebere. Dvoumetrovej chlap me predjizdi s ditetem v golfkach apod. 😖
Ja s otocnym kolem mam zkusenost jen s buggsterem a tam je to k nezaplaceni. Ten Twist ma to predni 10´´. Zas kdyz ma clovek to predni kolo napevno, tak s tim samozrejme nelze tak dobre manevrovat na malym prostoru apod.
Tezko radit, no.. 😉 A v obchode sis ty kocarky zkousela projet ?

lucido
15. únor 2014

@nany123 Ahoj, moc děkuji za názor. Já už v tom výběru kočárku ležím taky měsíc a už jsem z toho úplně pološílená 🙂. Fakt je, že kočár potřebuji hlavně na venkov, kde s ním budu jezdit po silnicích tady, aut tu jezdí minimálně a znáš jak to je, samé nerovnosti, záplatované díry, pak nějaká ta polní a lesní pěšina, běhat budu tak normálně rekreačně, žádný maraton nebo rychlá chůze, nerada se s kočárem ploužím. Takže spíše je to o tom mít kočár univerzální, abych mohla v pohodě jezdit tady, dala i město, nějaké ty výlety do přírody, na hory. A na brusle bych se s mimi v kočárku stejně bála, nejsem přeborník. Takže po bezesné noci jsem dnes objednala Twista v černé barvě, doufám, že s tou černou nedělám blbost, ale líbí se mi, vše se k černé hodí a vypadá i dobře.
Na Buggstera jsem taky koukala, byl by dobrý pořídit na léto pokud vyrazíme nějak mimo ČR.
V obchodě jsem si zkoušela jen toho Twista, jiný neměli a pak jinou značku Baby Joggera, ten byl můj favorit ještě předtím než jsem se mrkla na TFK.
Chci bytelný sportovní kočárek, ne nějakou plečku. Máš recht s obchody, stalo se mi, že prodejce věděl méně než já, pletl zásadní věci. Prostě na brusle jedině s pevným kolem, to jo.