Kočárek TFK. Máte zkušenosti?

balsiger
2. črc 2007

ahoj holky, zaujal me kocarek TFK, je to nemecka vyroba, vic o tom nevim...

ma nekdo zkusenosti? 🙂

llucka
2. črc 2007

Ahoj,my ho asi budeme kupovat - Joggster Twist. Kamarádka ho má (teda jen sporťák) a je s ním hodně spokojená. Zkoušela jsem s ním jezdit a fakt super. Je lehký, lehce rozložený, skladný a má dost vychytávek a prý to jsou kvalitní kočárky. Moc tu nejsou známý. A na to, že to je 3kolka, tak má docela velkou korbu (vnitřní rozměr 80x36 cm).Podívej se na jejich stránky www.buggy.de

sonulah
15. říj 2008

ahoj, my ho máme TFK Joggster 3, tj. trojkolka bez otočnýho kola... Máme korbičku i sporťák a jsme spokojený. Akorát se nám naše velký dítě už bohužel na zimu do korby nevejde (má 67,5 cm, takže s fusakem se to nedá). Jinak kočár je fakt vychytanej, má např. švy a detaily reflexní, atd. My jsme ke kočáru ještě koupili vyměňovací přední kolečka - tj. místo toho jednoho stabilního máme ještě možnost mít vepředu 2 otočný.
Barvy máme limetkovou a tmavě zelenou, ta limetková (korba) je teda lapač much, ale máme k tomu parádní moskytiéru, takže v pohodě. Výhodou tý korby je krom velikosti i takovej kšilt, kterej celkem slušně cloní proti slunci.
Kotoučová brzda fakt brzí, můžu se na to spolehnout i v MHD s akčnim řidičem 😉
Košík pod kočárem je velikej (např. kámoška má kočár Mutsy a tam je tak poloviční).
Sporťák má navíc 2 kapsy, ve střeše je zabudovaná moskytiéra, okýnko, kterym vidim.
Fusak je dvouvrstevnej, vnitřní flísová vložka jde odepnout, takže se to dobře pere/suší a navíc je to na všechny roční období. Ke sporťáku je navíc nánožník (ke korbě je taky takový to přikrejvadlo, nevim, jak se to jmenuje).
A taky k tomuhle kočáru jde koupit mamaboard (zatim nemam....😉 )

Nevýhody: ke kočáru neexistuje origoš taška na řidítka, já nemam žádnou, stačí mi ten košík dole....
zdá se mi teď nepraktický polohování sporťáku - jde to i do lehu, ale mě to bohužel přijde (vzhledem k tomu, že tam teď musim dávat malý mimi), že v tý nejnižší poloze je zadeček pomalu vejš (kor v látkový pleně, hihi) než hlavička. Takže vozim v takovým pololehu, dítě je připásaný, je v tom spíš jak v autosedačce. Jáchymovi to asi nevadí, kouká po všech čertech...

sonulah
15. říj 2008

no, odpovídam dost pozdě, ale třeba to bude zajímat ještě někoho jinýho....

navíc jsem si vzpomněla, že kočár TFK má Aňa Geislerová na svojí dcerku 🙂

hviezda
17. srp 2010

ahojte, mozno niekto medzi casom ma tfk...
ja uvazujem nad tfk joggster III alebo peg perego gt3 completo...
a nevivem sa rozhodnut.. vie niekto pomoct???

dzej
17. srp 2010

ahoj,
ja mam TKF buggster - golfac a jsem s nim maximalne spokojena. Lehouckej, lehce skladaci do malickyho prostoru a pritom velkej kocarek. Byli jsme s nim u more i na horach, a je uplne v pohode... presto, ze je trikolka tak suprove ovladatelnej jednou rukou.

hviezda
18. srp 2010

dzej diky, ale buggster je o nieco iny ako joggster.. buggster je golfach, a joggster trochu "akcnejsi" a myslim, ovela lepsi do snehu a do terenu ... teda lepsie: moja skusenost - male kolieska nie su do snehu.. preto pozeram po vacsich.. 🙂 ale DIKY!!!!!

lukesovadenisa
4. bře 2011

koceny, a co skladanie a velkost joggstra III?
ide mi hlava prasknut z toho rozmyslania, aky kocar kupit. zvazujem teutonii s3,a Red castle shop n jogg, a este to TFK.cko. chci i behat, nebo delat nakej rychlejsi pohyb, nez prochazku. tak nevim, ale potrebuju taky mezi lidi, do obchodaku, na nakup. jak se to ovlada, treba v davu, anebo kdyz je potreba drzet za ruku este 2 prcky? ale vaaazne ho zvazuju. a co nanoznik? jaky je? je vubec k tomu? a co vitr? zima , chlad? nepostihuje to to mimi, az moc, neni tam moc vykoukle?
dekuji moooc za odpovedi. jinak se matka 3 deti asi pujde lecit s hlavou 🙂)

jukl
8. dub 2011

Ahoj, tahle diskuze mě moc zajímá, zvažuju momentálně kočáry TFK joggster, Peg perego GT3, Bebe confort High trek a Teutonia S3. Na pp a bebe jsou mouchy, který mi trochu vadí a u Teutonky zase je ta cena vyšší než momentálně u Joggstera. Takže podle popisů na netu a ceny zatím vede TFK joggster x twist. Máte někdo přesně tento typ? Prosím o více postřehů. Nikde jsem na něj nenašla negativní hodnocení, až mi to přijde podezřelé 😅 A i podle popisu vypadá jako dokonalý kočár, tak by mě zajímalo, jestli je to možný. Hlavně, když je u něj možnost výměny předního kola za pevné, nebo dvě otočná, zda to v tom kloubu nějak nezlobí, když je tam možnost oddělení, snad chápete, co myslím 😉 Díky.

kackaj
16. pro 2011

Ahoj, můžu se prosím zeptat, jestli jste někdo používali Joggstera bez hluboké korby jen s vložnou taškou na malé mimčo? Přemýšlím kde ušetřit a nekupovat dva kočárky (hluboký a sporťák),nebo zbytečné doplňky, které pak jen leží na půdě (korbička). Zajímalo by mě, jestli je to plnohodnotná náhražka hluboké korby a jestli jste si zvykli na to, že na mimčo pořád nevidíte? Já bych ten přímý pohled na mimi i oželela, pokud by kočárek opravdu svými vlastnostmi stál za to....a mě se zdá, že stojí🙂 Děkuju předem za reakce, budu ráda za každou🙂

jukl
17. črc 2012

@kackaj Ahoj. No, já bych v tomhle asi uvažovala podle ročního období. Pokud by mimi bylo na zimu, tak bych ho ve vložné tašce otočeného od sebe mít nechtěla, dost by na něj foukalo. Pokud by to bylo na léto, tak možná i ano, v boudě je veliké okno, takže na mimi by bylo vidět i tak dobře... Nic méně mi to otočené malé mimi po směru jízdy připadá takové divné 😅 Ideál je hluboký houpací kočár a pak jako spor´ták joggster, nebo alespoň na něj korbu, ale chápu tu touhu po úspoře peněz i místa za zbytečné krámy...

zuzi.111
25. led 2014

Ahoj holky, rada bych ozivila tuto diskuzi, protoze me velmi zaujal tento kocarek. Zejmena model Joggster twist a Joggster x3 nebo x4. Chtela bych ho od narozeni ditete, takze i s dokupovanou hlubokou korbou. Ktera mate zkusenosti, prosim o ne. Uz z tech kocarku blbnu, jaky je vyber, ale pritom zadny cloveku uplne nevyhovuj na 100 % 🙂.

zuzi.111
27. led 2014

Nikdo niic????

hanulkaa
27. led 2014

@zuzi.111 Ahojky, taky bych uvítala víc info. Aktuálně mám zamluvený sportovní joggster twist 2013 nebo 2012, teď nevím. Možná už tento týden se na něj zajedu podívat. Je to z druhé ruky. Kamarádka zná tu maminku a prý je to super vychytaný kočárek. Mně teda moc nevyhovuje představa trojkolky, ale prý je to v pohodě. Mám v plánu dokoupit korbičku.

zuzi.111
27. led 2014

@hanulkaa No my nakonec taky vybrala joggster twist. Vcera jsme ho byli omrknout a ja i manzel jsme z nej uneseni. Uplne me dostal, libi se mi ta fest kovova konstrukce s tema nytama a tak 🙂. Mam rada technicky vymozenosti a tohle je supr. Pripadala jsem si vcera, jak kdybych si vybirala kolo 🙂. No kolu ted budu muset dat na sezonu pohov, tak jsem si asi nasla nahradu 🙂. Jinak planujeme koupit asi novy sportak a korbu z bazaru. Asi tu Multi. Libi se mi, ze ma tu upravu na sportak. Takze dokud bude mimi male a bude se chtit treba uz zvedat, jen to naklonim a budem spokojeni. Jinak z te trikolky strach nemam. Clovek se s tim musi jen naucit. Jo a jinak pani v obchode rikala, ze na to nejsou zadne reklamace a maminky jsou 100% spokojene. A jakou barvu bys zvolila? Ja koukam bud na tu svetle modrou nebo. Svetle hnedou. Budeme mit chlapecka.

betysekodjansu
10. únor 2014

zuzi.111 a mohla bych se zeptat, v jakém obchodě jsi kočárek zkoušela? děkuji🙂

dalfy
12. únor 2014

tak my jste dnes byli ve Špuntíku v Radotíně a zatím vede Twist. Manžel byl nadšen nad technickým stavem kočárku moc se mu líbil. Mě se více líbil Peg perego GT3 ale musím uznat,že je těžký a když to manžel zkouknul po technické stránce tak měl jasno v TFK. Uvažujeme,že koupíme nový sporťák a dokoupíme bazarovou korbu. Teď když čtu tak vlastně souhlasím se Zuzi.

zuzi.111
12. únor 2014

@betysekodjansu Koukala jsem v babycaru v Brne.

zuzi.111
12. únor 2014

@dalfy Ahoj. Jsem rada, ze je tu vic lidi, komu se tento kocarek libi. Stale jsem rozhodnuta pro twist, jen ted premyslim, jestli korbu quick fix nebo multi x. Prvni moznost se mi libi vic po vizualni strance a pry je o neco delsi. Druha je zase funkcnejsi.

teraolli
12. únor 2014

@zuzi.111 Ahoj, my jsme aktuálně kupovali joggster X3 model 2013 v Dětském ráji. Je to trojkombinace v barvě CSL (mléčná čokoláda). Mají velké slevy na TFK modely. 😉

zuzi.111
12. únor 2014

@teraolli Diky za typ. Muzu se zeptat, proc jste se rozhodli pro x3? Me odradila ta strasne nizko polozena korbicka , jinak se mi libil.

teraolli
12. únor 2014

@zuzi.111 Manžel je němec a obchodoval přímo s TFK. Má přímo od výrobce informace z výroby, všechny atesty a certifikaci na spotovní verzi atd. Němci si zakládají na kvalitě a konstrukčně se mi ten kočár moc líbí. Chtěla jsem masivní sportovní kočár o třech kolech. Tento model se bude v roce 2014 prodávat jen jako čtyřkolka. Korba mi přijde standartní, ale je pravda, že mám 168 cm. 🙂

zuzi.111
12. únor 2014

@teraolli Mam to stejne. Jsem presvedcena o nemecke kvalite. A kterou mate korbicku? Quick fix nebo multi?

teraolli
12. únor 2014

@zuzi.111 Máme Quick fix, ale v modelu 2014 (model 2013 již nebyl dostupný a 2014 je vymakanější). Manžel říkal, že tato je stabilnější a bezpečnější (má pevnější obvod a dno). Vajíčko máme norské značky Be save.

nany123
12. únor 2014

Mame doma uz tretim rokem Joggstera III (chtela jsem to na beh, brusle, trosku teren) a loni jsem poridila i Buggstera. Jsem spokojena ;) Segra si uz vyhlidla X4 . Kdyby mel nekdo dotazy..;) Jinak na emimino.cz je taky celkem plodna diskuse 😎

sal80
12. únor 2014

Já mám TFK Joggster III 16` a nedám na něj dopusit. Je úžasný!!! Mám jen sportovní verzi, malou v něm vozím od 6m,jde skoro do rovného lehu 🙂 Mám k němu i otočné přední city-kolečko (dvojkolečko) a super 🙂 Ráda poradím,pokud budu vědět 🙂

donnald
12. únor 2014

@hanulkaa
@zuzi.111
Ahojte maminky, tak mi patříme také mezi fandy těchto kočárků. Máme sporťák Joggster X limitovanou edici (kupovaný nový v roce 2010) a teď na druhou dceru jsme jen dokopupili korbičku Quick Fix - barvy černé. Budeme ji nejpozději v dubnu prodávat, kdybyste měla některá zájem (vč. pláštěnky, příp. adaptérů na autosedačky maxi cosi).
Jinak s oběma verzemi (hluboká i sportovní) 100% spokojenost. Můžu jen doporučit!

cernalu
12. únor 2014

měla jsem Joggster X2 a byl výbornej, můžu jen doporučit 🙂

dalfy
13. únor 2014

poraďte kam v Praze zajet kde by bylo k vidění víc verzí a barev. U nás to je téměř 90 % jasné, že to bude TFK. Jen nevím jak s tou korbičkou čekáme mimčo v září a tak netuším jestli si vzít tu delší nebo stačí tak normál

myskha
13. únor 2014

Ahoj, my máme TFK joggster x sport, s vyměnitelným kolečkem v předu Dokud byl syn v hlubokým kočárku a bydleli jsme ve městě, používali jsme otočný kolečko a super se my s kočárkem jezdilo, zvláště když mě pes na vodítku táhnul, zvládala jsem ovládat kočárek jednou rukou a druhou krotit psa 🙂. Po roce jsme se přestěhovali na vesnici, kde jezdíme po polnačkách, lesích atd, a tak jsme vyměnili kolečko za pevné (nearetovací). Zvládáme hrboly, výmoly super, s otočným to nejde 🙂.Sporták používáme už skoro rok a půl a jsme moc spokojení, Rychle se složí do auta, což celkem hojně využíváme (máme felicii a vejde se po oddělání jednoho bočního kolečka, ale to je jenom cvak cvak a je to. 🙂 Kočárek mohu jen doporučit. Jediný problém je možná poloha úplně vleže u sportáku u malého prcka (8 měs.) Ale později v poho. 🙂

sal80
13. únor 2014

@dalfy TFK Joggster III 16` se dělá vždy jen v omezených barevných kombinacích. V roce 2013 byl v šedé a černé. Rok 2014 zatím,myslím,není. Barvy nový tfkáček jsou tedy značně omezené,ale vynahradí Ti to praktičností 🙂