Kočárek TFK. Máte zkušenosti?

balsiger
2. črc 2007

ahoj holky, zaujal me kocarek TFK, je to nemecka vyroba, vic o tom nevim...

ma nekdo zkusenosti? 🙂

jachymekt
16. srp 2015

nejlépe se poradit v prodejně- kde jste kupovali. Mimi by sjíždět nemělo. 😒

el1ska
22. zář 2015

@mialuuu Máme také, sklon tam je, ale mimčo mi jezdí dolů jen když kočár fakt naklopím (sjíždím schody apd.)

mialuuu
23. zář 2015

No asi budu muset do prodejny zajet. Jsu zvedava co mi na to řeknou. Plánovala jsem tuze si X4 necham na dalšího prcka. Ale ted o tom pochybuju. 😖

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kataaema
13. pro 2015

@sal80 Zdravim. Take jsem si k tomuto kocarku pořídila otocne kolecko a kdyz jdu s kocarkem, tak se mi kocarek staci k jedne strane, stale ke stejne. A tak bych se Vas chtela zeptat, zda to mate take nebo mam vadny kus? Dekuji za odpoved.🙂

monikawon
17. pro 2015

@sal80 zdravím 🙂 můžu se zeptat, jakou máte zkušenost s předním pevným kolem? zatáčení apod. do terénu je pry lepší pevné přední kolo, děkuji 🙂 jinak jak jste celkově s kočárkem spokojená, chtěla bych něco co zvládne i horší terén (nebydlíme ve městě) a tento kočárek mě zaujal 😵

xcere100
17. pro 2015

@monikawon Ahoj, tak se přidám, nedá mi to nezareagovat🙂 Kočárek jsme pořídili nový pro syna, dnes v něm jezdí dcerka a je super. Máme teda Joggster III s pevným kolem a dokoupili jsme hned ta otočná kolečka. Také bydlíme na vesnici. A rádi chodíme do lesa nebo jezdíme na hory a pevné kolečko je super. Třeba i na brusle, mám ke kočárku i ten Mamaboard. A vše super s pevným kolečkem. Možná, kdybychom neměli automaticky koupeno ta otočná kolečka, tak bychom snad ani nepotřebovali. Jedině do města, to je pak kočárek manimulovatelnější (např. v obchodě). Jinak za mě 150% spokojenost. Samozřejmě, mouchy drobné by se našly, ale jinak, dosud není rozvrzaný, a je už takřka po dvou dětech (synovi jsou přesně 4 roky a dcerce budou na jaře dva) a je pořád jako nový a to jej opravdu nešetřím a dosud jsem nekoupila ani golfky. Je to fakt super kočárek! Když by jsi měla otázky, tak je ráda zodpovím, protože kočárek ráda doporučuju 🙂

monikawon
17. pro 2015

@xcere100 děkuju moc za odpověď, já mám zatím casualplay S4 a docela mě zklamal, teď používáme hlubokou korbu, mám k němu i sporťák, ale ten asi nevyužijeme, syn má teprve 3 měsíce. Chci ho prodat a koupit si něco lepšího 🙂 asi půjdu do toho Joggstera, taky chci jezdit na výlety a tady na procházku v okolí je to taky docela divočina. Koupím už asi jen sporťák, hluboká už nemá cenu. Sportak jde do skoro lehu že? syn má už 8 kg, a skoro se mi nevleze do hluboké korby

xcere100
17. pro 2015

@monikawon No, teda, tak to je pořízek 🙂 Dcerka byla taky taková větší, a vešla se mi do korbičky cca do 5 měsíců, pak jsme ji dali už do sporťáku. Určitě, korbičku už bych nekupovala. Jde do skorolehu, pomalu jako postýlka, když má lehce zvednutou matračku🙂 Navíc je super ten jejich fusak, a nánožník, tam se mimi úzasně zachuchlá, že i v zimě na něj zima nemůže. Využila jsem u obou dětí , jiný fusak bych ani nechtěla, fakt byl super i s vyjímatelnou flaušovou vložkou. Ale klido si to vyzkoušejte v obchodě to pevné kolečko, a uvidíte, jeestli bude či nebude potřeba 😉 Já teda s jiným kočárkem nemám zkušenost, spíš jen od kamarádek a osobně mě třeba zklamal Britax, docela se překlápí :( To Joggster se mi nikdy nepřeklopil! 🙂

monikawon
17. pro 2015

ještě jsem se chtěla zeptat, jak se vám s pevným předním kolem zatáčelo? třeba po rovině na asfaltu? do terenu je pry pevne kolo lepsi, pripadne s moznosti vymeny za otocne, jak je to u toho joggsteru, nez mit zabudovane otaceni v kole...

monikawon
17. pro 2015
xcere100
17. pro 2015

@monikawon No, s pevným kolečkem zatáčím kočárkem lehkým zatlačením na tu stranu, kam chci uhnout. Možná takové přenášení váhy jak u lyžování🙂 Ta otočná kolečka se dají zaaretovat, ale přeci jen se lehce hýbou, takže do "úplného" terénu nejsou. Jsou tak na "šotolinovou cestu", popř. na krátkou trasu projet trávou, loukou, ale to pevné je určitě lepší, kočárek i lehčeji v terénu jede 🙂

monikawon
17. pro 2015

@xcere100 některé maminky říkaly, že si nedovedou představit vše "nadzvedávat" s pevným kolem, když chtějí zatočit, myslím si, že to zas takový problém není. Se zaaretovaným kolem se asi nedá projet všude t o je pravda 🙂 dekuju

xcere100
17. pro 2015

@monikawon No, jako to je pravda, ale když to není vyloženě zatáčka 90 st., tak určitě lehkým nátlakem se kočárek dá uhýbat. Je to opravdu spíše v otmto provedení kočárek do terénu, do města jsou jiné, takové ty super modní 🙂

monikawon
17. pro 2015

@xcere100 do města se určitě hodí víc s otočným kolem, ale dá se to u toho joggstera vyměnit a to je fajn, já chci ten s koly 16" sice to bude vypadat legračně přední malé kolo ale co :D

sal80
17. pro 2015

@kataaema
@monikawon Ahoj 🙂 S kočárkm jsem byla, a ještě jsem, velmi spokojená. Nejen, že je velmi prostorný, ale i velmi praktický 🙂
S předním otočným kolem nebyly nikdy žádné problémy. S pevným taky ne, jen s tím jsem se nevešla do výtahu 😅

kataaema
17. pro 2015

Za me tento kocarek take super!! V terenu..si dovolim i rict..neprekonatelny. Polnacky, koreny, kameny..naprosto s prehledem a nase mala i v tom drncani dokaze spat. Prijde mi, jako by ty deti lezely v houpaci siti.🙂 Ano, zatlacenim se necha zatocit kocarkem. Ale i tak jsem si poridila to otocne, hlavne do mesta a do obchodu. Ale mela jsem s nim problem, ze se mi pak stacel kocar k jedne strane. V servisu mi poradili nastaveni a uz je to v poradku. Ale na druhou stranu je to opravdu VELKY kocarek, ktery se mi bohuzel nevejde do vytahu a dcerka ma uz nejake to kilo a nechodi..mam objednane golfky. Ale urcite kdyby nas dum byl reseny jinak..vystacila bych s tímto. Ale kazdopadne na brusle a do terenu ano. A pokud mate Facebook..kouknete na stranku: BabyTraking-Cestovani s nejmensimi, kde naleznete fotky z cest necest.🙂

monikawon
18. pro 2015

@kataaema děkuju za odpověď, na fb už jsem se dívala, fotky moc pěkné 🙂 maminky v jiné diskuzi mi psaly, že do terénu by braly spíš 4 kolku, ale myslím, že pokud je dobrá 3 kolka, zvládne to taky 🙂

ranysek
20. pro 2015

@monikawon ahoj, taky jsem chtěla kočárek do terénu a TFK mě zaujal. Nebyla jsem si jistá, zda bude lepší trojkolka (TWIST) nebo čtyřkolka (X4), a tak jsem se vypravila do Brna a omrkla obě varianty (Babycar v Kr. Poli). I přes počáteční nedůvěru k trojkolce jsem se rozhodla pro TWIST: 1, má přední kolo uchycené v kovu a aretace je úplně jednoduchá, také je to kolo větší než u X4. 2, vyměnitelná náprava u X4 ve mě nevzbuzuje moc důvěru. Krom toho jsem na to četla i pár negativních recenzí na emiminu. 3, U Twistu se mi lépe drželo madlo, u X4 je hodně úzké a pak zavazí ta ruční brzda. 4, X4 je opravdu hodně nízká-spor´ták i hluboká korbička. Koupila jsem ten čokoládově hnědý co ho mají v akci. Jinak si myslím, že by ten kočár snesl trochu větší hlubokou korbu a na kráse by mu to vůbec neubralo. Tak uvidíme, zda se osvědčí v terénu. Je fakt, že jsem nenašla jiný kočár do terénu s tak dobrmi recenzemi 😉

monikawon
20. pro 2015

@ranysek dekuji za info, já ještě uvažovala o kočárku Baby Jogger Summit X3, ale neveím, pak mě zaujal ten TFK

mona0502
21. pro 2015

taky jsem chtěla tfk, ale pak jsem si pořídila summit X3 😀

monikawon
21. pro 2015

@mona0502 a jak jste spokojená?u nás není nikde k vidění na prodejně a mám strach si objednat kočárek,který jsem neviděla, hodně si ho ale chválí. potřebuju něco, co projede i horší terén, bydíle na vesnici 🙂

jachymekt
21. pro 2015

Mám Joggster Twist. Já jsem spokojená na sto procent. 😀 Prostorný a pohodlný na spinkání pro prcka, skladný, ovladatelný a lehký pro mne. Kapsy na drobnosti/ i plenky/ sítka vždy po ruce. Kočárek naprosto úžasný. 😀 😀 😀 😀

jachymekt
21. pro 2015

@monikawon Já také bydlím na vesnici- přestěhovali jsme se z města. Proto jsme volili TFK. Na brusle stačí zaaretovat kolečko. To dělám i v lese na horších cestách, zimě ve sněhu lépe prorazí sníh. Já fakt doporučuji.
K lékaři a na nákupy jsem si koupila malý s polohovatelnou autosedačkou. / Casualplay KUDU/ taky naprostá suprovka.

mona0502
21. pro 2015

@monikawon
Já jsem se také bála objednat ,, na slepo,, ale domluvila jsem se v prodejně, že si ho objednám a až přijde tak si ho prohlédnu a vyzkouším a kdyby se mi nezdál tak si ho nevemu... bydlíme také na vesnici, zatim jezdim s hlubokou korbou a jsem s ním moc spokojená, vyhovuje mi, že není tak nízký jako jiné kočárky, summit jsem zvolila hlavně proto, že se mi líbil více vzhledově než tfk, zkoušela jsem jet i s tfk a jízdní vlastnosti mi přišly stejné, oba jsou odpružený, rozdíl je v tom že tfk má korbu kočárku níž než summit a má menší kola. Jezdím s ním od září a do sportíku půjde prcek nějak na jaře, ted mu jsou 3 a půl měsíce a do korby se zatím vejde krásně i s fusakem 🙂

monikawon
21. pro 2015

@mona0502 děkuji za komentář, i fotku 🙂 syn má taky 3 měsíce, ale má 7,5 kg a už se mi skoro nevleze do hluboké korby(mám casualplay S4) a nic moc....těžký a neovladatelný jednou rukou, nějak mě nenadchnul. Mě se právě Summit také líbí víc vzhledově 🙂 zkusím se na prodejně taky domluvit, ale asi ho objednám, už jen sporťák, to nějak doklepeme...

monikawon
21. pro 2015

u nás mají jen kočárek City Elite, ale ten Summit se mi zdál lepší do terénu, díky tomu, že má větší kolečka 🙂

jachymekt
23. pro 2015

Vypadá taky zajímavě. TFK má níž těžiště- má větší stabilitu / brusle/ a je odlehčený. Ale to asi každá má svůj kočárek za nejlepší. 😀 😉

monikawon
25. pro 2015

Bylo by fajn, mít možnost si je oba vyzkoušet, to je ale u nás problém 🙂 u baby joggeru (summit x3) bych chtěla jen sporťák, hluboká korba už je pro nás zbytečná...

monikawon
25. pro 2015

@jachymekt to asi ano 🙂 každa ma svuj kočarek za nej, summit je taky lehkej, kolem 11 kg, me zaujal TFK Joggster III s 16 koly predni pevne 🙂