Kočárek trojkolka. Jsem spokojená. Jak jste na tom vy?

ema.no
22. led 2008

Jqk na tom jste??My máme momentálně trojk. herqules a jsem spokojená..dříve jsme měli quinny ale jěště ten starší typ(na internetu neumím najít fotku)...prosím o příspěvky a děkuji

aponchie
26. led 2008

no kdyz nekdo pise ze jeho kocarek byl des ze byl neskladnej a tak tak to moc nechapu pac ja kdyz jsem kupovala kocarek jela sem s autem abych si ho vyzkousela jak se slozi do kufru a hlavne sama abych vedela jestli to vubec dokazu takze to jsem premejslela dopredu a ne az potom.

co se tyce tahnuti do stran neni to zadna hrozna vada nekde uz jsem psala ze se to da opravit doma na kolene silnej chlap si sedne z te strany kde to tahne a veme za kola a jakoby je od sebe odtahuje a zkousi jak jede neni to vada neopravitelna technik v chicco nam to ukazal abychom nemuseli davat do opravy udelalo to asi dvakrat a dvakrat to manza takhle opravil a nebyl problem jen to vi malo lidi

siima:ja jsem zamilovana do roan marity a chci ji na druhe mimi 😀 zda se mi celkem lehky mozna tak stejne jak perego nebo inglesina zalezi ovsem jaky je jich vicerodruhu

anatanka
26. led 2008

Ja mam klasiku - Jane a jsem naprosto spokojena, nikdy bych nemenila za ctyrkolku. Je lehounkej, v pohode ho muzu ovladat jednou rukou, otocit v sekunde o 180 stupnu... Kdyz si predstavim, jak bych se tahala s masivni ctyrkolkou... Myslim, ze je to jen otazka casu, kdy vsichni budou mit trikolky a uprimne - nechapu, ze nektere holky vahaj. Nemluvim o ctyrkolkach s otocnymi prednimi kolecky. Otocne predni kolecko je pro me zaklad, i kdyz musim uznat, ze obcas je dobry ho zaaretovat, protoze jinak s tou stabilitou to vazne neni moc slavne - zrovna treba pri nastupovani do MHD (tim nastesti moc nejezdim - jela jsem jen cca dvakrat a mela jsem co delat)

pipisek
26. led 2008

Souhlas s anatankou, mám taky Jané, parádně se s ním jezdí i jednou rukou...
Jasně, že si na 3kolku člověk musí trochu zvyknout, najíždí se s ní na obrubníky trochu jinak. Ze začátku jsem měla strach, jak si s tím poradí třeba babička, ale hned to pochopila a drandí v pohodě. Vozí 3. vnouče a poprvé v 3kolce a kudy chodí, tudy kočárek chválí 😀
Mě proškolila kamarádka, která 3kolku měla už před pár lety, ukázala mi, jak na jezdící schody najíždět, měla jsem zpočátku taky strach, ale schody v obchoďáku už zvládám 😀

aponchie
26. led 2008

ja treba mela otocne dve predni kola a prislo mi to stejne jak jedno taky se mi to paradne otacelo do stran dozadu a tak 😀 ono vsechny otocne kola jsou pohodlne nemyslim ze jen trikolky ,ja si nemyslim,ze to je otazka casu ty trojkolky,treba k nam to dorazilo asi jako vsecko opozdene znam mamky z danska svedska finska anglie kde jsem zila a rikaji ze to neni vubec modni hit dneska ani nejsou tak in a popularni spis v USA graco 😒 MC laren a jine znacky co tady ani nezname a sever evrope to same spise teda ctyrkolove ikdyz quinny je myslim ze severu zrovna 😀

morusa
26. led 2008

bramburka: Z vysokého obrubníku? To asi normoš po předním, ted si teda popravdě řečeno úplně neuvědomuju, ale když jdu třeba z obchodu, kde je vysoký schod, tak radši po těch dvou...

Jinak holky, já když si čas od času zaaretuju přední kolo, tak nejsem schopná s tím kočárem jet, fakt to už neumím 😀

bramburka
26. led 2008

asi opravdu záleží kde a jak jezdíte, já MHD jezdím dost často a hlavně v metru - dlouhé rychlé jezdící schody, prostě jsem to nezvládla...

andilek
26. led 2008

já jsem si minule přední kolo taky zapomněla odaretovat a divila jsem se proč mi to tak debilně jede 😅 😀

bran
26. led 2008

bramburka: z vysokého obrubníku sjíždím jednoduše tak, že nadzvednu přední kolečko a sjedu po těch dvou zadních 😉 Problematičtější je nájezd na obrubník, ale dá se to řešit stejně, tj. nadzvednu přední, popojedu zadníma 2 kolečkama až pod obrubník, pak až položím přední a dvěma zadníma vyjedu , ufff 😀 - chce to jen cvik.

bramburka
27. led 2008

asi jo, já jsem si nezvykla, tchýně taky vyklápěla malou, rychle jsme o víkendu koupili 4kolku a fakt jsem si oddychla. Ne každej je prostě zastánce, ale díky tomu jsme se seznámili tady s jednou maminkou, protože nadavala na trojkolku na stejbým místě jako já a tak jsme se adli do řeči. Ta má právě quinny freestyle a nadávala jako dlaždič... 😲

macanet
27. led 2008

Píšete to správně na trojkolku si člověk musí zvyknout, moje mamka, když jela poprvé s Adélkou, tak mi říkala, no hlka, já ti nevím, já se s tím bojím 😖 Ale ukázala jsem jí, jak najíždět na obrubák, jak zatáčet, jelikož nemáme otočné kolo, tak když nalevý straně rukojeti trošku zaberu, zahne sama doleva a opačně 😀 Jde fakt o zvyk, já měla půjčenou čtyřkolku, klasickej kočár trojkombinaci těžkej jak blázen, měli jsme ho na doma, a byl nepraktickej na cesty, jelikož , když se složí, zabere moc místa, naše trojkolka, to jde vzít do ruky podvozek je to jako kufr a korba, taky není těžká. Jde fakt o zvyk 🙂 😉 Lukin, já zas viděla paní, co jí ujelo kolečko na čtyřkolovým kočárku, a taky nevěděla co, v koši nákup, dítě ve fusaku k jedný straně nakloněný, tam bych problém neviděla 🙂

bihan
27. led 2008

Keď sme ešte dieťa ani neplánovali, mala som možnosť si odsúšať trojkolku a bolo mi jasné, že nič iné by som si pre seba nekúpila. Máme Quinny speedi, MM mi do výberu nekecal a keď sme ho doniesli domov, jazdil po celom byte a tešil sa, aké je to super, že sa dá neskutočne dobre ovládať aj jednou rukou... Nájazdy a zjazdy z obrubníka som nikdy nejako extra neriešial.. zchádzam tiež nadvihnutím predného, čiže po zadných, pri dvíhaní idem najprv predným, potom zadné... Do auta sa nám sprace bezproblémov aj s malým nákupom (máme 206) a celkom si neviem redstaviť, ako sa z neho môže dieťa vysypať, keď za zapnuté popruhami 😅
Ešte k tej stabilite, náš kočík je tak navrhnutý, aby sa vrátil do pôvodnej polohy aj pri naklonení cca 50° na stranu 😉

aponchie
27. led 2008

vis jak dite muze spadnout z kocarku i kdyz je pripoutane?asi tak ze se gingla nebo naklani az ten kocar rozvykla a nestoji to moc namahy ver mi a je dole i s kocarem.videla jsem 😀a neni to ze by mamka hledela a cekala je to spis okamzik jak asi vsecko u ditete nikdy nepripoutas dite popruhy tak silne ze se ani nepohne to je blbost vzdycky musi mit vuli ale zalezi na diteti nektere sedi jak pecky nektere se hejbou jak silene tam je to potom o nervy uhlidat

bubu.le
27. led 2008

Holky,pročítala jsem diskuzi a koukám že o ní je i zájem(to musí mít zakladatelka radost),nemám vlastní zkušenost ale byla jsem svědkem kdy se celý kočárek vybulil a chdák dítě pak mělo odřený obličej naštěstí maminka zareagocala rychle takže se miminku nestalo nic vážněho,vážně jen pár odřenin...taky jsemviděla jak se jedna maminka trápila s trojkolkou vyjet po těch pruzích co jsou na schodek a jelikož my máme kolem naše bartáku takových schodů dost něž se dostaneme na rocnou cestu tak bych se stím asi trápila denně..lhala bych kdybych psala že se mi trojkolky nelíbí ale když už tak at je ve předu aspn dvojkolo...my budume mít ale asi kočárem na čtyřech kolech..na dotaz trojkolka a její nestabilita odpovídám takto:Jde určitě o to jaký je to kočárek a taky záleží jak se sním manipuluje ale pro mě osobně je trojkolka nestabilní..Jinač všem s trojkolkama hodně štěstí a snad se vám nestane to co jsem viděla.

bran
27. led 2008

No ja si myslím, že překlopit se dá asi každý kočár. Když je dítko "šikovné" 😀 Včera mi máma zrovna vyprávěla, jak můj brácha připevněný klasickýma kšírama do klasické, hluboké, superstabilní a supertěžké liberty (před 30 lety 🙂 se nahnul dopředu (možná to trošku odpružil v kolenou 😀 a už ležel na zemi a na něm stará dobrá čtyřkolová liberta 😀 😝 😀

bubu.le
30. led 2008

bram:no to asi pravda je...ale myslím že trojkolk jsou na tom hůře

anatanka
30. led 2008

Apon: Nemyslela jsem ctyrkolky s otocnymi koly, to je pak uz jedno, jestli je to trikolka nebo ctyrkolka.

aponchie
30. led 2008

anatanka:ted se trosku ztracim na co konkretne reagujes?ja jsem myslela ze jsem mela ctyrkolku s predni aret.kolecek a dala se ovladat uplne stejne dobre jako ty popisujes trojkolku podle me predni aretacni kolecka se ovladaji super u obou druhu ne?

anatanka
31. led 2008

Apon: Jo, jo, mame stejnej nazor, jen se nam to nejak nepovedlo vysvetlit. 😉
Zaver: Jak to ma aretacni kolecka, tak je to prijemna jizda jak u trikolek tak u ctyrkolek.

aponchie
31. led 2008

presne tak ja jsem byla unesena z tech chicco jak se to protacelo ale zase me tankovalo kdyz sem couvala a protaceli se ale jinak je to super 😉

bubu.le
1. únor 2008

holky a a jak řešíte situaci že 1 kočárek je poteřba u rodičů(v mém případě u tchýně) a druhej potřebujeme my na vyjíždky..to kupujete 2?my to máme k tchýni docela dost daleko,jezdíme tam často a autí máme malí,když bude mít dítko tak rok-rok a půl tak stačí skložit golfky ale co tedka,kočár s kterým máme vyhlídnutý plány se do auta nevejde ale zase nechci nějakej malej kočár toby pak mohli být problémy vejít se do něj v zimě s fusákem...tak poradtě...u nás byl nápad koupit podvozek k autosedačce ale envím v sedačce mimčo vydrží tak do půl roku neco do roku...myslíte že koupit 2 kočárky by nebyla v této situaci hloupost?Prosím poradte

aponchie
1. únor 2008

ja sem mela 4 😀 Peg perego houpaci zeleny na zahradku,doma hluboky tako,k nasim neznackovy houpaci od kamosky asi za100kc,a golface chicco,u mamky jeste po brachovi Hauck hluboky a graco golface jinak si myslim ze kdo ho opravdu potrebuje tak staci v bazaru nejaky fakt levny

bubu.le
3. únor 2008

tak já 4 kočárky neplánuju

zlatka
3. únor 2008

Ahoj holky,já mám kočárek jeden starej u mamky, původně byl balkonovej, ale teď v zimě si vozím ten můj, je složenej hnedka, lehkej a vejde se nám pěkně do kufru.Je to taky "tříkolka", ale asi ne ta klasika-vepředu má dvě kola u sebe, dají se zaaretovat, taky jsem si musela zvyknout, ale teď s tím ořu i polní cesty a najíždění mi vůbec nevadí. Jedna babi problémy má(spíš psychika-má strach, že malou vyklopí, ale je fakt stabilní), druhá ne.Sháněla jsem kočár, aby se mi tam vešlo půlroční mimi s fusakem, malá má 9 měsíců a ještě ji mám v té hluboké korbičce(kvůli zimě), už se těším, až jí dám sporťák.V té hluboké jsou polohovatelný záda, takže v poho.Některý ty kočárky mají strašně maličký hluboký korby, že ve 3-4 měsících dávají mamči sporťáky. Když jsem nějakej kočár sháněla, tak jsem zjistila, že každýmu něco k té dokonalosti chybí, tento splňoval vše, ale byl tříkolák, čehož jsem ze začátku taky byla odpůrce, ale teď jsem spokojená.Je to o zvyku.

aponchie
3. únor 2008

bubu.le:ja mela rom jednoho vsecky zadara po nekom nastesti 😀

perada
4. únor 2008

Tak máme konečně sporťák....Od Quinny freestyle 3xl jsem upustila, ná opravdu hodně úzkou sedačku a v zimě by to byl problém...nakonec jsme se dohodly s MM že zainvestujem do vysněného Peg Peréga 😵 a rozhodovaly se mezi gt3 a at4 ... pořídili jsme AT4 a jsme nadšený..už se těším až poprvé vyjedeme ... 😎

matala
9. dub 2008

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo trojkolku od Gessleinu a nemáte problémy s lupáním a vrzáním plastů. Mám kočárek 8 měsíců a už jsem ho nechala třikrát seřídit u prodejce a pořád mi hrozně vadí jak při najíždění na chodník, na horší cestě a někdy i při zatočení lupe. Moc děkuju za odpověď. Kočárek je jinak super. Tohle mě strašně štve a nevím jestli to nedělají všechny tyhle odlehčené plastové kočárky. Děkuji za odpověď.

bjoucik.15
8. led 2015

Ahoj ráda bych obnovila diskuzi.... tak kdopak má trojkolku a jak se s ní jezdí?? 🙂 🙂