Kočárek trojkombinace do 15 tisíc, který vybrat?

pehamek
6. kvě 2013

Chtěla bych požádat zkušenější maminky o radu, který kočárek vybrat. Už dobré 3 dny pročítám různé diskuze a stále nevím ani jakou značku bych chtěla. Jde mi hlavně o funkčnost. Budu jezdit ve městě, ale sem tam vyjedu i na polní cestu. Absolutně nevím na co bych se měla zaměřit, aby mi kočárek pokud možno co nejvíc vyhovoval. Podmínka je také, aby se dal dobře skládat a abych to zvládla sama bez další pomoci. Můžete mě někdo aspoň trochu nasměrovat? Budu vám neskonale vděčná. Ještě cena max 15 tisíc. Pokud bude levnější, tak budu ráda 🙂

honzulka
6. kvě 2013

Já měla X-Landera XA a byla jsem naprosto spokojená.. 😉

anina32
6. kvě 2013

My máme Alpiron depemo a jsme s ním úplně spokojení😉 stál 10tis. i s autosedačkou.

elischka
6. kvě 2013

My máme Dorjan Sport Prestige 😵 tenkrát stála trojkombinace okolo 11 tis.

katka_21
6. kvě 2013

Doporučuji Chicco Trio Living, všestranný kočárek, na jehož konstrukci lze nasadit hlubokou korbu, sportovní sedačku (po i proti směru jízdy) a autosedačku, vše je součástí. Kočárek se lehce ovládá a má snadné skládání, hodí se spíše do městského provozu, ale zvládne i občasné vyjížďky do přírody. Nyní se tato trojkombinace prodává za zvýhodněnou cenu cca 12. tis.

suzanna123
6. kvě 2013

Jo, to si pamatuju, taky jsem byla z vybírání úplně odrovnaná. Když jsem se trochu zorientovala, tak jsem měla tyto požadavky: cena do 15ti tisíc, 4 kola, větší (kvůli sněhu), nafukovací a rozhodně otočná. A když jsem narazila na nějaký, který se mi líbil vzhledově (žádný futurismus 🙂), tak jsem hledala recenze - a začínala znova. Pak jsem našla recenze na Firkon Verano Long, které byly vesměs kladné, vzhled vyhovoval a mé požadavky splňoval, cena úžasná. Pak jsme se jeli podívat, jak nám "padne do ruky" a bylo rozhodnuto. Akorát sedačku jsme kupovali od Cybexu, ale to bych udělala i u jiné značky. Jezdíme přes 3 měsíce a zatím jsem naprosto spokojená. Myslím, že jediná nevýhoda je vzhled - pokud sháníš něco "načančaného", tak u Firkonu máš smůlu - je hezký, ale spíš sportovní..

pehamek
autor
6. kvě 2013

@suzanna123 jako vzhled je mi naprosto jedno. Ten řeším až na posledním místě 🙂 jinak děkuji, že mi rozumíš a i ostatním děkuji 🙂

@honzulka
@anina32
@elischka
@katka_21
@suzanna123 mohla bych se vás všech zeptat jak velké jsou ty korbičky. Protože co jsem se byla dívat v obchodech, tak mi to připadá pidi. Mám rodit v prosinci, tak tam potřebuju kromě dítěte dát i fusak :D

suzanna123
6. kvě 2013

@pehamek Firkon Verano Long je asi o 10 cm delší než kočárky standardně jsou - tuším 110 cm? Malou tam dáváme v kočárkové tašce a pořád tam má prostoru dost. Kouni sem: http://www.emimino.cz/zkusenosti/pece/kocarky/ . Recenze mají určitě smysl - byla jsem už rozhodnutá pro jeden kočár a pak jsem zjistila, že cca. 90% hodnotících si stěžovalo, že vrže..

martinakl
6. kvě 2013

My máme Coletto Giovanni. Taky jezdím hlavně po městě, ale docela často vyjedem i do pole a na delší výlety. Je lehký, skládá se snadno, zvládám to uplně v pohodě. Dají se i snadno sundat kolečka pro větší skladnost. Korby jdou po i proti směru jízdy, jsou celkem prostorné. Rodila jsem v září, do sporťáku jsme přešli v březnu, ale Kuba se tam vešel i s fusakem, jen se mu tam už nelíbilo 🙂 Jde na něj nasadit i autosedačka. Trojkombinace byla za 10 000, ve výbavě jsou nánožníky na korby i vajíčko, moskytiera, pláštěnka, taška, pouzdro na láhev... Jen má trochu menší košík dole, ale pořídila jsem si síťovku na kočár a je to v pohodě 🙂 Jde krásně ovládat jednou rukou, což se mi hodí, protože chodíme i se psem 🙂 Jsem moc spokojená... Za tu cenu prostě super.

olusenka
6. kvě 2013

@suzanna123 Firkon Verano Long délka hluboké korby 80cm a sporťáku 102cm, pokud se nepletu.

ckei
6. kvě 2013

@pehamek Já za sebe mohu doporučit ABC Design Viper 4S, malý je říjnový, v korbičce mi vydržel téměř 7 měsíců. Je skladný, rychle složitelný, já jej pořád převážím v autě, dost jezdím, takže jsem moc spokojená. Složím ho vždy tak jak je, ani korbu jsem nesundávala a celý ho dávám do auta, váha je úměrná. Super do terénu, mírné odpružení, ale žádný vysloveně houpací kočár, terén zvládá fakt bravurně a to jsme už absolvovali opravdu krušné terény 😀 Obrovské plus velký košík pod kočárem. Já ho můžu jen a jen doporučit. Celková cena se vším všudy (hluboká korba, sporťák, sedačka, taška ke kočáru, pláštěnka, nánožník) byla 12.000Kč ;)

olusenka
6. kvě 2013

my máme Tako Warrior plast, což je hluboká plastová korba, lehčí a delší než u verze Tako Warrior. Sporťák je pak myslím stejný. Hluboká korba má délku 80cm, mrňous tam byl ještě na 10,5měs., když měl na délku nějakých 76 nebo 78cm. Narodil se na začátku ledna, v pohodě se tam vešel celou zimu ve fusaku a na podzim na těch deseti měs. jsem ho tam dala ještě v emitexové autozavinovačce (ta už mu teda byla kratší, ale kočár v pohodě). Kočár se dá řídit v pohodě jednou rukou, kolečka velká nafukovací, přední otočná s aretací, nožní brzda. Velká přebalovací taška s podložkou, košík obrovský s nosností 5kg, trochu horší přístup, hlavně při sporťáku, ale je tam zepředu zip a co neproleze horem, dá se rozepnout a dát zepředu. Kočárek byl trojkombinace s autosedačkou do 9kilo, pláštěnkou, přikupovali jsme fusak na zimu v barvě kočárku, návleky na ruce na madlo na zimu a moskytiéru a platili jsme asi 10.000Kč. A ještě dodám, jezdím jak ve městě, tak i terénu s náma odjezdil už dost a dost, do auta kombíka se vejde v pohodě, teď jsme ho vezli v krátké fabii, tam jsme museli sundat jedno kolečko a dát pryč plato a kufr byl plný. Skládání jednoduché.

katja77
6. kvě 2013

Určitě nekupuj XLander XA. Jsem 14 dní po porodu, na procházce jsme byli 3x a už nám bouchly 2kola....rána jako z děla. Korbička opravdu malá a prostor pro nákup taky malý.... Není odpruženy (zátěž na páteř). Jediná výhoda-je pro vysoký lidi, madlo lze dát opravdu hodně vysoko, takže se nemusím hrbit🙂

renisco
6. kvě 2013

rozhodně bych se vyvarovala kočárku typu Dorjan, Firkon, Tako, ABC.... a jim podobné... jako hluboké jsou možná OK, ale jako sporťák jsou šílené... těžké, úzké, mají nízko posazené boudičky, takže v jednom roce dítka mu bude hlava šoupat o boudu.
Já bych třeba navrhla Jane Slalom nebo Nomad - kočárek je to lehký, lehce složitelný, skladný a hlavně prostorný. Korbičku má dostatečně velkou na to, aby jste odjezdila s dítkem v zimě. Když koupíte nový sporťák, dokoupíte korbičku a autosedačku levně i použitou (vemte si, že je tam dítko pár měsíců, takže ty korbičky se zas tak nezničí, vypadají jako nové). Podstatný je hlavně sporták - u Jane je velký, že můžete jezdit až do tří let a dítko se Vám vleze. Jsou i jiné značky kočárků - třeba Baby jogger (taky prostorný), Concord, gesslein... a hlavně kvalitnější... Tady ale záleží, jestli chcete novou i korbičku, to už by jste se do té částky nevešla.

pehamek
autor
6. kvě 2013

Všem moc děkuju 🙂 kouknu zítra na recenze těch co jste zmiňovaly

@katja77 děkuji i za nedoporučení. Krobičku bych chtěla spíš větší a prostor na nákup taky 🙂

pehamek
autor
6. kvě 2013

@renisco nebráním se i kočárku nebo korbičce z druhé ruky, ale moc se v tom neorientuju, tak se bojím, aby mi korbička seděla na podvozek. Jako jsem z těch různých kočárků fakt zmatená a fakt v tom plavu :(

renisco
6. kvě 2013

@pehamek se nedivím... je jich šíleně moc... já hlavně radím vyvarovat se těm značkám, které jsem psala. ono úplně nejlepší by bylo koupit klasický hluboký a pak v klidu vybrat nějaký sporťák, ale tam zas je problém s tou autosedačkou. ono i záleží, jestli chcete raději 4 kolku nebo 3 kolku, jestli chcete otočnou sportovní sedačku nebo být nemusí... jestli budete kočárek často skládat do auta, zda máte výtah a jaký výtah... napřed si ujasnit tyto věci a pak se výběr zase o něco zmenší...

pehamek
autor
6. kvě 2013

@renisco no chci čtyři kola. Otočná sedačka být asi nemusí - ani nevím k čemu to je :D Skládat ho budeme tak jednou za týden a výtah nemáme. Bydlíme v rodninným domě. Ale je tam pár schodů, takže by nemusel být tak moc těžkej.

martinakl
7. kvě 2013

@pehamek Otočnou sedačku teď využívám, dala jsem si malého do sporťáku tak, aby na mě viděl, jak byl zvyklý v hluboké korbě 🙂 Jinak Coletto se dá vytáhnout do schodů i v jednom člověku (pokud to nejsou 3 patra 🙂 ).

katka_21
7. kvě 2013

@pehamek Dobrý den, rozměry korbičky u kočárku Chicco Trio Living jsou následující: délka 89 cm, šířka 45 cm, výška 65 cm, váha 4,9 kg.

zuzi82
7. kvě 2013

@pehamek My používáme tři roky Firkon Verano a naprostá spokojenost. Teď už vozíme druhé dítko a za celou dobu jsme neměli jediný problém. V hluboké korbě mi obě děti vydržely 10 měsíců a to jsou jarní, takže i s fusakem v devíti měsících v pohodě a rozhodně to nejsou žádní mrňousci. Mikuláš měl v devíti měsících 10 kg. Se sporťákem jsme s prvním synem jezdili asi půl roku a pak šel do golfek, s druhým to bude podobné. Firkon je fajn, ale je to velký kočárek, takže pak ráda změním za golfky, které máme. Na druhou stranu je odpružený, má velká nafukovací kola, ve předu otočná, takže ani větší vrstva sněhu nedělá problém. Horší je to v malém obchůdku s úzkými uličkami, ale do takových téměř nechodím, tak mi to nevadí. Složím ho i sama, ale zase zabírá i složený dost místa, ale to je opět tím, že je to prostě velký kočár. Autosedačku jsme u prvního měli Firkon na druhého jsme koupili Kiddy z druhé ruky. 😉

renisco
7. kvě 2013

@pehamek vyšel nový D-test kočárků 2013 a firkon verano propadl! http://www.dtest.cz/test/firkon-verano/22215

suzanna123
7. kvě 2013

@pehamek Asi ten 2012 - kupovali jsme ho loni v říjnu. Koukám, že máš ještě spoustu času -fakt doporučuji tu stránku s recenzemi (odkaz výš). Je tam ohodnoceno těch kočárků fakt hodně a když to pročteš, tak si i srovnáš, co by ten kočár měl mít a na co si dát pozor.
@olusenka Děkuji za opravu 🙂

madormi
7. kvě 2013

v dtestu z těch levných kočárků vyšel dobře dorjan, firkon totálně propadl z hlediska bezpečnosti... já osobně jsem měla kajtex matrix lux- super hluboká korba i jízdní vlastnosti, skladnost už tak super nebyla a sporták byl příšerný a skladné tyty kočárky-takko, dorjan, firkon, kajtex.... opravdu nejsou ☹ co je dle mého důležitější než korba je sporták- ten používáte mnohem déle....myslím, že jsem četla, že budete mít prosincové miminko? v tomto případě není nutná veliká korba... na to by stačil i x lander- ten mi z těch poláku přijde nejlepší..... při výběru bych dle mých zkušeností, ještě trvala na tom, aby sporták byl otočný jak po tak proti směru jízdy- hoodně jsme využívali, malá jezdí po směru až od 18 měs.... mě osobně se např dorjan vůbec nelíbí- hlavně sporták, ale vyšel v dtestu velmi dobře- korba je veliká, sporták je velice prostorný, hroší je to jen s tou skladností. pokud se vám designově líbí a chcete levný kočárek, asi bych volila ten- co bych ale už NIKDY nekoupila. je autosedečka která je součástí té kombinace, radši bych koupila bazarovou maxi cosi nebo cybex než ten slabý plasták, kam se mi malá už v 6 měs v zimní bundě nevešla ☹

petaov
7. kvě 2013

Ty klasické kočáry se mi nelíbily, ale mají zase největší korbu. Já jsem chtěla čtyřkolku s aretačními koly. Rozhodovala jsem se mezi X-lander a Takko warrior, nakonec vyhrál ten, ta řada warrior má dost velkou korbu. Rodila jsem v dubnu a malého jsem v hlubokém vozila témeř rok, protože dlouho neseděl, takže ještě v zimě se tam vešel i s fusakem. Cena byla do 10 tisíc a to se vším všudy i s fusákem. Kupovali jsme ho v sambaby.com, myslím, že mají prodejnu i v Brně.

renisco
7. kvě 2013

@madormi celkem souhlasím s celým vaším příspěvkem - hlavně to, že důležitější je sporťák. ale nesouhlasím s dorjanem - on má tu boudu nízko, takže vyšší dítko musí jezdit s odklopenou boudou. je hodně těžký, má problémy s brzdama... ale každý kočárek je kus od kusu - i ty drahé značky mají vady, ale minimálně...

madormi
7. kvě 2013

@renisco já osobně jsem dorjan neměla, jezdí s ním kamarádka odvozuji jen od toho, že její 11 měs malý tam má spousty místa- je tedy prostornější než třeba ten kajtex- tam malá moje byla v 10 měs skoro napreslá a šoupala hlavou o boudu, ale to co píšete o dorjanu mě nepřekvapuje abych pravdu řekla- poláci tím sjou opravdu pověstní že mají děsné sporátky- např camarelo ten má sporták taky děsný

madormi
7. kvě 2013

@renisco to že je hodně těžký to ano, kamarádka si chtěla zkusit můj kočár, tak jsem vezla ten její dorjan s malým ve sportáku a teda těšila jsem se až mi vrátí můj kočár 🙂

beritek
7. kvě 2013

Skvělý je Mutsy Evo. Není drahý, je lehký, ultra skladný a skvěle se řídí. Jsem z něj nadšená. 🙂

petaov
7. kvě 2013

@madormi to záleží na dítěti. X-lander má tu korbu dost malou a pokud nebude miminko ještě v létě sedět, tak se jí tam pak už nevejde. Sporťák Takko jde dát po směru i proti směru jízdy, ale malý třeba vůbec po směru jezdit nechce. A vajíčko z té trojkombinace jsme využili až do jeho 18 měsíců, vlezl se tam v pohodě i v zimě.