Kočárek V-Cross. Máte zkušenost?

sarkav
22. bře 2008

Dobrý den, jsem tu úplně nová a nevím jestli píšu do správného diskusního tématu. zajímal by mě Váš názor na kočárek V-CROSS? máte s ním prosím někdo zkušenost?

Děkuji 🙂

slecna.ala
26. bře 2009

Ahoj, narazila jsem na tuhle diskuzi ohledně kočárku V-Cross. Patří také mezi mé favority zároveň s X-Landrem XA, ale zatím vede, jen díky větší a polohovatelné korbičce - stejně mám strach že v zimě i s fusakem se tam 6 měsíční miminko nevleze., šířka kol - menší než u x-landru - kvůli malého výtahu a samozřejmě nižší cena. Nikdy bych neřekla, že výběr kočárku může být tak složitý. Jsem ráda, že tato diskuze vůbec vznikla a můžu i podle Vašich názorů dojít ke správnému rozhodnutí. 😉

astrane
26. bře 2009

Nevleze...muselo by být extrémně drobný-teda spíš na výšku malý,aby se vešlo-dítě v 6 měsících může měřit i 75cm....ale taky nemusí,některý děti to neměří ani v roce....kdyby člověk věděl,jak to dítě poroste,nebyl by ten výběr tak těžkej.... 😉

slecna.ala
26. bře 2009

No, právě, že člověk neví, jestli se ten prcek narodí po maxi tatínkovi a nebo mini mamině......pak babo raď. Všichni mě od takového typu kočárku odrazují, kvůli velikosti, ale z těch kombinací se mi zdá opravdu největší ...v nejhorším případě půjde v těch 6 měsících už do sporťáku...

astrane
26. bře 2009

prý má korbička 76,jsem si našla...tak třeba se vleze....mě by ale vadila váha-podvozek 12,5+ korbička 4,5kg-to je 17 kg...není zrovna nejlehčí.....sportovní sedačka je celkem velká,jen nevím ,kolik váží a jestli má polohování nožiček a jestli jde úplně do lehu-vzhledem k velikosti korbičky je to nutné,kdyby se tam to dítě dávalo ještě nesedící....jinak možnost vozit ve směru,který vám vyhovuje je fajn..... tohle bych zjistlila a zvážila pak klady a zápory....pokud má vše ok a sedačka je aspoň o 2kg lehčí než vanička,tak to by to mělo být dobrý....

jo ještě mě napadlo-mrkni,jak moc jde do sedu,aby to nebyl jen takový pololeh,ale fakt kolmý sed-nebo skoro kolmý v té maximálně posazené poloze,některý děti to nesnesou,jak se opřou a vlastně už skoro leží....měli jsme takový golfky a museli jít z domu a kupovali jsme kvůli tomu nový.....tal abyste nedopadli taky tak...

slecna.ala
26. bře 2009

No, ta váha mě zatím taky trochu odrazuje, ale právě ani u toho x-landeru to není lepší......když je těžší, tak je menší pravděpodopnost převrácení.

Ohledně toho polohování, když jsem se na něj dívala na veletrhu v Brně, tak nešel dát do úplného lehu, ale zase paní to dokázala obhájit, že je to i pro miminko lepší, že se mu lépe dýchá, že správně by měl být i takový klín v postýlce, tak nevím co je na tom pravdy. A četla jsem nějakou zkušenost maminky ohledně toho a ta psala, že záleží na typu kočárku, u jednoho to šlo dát dolů a u druhého ne.

S tím sedem nevím, ale třeba to tady některá mamina bude vědět, která ho má už doma????????

A ještě řeším jednu věc. U některých kočárku jde hluboká korba dát do auta. Jak je to u těch co nemají ten systém připoutání? Můžu mimi vozit v hluboké korbě v autě?

astrane
26. bře 2009

jen pokud je homologovaná a musí být připnutá pásama,jinak asi musí být dítě vepředu.
http://www.darababy.com/pages/main.php?pg=prodl... a co něco takovýho....korbička 81,polohovací velkej sporťák,....poptej se blky,asi si ho koupí,byla ho omrknout... 😉 (pokud tě zaujme...a je lehčí nž x-lander i v-cross....ale ne tak pěknej...

dítě musí ležet rovně i v postýlce,i když je to pod hlavou výš....není tam v polosedu jako v tom kočáře...ale to je každého věc,kam si dítě posadí a kdy....to záleží jen na jeho mamince...já bych do toho nešla,jiná mámá by v tom třeba problém neviděla....

astrane
26. bře 2009

Aha,jsem ten dotaz asi špatně pochopila....U korbiček,který nejsou homologovaný a nemají ten připoutávací systém je to tak,že tam dítě v autě vozit nesmíš,jen v autosedačce na sedale vybaveném pásy a bez předního airbagu...

jinak těch V-crossů se teď vidí v Brně celkem hodně,tak se nějaké mamči poptej a omrkni nějakej co jezdí venku.....myslím,že ti maminka klidně poreferuje,ca a jak jde a nejde a třeba ti ho nechá povozit i s dítětem 😉 a máš to vyzkoušený in natura 😀

aaalenkaaa
26. bře 2009

co říkáte na tento kočárek?
http://www.veronika7.cz/index.php?id=3 bambi ozon
zaujalo mě polohování zad hluboké korby a její velikost 77x37!

astrane
26. bře 2009

mě to přijde všechno stejný....to chce všechno vidět v reálu a porovnat....podle obrázku se houby pozná,jakej ten kočárek je....a je jich hodně tohoto druhu....nedá se nic dělat,než objíždět obchody a porovnávat a třeba si i psát poznámky... 🙂

slecna.ala
26. bře 2009

aaalenkaaa: Tak a teď jsi mi opravdu pomohla🙂 Tak už jsem si myslela, že jsem rozhodnutá a je tady další.......tak já už fakt nevím. Už jsem se na něj jednou dívala a přijde mi taky super, ale potřebovala bych ho vidět na živo.

Nevíte někdo kde by se dal vidět v okolí Ostravy Bambi Ozon?

gabik76
27. bře 2009

A co říkáte na tenhle?To je zase můj horký favorit...aspoň prozatím 😉
http://www.detske-kocarky.cz/kocarek-baby-smile...

aaalenkaaa
27. bře 2009

gabik - pěkný, ale nemá uvedený rozměry korbičky, což je pro mě jedno z nejdůležitějších

slecna.ala - je taky polský, tak třeba v Polsku, jestli to nemáte daleko....my měli pro první dítě kočárek taky bambi, ale trojkombinaci, kupovali jsme ho v Polsku🙂 mě se právě líbí tou velikostí, každý cm navíc je pěkný

sajma
27. bře 2009

leu - ahoj, no manžela Romana mám 🙂 , vy se znáte? kočárek jsme už byli minulý týden objednat a zítra si ho jdeme vyzvednout, tak jsem překvapená, jaká to byla rychlovka. ono času je pořád dost, ale když byl za tak dobrou cenu, tak jsme neodolali 🙂

leu
27. bře 2009

sajma - jj romana zname, hlavne bracha - moc ho pozdravuj rekni mu prijmeni Burdel a on bude vedet... a jaky jste kocarek objednali?? a na kvitkove?? my se na to chystame pristi tyden, jak bude mit "tatinek" chvilku casu od prace... 🙂

murecka76
27. bře 2009

Ahojky,
gabik, rozměry korbičky jsou : 74x32cm, dnes jsme ho koupili. 😀

gabik76
27. bře 2009

Murecka poovídej přeháněj...jaký je?já ho totiž neviděla na živo ☹ Je uvnitř hl.korby fleesová fložka nebo bavlna?

sajma
28. bře 2009

leu, tak to už vím i já, kdo jsi! Laďu znám od vidění z fotbalu a od Romči! 🙂 to je dobré. tak třeba se potkáme i v porodnici! kočárek jsme objednávali nad Priorem v kočárkách VaV. viděli jsme ho totiž naživo v Hradišti, líbil se nám, tak jsme si ho tady objednali. na Kvítkové je taky docela velký výběr v-crossů a cena je asi o 500,- vyšší než nad Priorem, ale třeba si vyberete tam. pak dej vědět, jaký jste vybrali! my máme šedý s modro-bílýma kytičkama, tříkolku. 🙂

murecka76
28. bře 2009

Gabik, nám se moc líbí, není V-Cros, ale V-Max, vnitřek korbičky je bavlna, ljsem ráda, protože budeme mít letní miminko, je odnímatelný, takže se dá prát. S autosedačkou s adaptéry nás vyšel na 10.290,- Kč. Jediné co se mi rozleželo v hlavě, je potah rukojetě, na některých měli molitanové, ale na tý naší barvě, jsou takové ty gumové. Hezčí jsou ty molitanové, ale zase nám prodavačka tvrdila, že ty gumové jsou praktičtější, netrhají se, dají se omýt ( od spocených a špinavých rukouch). To je jediné dilema co mám, ale je doma tak co už s tím nadělám. Nafotím a dám fotečky. Jinak na www.babysmille.cz jsou také dobře vidět, ale skutečnost je jiná. Jo a je super lehký, dá se jednoduše skládat. 🙂

gabik76
28. bře 2009

Murecka děkuji za info,mi právě padl do oka nějak víc než V-cross,je myslím i lehčí.Chci se na něj kouknout v polsku.Ještě se chci zeptat jestli má v hluboké korbě větrací sítku?A viděla jsi i jiné barvy než jsou na netu?Ty máš ten černý?Taky je trošku jiný než na netu že? 😉 Ten potah rukojet mi až tak nevadí,možná á prod.pravdu že gumové jsou praktičtější,ale to je podle mne už detail 😉

leu
28. bře 2009

sajma - teda ty jsi ranni ptace... tak my jeste nikde nebyli ale tento tyden vyrazime...strasne rychle to utika co?? 🙂 akorat my asi pujdeme urcite do ctyrkolky protoze budem casto jezdit na paseky tak aby to maloch prezil... urcite dam vedet a ty taky pak napis jak vam dojde domu... tak treba v porodnici... 😀 a nebo na pouti - to uz by jsme tam mohly byt obe s kocarkama... 😉

sajma
28. bře 2009

leu - kdybych nemusela být v práci, tak ranní ptáče nejsem. teď mají právě akci na ty v-crossy, tak jsme si říkaly, že není na co čekat. kočárek už je doma a je parádní. líbí se nám moc, tak snad bude i dobře sloužit, až bude prcek. no, na pouti až bysme se mohly potkat! nebo třeba i dřív! 🙂

sunnye
28. bře 2009

murecka, gabik - teď u mě byla kamarádka, byla v obchodě obhlížet kočárky. V-cross jí prodavačka nedoporučovala, prý jso dost poruchové ☹ tento baby smile se jí líbil a prodavačka ho chválila. Jediné co je, tak prý jde ztuha přizvednout(např. na obrubák). Chce to vyzkoušet. JInak já bych molitanový potah rukojetě nechtěla, přijde mi to nepraktické a myslím, že to ani moc dlouhou nevydrží.

gabik76
28. bře 2009

sunnye-fajn že babysmile chválila a s tím přizvednutím jsem právě měla takový pocit s V-cross...Murecka co ty na to?Jak je to s tím přizvednutím?

gabik76
28. bře 2009

Sunny a jak jsi na tom ty s výběrem?Co Dorjan??

leu
28. bře 2009

sajma - je ty jeste pracujes?? no to ja musela na neschopenku hned po 2 mesicich a to sem nemela zadne potize - ale rizikove pracoviste... do ted jsme tu meli brachovy holky tak to je vzdy veselo... 🙂 uz se taky zameruju na kocarek tak tento tyden to musime rozlousknout-mame toho V-crossa a jeste jednoho favorita (Dorjana) tak uvidime co se nam na zivo bude libit vic... a s prckama - uvidime kdy se jim zachce na svet - jestli v terminu...tak se urcite potkame i driv 😀

sunnye
28. bře 2009

Přijde mi dost podobný jako V-cross, ale líbí se mi míň. Ten babysmile mě zaujal víc, ale ještě jsem ho neviděla naživo, takže těžko posuzovat. Jinak začínám být zoufalá, každý kočárek má něco. A 20tis. za něj dát fakt nechceme.

gabik76
28. bře 2009

sunny to jsme na tom podobně,ale mi dochází čas ☹ Chtěla bych zajet příští týden do polska,tak pokud ho koupím,tak pak napíšu dojmy,už musím něco vybrat,nebo budu mimčo nosit v šátku 😀

sunnye
28. bře 2009

taky jsem dneska říkala, že ho budu nosit v šátku nebo manduce 🙂 Pro v-max hraje i to, že by se nám vešel do Felicie. Půjdu ho v týdnu omrknout do krámu.

gabik76
28. bře 2009

Tak dej vědět co a jak 😉

slecna.ala
28. bře 2009

Gabik76 - narazila jsem na Tebe ve více diskuzích ohledně kočárku a všimla jsem si, že máme zálusk na podobné typy. Jestli se nepletu, tak jsi z Ostravy? Já totiž taky. Zvažuji také nákup z Polska, ale zase kvůli reklamaci bych raději něco přímo z Ostravy i když bude cena o něco vyšší, pak člověk neví, jak to vyjde tam zajet a třeba se bude muset i dvakrát. Pak už nezbude nic jiného než ten šátek. 😉 Já mám ještě čas na nakupování, ale ty už to máš opravdu za pár. Tak jsem zvědavá co nakonec vybereš, určitě dej vědět........