Kočárek V-Cross. Máte zkušenost?

sarkav
22. bře 2008

Dobrý den, jsem tu úplně nová a nevím jestli píšu do správného diskusního tématu. zajímal by mě Váš názor na kočárek V-CROSS? máte s ním prosím někdo zkušenost?

Děkuji 🙂

straspytelka
12. lis 2008

Ahokjy, tak jsme konstatovali s mužem, že vyhrál v-cross čtyřkolka nad Bostonem, Tak mi prostě příde u toho v crossu, dobrý t madlo na vyndavání a přenášení na boudičce a že je víc uzavřená 😉 u Bostonu, je to více otevřené, bez madla, jen na postranní pásky na přenášení...navíc boudička jaksi padá 😒 Nasazování nebo přehazování boudiček je stejné.Jsme pro v cross prostě 😉 ale až po vánocích koupíme, paní prodavačka nám říkala, že by měla být nová kolekce barev a možná i nějaké slevy 😉 tady stojí i s autosedačkou skoro 12tis 😒 a k tomu dokoupit pláštěnku a síťku proti hmyzu, taška je v ceně 😒
Jen sem se vás chtěla zeptat, jestli nevíte, jestli by se to dalo koupit bez tý autosedačky, nevíte?Máme jednu malou do auta už z loňska a nevíme jestli tuhle využijeme na ten kočárek 😖

straspytelka
12. lis 2008

jinak rozměry v crossu
Technické parametry:

váha podvozku 12,5 kg
váha vaničky 4,2 kg
váha autosedačky 2.5 kg
sportovní sedačka: otočná
velikost lůžka 92 x 33 cm
hluboká vanička: 76 x 34cm
průměr kol: 28 cm
šíře osy kol: 66 cm
výška rukojeti: 110 cm

u Bostonu: http://www.pampeliska.net/index2.php?akce=detai...
u Implastu: http://www.slune-cz.cz/kocarek-implast-bolder-4/

straspytelka
12. lis 2008

jo a je to třeba o kousek větší než u tak oblíbených x-landerů 😉

tiliamajka
13. lis 2008

Ahojte holky,

tak jsme včera též už zakoupili kočárek V-cross čtyřkolku v Opatovicích n.L. - mají tam čím dál tím více barevných kombinací V-crossu (jo mimochodem stránky výrobce s aktuálními barvami - ty se každých 14 dní obměňují, nedělají tzv. roční kolekci - www.babyworld.eu.com -) a cenu bezkonkurečně nejlevnější: 7 900,- za korbu a sportovní verzi bez autosedačky, s autosedačkou myslím téměř 10 000,- (a ještě dostanete dřevěnou hračku na pružině, body, bačkůrky zdarma 🙂 )
My nakonec šli do tmavě hnědé vezre s béžovými poli (tam kde u ostatních jsou většinou něj.kytky), manžel byl i nadšený s černé s decentními kytičkami, ale já jsem bytostně proti černé, tahle verze je též tmavá, ale nadčasová bez těch kytek či kruhů).
Krásně se ovládá, pruží, jinak do sportovní korby se ještě vešlo i naše 3-leté dítě (má asi 101cm a 17kg)- samo že měl trochu pokrčené nohy, ale to má radši než aby vysely dolů).

Jinak pro váhavé mezi zdvojeným předním kolem či dvěma otočnými: pro mě je ta 4-kolka s otočnými koly daleko lépe ovladatelná - přímo na místě lépe reaguje a když chcete např. uklidnit dítě vozením tam a zpět z místa, tak i s nezaaretovanými koly krásně jezdí vzad, což to zdvojené kolo se trochu příčí a brzdí pohyb zpět. Pokud bude letos sníh (my jsme z Vysočiny), tak ve sněhu se zaaretovanými koly jedete téměř jen ve dvou stopách, což určitě lépe proráží neodhrabaný sníh či namrzlý, a ta kola opravdu nejsou malá (myslím tu nafukovací verzi). A to jsem původně chtěla to zdvojené přední kolo 😉

Pipet: děkuji za zvážení podvozku, méně kil se hodí vždy (zvláštní, že přímo výrobce uvádí kočár komplet 13kg u plastových, 14kg u nafukovacích)

Petreva: já též porovnávala tyto kočárky (teda Boston jsem naživo neviděla, jen Oxford), vnitřní velikost korby V-crossu a Oxfordu (tedy též Bostonu) úplně stejná, Implast je o něco širší myslím a delší, asi max 2cm,už si to přesně nepamatuji. U Implastu (kromě toho, že je o 4000,- dražší) mě pak odrazovala otevřenější korba, jen jedna bouda a jeden nánožník, prý se dávají nástavby na zip, ale nevím,není madlo u korby - ale asi jsou popruhy na straně- to už přesně nevím a je docela menší košík, vyztužený jen průhlednou folií. Ale krásně pruží (možná o malinko víc než V-cross). A vyrábí se v Číně pro polského producenta, V-croos je 100% polský.

straspytelka
13. lis 2008

Holky, tak jaký jsou teda barvy těch čtyřkolek? Myslíte, že nemám čekat po vánocích, že nová kolekce je tda každých 14 dní jo 😕

tiliamajka
13. lis 2008

Straspytelka: tu informaci, že každých 14 dní jsou jiné kombinace, jsem se dozvěděla nejprve od pána v Opatovicích (že šijou jen 100 kusů od každé kombinace, pak už se neobjeví), pak mi to napsali i z depema.cz. Jinak naše e-shopy nabízejí jen pár barev oproti tomu, co jsem viděla v Opatovicích - tam měli vlastně většinu barev, co jsem viděla na stránkách výrobce - www.babyworld.eu.com. (Musíš projít všechny typy podvozků, např. barev.kombinace u V-cross 3 šijí i pro podvozek V-cross travel).
Je to hold dilema, zda vybrat teď či počkat, co bude příště 😒

lenka.dv
25. lis 2008

Ahoj holky, taky chci kupovat kočárek v cross nebo teda spíš ten v travel. Vzhledově se mi to moc líbí, ale naživo jsem ho ještě bohužel nikde neviděla. Na netu jsem ho našla i za dobrou cenu, trojkolka něco málo přes 9tis. a čtyřkolka přes 10tis.

milhankovi
28. lis 2008

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat. Také mi moc moc uchvátil tento kočárek. Každopádně jsem rozhodnutá pro barvu a určitě čtyřkolku. Nejste náhodou někdo ze Západnách Čech. Jsem z Plzně a jsem kamkoliv schopná se na něj dojet podívat a jak se říká ošahat. Nebo bych byla ráda, určitě už máte všechny prohlédnuté všechny kouty světa. Prostě nevíte, nebo nedočetly jste se o kamenném obchůdku, kde by bylo možné kočík vidět?

BUDU MOC RÁDA ZA VAŠE ODPOVĚDI A HLAVNĚ TYPY A ADRESY, ČI VEBOVKY S KONTAKTEM.... PIŠTĚ MI PROSÍM I NA zansil@seznam.cz díky

leonik
29. lis 2008

Ahoj, po dlouhém rozhodování mezi několika kočárky jsme se rozhodli pro V-cross. Nejdřív jsme si ho chtěli vyzkoušet naživo. V kamenném obchodě měli zrovna i čtyřkolku V-travel, tak jsme měli možnost vyzkoušet oba kočárky. Nakonec nám ten V-cross vůbec nevyhovoval, špatně se s ním jelo pozpátku i z místa tam a a zpět. Tak jsme nakonec zálohovali čtyřkolku a už ji máme i doma. Jezdit budeme až v lednu, až se mimčo narodí. Zatím jsme doma zkoušeli povozit ve sportovní nástavbě naši skoro tříletou dceru a krásně se tam vešla. Kočárek nás vyšel bez autosedačky na necelých 10tis.

pipet
15. led 2009

Ahoj, holky máte někdo k V-cross/travel i autosedačku? Potřebovala bych z ní už vypreparovat to vypodložení pro malinká miminka a nějak nevím, jak na to?

evinka
16. led 2009

Ahoj, nevíte, kde se tenhle kočárek dá zkouknout naživo (v Praze nebo Mladé Boleslavi)?

saly
22. led 2009

Ahoj holky 🙂 ty které jste si ho již koupily..aktualizujte spoje pocity z používání..díky 🙂

pipet
22. led 2009

Saly já jsem spokojená, nemám žádných vážnějších výhrad. Akorát my jsme přehustili kola a ten plast se zkroutil, to dělalo neplechu, ale už jsme je zas odpustili a srovnalo se to 😅 Jo a když dám něco těžkého do košíku, tak košík šmrdlá po předních kolech (čtyřkolka). Hodně moc využíváme podvozek s autosedačkou, nejenom na nákupy ale teď jsme třeba byli s malou na sono ledvin, zaparkovat přímo v nemocnici nemožné, přecpáno, tak jsme sedajdu nacvakli a dojeli, nedovedu si představit tahat ji v ruce 😖 Sice mě občas pomlouvají důchodkyně (Ježišmarjá, takový kočár, já se na to vy... Chudák mimino! - nemám sil jim vysvětlovat, že je to jenom autosedačka se stříškou a nánožníkem, že na procházky jezdím normálně s korbou=)) Super je odpružení. Akorát teď mě čílí ta pitomá novorozenecká vložka, musím si k tomu sednout a kdyžto nepůjde po dobrém... 😎

marselina
22. led 2009

tak já mám kočík V cross trojkolku a jsem zatím naprosto spokojená.zatím nemám žádných výhrad 🙂 🙂

leonik
24. led 2009

Ahoj, tak už taky týden jezdíme se čtyřkolkou a zatím spokojenost 🙂. V košíku jsme zatím nic těžšího nevezli, ale je pravda že je hodně blízko těch předních koleček. Jak píše pipet, když se tam dá něco těžkého, košík zavadí o kolečka.

juliniki2
16. únor 2009

Ahoj maminky,tak dnes jsme si objednali kočárek v-cross čtyřkolku.Pořád jsme chtěli Dorjana,ale nakonec tatínek rozhodl po technické stránce tento kočár.Je moc krásný.Akorát je blbý,že nejde iso fix na tu autosedačku v-cross..ani žádná jiná nasadit..takže budeme muset pásat..snad mi to pujde.

Na netu píšou plus adaptér ve výbavě....nevíte někdo,co je tím myšleno??díky

gabik76
16. únor 2009

julinki:v čem je podle tebe lepší než Dorjan?

lenka.dv
17. únor 2009

Julinki: díky adaptéru přicvakneš autosedačku na podvozek, když budeš takhle chtít jezdit 😉

pipet
17. únor 2009

julinki - adaptér je takový kus železa=) co nacvakneš na podvozek a až na to tu sedačku. Jinak už jsem přišla (hm, spíš přítel), jak vypreparovat tu vložku pro novorozence ze sedačky, ten pás mezi nožkama se "zapínátkem", se dá zespod vycvaknout, i s tím vycvaknutým protáhnout nahoru do sedačky, sundat vložku a protáhnout a zacvaknout zpátky. Já už brala nůžky 😠

paulie
17. únor 2009

Ahojky,

viděla jsem tenhle kočárek v Opatovicích a byla jsem z něj docela nadšená (v podstatě uvažuju o tomto nebo o Dorjanu). Chtěla bych se zeptat, jak se umísťuje autosedačka do auta - je to systém isofix nebo se "přepásává" bezp. pásy?

Díky moc 🙂

lenka.dv
17. únor 2009

Paulie, co vím já, tak se připásává, na isofix myslím nejde.

juliniki2
18. únor 2009

dorjan má o něco menší korbičku než v-cross a prý konstrukce je malinko lepší než u Dorjanu,říkal tatínek..já se v tom nevyznám a zapínání korbičky je na zip,to u dorjanu není,jen na cvoky..toho si také všimnul tatík...ještě že je máme co???a kolečka taky jsou jiná než u dorjanu..my prostě máme v-crossku..tak snad budu spokojená..už jsem nemohla déle tápat,protože to je hrůza..tenhle radí to,druhý toto a člověk je pak na palici..tak jsem se řídila sama sebou a je to nejlepší....mě se líbí a hotovo.jo a isofix nejde na autosedačku..takže musíme holky pásat .....ale prý je to mimi stejně v tom vajíčku jen do 8 až 9 měsíců..pak už se nevejde....tak to přežijeme né??papa

lenka.dv
18. únor 2009

Tak nám volali z obchldku, že kočárek je na prodejně, že si ho můžeme kdykoliv vyzvednout. Jupííí 😵 Už se těším, hlavně až s ním budu kočárkovat 🙂

Já myslím, že to pásání zas tak špatný není, ne?

paulie
18. únor 2009

Ahoj, díky za odpověď 🙂
Nejsem si moc jistá, jestli je to pásání ok i od takových antitalentů, jako jsem já 🙂

ynosa
19. únor 2009

ahojky všem jsem zde poprvé a ráda bych se zeptala zda někdo z vás neví kde bych mohla najít nějakou prodejnu v Praze a vidět naživo kočárek značky V cross čtyřkolku.Marně se snažím nějakou prodejnu najít,ale bohužel ještě jsem nenašla.Můj zdravotní stav mi nedovoluje někam cestovat proto můžu jen Praha nebo blízké okolí.Děkuji moc všem kdo by věděl za informaci 🙂 Moje adresa Valinova.l@seznam.cz

sunnye
20. únor 2009

dnes jsem byla s manželem omrknout V-crossky v Opatovicích a dost nás zaujaly? Máte někdo zkušenost, jak se kořárek chová v terénu (4 kolka). Rádi bychom něco, s čím můžeme jezdit do skal apod. Není ta korbička moc malá??? Díky za rady.

marselina
22. únor 2009

holky kdo máte vcosku taky vám zatáčí pořád na¨jednu stranu??mě táhne pořád do prava,pěkně mě to rozčiluje.myslela jsem že máme jedno kolečko v předu nafouknuté víc,ale nemáme,už jsme i kola měřili a jsou nafouknutá všechny stejně.

marselina
23. únor 2009

tak jdeme podvozek reklamovat,do 24hodin to bude prý opravené tak jsem zvědavá

sunnye
23. únor 2009

a jinak si s kočárkem spokojená? Nemá moc malou korbičku?

lenka.dv
23. únor 2009

Marselina, tak snad to bude jinak v pořádku 😉

Já už mám kočárek doma nebo teda spíš u mamky, vzhledově teda super, barva je ještě hezší než na obrázku, je lehoučkej a lehce ovladatelnej. 😵 A korbička je tak akorát, řekla bych, že jsou i menší 😉