Kočárek vhodný k bruslení. Který je nejlepší?

prochajda
25. bře 2008

Ahoj, budu si kupovat sportovní kočárek, chtěla bych trojkolku s brzdičkou, abych mohla s ním jezdit na in-linech. Máte s tím někdo zkušenosti? Který je na bruslení nejlepší? Mezi mé favority patří TFK, Jané, X-lander nebo Patron. A je lepší mít přední kolečko natvrdo pevné nebo volné s možností aretace? Děkuju moc!

malovani
25. bře 2008

ahoj, my máme Jané Salom PRO 2007, jsme spokojení 🙂 , taky jsme chtěli kočár, se kterým se dá bruslit 🙂 a já teda ještě navíc taky, aby se mi líbil 😅 ... , takže bylo důležitý, aby měl ruční brzdu a taky, aby měl aretovací přední kolečko, aby se s ním dalo zatáčet... nedovedu si představit, že by měl kolečko napevno a já měla na bruslích ten kočár nějak ovládat 😅 😨 😀

malovani
25. bře 2008
katy1979
25. bře 2008

ja mám casualplay S4 ale ešte sa len s in-line bude testovať ak bude konečne jar.
TFK môže byť podla mna v pohode, ale skús pozrieť aj Red Castle.
A samozrejme kolečko s aretáciou. Načo je dobrá trojkolka s predným kolečkom napevno...

trixi
25. bře 2008

prochajda, tak jednoznacne odporucam TFK Joggster s 16´´ kolesami. Mam ho na behanie cca 1 mesiac. Nema volne predne kolo, z dovodu bezpecnosti. (Mozno inym sportovo zalozenym maminam vyhovuje otocne predne kolo, mne nie). Pri rychlej jazde sa Ti nemoze zvrtnut to predne kolo. Okrem toho je velmi stabilny, vdaka velmi dobrej konstrukcii. Ma kotucove brzdy na zadnych kolach, tak pri prudkom brzdeni nepreletis cez kocik. Ma tiez bezpecnostnu snuru, ktora sa uchytava na ruky a spodnu os kocika, v pripade padu kocik neleti neriadene vpred ale ani mimco nevyklopis. Da sa vyborne zlozit, ma testy v Nemecku a skutocne je to vynikajuci sportovy kocik. Nie som predajca tychto kocikov, kedze ho tak vychvalujem (mohli by mi predajcovia dat zlavu, hi). Nie je lacny. Mam ho vyskusany aj pri behu v terene po horach. Este co som zabudla, ma odpruzene zadne kola, cize dieta netrpi otrasmi, v pripade nerovnosti terenu. Opierka sa da sklopit skoro do lehu, a opierka noh je tiez sklopna a ma 3 polohy.
Pri vybere kocika pre sport este treba zvazit vahu kocika. X-lander je tazky a podla niekolkych predajcov na sport nie je vhodny. Teraz asi nastvem niektore maminy, ale ani Jane nie je kocik na sport. To som sa dozvedela od odbornikov. Celkovo v Europe som nenasla vela kocikov pre sport. Sportovych kocikov je vela, ale to je len oznacenie.
Vyberu kocika som venovala mnoho hodin, testovania, porovnavania. Bohuzial, kocik, ktory by mi vyhovoval sa v Europe nepredava a dovoz z Ameriky by bol nehorazne drahy. Najviac sa mu priblizil TFK Joggster III.

majkeela
25. bře 2008

Ahoj prochajdo, já bruslím s Casualplay S4 a je to super... Dokonce jsem si to už "vymakala" tak, že mi brzdička brzdí jenom kolečko na jedné straně, takže když zabrzdím, tak se otočím s celým kočárkem dokola 😀 😀 😀 Přijde mi to lepší, že zastavím hned na místě, než se pomalu dobržďovat o kočárek.

Na sport je prý určený Red Castle, ale jedna holka od nás ze Srpna07 jej má a už jej 2x reklamovala, tak nevím, jak je to s kvalitou...

Myslím, že tříkolka s pevným kolečkem vůbec nemá smysl, protože si tak pořídíš kočárek, který má všechny nevýhody tříkolky a všechny nevýhody 4kolky....

cicushka
25. bře 2008

tak ja zhanam taky kocik na slovensku uz 3 mesiace..ale taky pravy sportovy jogging kocik u nas proste nepredavaju. takze idem objednavat s ebayu. Pre inspiraciu, ako by mal taky kocik vyzerat, kuk: http://search.ebay.com/search/search.dll?sofocu...

letuskah
25. bře 2008

my sme teraz kupili pouzity Jane trojkolku s pevnym kolesom a viem ze predchadzajuca majitelka s nim chodila korculovat. netusim aky je to model, ma cca dva roky a velmi si pochvalovala

zzz
25. bře 2008

my mame teutoniu spirit, splna vsetky poziadavky...my sme velmi spokojny

mon25
29. bře 2008

kocky, bruslite niektora s Quinny speedi SX- om ?

domina
29. bře 2008

My máme Quinny Freestyle - má přední kolečko zaaretovávací, ruční brzdu a zvonek.Si myslím, že na bruslení vhodný je 😉

nevesta
29. bře 2008

Prochajda, my mame Jane Slalom 😉

monas
29. bře 2008

Jan eSlalom je bezva, my měli Cam Cortinu a taky super, bruslila jsem s ním od narození malého, kdy byl ještě ve vaničce, tak teď jako se sporťákem a jde to úžasně! Jednoznačně doporučuji pohyblivé kolečko, neumím si už život bez něj představit 🙂 !!!Jinak ruční brzdu jsem původně chtěla a nakonec mi nikdy nechyběla (Cortina ji nemá), ale zase jde nasadit po i proti směru jízdy na rozdíl např. od Slalomu, což je u bruslení dost důlëžité- fouká proti hodně moc vítr a dítku to může hodně vadit (mně by to teda vadilo), takže na bruslení nasazuju proti směru (čelem k sobě).

prochajda
autor
30. bře 2008

Díky moc za rady, všechno jsem zkoukla. TFK je fakt výborný, ale má ho švagrová. Vím, že by ji to vůbec nevadilo, ale asi bychom vypadaly jako "sestry v triku". Teď nedávno jsem našla kočárek Red Castle Shop ´n Jogg a jsem z něho úplně nadšená. Má navíc i síťku proti slunci, co ostatní kočárky postrádají. Jen nevím, kde bych si ho vyzkoušela naživo. Koukala jsem po pražských krámech a nic moc. Pak mám blízko ještě Liberec. Nevíte, kdo jste poblíž - bydlím v Mladé Boleslavi, kde bych ho mohla vidět?

trixi
30. bře 2008

TFK ma tiez sietku proti slnku a hmyzu s UV ochranou. 😉
Podla toho co o nom pisu, je to tiez kocik vhodny pre sport. Vyzera dobre. 🙂

adamdavidanna
23. bře 2010

a nevadí deťom že npožky nemožui vystrieť?? musia ich mať stale zvesene v 90 stupnovom uhle čopozeram všetk ykočíky to tak maju,ja ten kočik chcem na behanie ale vlastne ním chce m naghradiť klasicky šporťák tak neviem...

barunka9
24. bře 2010

prochajda - tak na kocar Red Castle Shop ´n Jogg jsem od sve kamaradky slysela jenom chvalu. Krome brusleni i a na jizdu terenem, po piskove plazi a ve snehu. Nemohla si ho vynachvalit. A o te clone proti slunci mluvila pochvalne taky.

lucy.l
24. bře 2010

ahojky holky, narazila jsem na tuhle diskuzi náhodou,ale nedá mi to nepřispět, mám kočárek NUrse Dakar, trojkolku, byla jsem s ním moc moc spokojená, do soboty, kdy jsem se švagrovou a kamarádkou vyrazila bruslit, švagrová už má odrostlé dítě,ale bruslit umí jen s kočárkem, pujčila jsem ji malou v kočárku ... najednou slyším křik, otočím se a švagrová i kočárek jsou na zemi a švagrová drží v náruči malou, bylo to strašné, malé se naštěstí nic nestalo, díky fusaku a nánožníku nevypadla, ale byl to strašný šok, nějak se seklo přední kolečko a letěly ... 😢 Takže chci pořídit croozera a na brusle už jedině s ním ...

sturnus_vulgaris
28. bře 2010

Nektere z vas tu pisou, ze rucni brzdu nemaji. Slysela jsem ale, ze u kocarku, se kterym chcete bruslit, byt musi, kvuli bezpecnosti, coz mi pred casem potvrdila i kamaradka, ktera se pokousela bruslit s Bugaboo (nemá vyloženě ruční brzdu na madle, pouze takovou zvlastni brzdicku na bocni strane konstrukce). Pokud jde o predni kolo, pak pry zase plati, ze ma byt ze stejneho duvodu zaaretovane, ze pry s odaretovanym se bruslit nema. Zni mi to trochu zvlastne, spis bych asi cekala, ze to bude naopak, ale pravdepodobne je to kvuli tomu, aby se to piruetni kolo "nesprajclo" nejak podobne, jak se to asi stalo svagrove od lucy.l.
Priznam se ale, ze jsem zatim jen teoretik - nas kocarek (BEBECAR ICON HBR) na brusleni zatím nezkousela, i kdyz jsme ho s vidinou brusleni vybirali. Chystám se na brusle, az bude mala sedet ve sportaku (zatim sedi jen v hluboke korbe, v niz jdou zvednout zadicka, neni tam ale nijak pripoutana, takze se bojim, aby pri nejakem karambolu nevypadla).

akcull
28. bře 2010

Kamarádce se stalo něco podobného jak píše lucy.l, jezdila s volným kolečkem na bruslích a najela na nějakou větev, kolečko se seklo a kočár se klátil k zemi, v té rychlosti to byl slušnej pád, ale nastěstí se jim kromě pár modřin nic nestalo.
Proto se doporučuje to přední kolečko zaaretovat na pevno, jo a taky je dobré ohlídat, zda je u kočárku ruční brzda na zadních kolech, některé modely mají brzdu na předním kolečku a když se pak v rychlosti zabrzdí, tak kočár přes to přední kolečko může přeletět, je to jako by se zabrzdilo na kole jen tou přední brzdou......

sturnus_vulgaris
31. bře 2010

Jeste k te rucni brzde - ta bezpecnost urcite neni myslena jen jako bezpecnost toho ditete v kocarku a toho, kdo s nim na bruslich jede. Urcite ma rucni brzda vyznam i pro bezpecnost kolemjedoucich. Kdyby vam napr. nekdo necekane vjel do cesty, abyste kocar mohly okamzite zastavit, coz si myslim, ze bez rucni brzdy temer neni mozne.

tilly
31. bře 2010

korculujete niekto s quinny freestyle ?

blanka.k
1. dub 2010

Ten Q. Freestyle by mě taky zajímal, protože se na to s ním chystám 😉 A ještě dotaz, od jakého věku se může bruslit? Máme tu krásnou novou asfaltku, "hlaďoučkou jak dětská prdelka", absolutně bez převýšení, pro brusle jak dělaná, předpokádám, že budu jezdit spíš pomaleji, ale i tak, od jakého měsíce jste bruslili?

chaala
1. dub 2010

Blanko, já začala s naší holčičkou jezdit teď, když zmizel sníh. Je jí 3,5měsíce. Těšila jsem se, až sníh bude pryč a já budu moci vyrazit. Nevím, jakou dát věkovou hranici, spíš si to rozhodni sama...jestli po šestinedělí nebo později(dřív).Naše cyklostezka je také rovinatá. Žádné rekordy netrhám, spíš si tu jízdu užívám 🙂

blanka.k
2. dub 2010

Chaala - díky 😉 Já bych ráda tak od 2 měsíců, od července, taky předpokládám, že budu jezdit jak šnek, se svou současnou fyzičkou 😅 🤐

jendy
9. dub 2010

Ahojda, také bych si ráda pořídila kočárek na bruslení, zatím mi nejlépe vychází TFK Joggster III, jen mě mrzí, že se mrně nedá otočit proti směru jízdy, žádný takový kočárek jsem nenašla ☹ . Trochu mi vadí, že prckovi fouká všechno přímo do obličeje 😒. Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost, jaký je rozdíl mezi 12" a 16" koly. Nevím, pro která se mám rozhodnout. Potřebuji ten kočárek hlavně na bruslení a do terénu. Za všechny rady moc děkuji.

zuzikkaa
13. led 2011

ahoj,,ja som na korculovanie pouzivala QUINNY freestyle comfort XL.tam je aj otocna sedacka.velmi kvalitny,stabilna sportak.lozko sa da dat do uplneho lahu,,chrbtova opierka ma az 50cm.
momentalne ho predavam lebo uz sa moc nechceme vozit 😉 ak by bol zaujem

fretka
29. lis 2011

Ahojte, je to dost stara diskusia, ale mozno mi niekto odpovie.
Existuje kociar na brusleni / korculovanie od narodenia, v ktorom moze dieta spat? Chcem dat dieta od narodenia hned do sportoveho kociara a aby bol vhodny aj na bruselnie aj na spanie hned od narodenia. Babo sa narodi v maji / kvetnu. Vonku nebudeme casto, pretoze sme v zahranici a v lete je tu velmi teplo, takze max. tak 1-2 hodiny vonku, takze dieta nebude dlho v kociari. Chcem ho tiez nosit casto v satke a nie v kociari.
Vdaka za odpovede. Stef

katy1979
29. lis 2011

@fretka ak kupis aj hlboku vanicku mozes ho pouzivat od narodenia a krpca tam priputas.poppr. ak jazdite aj na bicykli tak mozno porozmyslat nad tymi multifunkcnymi vozikmi da sa pouzit na bicykel, na behanie, korculovanie ci bezkovanie. tam davas mimco v autosedacke