Kočárek všeobecně

klara.t
27. črc 2009

Ahoj holky, potřebovala bych radu co se týče kočárků všeobecně. Vůbec nevím, kde začít s výběrem a diskuze tady se týkají už konkrétních typů a už mají tisíce příspěvků, což už nelze přečíst..
Zajímalo by mě, jaké značky jsou nejlepší a jakých se mám spíše vyvarovat. Už jsem si všimla, že se dost mluví o X-lander. Také vím, že se často kupuje Chicco, Jané, Peg perego...
poradíte tedy? Trochu to sesumíruju do jednotlivých otázek

1)které značky jsou dobré (doporučení)

2)které značky jsou špatné (varování)

3)je lepší koupit kombinaci, nebo hluboký a pak sportovní? (autosedačku bych chtěla koupit zvlášť Maxi-cosi)

4)Hluboký - doporučili byste mi nějaký konkrétní typ, se kterým máte zkušenosti? Nejlépe 4 kolečka, velká kolečka, velký košík, větší korbička (narodí se v zimě, tak at se tam vejde s fusakem).

5)sportovní - na pozdější dobu, také raději větší kolečka, upřednostňuji 4, ale pokud je dobrá tříkolka, tak sem s ní!

zuzka83
27. črc 2009

Ahoj Klára, ja tiež nakupujem prvú výbavičku, v kočíkoch som mala chaos, ako aj vo všetkom ostatnom. Nechala som si poradiť známymi, ktoré to už absolvovali. Odporučili mi Peg perego, vraj má najväčšiu vaničku čo sa hlbokej časti týka. Ale ja som si objednala Jané Nomad myslím Formula strata, je tam hlboká vanička, športový kočíka autosedačka. Naši sa naňho boli pozrieť osobne v Košiciach, keďže ja som sa presťahovala do malej dedinky,a amamine sa veľmi páči. Má väčšiu vaničku ako Peg perego, našim sa páčil viac keď ich videli pri sebe. Dnes si idem poňho do obchodu, tak som zvedavá. Tiež čakám bábo na zimu, tak som si hneď objednala aj fusák.
Tu na fóre je ťažko zorientovať sa čo je dobré a čo nie, koľko ľudí toľko názorov.

fridininka
27. črc 2009

ahoj, přesně tak, kolik lidí, tolik názorů. Já jsem měla kočárků několik a dokonalý neexistuje. Alespoň asi né pro mě, jsem asi dost náročná.
-Klasika-4 pevná kolečka, buď jen hluboký nebo kombinace, kde když vyndáš vložnou tašku, můžeš předělat na sporťák. Kočárek je prostorný, hezky houpe, ale nepraktický na skládání do auta (zabere hodně místa). Ale dá se přehodit rukojeť. Nevýhoda v ovladatelnosti. Neustále kočár musíš nadzvedávat a zatáčet. Ve městě mezi lidmi jsem trpěla.
-Kombinace např. s předními otočnými kolečky např. X-lander XA, Pierre Cardin Toledo. Dá se na konstrukci nasadit zvlášť korbička nebo sportovní nástavba. Je to lepší na skládání do auta, ale zase tolik nehoupou. A sportovní nástavba třeba u těchto typů nejde nasadit, aby jsi viděla na prcka. Ale super ovladatelnost.

Takže záleží hlavně na tom, jak a kde budeš kočárek používat. Na značku bych se soustředila až potom, co bych si ujasnila, co vlastně chci.
No snad jsem ti malinko mopohla 🙂
Vím jaké to je, vše jsem zjišťovala za pochodu, tudíž jsme již několikrát kočárkový park obměnili.

janina1977
27. črc 2009

ahojte, pridám aj ja svoj názor a skúsenosť, ja by som na začiatok volila iba hlboký kočík a autosedačku - vajíčko, na zimné bábo určite väčšiu vaničku, kvôli fusaku, napr. dema , peg pérego, hlboký - nie trojkolku, tú som mala a veľmi zle sa mi s ňou manévrovalo hlavne v zime, a to ani nehovorím, že s takým kočíkom nevedel nikto z rodiny chodiť, iba ja a MM, potom by som si kúpila kvalitný šporťák, ale záleži či viac do mesta alebo na dlhšie prechádzky do iného terénu
podľa značky by som sa neorientovala, niektoré ma sklamali, preto som si tiež môj kočíkový park - ako píše fridininka niekoľkokrát obmenila
ideálny kočík som nenašla a asi ani neexistuje, ale najmenej nespokojná som bola s chiccom 🙂

kpetra
27. črc 2009

Ahoj
My už kočárek vybírat nebudeme, ale kdysi jsem narazila na tyto stránky a tam je to, myslím, hezky napsaný. Třeba ti pomůžou při výběru. http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Kocarky/J...
Taky si myslím, že si nevybereš značku, která je 100% spolehlivá. Každý kočár, i drahý, může být poruchový. Taky záleží kolik peněz za kočárek chcete dát. Oni ty "lepší značky" jsou taky o dost dražší. A nezaručují kvalitu. Napiš si věci, které chceš, aby kočárek měl a pak podle toho hledej ten pravý. O každým známějším tu najdeš diskuse,kde se na něj můžeš informovat.

barica
27. črc 2009

Také mi přijde výběr kočárku hodně složitý, na druhou stranu i důležitý. Myslím, že jsem viděla a vyzkoušela snad všechny dostupné "lepší" značky, pročetla milion diskuzi a myslim, ze jsem nasla kocarek, ktery splnuje naprosto vsechny pozadavky (čtyřkolka pro dobrou ovladatelnost - ve vybavě 2 druhy koleček - menší do města, otáčecí, velká do terénu, neotáčecí, přehazovatelná rukověť, trojkombinace, pro dítko od narození, německá kvalita, skládá se zvlášť podvozek a zvlášť sedačka, takže váha OK, má vše možné vychytávky, které i u drahých kočárů člověk těžko hledá, kvalitní materiály, člověk se nemusí bát toxických materiálů), ale ta cena?! Cena je na můj vkus hrozně vysoká cca 25tis za vše vč. autosedačky a tak přemýšlím, jestli nedat přednost nižší ceně na úkor kvality, horší je, že mi v porovnání s německým kočárem (Gesslein) přijdou všechny jako skořápky, které těžko zvládnou 2 děti... Co vy na to? Je lepší nižší kvalita na úkor ceny, nebo by jste do kočáru investovali, když splňuje vše, co od kočáru člověk chce?

kpetra
27. črc 2009

barica - pokud bych ty peníze měla a mohla bych je do kočárku investovat, aniž by chyběly jinde, šla bych do něj. Abys později nelitovala, že sis ho nekoupila. A trváte na novým? Viděla jsem ho i na Mimibazaru.

barica
27. črc 2009

Já bych snad ani na novém netrvala, ale bude to pro první mimčo a babičky by nepřežily (budou na něj převážnou část peněz přispívat) kdybych koupila už použitý🙂...

fridininka
27. črc 2009

Pokud myslíš, že ti tento kočárek bude vyhovovat, tak ho kup. Jinak dopadneš jako já a budeš s jinými kočárky pořád nespokojená. Stále ale budeš myslet na ten svůj vysněný. Mám to taky. Ale konečně si chci ten sen splnit. Já jdu do tříkolky, i když jsem byla dřív rezolutně proti tříkolkám. Bála jsem se jejich nestability, ale tahle je dokonalá. Zamilovala jsem se do Herqules Raptor 3spin. Ale dřív jsem si ho nemohla finančně dovolit. Jdu ale taky do staršího. Úplně nové kočárky mi přijdou zbytečně moc drahé. Dají se koupit starší, ale ve velmi dobrém stavu. Chce to štěstí a opravdu vybírat.

kpetra
27. črc 2009

fridi - Herqules se mi taky moc líbí a četla jsem samou chválu. Tak snad budeš taky spokojená. Mě se na něm nejvíc líbí korbička. Ta je fakt povedená. Kdybych čekala mimčo, tak bych o něm taky uvažovala.

brukev
27. črc 2009

Klara: jak už bylo psáno výše. Jsou levné a drahé značky, přičemž newmusí znamenat, že drahá je lepší. Zjisti, kudy budeš vozit, jak často, výtah, auto, jestli chceš nový kočár, případně neva ojetý. JE TO O PENĚZÍCH - ať už se říká cokoliv.
Rozhodni se, jak budeš vozit. Někdo koupí obyč kočár, aby odvozil půl roku a pak si koupí sporťák. Někdo koupí levnější kočárek (třeba Espiro Atlantic) a pak si koupí vychytaný golfík. Někdo koupí kvalitnější kočárek (Jane Nomad) klidně jetý, protože počítá s tím, že vydrží v poho další tři roky i jako sporťák.
Je to na tobě. Já osobně bych nedal do kočáru víc než 15 tisíc. Přijde mi to zbytečné. Osobně máme limit cca 8-10 tisíc, zatím to vypadá na Dorjan Danny sport Prestige. Bo chcem otočnou 4kolku, bo budem jezdit i po horách 😎
Je to fakt relativní, hledej, studuj, ale pak si klidně sedni, uvař kafe nebo kakao a napiš si, co má kočárek mít. V klidu si to sepiš, dej si cenový strop a vyber. 😉

klara.t
autor
27. črc 2009

No já už zhruba vím co chci. Raději 4kolku než 3kolku. Velká kolečka (hlavně kvůli sněhu), nejlépe gumová, přední klidně otočná ale není podmínkou. Velkou korbičku, pže mrně se objeví v lednu a bude ve fusaku. Velký košík na nákupy. Výtah neřeším. Auto máme s velkým kufrem, tak to moc také ne. Ale schody budu muset občas nějaké vytáhnout (3 domů, občas do tramvaje atd.), takže čím lehčí tím lepší - také kvůli mé páteři. Nejlépe takový kočár, kde se sundá korbička a nandá se sportáček. Cenu bych nejraději viděla do 15 tis (dvojkombinace - korba+sportáček)

Dneska jsem zjistila, že by tomu odpovídal X-lander XA, ale pár maminek psalo, že korbička je malá. Pak také někomu vadilo, že ve sporťáku nelze mimi položit úplně rovně a nelze přehodit rukojeť, ale to nevím, jestli je tak velké minus.

Znáte ještě nějaké, které by vyhovovaly? Díky moc za radu.

kpetra
27. črc 2009

Klaro - těm tvým požadavkům by odpovídalo hodně kočárků. S otočnými koly je jich taky spousta. Podívej se na ten Dorjan Danny sport. Patří mezi levnější, je sice polský,ale to nic neznamená. Zatím je jej dost maminek chválí.Polský je i tebou zmiňovaný X-lander. Těch kočárků tohoto typu je opravdu hodně. A s tou korbičkou bych to tak černě neviděla. Mimčo budete mít ve fusaku maximálně 4 měsíce a to se vejde do většiny korbiček.
pár odkazů: http://www.darababy.cz/zbozi/bertini-x4-lite-hl...
http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport...
http://www.eshopbaby.cz/katalog/gtx-kombinovany...
http://www.eshopbaby.cz/katalog/oring-s-korbou-...
http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100733.html
http://www.ondalek.cz/produkt/concord-kocarek-f...

lennis
27. črc 2009

Jané NOmad- super výběr, první kočár jsem vybírala dle peněz a velikosti korby, teď už vím, že to není vše...pro mně je teď důležitá ovladatelnost jednou rukou - dost často jsem prcka nosila, teď ho táhnu za ruku, nebo deštník nebo telefon atd...váha - pro mně důležitý, nákup + 2-3 leté dítě = 12-15kg + cca 3kg nákup, když to tobře jde a netáhnu zeleninu, nákup z drogerie, plíny atd....
Příští dítě chci rodit v zimě - naprosto ideální,nemusíte koukat na velikost hluboký korby, další zimu bude prcek každopádně na sporťáku a do léta se dáte super do kupy po stránce fyzický...
Já doporučuji - nafukovací kola, váha okolo 10kg, zkusit ovladatelnost a jestli je to kvalitní 3kolka, tak je jedno,jestli má 3 nebo 4kola, levnou 3kolku bych už nekoupila a do polskýho kočáru bych už taky nešla, pokud to není z finančních důvodů nutné, ale bohužel většina kočárů se tam stejně vyrábí, nebo alespoň podvozky, což jedna z nejdůležitějších věcí na kočáru.
Pro mně bylo také ze zkušeností důležité polohování zad v kočáru - aby bylo plynulé, náš prcek nerad usínal v leže, takže povětšinou usnul v sedě a já ho pak pomalu položila, což u těch co mají polohování zad třeba na 2 polohy nejde (Implast Bolder), navíc se musí sahat za zádíčka.
Některý kočáry mají super velký korby, ale sportovní sedačky na to jsou třeba stejně dlouhý a někdy i úzčí, což jsem měla u prvního kočáru. Taky mi moc vyhovuje, když nemusím při skládání do auta oddělávat sedačku od podvozku, ale sklapnu to do sebe jako golfáč. Houpáním jsem si prcka jen rozmazlila, takže teď už bych asi volila určitě jinak, ale tenkrát jsem byla nezkušená a nevěděla dle čeho vybírat.
Moje kritéria na kočár jsou: váha sporťáku (jelikož ten se používá i 2,5 roku), ovladatelnost při jízdě, skladnost do auta a jednoduché skládání, údržba kočáru - použitý materiál (momentálně je stále něčím upatlaný, takže velice praktický je ten, co se dobře udržuje).

lennis
27. črc 2009

A Kláro, jestli chceš autosedačku Maxi Cosi, tak si zjisti, na které kočáry pasuje autosedačka a pak bych vybírala kočárek, určitě bych využila možnost nacvaknout na podvozek, já bych to určitě využila a litovala jsem, že jsem to neměla v tý době 😉

kikimaruska
27. črc 2009

Maxi cosi můžeš dát i na toho x-landera (s adaptérama), moc to tam nepíšou (chtěj prodávat svý x-cary...tak ti to píšu já 😉) , my jsme tak prcka vozili. Pak jde na ty dražší hlavně-Maxi cosi, quinny...je jich víc, sna d i Mutsy...

lul
27. črc 2009

ahoj, podla mna mas zbytocne kupovat kocik podla velkej vanicky. aj my budeme mat zimne dieta (TP 11.11.09) a absolutne sa kvoli korbicke nevzrusujem. prvy mesiac aj tak nebudes moct velmi kocikovat, lebo mimco bude malilinke a zima treskuca (aspon u nas), tak aby neochorelo. vseho vsudy ho budem v tej hlbokej korbe vozit 12/09 - 4/10 vo fusaku, potom uz v maji (piaty mesiac) bude teplo, takze fusacisko odlozime 😉 kvoli piatim mesiacom sa obmedzovat pri vybere kocika nemienim, aj tak su vsetky vanicky na jedno kopyto 😉 my s manzelom sme nizsej postavy, takze ratame s tym, ze aj krpec bude krpec 😉

si
27. črc 2009

Také budeme mít zimní dítě, takže s velikostí hluboké vaničky si hlavu nedělám, ale co se sporťákem. Dítěti nebude v listopadu skoro ani rok a většina sporťáků je také v šířce okolo cca 31cm. Víte o nějakém širším nebo vy co už to máte "odježděno", jak to šlo? Dělat či nedělat si s tím hlavu?

klara.t
autor
28. črc 2009

Díky za všechny rady holky. Já tu korbičku řeším také pro to, že bych ten kočárek ráda využila i pro další miminko. Svoje, nebo našich sester, které do toho půjdou nejspíš po nás. A u těch dalších miminek nemám jistotu, že se narodí v zimě. Tak proto. Určitě řeknete, že třeba kočár prodám a koupím jiný, ale to se mi moc nechce. Něco to stojí a použitý nechci, takže si chci dát při výběru pozor už teď. Čas ještě mám, projdu i obchody, vyzkouším, poptám se klidně maminek na ulici...kdo ví.

lennis
28. črc 2009

Já měla první nový a pak 2 použitý, ale kvalitnější, kde pořizovací cena sporťáku byla nad 14tis s nánožníkem a krom oděrek na konstrukci na tom nebylo nic, ty oděrky tam budeš mít stejně od skládání do auta a manipulací s tím. Teď maminy mění kočáry velice často. Stačí se podívat na nějaký diskuse na MMB. Holka, od který jsem kupovala ten druhý kočár (3měs starý), tak jich vyzkoušela 10 na jedno dítě a já si říkám, proč ne??? Nejdřív mně to ani nenapadlo, ale oba starší kočáry jsem prodala za slušnou cenu a vím, že i tento kočár za rok prodám, nebo kdo ví, dokoupím korbu a autosedačku a pojedeme dál, to ještě netuším, ale hlavně si myslím, že to není nic špatného. Jedna moje kámoška koupila teď celý komplet už použitý, raději investovala do kvalitnějšího než koupit nějaký, který neznala a byl polský. No prostě, tohle je moje zkušenost. Nebo koupit podvozek nový (sporťák) a vaničku s autosedačkou použitý, to se používá cca 6měs a dítě v tom nejí, nemá boty, nevozí kameny, nelízá zmrzku atd....toho bych se nebála už vůbec, toť moje zkušenost 😉 a další rada, čím dřív prodáš, tím víc peněz se ti vrátí a můžeš koupit třeba jen lehčí sporťáček nebo pak golfky. Jestli za rok prodám tenhle kočár co mám za cenu jakou bych chtěla, tak moje investice do kočárů všeobecně (3) nebude vyšší než 6tis, což je nádhera za 2 značkový kočáry a jeden polskej, ne???? 😉

kpetra
28. črc 2009

Ahoj
Souhlasím s lennis, určitě by stálo za zvážení koupit nový sporťák a starší korbičku. Po jednom dítěti jsou jak nové.

radkar
28. črc 2009

Klara, hodně záleží co od kočárku očekáváš. Prvně se smiř s tím, že nikdy nenajdeš ideální kočárek. Vždycky Ti na něm bude něco vadit. PODVOZEK- záleží kde bydlíš a budeš jezdit. Pokud máte hodně sněhu,pak určitě nafukovací velká kola, nejlépe všechna pevná, dá se i s otáčecíma, ale už to taky není ono. To samé platí o terénu.Poduk jsi hodně ve měste, bez sněhu, pak máš větší výběr. Obencě tříkolky jsou méně stabilní, ale jde o zvyk, někdo tříkolky vyloženě upřednostňuje. Taky záleží na typu tříkolky. Nejlepší jsou, když mají všechna kola stejně velká a nafukovací.Než když mají ¨to přední kolečko malé a ještě třeba dvojté, to pak dělá neplechu na nerovných cestách. Jinak KORBIČKU vybírat větší a u SPORTOVNÍ NÁSTAVBY koukat jestli jde úplně do lehu a úplně do sedu.Třeba u x- landeru nejde ani úplně do lehu ani do sedu. Ale zase se výborně ovládá, je lehký. Taky je velkou výhodou otočení sporťáku po i proti směru jízdy. To oceníš hlavně v zimě, kdy fouká, tak je velkou výhodou si ho dát čelem k sobě. Koukej na váhu kočárku a jak jde složit. Určitě je dobré si všechno v krámě vyzkoušet,jak jízdní vlastnosti, tak přehazování korbičky, sportáku event. autosedačky. Když jde AUTOSEDAČKA na kočárek, je to výhoda, ale i bez toho bych se možná nakonec obešla. Tak hodně štěstí.

astrane
28. črc 2009

ahoj ,no ono nejvíc záleží na tvém životním stylu a náročnosti...já si vystačím s kočárem,co se dá momentálně sehnat i taškou na mimčo do4 tisíc 🙂 A byla jsme s ním maximálně spokojená a splnil prakticky vše,co jsem požadovala a teď čeká zabalený na dalšího pasažéra a jsem si jistá,že to vydrží 🙂 A to kočárek nejen nešetřím,ale dávám mu sakra kapky 😀 Ale je pravda,že za tu dobu,co ho mám,je úplně jinej výběr a spousta nových typů....
radím totéž co holky-napiš si co chceš v bodech a pak hledej a poptej se na své favority tady v diskusích.
Autosedačku na kočárek třeba někdo využije,já jsem nikdy nepochopila k čemu je to dobré-jezdím nakupovat sama a nemůžu vézt vozík a k tomu kočárek se sedačkou... 😉
Já jsem si vytvořila taky seznam:
Houpací nebo opravdu super odpružený kočárek s velkým košem a kolama,max 60cm rozchod kol,ložná plocha min34x85cm-taška nebo hluboká korba může být menší,,možnost vozit dítě oběma směry a to i ve sporťáku,sporťák do úplného sedu i lehu a s podložkou na nožičky přímo na sporťáku-ne kus plastu na konstrukci,váha do 15kg,v případě kombinace s taškou uzavírací díl kolem nožiček,dobré recenze 😉 ,cena do 7,5tisíc 😀 .design mě moc nezajímal....mám Deltim Travel a byla to dobrá volba pro mě na vesnici a do jízd cestou necestou,přes vodu a kameny a louky a pole...... 😀 Navíc za ty peníze by mě ani netrápilo,když se po jednom dítěti zničí...můžu mít na druhý klidně novej,je tak levnej,že to není problém...ale vydržel a pořád kupodivu i dobře vypadá 🙂
ještě se mi líbí Trend-line racer,ten by asi taky všechny mé požadavky splnil 🙂 a délka lůžka je u něj teda luxusní....většina lidí už to asi nevyužije,ale mě dítě spí v kočárku ještě dneska,takže ho máme nakonec taky-starší typ,ne tak vychytaný,ale na span je pro dítě fakt pohodlný 😉

mysaak
28. črc 2009

Tak mi máme xa a zaplať pánbůh, že se Maty narodil na začátku dubna. Být to podzimní miminko, tak bych musela měnit, kvůli velikosti korby. Na délku i šířku by jsme to v zimě nedali. Já si ho zatím nemůžu vynachválit. Ke kočáru buď vláčím psa nebo nákup, takže jednoznačně otočná kolečka. Díky psovi jezdíme hodně v terénu i v lesích, a jezdí dokonale. S tou přehazovací rukojetí mi to ani tak nevadí, Maty asi beztak raději čučí ven, než na maminku 😀 A hlavně, co známá s kočárkem s přehazovačkou, tak problémy s manipulací. Nám to i vysvětlovali v krámu, že kočárek prý nejde vyrobit tak, aby měl tak perfektní těžiště, že bude skvěle ovladatelný z obou směrů. Takže jakmile se rukojeť přehodí, kočárek nejde dobře ovládat.

astrane
28. črc 2009

To platí pro většinu kočárků z konstrukcí do A,že po přehození je citelný rozdíl....u konstrukce do X ke změně prakticky nedojde,je symetrická....Já mám oba kočárky s konstrukcí A a třeba u toho Deltimu je rozdíl tak malej,že nestojí ani za řeč a s tím trend linem je to pro mě po přehození nemyslitelný na ježdění 😖

kpetra
28. črc 2009

Tak myslím, že bude mít Kláve ve výběru ještě větší chaos než měla. 😀 Tolik názorů. 😲 Možná by bylo lepší si to opravdu sepsat a napsat sem, jaký požadavky máš a podle toho potom doporučovat jednotlivé typy kočárků.

mysaak
28. črc 2009

U mě byla prvořadá manipulce v terénu, takže mi hned na začátku výběr citelně zeslábl. Ale je pravda, že nad kočárkama jsem u internetu proseděla neskutečně času - v pracovní době 🤐

astrane
28. črc 2009

klara-velkou korbičku zrovna ty až tak nepotřebuješ-v lednu bude miminko malinký a vleze se i s fusakem úplně všude a v červnu už sice bude větší,ale nebude tam mít už nic....horší to mají holky,kterým to vychází obráceně...větší dítě,třeba 4-5 měsíční+ fusak..tam je to problém....u vás to půjde 🙂

barica
28. črc 2009

Tedy povím vám, já preferuji vybrat si už pro první mimčo kvalitní kočárek a ten pak využít i pro další dítko. Bavit se tím, že budu měnit jeden kočár za druhým, no to bych dostala asi psotník, o manželovi ani nemluvě🙂... Docela by mě zajímalo, jestli někdo řešíte i třeba otázku kvalitních materiálů, přeci jen je v tom miminko od narození a nějaké toxické materiály asi nebudou to pravé. Přičemž si myslím, že většina kočárů pochází z Číny a Polska a pochybuji, že si tam s tím někdo láme hlavu... Proto si myslím, že se na kočáru nevyplatí šetřit, samozřejmě odsud podsud, ne jen známá značka znamená kvalitu.

kpetra
28. črc 2009

Našla jsem kočárek, který by mohl vyhovovat požadavkům na velkou korbičku, nízkou váhu, otočná kola a kvalitnií provedení. A jde na něj i autosedačka Maxi Cosi. Jen cena je vyšší, ale při koupi starší korbičky by to třeba ještě šlo. Nebo bych se u tohoto koukla i po bazarovým.
http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-qtro.html

astrane
28. črc 2009

barica-mě to třeba zajímá,vím,že když před dvěma lety testovali ty kočárky,tak kočárek od Deltimu-Voyager,těmi testy prošel a i o dost dražší kočárek ne,kvůli materiálu...tak doufám,že u toho mýho použili stejné materiály...když je ze staejné továrny a roku výroby