Kočárek všeobecně

klara.t
27. črc 2009

Ahoj holky, potřebovala bych radu co se týče kočárků všeobecně. Vůbec nevím, kde začít s výběrem a diskuze tady se týkají už konkrétních typů a už mají tisíce příspěvků, což už nelze přečíst..
Zajímalo by mě, jaké značky jsou nejlepší a jakých se mám spíše vyvarovat. Už jsem si všimla, že se dost mluví o X-lander. Také vím, že se často kupuje Chicco, Jané, Peg perego...
poradíte tedy? Trochu to sesumíruju do jednotlivých otázek

1)které značky jsou dobré (doporučení)

2)které značky jsou špatné (varování)

3)je lepší koupit kombinaci, nebo hluboký a pak sportovní? (autosedačku bych chtěla koupit zvlášť Maxi-cosi)

4)Hluboký - doporučili byste mi nějaký konkrétní typ, se kterým máte zkušenosti? Nejlépe 4 kolečka, velká kolečka, velký košík, větší korbička (narodí se v zimě, tak at se tam vejde s fusakem).

5)sportovní - na pozdější dobu, také raději větší kolečka, upřednostňuji 4, ale pokud je dobrá tříkolka, tak sem s ní!

lennis
4. srp 2009

Inglesina magnum s podvozkem bike apod...
o jiných nepolských nevím, nemám zkušenost, tohle není moje krevní skupina 😉 určitě jich je víc, ale jak moc je mají holky ozkoušený, to netuším...

kpetra
4. srp 2009

Mě ještě napadá Roan Marita http://www.detskyraj.cz/zbozi/6961-roan-marita-... , ten snad taky není polský,ne?

astrane
4. srp 2009

roan je taky polský....mě se líbí babyactive ballerina http://www.anicka.cz/shop/showCategory.php?good...
ale je taky polský 🙂

kpetra
4. srp 2009

No vidíš, myslela jsem, že není. Mě se tyhle typy kočárků moc nelíbí. 😀

astrane
4. srp 2009

mě jo,jsou to praktický kočárky,který mají pro mě ale 2 vady-1.nedá se zpravidla sundat potah z hluboké korby a boudy u sporťáku,2.mají drátěný koš,který já třeba nechci...ale dobře se snimi manipuluje,nejsou nijak těžké,bývají prostorné....je to osvědčená klasika a krásně houpají... 🙂 Ta ballerina se mi líbí ta skoro celá zelená... 🙂
Jo a projedou všude-60cm dveře i těžký terén...
magnum ti do 2 let nevydrží-má malou sedačku...tak max do roka a půl

astrane
4. srp 2009

napolskej je ještě bebecar,ale je těžkej...pak třeba emmaljunga,silvercross-to je to samý,ale nevím,zda na ně jde autosedačka...

casy30
4. srp 2009

Trošku aj ja prispejem svojim názorom ak sa nenahneváte 🙂 o značkách písať nebudem...100 ľudí,100 chutí...le jedno napísať chcem a musím 😉 už nikdy by som nekúpila 3 kombináciu. Určite by to bol hojdací, podotýkam hojdací kočík a autosedačka a po 6tich mesiacoch športový kočík. Pol roka som mala športový kočík hodený doma pod posteľou. na čo? každú chvíľu vyšla nejaká novinka, ktorá by sa mi páčila viac ako ten moj a mňa išlo poraziť 🙂 ke´dže bývame na dome,malý cez deń vždy spinkal vomku v kočíku. Aby som nemusela kočík/mala som concord fusion/ stále vykladať a nakladať do kufra auta, poriadila som si z bazáru taký záhradný kočík za 1500 SK 🙂 bol to steggi lux, klasický, hojdací kočík. No malý tam spinkal ako v bavlnke. a viete dokedy? Do 11 mesiacov 😀 No, v ktorej vaničke z týchto nových kočíkov by ste vyvozili bábo do 11mesiacov? Veď malý mi z protonu kypel už v štyroch mesiacoch...takže, najprv klasický hojdací a potom športový 😉

astrane
4. srp 2009

casy-to je taky možnost a podle mě má i logiku....malé mimčo ocení prostorný hluboký kočárek,a taky se s nima celkem dobře jezdí...a pak koupíš sportovní podle toho,co ti vyhovuje-pak už myslím máš i lepší představu o tom,co přesně od kočárku očekáváš....myslím,že je to ideální řešení pro ty,co přesně nevědí co chtít a proč.... 🙂

casy30
4. srp 2009

astrane asi tak nejak 🙂 😉

lennis
5. srp 2009

nad touto vyriantou jsem taky tenkrát uvažovala a hodně mamin to tak na druhý dítě dělá, hold jsou už chytřejší 😀

lennis
5. srp 2009

já měla Firkona velkýho, prostornýho, houpacího, ale malej v něm stejně řval jak tur než v něm začal sedět, náš byl na tohle extrém, jen jsem ho položila, tak řval jak tygr a přestal až se uřval a usnul i když jsem houpala nebo nehoupala, bylo mu to šumák 😉 , pak mi usínal v sedě a pomalu jsem ho pokládala 😵

kvikvicek
5. srp 2009

holky mate nekdo zkusenost s obchodem elinka.eu, chci tam objednat kocarek, tak at vim, jestli je to seriozni obchod

sturnus_vulgaris
6. srp 2009

casy, tenhle nazor jsem slysela a taky mi pripada logicky. jenze v praxi jsem potom narazila na problem, co je teda ten spravny hluboky kocar... asi bych rekla treba tu inglesinu, ale to je v podstate taky kombinace, nebo se pletu?
v mem pripade je uz teda pozde, ale kdybys treba mohla hodit link na konkretni vyrobek, ktery se ti osvedcil, urcite by to mnohym pomohlo v orientaci.

astrane
6. srp 2009

hlubokej bych brala jetej z MMB nebo od Růžovýho pantera -ekonomik nebo elegance se to jmenovalo... to je on-na prvních 6 měsíců naprosto dostačující kočárek 🙂
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?...

elule
6. srp 2009

Ahoj tak mi sme mali všetky kočiky z druhej ruky no najviac sa nam osvedčil ten druhy pri tom sme aj ostaly a to bol jane powertrack (bolo to pred tri a pol rokom)teraz by som išla do slalomu alebo nomad no ten sa mi až tak nepači.Pre maleho mam moona a som tiež velmi spokojna.Myslim si že vo vela pripadoch sa plati za značku a da sa vybrať kočik aj za rozumnu cenu.priklad jane nas z pod ruky vyšiel 12000sk vtedy sk novy stal 25 000sk a bol použivany pol roka no a moon som si vydražila na MMA za 100 eur bol použivany rok pri obidvoch kočikov max spokojnosť len cena rozdiel

yanna.o
7. srp 2009

kdybych volila variantu nejdříve hluboký houpací a pak sporťák (golfosporťák nebo už rovnou jen golfky),
tak bych určitě volila
- Inglesinu Magnum - sportovní sedačka, která ale dělá dojem hluboké korby díky speciálně šitému nánožníku, který ji dokonale uzavře, je tam teplo, ležení se změkční Inglesina "antialergickou matrací" nebo čím vás napadne. Dovnitř se připne také "hygienická vložka", která je na patentky a dá se tím pádem prát a kryje jak dno kočáru, tak stěny na všech 4 stranách. Magnum pak vypadá jako jakýkoliv jiný houpací hluboký kočár, ale je variabilnější, má plné polohování zad s ovládáním zvenku (takže pod dítě nehrabete a nebudíte si ho) a má vůli u nožiček, jelikož jsou vlastně otevřené, takže dítěti se tam prostě ty nožičky vejdou dýl a nemusí je krčit (a do půl roku rostou děti tryskem 😀 ). Sedačku lze nacvakávat jednoduše po i proti směru. Autosedačku nacvakávací vyrábějí na to taky.
- příp. jiný houpací - pokud by jeho korba byla dlouhá (min. 76 cm - raději více a ne moc do oválku - ubírá cm na stranách) a zároveň měla polohování zad uvnitř (jak píše lennis, spousta dětí kolem 5. měsíce v leže prostě ječí, takže se jim musí záda na chviličku přizvednout, než usnou a pak pomalu sklápět. Později se to zas hodí u rostoucího dítěte, co je víc vzhůru a když usne, tak se to zas položí a v pohodě se vyspí na rovině.). Např. Inglesina Ottutina má zvenku na korbě (na straně rodiče) otáčecí čudlík a tím se zvedá opěrka zad v korbě, takže kolem dítěte taky nehrabete.

yanna.o
7. srp 2009

Kombinace je podle mě cokoliv, na co se nacvakává sedačka, korba, autosedačka. Tedy i Inglesina Magnum (ač odpadá nacvakávání korby).

Drátěný i látkový košík má své výhody i nevýhody. Drátěný (občas může něco malého propadnout, ve špatném počasí je třeba mít věci schované v igelitkách, ale je bytelný, nevypadá špinavě, snadno se čistí a je dokonale přístupný a narvete do něj obr nákup, vysoké věci jako batoh atd., dlouhé věci můžou přečuhovat..), textilní (o něco hůř přístupný, v některých případech skoro nepřístupný - to je kočár od kočáru, může se protrhnout, zacákat, ale nic z něj nevypadne a věci unvitř jsou lépe chráněné).

Pokud bych počítala s tím, že později koupím sporťák, tak bych ten houpací koupila v bazaru. Nová Inglesina Magnum stojí min. 10 000,- bez příslušenství, které se dá dokoupit originální i neoriginální a jen to, co člověk opravdu chce (není to vnucený set). S autosedačkou, taškou, pláštěnkou... vyjde klidně na nějakých 17000,- Vyplatí se hledat na MMB. 😉 Je celkem lehká, dobře se skládá, ovládá 😉

Znovu řeknu, že jak začne dítě chodit (+ - kolem roku), využívá s kočár méně často a na kratší procházky, resp. popojíždění a do krámu nebo když je zima. Dost lidí pak kupuje golfky (zaberou míň místa v autě, jsou lehčí, lépe se s nimi jede do kopce, jdou vynést do schodů, mhd, i s těžším kojencem). Později se za lepšího počasí střídají golfky občas s odrážedlem, tříkolkou.. Samozřejmě záleží, kde kdo bydlí, jak mu spí nebo nespí batole v kočáru atp. 😉

elka123
7. srp 2009

Ahoj.Rada pridam tiez nieco zo svojich skusenosti.Ja som mala pri dcerke tiez viac kociarov,asi 3hlboke a 2 buginy.3kolka,nebola zla,ale dost nestabilna pri prechode z cesty na vysoky obrubnik.Koliesko utekalo do vsetkych stran.Inak bol v pohode.S Bugaboo som bola tiez spokojna,mam ho odskusany,aj ked tato znacka u nas az tak neleti.Velka vanicka,da sa nasadit aj Maxi Cosi vajicko,sportova cast sa da nasadit z oboch stran-v smere jazdy aj proti nej.Teraz mam Mutsy.S nim som maximalne spokojna.Je to 3kolka,velmi stabilna.Otacaju sa zadne kolesa,chodi sa mi s nim vyborne.Dost velka vanicka,sportova cast sa da nasadit tiez z oboch stran a aj Maxi Cosi vajicko,co asi teraz nevyuzijem,nakolko cakam 2he babo v januari.Co je este super,daju sa k tymto kocikom prikupit aj rozne doplnky,ako napr.step up board-schodik pre vacsie dieta,jedno sa vezie,jedno stoji na schodiku,prip.2ha sedacka na sportove prevedenie.Takze s tymto som maximalne spokojna,uz ho nevymenim.V pohode s nim cestujem MHD aj autom.
www.mutsy.nl
Este rada,nekupujte zbytocne velke,tazke a zle manipulovatelne kociare.Uvazuj ako s nim vojdes do vytahu,ci MHD sama,alebo cez dvere.Niektore s tym maju problem-su prilis siroke...

terezka023
10. zář 2011

prosim vas nemate niektora skusenost s kočíkom RAPTOR KLASIK+Autosedačka+Nafukovacie kolesá ?