Kočárek všeobecně

klara.t
27. črc 2009

Ahoj holky, potřebovala bych radu co se týče kočárků všeobecně. Vůbec nevím, kde začít s výběrem a diskuze tady se týkají už konkrétních typů a už mají tisíce příspěvků, což už nelze přečíst..
Zajímalo by mě, jaké značky jsou nejlepší a jakých se mám spíše vyvarovat. Už jsem si všimla, že se dost mluví o X-lander. Také vím, že se často kupuje Chicco, Jané, Peg perego...
poradíte tedy? Trochu to sesumíruju do jednotlivých otázek

1)které značky jsou dobré (doporučení)

2)které značky jsou špatné (varování)

3)je lepší koupit kombinaci, nebo hluboký a pak sportovní? (autosedačku bych chtěla koupit zvlášť Maxi-cosi)

4)Hluboký - doporučili byste mi nějaký konkrétní typ, se kterým máte zkušenosti? Nejlépe 4 kolečka, velká kolečka, velký košík, větší korbička (narodí se v zimě, tak at se tam vejde s fusakem).

5)sportovní - na pozdější dobu, také raději větší kolečka, upřednostňuji 4, ale pokud je dobrá tříkolka, tak sem s ní!

majina
31. črc 2009

Já bych si ten kočárek jednou nejraději sestavila sama 😀 Já přesně vím jaký chci ale nikde takový nemají... prostě neexistuje 😀

lennis
31. črc 2009

Holky, při vzpomínce, v čem jsme byly odvoženy my....!!!Vzpomínáte???? Nánožník - neexistovalo....odvětrávání??? A otočných kolech si naše mámy mohly nechat zdát...často i o barvě a braly co přišlo...stejně jak to vše zvládaly, prát, žehlit plíny, nebyly ubrousky, automatky, ani moc oblečení, když moje máma vypráví.....na tohle je to teď nádhera a v podstatě mimi odvozíte v čemkoli 😉

brukev
31. črc 2009

Jj, je fakt, že se to občas trochu hrotí 😝

yanna.o
31. črc 2009

😀 😀 😀 ty woe, to si dělám p.del 😅 čtěte znovu:
Jsou i malý těžké krávy. A naopak i velké prostorné kočáry. Stejně tak není pravda, že trojkolka je lehčí než tříkolka.
jistě chápete.. 😉 to je proto, že do toho kecám s tátou, myslím na to, co chci říct manželovi a nevím no.. tak nějak celkově jsem už docela mimo 😅

lennis, jo jo, máš pravdu. Já taky už tvrdím, že co má kola, to jede 😀 Ale tak dobře, něco jede líp no..

barica
31. črc 2009

holky a co kočárky Bohemia Patron? O tom tu zatím zmíňka nepadla, je to snad český kočár, těžký moc není, co vy na to, nevíte o něm něco?

http://www.kocarky.cz/kocarek-bohemia-patron-fe...
http://www.kocarky.cz/kocarek-bohemia-patron-fe...

yanna.o
31. črc 2009

brukvi, žít ve městě, tak nehrotím už tuplem nic. Protože co jsem si to teď 2 měsíce zkusila v tom středně velkém městě, tak je to tááááková pohodička.. 🙂 🙂 🙂 Ve všem a tím pádem i v popojíždění s kočárem.

zelvatko
31. črc 2009

holky.. v jakém období je nejlepší koupit kočárek? Já teď začínám 4měs. - dneska jsem objevila, že vyprodávají loňskou kolekci X-lander, dvojkombinaci za 8600Kč - což mě přijde super cena..tak přemýšlím, jestli kočár objednat..lepší je nečekat než pak brečet nad tím, že jsme to smehli..

brukev
31. črc 2009

Yanna: no my to právě moc ani nehrotíme - všude kousek, jen občas na chalupu, proto nechcem trojkolku. Cena okolo 8-9000, což je asi tak jedinny zádrhel. Kočíky jsou většinou do 6900 a pak od 10 000 😒 AspoŇ aretující 4kolky.

Zelvatko: obecně jsou výprodeje a slevové akce listopad až duben. Ale třeba ten Xlander se slevňuje až nyní, vlastně koncem prázdnin. Takže si v podstatě nevybereš 😀

lennis
31. črc 2009

Yanna - já si říkala, že u toho asi něco děláš ještě jinýho, ale chápala jsem tě.... 😉 pointa byla jasná 😵
kočárky - to je nemoc 🙂

yanna.o
31. črc 2009

no já taky z toho důvodu koupila obyčejnský houpací kočár 😉 Je to taková osvědčená konstrukce. A jsem spokojená. Sice nemůžu tolik oslňovat. Ale lehký byl, nenadřela jsem se a ani ta otočný kola mi nechyběly, jak by mi bývaly chyběly u nějakýho těžkýho neohrabanýho kočáru. Řešit jsem to musela trochu víc, pravda.. ale jen proto, že můj kočár měl zvládnout terén a kopce. Takže lehčí být musel, aby se dal snadno ovládat a tlačit do těch kopců, houpací taky, aby to s malým nedrncalo (brala bych i měkce odpružený). A samozřejmě pohodlný pro mimčo, takže nějakou korbičku s polohováním (to už jsem psala proč), větráním (v letních hicech jsem to u novorozence dost ocenila), aby nebyla pidi. A chtěla jsem možnost změny směru po a proti. Taky jsem využila.

Vyplázla jsem za něj 10000,- i s těma vložkama a matracema dovnitř. Pláštěnku atp. jsem ovšem dokupovala. Za ty prachy jsem ho využívala rok a půl a pak jsem koupila bytelný polohovatelný golfky za 4 tisíce. Trojkolku taky moc nechci, má široký rozchod kol, mnoha dveřmi bych neprojela. A blbě se mi najíždí na hrboly a obrubníky, i když bych si zřejmě zvykla jako všichni. 😉 Moc jsem chtěla otočný kola, ale nic nebylo. Tak jsem vzala 4kolku s neotočnýma a naštěstí jsem sáhla po lehký a s dobrým těžištěm, takže mi to nakonec v praxi nevadilo. V těhotenství jsem si tohle fakt neuměla představit. 😒 😀

astrane
31. črc 2009

mě se bohemia patrony kupodivu zdály těžký,ač mají mít stejnou váhu,jako ten co mám doma,tak mě se manipuluje líp s tím mým...manžel říká totéž...jinak mě se líbil spíš apollon alux...fenix bych brala jen s těma otočnýma kolama....ne-nebrala,mě se blbě nadzvedává,měla bych potíže na chodníky...ale já jsem celkem malá a žádná váha,třeba mít o 20kg víc,tak by mi to nepřišlo...no my ho tenkrát nekoupili..jinak pěknej prostornej cenově ještě dostupnej a chválenej 🙂

kupovala jsem v 21tt 😀
yanna má pravdu-je toho hodně a rychle se to mění...já koupila kočár co se vybráběl už 5 let před tím,takže recenze byly a kočárky taky,jen měli jinak šitý potahy...teď než to někdo vyzkouší,tak už jsou jiný,nemáte ani možnost zjistit,co vydrží než ho koupíte...taky nebyl takovej výběr...otočná kola měl x-lander a nápravu bebecar 🙂

kvetinka7
31. črc 2009

holky, a jsou nekde n anetu recnze,ktery kocarky jsou nejporuchovejsi?
j amam pocit,ze uz je jednodussi koupit auto... tam si clovek proste rekne limit,ze ktery jit nemuze, ma uz dopredu okoukany,co se vyrabi ..zjisti,jaky to ma vybaveni,porovn ato.. a koupi 😀

astrane
31. črc 2009

s kočárkama je to to samý...stanovíš si limit,výbavu,omrkneš dostupné modely v internet.obchodech a pak favority pohledáš v diskusích podle názvu...a uvidíš na který má cenu jet kouknout někam do obchodu....a tam třeba zjistíš,že tam mají nějakej,kterej nikdo nemá a učaruje ti a koupíš ten 😉 😀
mě se ještě líbí tyto:
http://www.anicka.cz/shop/showCategory.php?good...
http://www.anicka.cz/shop/showCategory.php?good...
oba jsem zkoušela v obchodě a zdály se mi fajn 😉 🙂 do obou bych klidně šla,pokud by mi nevadil drátěný košík nebo pokud bych jezdila po cestách 😉 🙂

kvetinka7
31. črc 2009

proboha- dalsi znacka!

astrane
31. črc 2009

značek je snad milion-naštěstí se sem všechny nedováží 😉 😀

lennis
4. srp 2009

http://www.mimibazar.cz/babytv_video.php?id=62
mrkněte dolejc na výběr hlubokého kočárku!!!!!
Trojkolky jsou v přírodě stabilnější než čtyřkolky!! 😉

barica
4. srp 2009

No nevím, pořád si nedovedu představit, že pojedu někde v terénu s tříkolkou, v druhé ruce budu přidržovat druhé dítko.., myslíš lennis, že i tak bude trojkolka stabilnější než čtyřkolka? Asi je to názor od názoru...

lennis
4. srp 2009

tak se mrkni na ten příspěvek, tam to říkají v reportáži 😉
já s tím tedy problém nemám, v terénu, když máš zaaretovaný přední kolo, tak nevidím problém v ničem, to kolo se nehne, ale záleží na kvalitě trojkolky a nestabilní se zdá, při najíždění na obrubáky, prostě se musí jen kolmo z i na a jde to i s odaretovaným kolem naprosto v poho, ale jak říkám, musí být kvalitní, měla jsem nekvalitní a to byla hrůůůza...s tím se nedalo jet ani pozadu a je těch kočárů víc, co jsem slyšela....vše je prostě jen o penězích 😉 bohužel...

astrane
4. srp 2009

záleží ale i na terénu... 🙂 Já si nějak nedovedu představit,že bych jela s tříkolkuou po40cm cestě...s 4 kolkou jo-jedu po dvou bočních kolech(je to v kopci),ale s tříkolkou je podle mě nemožné...navíc má větší rozchod zadních kol,takže by se mi leckde hůř nebo těžce projíždělo.....navíc nechápu,proč bych si kupovala tříkolku,pokud bych měla to přední kolo z 95%stejně zaaretované.... 😉 🙂
Na normální terén v kombinaci s městem,to ale může být dobrá volba....mě na nich ale vadí spousta dalších věcí-hodně jich nejde úplně do lehu ani do sedu,nelze si otočit sedačku s dítětem směrem k matce a u těch lepších tedy i cena....
rozhodně bych ale nešla do tříkolek v-cross,firkon,implast apod....přesně kvůli tomu co už zmiňuje lennis...to tak do města pro ty co toho s kočárem moc nenajezdí....implast teda dopadl asi nejhůř co se týče zdejších diskusí....

astrane
4. srp 2009

lennis,tam neříkají,že jsou stabilnější,ale vhodné do přírody 🙂

astrane
4. srp 2009

jo ale jako návod pro výběr kočárku a ukázka skládání jednotlivých typů je to dobrý....myslím že je to takovej prvotní návod a ukázka kočárků pro mamči,co ještě absolutně netuší,co je v nabídce....líbilo se mi to 🙂

lennis
4. srp 2009

tak je jasný, že na 40cm cestu už musíš mít pořádný vozidlo a jestli tam jezdíš denně, tak to se nedivím. Pro nás městský je tohle už trochu extrém 😉

lennis
4. srp 2009

jo, sorry, já to blbě napsala, vhodné do přírody 😀 😀 😀 což je pravda a i s trojkolkou toho najezdím doost i po městě i po polňačkách a lese 😉 , pro mně na tom byla důležitá váha a ovladatelnost jednou rukou celýho kočáru i s nákupem, když jednou rukou táhnu prcka do kopce, to že ho skládám a sklapnu jen do sebe a nemusím oddělávat zvlášť sedačku (pro ty co hodně jezdí autem) je to třešnička na bonbonu 😵 😵 😵
Proti fukejřům a větru jsem používala nánožník, který je hodně vysoký a popř. i pláštěnku, která je vymakaná s okýnkem i odvětráváním a proti slunci se už prodává hafo clon, měli jsme ji a ani nevyužili, vždy jsem mu posunula deku nad oči nebo fusak, v létě plínka, aby mu nesvítilo do obličeje, tohle pro mně problém nebyl.
Tak o Implastu jsem ani nečetla... má ho kamarádka a na živo mně trošku zklamal, i když teď jsem viděla xlandra 4 kolku po skoro 3letech používání a v hrozným stavu, vyšisovaný, rozvrzaný, já myslela, že jsou dobrý ...
kdyby byl jeden druh kočáru, to bylo o diskusí míň 😀 tak holky, dobře kupte 😅

astrane
4. srp 2009

no denně né....s malým mimčem tak jednou týdně-někdy i víckrát během jedné procházky 😀 ...s velkým se mě už nechce...je to těžký,když má dítě cca 14kg,tak už je těžký ve všem 😝

lennis-ono i dražší kočárky kolikrát po 3 letech vypadají hrozně...i když x-lander u nepatří podle mě taky mezi nějaký superlevný...mě třeba nijak neštve,že nám reznou nýtky a šrouby...já to pak přetřu a chvíli to vydrží...rezavějící kola by mě třeba ale už štvaly,tam s tím nic moc nenaděláš-proto mám kola s plastovýma a ne s kovovýma středama 😉 🙂 ...mě ještě vytáčí vrzání...onehdá jsem potkala nějakej drahej kočárek-teď si ale bohužel nevzpomenu na značku...škoda-a ten vrzal jako 10letej polák 😖 😝 nechápu,že to té mamině nevadilo....?mě to vždycky tak s...,že to musím hned promazat,jen aby bylo ticho 😀 A to ten můj kočár stál tehdy 6 tisíc se vším všudy...
Jo a taky se mi líbí,že se tam při skládání nesundává sedačka...ale i tak by to skládání mohlo být nějaké jednodušší-mám to sice za minutku,ale těch úkonů je u toho dost...zváště v zimě 😉 🙂

astrane
4. srp 2009

tip pro maminky co chtějí(nebo musí,šetřit)nehledí až tak na design jako na funkčnost: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24209019&tab=0
a já za něj dala před 2 lety 6 😢 ...teda i staškou na mimi,která se kupuje zvlášť

lennis
4. srp 2009

hele, hlavně, že funguje a jsi spokojená 😉
si tady vymejšlíme, jak rychlejc ho složit a já bych chtěla kočár ještě lehčí atd...s čím jezdili naše mámy 😀 tohle neřešily 🙂 a taky jsme vyrostli
mně se na xlandrech líbí ty kola, i Implasty je mají takový mohutný, ale jak je to Polsko tak 😒
JO, já měla první Firkona a nikdy více... 😲

astrane
4. srp 2009

no jo jenže Liberty zase měli vééélikou korbu na mimi,nevyšisovali,nepotřebovalas k nim pláštěnku....atd
zase ale byly neskladný...váhu nevím,nemám ji...škoda-klidně bych s ní jezdila 😀 Osmipérák je můj tichý sen....proutěnej nebo koženkovej.....ale i s okýnkovou bych klidně jezdila,kdyby byla zachovalá 🙂 🙂 🙂 😵
no ten můj je taky polskej a co tak čtu tak asi patří k lepším,nebo spíš povedenějším...vyráběl se asi 10 let pořád stejně,jen se měnili potahy...navíc je na polák i celkem lehkej-14,5kg

kpetra
4. srp 2009

Ahoj
My jsme měli tříkolku i čtyřkolku a nevidím v nich rozdíl. I s tříkolkou jsme jezdili v pohodě po poli a nikdy se mi nestalo, že by se chtěl převrátit. Záleží na kvalitě a to platí u každýho kočárku.
Taky už jsem psala, že polských kočárků bych se nebála. On se špatný kus najde i u těch drahých. A za ty peníze to pak asi štve víc. Vlastně teď máme taky polský kočár a zatím jsem moc spokojená. Je lehký, má otočný kola, docela velký košík a hlavně spojenou rukojeť, která mi u golfek nakonec dost chyběla.

alami
4. srp 2009

klara - v tvojom príspevku som nezbadala, ostatné som nečítala 😅 kúp si kočík, ktorý je odpružený. Môj prvý som kúpila neodpružený - strašná chyba, problém výjsť aj na chodník! Kupuj s veľkými kolesami - hlavne na zimu k nezaplateniu. Nezabudni na "detail" ako rozmery - aby sa ti vošiel do výťahu,či do dverí a tiež zložený do auta - inak ťa bude denne porážať 😉
Potom si pozri či sa ľahko skladá - hlavne ak to budeš potrebovať denne do auta, či nie je príliš ťažký - ak budeš denne do auta. Ak bývaš na kopci, pomôže ti ak má na trúčke brzdu, ak na rovine - nepotrebuješ, ak chodíš po zlom teréne, prípadne mieniš chodiť na vychádzky - o to viac musí byť pohodlný, odpružený, veľké kolesá....

Dobré je ak sa dá prehadzovať rúčka - teda dieťa si podľa potreby otočíš - na hlbokom prežiješ aj bez toho, tam chceš na dierťa pozerať, ale športový by sa mal dať prehadzovať rozhodne.

Ja by som volila hlboký a športový, vačšinou aj tak každý skončí pri nejakom ľahšom golfáči...prípadne pohodlný kombinovaný a potom ľahký golfáč. Preto kombinovaný, že dieťa môžeš kým je menšie nosiť už na sedenie v tom kombinovanom a keď je staršie potom si kúpiš golfáč - zavčasu do golfáča nie je bohviečo.

ja som ako kombinovaný mala nestor rambler. Nemôžem sa sťažovať. Bola som veľmi spokojná. Mal všetko čo som potrebovala. Super odprižený, priestranný, veľké nafukovacie kolesá, preklápacia rúčka, ...vrelo odporúčam 😉 http://www.babyborn.sk/pod-so-mnou-na-prechadzk...

niki11
4. srp 2009

Ahojte, vedeli by ste mi, prosim, poradit kombinovany kocik dobrej kvality (Polsko radsej nie), kde sa da na konstrukciu namontovat vanicka, vajicko a sportiak aspon do 2 roku dietata, perovaci, stvorkolesovy, s kosikom na odkladanie veci? Velmi sa mi paci Teutonia, ale ta nie je perovacia... Dakujem.