Kočárek všeobecně

klara.t
27. črc 2009

Ahoj holky, potřebovala bych radu co se týče kočárků všeobecně. Vůbec nevím, kde začít s výběrem a diskuze tady se týkají už konkrétních typů a už mají tisíce příspěvků, což už nelze přečíst..
Zajímalo by mě, jaké značky jsou nejlepší a jakých se mám spíše vyvarovat. Už jsem si všimla, že se dost mluví o X-lander. Také vím, že se často kupuje Chicco, Jané, Peg perego...
poradíte tedy? Trochu to sesumíruju do jednotlivých otázek

1)které značky jsou dobré (doporučení)

2)které značky jsou špatné (varování)

3)je lepší koupit kombinaci, nebo hluboký a pak sportovní? (autosedačku bych chtěla koupit zvlášť Maxi-cosi)

4)Hluboký - doporučili byste mi nějaký konkrétní typ, se kterým máte zkušenosti? Nejlépe 4 kolečka, velká kolečka, velký košík, větší korbička (narodí se v zimě, tak at se tam vejde s fusakem).

5)sportovní - na pozdější dobu, také raději větší kolečka, upřednostňuji 4, ale pokud je dobrá tříkolka, tak sem s ní!

kvetinka7
30. črc 2009

Holky, dekuju moc, jste uzasne.. tolik informaci a uzasnych tipu.. to se jen tak nenajde.. uz mam aspon nejakou predstavu.. 😀 😀
Kdyz se moje mimi narodi v lednu, tak budu potrebovat hlubokej a sportovni kocar tak minim. do 1 roka a 2-3mesicu( duben dalsiho roku, dokud bude zima) a pak golfky. Anebo jak jsem pochopila-existuje sportovni kocarek, u ktereho se da vlozit spaci vak(nebo jak se to jmenuje) a vytvori se tim uzavrena korbicka.
Pak takovy vychytavky jako brzdy,polohovatelna zada, otocna korbicka apod. uz taky chapu.
Petra vkladala taky zajimavy odkaz na informace o kocarcich, tam pisou, ze by korbicka mela mit tak tech +-80cm, souhlasite s tim ?

yanna.o
30. črc 2009

barico, tak když nechceš houpací a procházku po náměstí s ním nedáš 😀 hi hi.. a nevadí ti dát víc prachů, tak bych popřemýšlela třeba nad teutonií.. nějakou netěžkou. možnost změny směru má taky.. a další detaily viz téma o ní. Jenom abys začala už teď vyplňovat objednávku 😀 😀 trochu jim to trvá.. 😅

astrane
30. črc 2009

já bych brala babywelt-ten je taky německej,ne?mě se od nich moc líbí oregon GTS-tříkolka,dítě oběma směry,leh 90cm...15kg váha...myslím že i do terénu by nebyl špatnej,pokud budeš jezdit trochu ukázněně 😉 🙂 cena je kolem 8 tisíc...ale vyzkoušenej ho nemám,jen podle popisu🙂
http://www.prckove.cz/kombinovany-kocarek-kocar...

kvetinka7
30. črc 2009

astrane, blby dotaz.. takze tenhle kocarek,co se ti libi, je dvojkombinace ,tzn. da se z nej udelat plnohodnotny "hluboky kocar" pro cerstve narozene mimi i sportovni verze,ano?
V te nabidce,co jsi dala, se mne libi Moon Pong.. jen tak na pohled a mel by mit tez vse.

kpetra
30. črc 2009

Teutonia se mi taky líbí a jsou to kvalitní kočárky.Jen ta šílená cena. 🙄 A taky se mi moc líbí Herqules, ten má suprovou korbičku. Bohužel se díky krizi letos nevyráběl, takže se doprodává kolekce 2008 a už jsou špatně k dostání doplňky (nánožníky a tak). Takže se dá celý koupit jen bazarový. http://kocarky-autosedacky.sbazar.cz/herqules-r...

astrane
30. črc 2009

kvetinka-moon je podobný,ale mě je ten babywelt nějaký sympatičtější...hlavně je asi větší 🙂
je to sporťák s taškou na miminko,tam by mimčo mělo být až do 6 měsíců.ale může i dýl...pokud se vleze 😉 mě se na něm líbí,že jde do lehu, a že můžeš mít tu sedačku tím směrem,který ti víc vyhovuje,takže i sporťák můžeš vozit čelem k sobě...nevím,zda to umožňuje i moon,jelikož jsem to nikdy nezkoumala,nevím ani jak je prostorný a co vše je v ceně....tady je kočárek,nánožník a taška na mimčo....jediné co mě trochu vadí je to,že nemá to uzavření kolem nožiček,ale zase se tam zkacuje ta pěrka pod nožičky,aby to pořádně drželo....
nevím jak si představuješ plnohodnotný hluboký kočárek 😉 🙂 ,ale korbička se na to nasadit nedá-podle mě je teda jedno,jestli máš korbu nebo tašku-měla jsem už obojí

astrane
30. črc 2009

Herqulesy mají v babyexpertu vedle Ikei v Brně,ale jak jsou na tom s doplňky to netuším...

kpetra
30. črc 2009

astran - to vím, právě tam jsem ho okukovala. 😉 Ale měli je tam s nánožníkama od Emitexu. A na netu spousta lidí shání právě ty originál nánožníky.

fridininka
30. črc 2009

ahoj holky, já jsem si koupila starší herqules Raptor 3spin, tedy s kompletní výbavou. Jinak ale co jsem koukala na net, tak se origoš nánožníky na kol.08 normálně prodávají 🙂
Babywel booster nebo oregon jsem také okukovala a přemýšlela o něm, ale Herqules se mi zdál bytelnější. Jinak Teutonia super, ale ta cena ☹ . To je síla 😅

astrane
30. črc 2009

no já ten babywelt viděla někde dokonce asi za 5,5 tisíce,což je podle mě zase už někde jinde... 😉 😀 ....ten herqules je trochu jiná cenová kategorie pro nás šetřivé 😀 (myslím mě 😉 )...ale vypadal dobře...i emaljunga se mi nějaká líbila...jenže ceny se mě nelíbili 😖 😉

fridininka
30. črc 2009

já Herqules koupila starší za 6000,-, ale fakt minimálně jetý. A pokud chceš na kočárku ušetřit, dají se koupit trochu ježděné. Cena je úplně někde jinde a dají se sehnat i ve fakt super stavu.

astrane
30. črc 2009

No když někdo vystřídá 10 kočárků na jedno dítě,tak je ani zničit nemůže,to za tu chvíli snad ani nejde 😀 ...fakt jsou takový lidi....
já zůstanu u svého polského ,,tanku"-na ten tankodrom co tu máme je fakt super a co jsem měla v ruce i dražší kočárky,tak mě rozhodně neoslovili tolik,jako ten můj-musím mít 4 kolový a ani třeba Hartan mě neuspokojil 🙂 ,teutonii jsem teda nezkusila ani v obchodě,docela by mě zajímalo v čem je tak výjmečná a zda bych to ocenila při jízdě...hartan jsem vyřadila už v obchodě...jen už přesně nevím,co kromě ceny mi na něm vadilo,ale vím,že to bylo ještě něco...viděla a zkoušela jsem jich tolik,že si už asi nevzpomenu 😒

yanna.o
30. črc 2009

astrane, úžasnýho na ní není nic moc. Jen u těch dražších kočárů není moc možnost volby, když se jimi tak nějak probereš. Aby vyhovovala korba i sportovní sedačka. U Teutonie vím, že je lehká (teda jak která, ten spirit trojkolý lehký je a dobře se přizvedává; jiný teutonie jsou naopak těžký až až) a sedačka lze otočit po a proti směru a pak mají i s přehazovací rukojetí (ta je asi u těch těžších). Teď se pouštím do neznámých vod, protože prozkoumanou jí fakt nemám 😉 No síťku to má v boudě sporťáku, předpokládám, že snad v každé sedačce.. nevím.. A takový ty věci vychytaný sem tam to má. Košík vcelku velký, dostačující.., u některých teutonií ale špatně přístupný. Tam jde o to, že prostě jde měnit směr té sedačky a zároveň se jedná o kvalitní a na pohled pěkně propracovaný kočár. Je třeba si za něj zaplatit. Já vím, že se ti deltim travel taky neporouchal. Ale ty lidi, co chtěj dražší kočár, tak volí třeba mezi jané, quinny, nějakými různými těžkými a pak různými děsy. Moc toho není. Jané má malou korbu, sporťák jen po směru a má ty notoricky známé poruchy, quinny speedy má otevřený sporťák jen po směru, oba mají slídy, kudy svítí slunce. Quinny buzz malou korbu, miminko za chvíli musí do sporťáku a sporťák taktéž maličký a navíc se polohuje jak židle vcelku a při poloze vleže trčí nožky opravdu dost nahoru. A pak nemívají moc praktických vychytávek. Takže kdo chce takovou tu klasiku, solidní kočár, tak prostě hrábne po tý teutonce. Das ist alles 😀 😀

yanna.o
30. črc 2009

jo a mám dojem, že na ní jde maxi cosi vejce a možná i romer vejce..

kvetinka7
30. črc 2009

teda holky, vas cist.. to je jako zabrouzdat do chatu silencu s drahymi sportovnimi vozy.. pres vychytavky pocinaje stejnej slovnik 😝

kpetra
31. črc 2009

Ahoj
Za ty peníze by Teutonia měla být pozlacená 😀 Ale to bude fakt kvalita, když jsou na ni tak dlouhé čekací doby.
kvetinka7 - už v tom máš trošku jasno? 😀 Mě se tyhle drahé kočárky taky líbí, ale rozhodně bych si je nemohla dovolit. Já nejsem ani proti kočárkům z Polska. Často vydrží víc, než ty "značkové". A za ty peníze člověka zas tak netrápí, když je zničí. Já osobně bych klidně koupila polský kočár, ale snažila bych se vybrat nějaký ověřený, který si maminky chválí. Diskusí o nich je tu dost, je kde se zeptat.

Já už bych dneska chtěla kočár jen s otočnými koly nebo natáčecí nápravou (do města paráda), s možností připnout autosedačku (my jsme fakt využili), větší korbičkou a hlavně dostatečně velkou sportovní nástavbou (musí být dostatečně dlouhá zádová opěrka). Bohužel často vidím kočárky, kde se roční dítko skoro nevejde a boudičku má skoro na hlavě. Takhle jsme dopadli i my s prvním kočárkem, který jsme prodávali, když byl malýmu rok. Doporučuji vyzkoušet kočárek před koupí se starším dítětem.

Jo jinak - jsem moc ráda, že je tu víc stejně "postižených maminek", které baví kočárky. Mě se manžel už směje, že pořád koukám o kočárkách. Jeho baví auta a mě prostě kočárky. 😉

barica
31. črc 2009

Mě už popravdě řečeno ty kočárky vůbec nebaví🙂! Ať vybírám jak vybírám, tak vždycky skončím u Gessleinu či Teutoniky, protože ty kočáry mají prostě všechno, co mají mít. Také už jsme koukali po vše možných Quinny, Maxi-cosi atd. atd., ale když to člověk porovná s kočáry německými, tak to je jen takový krásný kočár na pohled za také ne nijak nízkou cenu, ale kočárek malinký a nepraktický. Opravdu mi přijde ideální na popojíždění do města, ale to přeci splní golfky za 4tis. taky?! Já jsem Gesslein zkoušela i se 4letou neteří a problém nebyl, takže je opravdu prostorný. Navíc mě teď ještě známá upozornila, že je dobré, když jde v korbičce zvednout ložná plocha, gor, když chci používat látkové pleny, protože by jinak mělo dítko hlavu níž než žaludek?! No to mě vůbec nenapadlo?! Což Gesslein s vložnou pevnou taškou také splní. Tož už asi přestanu vybírat, jen ještě kouknu na Teutoniky, ale tam je dlouhá čekací doba a vůbec jsem nikde nenašla takové ty důležité údaje o délce korbičky, váze podvozku atd...?

astrane
31. črc 2009

tak to já koukám taky pořád 😀 a zatím mě žádnej kočárek nepřesvědčil,že by se pro mě hodil víc,než ten co mám...fakt mě ho aspoň není líto-a mám na něj teď nový potah-modrý,tak budeme střídat(koupila jsem kočárek s prasklou pružinou,nechtělo se mi to spravovat a skladovat dva podvozky,navíc já na tom černém mám lepší kola,tak jsem si říklala,že si ho vezmu kvůli potahu-je moc pěknej ve odstínech modré 😵 ...mám radost jak malý dítě)
Teutonie má ložnou plochu 90x33 ve sporťáku,což je slušný....jinak bych ji nechtěla...na ralllye cross mi to přijde moc drahý-přes 20tisíc je teda pálka 😝 ale věřím,že je dobře udělaná-precizně 🙂

kvetinka-délka opěrky zad pro sedící dítě by měla mít nejmíň 45cm,jinak mu bude v roce čouhat hlava přes....docela často je to míň 😖

barica-já to někde našla...zkusím ti to najít a hodit sem odkaz 😉

astrane
31. črc 2009

zkus mrknout tady http://www.babystyle.cz/kocarky-teutonia/teuton...
délka zádové opěrky 42cm 😖 ...tím pro mě skončla...to je málo...délka lůžka je tedy těch 90,protože má dlouhou opěrku na nohy...pro děti obříky tím pádem nedoporučuju 😒 jen pro malé a drobné dětičky...pro nás ne

astrane
31. črc 2009

jo a váha je stejná jako u Deltimu-14,5kg spor'ták....cena 10x větší...je taky 10x lepší?o tom pochybuju....lepší je teda určitě a hezčí,ale ve srovnání pouze technických parametrů aceny mi pořád vychází líp ten kočár co mám doma....
jinak už jsem viděla inzerát na gesslein asi 2 krát jetý venku-prodej z důvodu-kupujeme kočárek,který houpá 😉 🙂

kpetra
31. črc 2009
majina
31. črc 2009

A co Mutsy??? S podvozkem URBAN RIDER ???

http://mutsy.libfin.cz/urbanrider.php

kpetra
31. črc 2009

Mutsy si taky hodně chválí, ale kupovat nový se docela prodraží. 😖 Já po něm koukala, když jsem byla těhotná, bohužel pro nás byl nereálný. Tak jsem si pořídila aspoň levnou kopiii. 😅 Ale na ten natáčecí podvozek nedám dopustit. Jezdilo se mi parádně i jednou rukou. Hrozně snadno se ovádal.

astrane
31. črc 2009

mě se mutsy líbí jako hluboký kočárek,ale vadí mi na něm-malá korbička,vysoká cena,nehoupe,podvozek je určený do města...-dá se to i zaaretovat?,hmotnost s hlubokou korbou 16 a se sportovní 15kg...za 20tisíc už bych chtěla míň...a to nepočítám doplňky jako je třeba nánožník

yanna.o
31. črc 2009

kvetinko, 😀 tak si kup prostě něco. Jestli chceš i do terénu, tak jen koukej, ať to má radši gumový kola. A pokud jde o korbu, tak bych chtěla tu zvedací zádovou opěrku.

On ještě před pár lety nebyl takový výběr. Dneska už se v těch kočárech nevyznám. Dřív bylo několik houpacích, několik s vloženou taškou a několik takových jako jiných (jané slalom, cam cortina a ještě x-lander).
Tak to se to rozhodovalo, jané a x-lander malý korby a sporťák jen po směru + široký rozchod kol, x-lander těžší. Cortina plasťák, drncák. Pak vypadly všechny těžký kočárky, ať z vloženou taškou nebo bez, houpací i sportovní. Pak vypadly ty, na které byly v diskuzích časté stížnosti, že jsou poruchové nebo mrňavé. A zbyla mi houpací Inglesina Magnum 😉 Dneska se roztrhl pytel s kočáry s otáčecími předními koly, to ještě nedávno nebylo. Vyrábějí je levné i drahé firmy a už ani neznám všechny ty názvy. Dokonce i u těch levných udávají nízké váhy. To dřív ty levné byly zpravidla i velmi těžké a nepřizvednutelné, neovladatelné..

A naprosto souhlasím s názorem astrane v 10:43 a 12:11. A také s názorem barici o krásných kočárech na pohled za také ne nijak nízkou cenu, ale malinkých a nepraktických - ideálních na popojíždění do města, ale to přeci splní golfky za 4tis. taky?!

yanna.o
31. črc 2009

kvetinko - gumový kola a taky ať to má nějaký odpružení, ať je to trochu měkčí.. a zádovou opěrku zvedací radši.. jen tak pro jistotu.. třeba zvedat nebudeš muset, ale dost dětí začne řvát, že nevidí. A tak putujou do sporťáku, byť se do korby ještě vejdou.. Stačí na chvíli přizvednout, to se zádama nic špatného neudělá a jak za pár minut usne, tak hned zas položit 😉

majina
31. črc 2009

A vy ten kočárek budete nosit v ruce? 😀 Že pořád všichni koukají na tu váhu.... jenže, čím menší váha, tím menší kočárek 😖

reruna
31. črc 2009

majina ano, někdy kočár nosíš v ruce 🙂 nakládat do auta, vynést po schodech, někdy bohužel musíš i sama bez manžela nebo pomocníků...a to je pak každé kilčo navíc znát, při procházkách taky nechodíš jen porovině, ale i do kopce a kočár máš třeba ještě naložený nákupem, pro mě je teda váha fakt důležitá a vybrala jsem kočár, který je lehký a přitom překvapivě velký 😉

majina
31. črc 2009

Já vím, dělala jsem si spíš srandu 😉 Mě se třeba děsně líbí quinny buzz-je lehoučký ale taky maličký ☹ a když už najdu kočárek lehoučký, tak nějak i trošičku větší tak mi přijde že s ním můžu jezdit jen na rovném chodníku nebo v obchoďáku..... ☹

yanna.o
31. črc 2009

maji, joo a ještě taky když jedeš do kopce, stačí mírný stoupání, to se ta těžká kráva pěkně proveze 😅 A taky přizvedávání na obrubník a tak.. no nic moc. Do toho bych nešla ani náhodou. A rovnítko mezi malý kočár a nízká váha neexistuje. Jsou i malý těžké krávy. A naopak i velké prostorné kočáry. Stejně tak není pravda, že trojkolka je lehčí než tříkolka. Tedy je to pravda v rámci jedné firmy. Ale jak se jedná o několik výrobců, může být i tříkolka nemožně těžká a navíc má široký rozchod kol, že jo (průjezd dveřmi může být někdy k vzteku, když člověk spěchá). A pak to těžiště ještě, to je taky věc 😀 😀 jak to má blbý těžiště, tak ani nízká váha to nezachrání. Nebo vlastně jo, protože s tím aspoň hneš. Nejhorší je kombinace špatná páka + vyšší váha. Tam jsou potřeba otočný přední kola jako sůl. A naopak nejlepší je nižší váha a dobrá páka, to se pak přizvedává samo. Zas ne ale až moc, aby to člověk nepřeklopil 😀 😀 joo je to věda 😀 😀
Ale to je furt o mámě. A ještě taky co dítě, že jo.. aby mělo pohodlíčko ve všech směrech - měkoučko, teploučko, vyvětráno, prostor na rozvalování, zastínění.. toho je 😀
Dneska je těch kočárů moc, je to sice furt na jedno brdo - sice jiný značky, ale stejný typy pořád dokola. Ale stejně.. kdo se v tom má vyznat?! 😕 😕