Kočárek X-Lander nebo Jané Slalom, máte zkušenost?

monikalochmanova
28. bře 2013

Ahoj holky, poradite mi prosim jake mate zkusenosti s temito kocarky a jaky rok vyroby byste doporucily? Libi se mi tyto dva, ale chtela bych slyset nejake nazory kdo je jiz vyzkousel. Diky 🙂

boban
28. bře 2013

Ahojki, tak já napíšu zkušenost s oběma kočárkama..jen jsi teda nenapsala, jaký typ X-landeru 😉 u prvního syna jsem měla X-lander Xa kolekce 2007 a neměla jsem sním sebemenší potíž..byl perfektní a vyhovoval mi ve všem 😉
Ted u druhého syna jsem se zamilovala do X-landera X-move..krásný kočárek...s korbičkou jsme byli spokojení, ale jakmile přišel na řadu sporťák, tak děs běs 😝 dá se otáčet po i proti směru a dobře se mi vezl jen kdyš malý na mě neviděl..kdyš jsem ho dala, aby na mě viděl, tak kočár zajížděl na jednu stranu...no hrůza..navíc jsme měli jakýsi vydný kus, tudíž jsme ho měli 2x na reklamaci...takže během 4 měsíců šel z domu...kdyš se podíváte třeba jen na mmb, tak jich tam najdete spousty..myslím, si že to je dost nevyvedená a hlavně nedomyšlená kolekce..ale vzhledově je kočárek opravdu moc krásný 😉 😉a navíc je dost nepraktické, kdyš kočár skládáte do auta..musíte oddělat sedačku a pak až skládáte podvozek, takže v kufru vám to zabere spoustu místa..my už jsme tam na nic víc místo neměli, kdyš jsme tam dali kočár....ted kdyš tam dáme janéčko, tak se krásně vleze a ještě zatáhneme ten kryt co bývá v kufru..takže paráda 🙂 takže místo toho kočárku jsem si koupila Jané slalom pro kolekce 2012 a jsem nadmíru spokojená..je strašně prostorný, lehký, nato, že je to trojkolka, tak i dost stabilní..v zimě jsem sním projela daleko snadněji než maminky kolem co měli 4kolové kočárky..takže za mě určitě Jané Slalom 😉 😉

Snad jsem aspon trochu pomohla při výběru 😵 😵 😵 dej ak vědět, co jste nakonec pořídili 😉

Tady ti posílám ty kočárky, jaké jsem měla: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=60978372&tab=4
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=54834137&tab=6
http://www.slune-cz.cz/kocarek-jane-slalom-pro-1/

Pak jsem měla ještě Casualplay S4, ale na ten ty se neptáš 😉

veruska007
28. bře 2013

Do X-landeru bych nešla. Měla ho manželova sestřenka, verzi 2008, do hluboké korbičky jim chlapeček nevlezl už ve 4 měs., od 4. měs. jezdila se sporťákem, ale sestřenka na něj hrozně nadávala (špatně se polohoval, zlobil ji podvozek), po měsíci si koupila jiný sporťák.

A moje sestřenice měla X-lander, verzi 2010, hluboká korbička jim vydržela s fusakem do konce 3. měsíce, navíc se jim vyviklaly po pár měsících úchyty korbičky, takže se viklala, kamarádka korbičku přidržovala rukou při každém nájezdu z chodníku na silnici, uvolnila se přední kolečka a neotáčela se, jak měla - kupovala potom taky nový sporťák.

My měli první kočárek taky polský... a po těch zkušenostech byl už do polského kočárku nešla, to raději bazarový, ale kvalitní. U nás byl bazárek a luxusní trojkombinace se daly pořídit fakt za hubičku (Mutsy za 1000,-, SilverCross delux za 3900,- apod.).

lucie777
28. bře 2013

Jané slalom! Jezdili sme s ním v podstatě denně 2,5 roku a od září ho čeká další šichta,neměnila bych!

mailli
28. bře 2013

já mám doma X-lander XA 2010 a nemůžu si stěžovat... v korbě byla malá do 6 měsíců (začátek července - začátek ledna a to Eliška nebyla nijak maličké miminko, tak normál). nic se neviklalo, kočár jezdil jako po másle i ve vysokém sněhu. sporťák dost velký, že by se tam vlezla i teď skoro ve 3 letech (jezdíme teď ale s golfkama). kočárek byl v permanentním provozu dva roky a teď s ním můžu v klidu jezdit i s druhým prckem, co se narodí v květnu...
Jané porovnat nemůžu... sice se mi vzhledově tenhle kočárek líbil, ale nechtělo se mi do něj investovat tolik peněz. každopádně jsem na něj ale snad nikdy neslyšela nic špatného 😉

marulu
28. bře 2013

Alternativou k X-landeru je Mutsy Transporter, je mu hodně podobný, ale řekla bych, že je o dost kvalitnější (je holandský).
Je odpružený, skladný, lehký, jen sedačka není otočná, což mi trochu vadilo v době, kdy malá přešla do sporťáku, ale otočný není ani Jané ani X-lander, V korbičce mi malá vydržela do konce 8. měsíce a to je dost velká, ale bylo to v létě, tak tam byla bez fusaku, s fusakem by to bylo tak o 4-6 týdnů míň. Jezdím s ním už přes rok a jsem spokojená a cena byla taky fajn, vyšel nás levnějc než X-lander. Tak to jen pro info, taky jsem původně chtěla X-lander, ale vadilo mi, že je polský.

beta.m
28. bře 2013

Měla jsem X-lander XA 2011 a byla jsem spokojená, dcera se do korbičky vešla do 6 měsíců, pak musela do fusaku a ten už se tam nevešel. Prodala jsem ho jenom proto, že XA nejde dát proti směru jízdy, takže jsem na dceru neviděla. Místo něj jsem koupila X-lander X-move a jsem moc spokojená, nemám co vytknout 😉

monikalochmanova
autor
28. bře 2013

Diky moc holky, pravdepodobne koupime Jane Slalom 3 kolovy, ale asi z nejakeho bazarku 😉 preci jenom ta cena je dost nahore a kdo na to ma mit? 😎 a jelikoz momentalne nebydlim v CR, tak je trochu slozite vybrat pres internet, tak jsem moc vdecna za vsechny nazory 🙂

lucie777
28. bře 2013

@monikalochmanova Myslím, že nebudeš litovat a určitě bych radši koupila starší, ale kvalitní, než nějaký levný kšunt! 😉

mailli
28. bře 2013

@monikalochmanova Ať se ti dobře jezdí 🙂 Ale o tom bych u Jané nepochybovala 😉

zandanem
28. bře 2013

my máme X-Lander XA 2007 a maximální spokojenost, ale je to starý typ a dnes ho asi neseženeš 🙂 a je lepší jak golfáč, jezdíme s ním někdy ještě teď a to bude mít dcera 3 roky 🙂 v srpnu čekáme druhé a doufám že mi vydrží podvozek a budu moc vozit i druhé dítě v tomto kočárku 🙂 kola jsou naprostý luxus i do sněhu 🙂

mafeska
29. bře 2013

Mám X-lander XA 2011 a řekla bych že jsou mnohem lepčí kočáry za tuhle cenu. Do korby se malá vešla do půl roku, pak šla do sporťáku, dala jsem ho do lehu a vejde se tam i pořádný fusak takže super. Jeho pozitiva jsou že je lehce ovladatelný a to i jednou rukou, má velký košík, sporťák je prostorný, vzhledově vypadá moc hezky. Není odpružený, což mi nevadí. Negativa jsou šíře zadních kol, mám co dělat abych ho dostala do autobusu nebo nějakého obchodu, na mém kočáře mám pohyblivou rukojet, korba se taky houpala. Přijde mi nestabilní. Že nejde otočit do protisměru jízdy mě fakt netrápí venku jsou zajímavější věci než já. Dali jsme za něj 10.500,- a čekala jsem opravdu něco jiného.

ratatooy
29. bře 2013

@boban ahoj prosim te a co řikaš na casual ja bych chtela jane slalom ale v detskem obchode baby direct me odrazuji od slalomu at beru radši casual prej kvuli reklamacím tak nevim jestly jsou hodne poruchové nebo maji problem s reklamovaním

ratatooy
29. bře 2013

@monikalochmanova taky koupim slaloma z bazaru max vymenim korbu za tu co je na noym janečku slalom reverse ta se mi lii vic

boban
29. bře 2013

@ratatooy Jako první kočárek u druhého syna jsem měla jednoznačně vybraný Casualplay..měla jsem celý komplet..autosedačku prima easy (polohovací)..a po 1,5měsíci jsem ho prodávala..kočárek je krásný, to ano, ale to je vše 😉
Korbičku jsme měli po tom 1,5měsíci tak vyšisovanou, že nikdo nechápal, že se to stalo za tak krátkou dobu...při skládání do auta, se konstrukce kočárku strašně odírala..byl plný škrábanců....autosedačka je staršně těžká, že já jsem měla fakt co dělat, abych malého sama donesla do auta a táák 😉 a to nemůluvím o tom nacvaknutí na podvozek..tím že to bylo fakt těžké, tak jsem stím zápasila a to fakt dost...A ještě ke korbičče..ona je jakoby nakloněná směrem ktobě, takže syn jak se narodil, tak mi pořád sjížděl dolů..což mi vadilo strašně...ale najdou se i maminky, který si ho chválí..já mezi ně bohužel nepatřím 😉
Takže jestli vybíráš mezi těmito dvěma kočárkama, tak jděte určite do Janéčka 😉

boban
29. bře 2013

@ratatooy jojo, to je korbička transporter 😉 je opravdu krásná, ale je o dost menší než klasická korba 😉

ratatooy
29. bře 2013

@boban no me by casuaal asi ani nenapadl vim že maminky nadvaly že hrozně hrká a vrže a korbička je naklonená dopředu to maš pravdu,no tak aspon si me utvrdila že casual nee

ratatooy
29. bře 2013

@boban no ja si myslim že bude asi mala a pokud nebude vetší z concorda ž bych na ni vzala tu

boban
29. bře 2013

@ratatooy já jsem kupovala jen sporťák, ale kdybych ho koupila hned, tak si koupím taky korbu transporter 😉

ratatooy
29. bře 2013

@boban ještě sem dost přemejšlela nad PP GT3

boban
29. bře 2013

@ratatooy ten je strašně těžký 😉 opravdu doporučuji Janéčko 😵

monikalochmanova
autor
31. bře 2013

@ratatooy taky jsem premyslela nad PP GT3, ale janecko vyhralo