Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

luca30
16. zář 2008

Pavli: nám se mimi narodí v lednu, takže se tam vleze i s fusakem, jen nevím do jaké doby bude v té hl. korbě aby mu v létě už nebyla malá a ani nevím od kdy může mimi být ve sporťáku, ale na zimu tam už bude určitě to by ta korbička byla už malá.

pavlina05
16. zář 2008

agnes 😉
Já myslím, že je to každého věc. No já bych ho tam dala nejraději až tak v 6 měsících, ale to asi neprojde...se tam pristě nevejde 😀 Macíček náš 😀

sharon2
17. zář 2008

pavli: nad variantou červená vevnitř, černá zvenku jsem taky uvažovala, ale včera jsem ho viděla naživo a zdál se mi dost tmavý /pro holku/ jooo kdyby bylo to třetí kluk....tak by to zas bylo jiné 😀
No, asi vezmu červený venku a černý vevnitř - kompromis 😀 Asi bych ho měla objednat co nejdřív, ať se nám mimi cestou z porodnice v autosedačce nenachladí.

říká se, že do sporťáku má jít mimi, až když se začíná posazovat nebo samo sedí /kvůli páteři/....ale co naděláš, když se mimi do korby nevejde nebo odmítá být v leže? Já malou musela šupnout do sporťáku do polosedu taky v 5ti měsících, protože jinak v kočáru odmítala být Bylo to v květnu, takže furt sjížděla a padala, ale mohly jsme jít ven bez řevu 😵 A myslím, že v zimě, když je mimi vypodložené fusakem apod., tak sporťák co nejvíc naležato nemůže zas až tak ublížit.....My tak asi taky v únoru skončíme....

luca30
17. zář 2008

Sharon: ještě jsem zjistila že exisuje emitex 3v1 a nějaký exclusiv rozdíl je tam asi 1000,- kč nevíte o tom někdo?? mám v tom teď zmatek

jo a ráno mi paní psala ohledně toho madla že mívají obojí variantu, ale že není jisté jakou variantu ji zrovna zašle výrobce, což mě dost mrzí, já bych chtěla tu s tou koženkovou rukojetí tak třeba do konce roku přejde výroba jen na tu koženkovou, objednávat ho budu během října...

sharon2
17. zář 2008

luca jojo, včera jsem ho i viděla.....rozdíl je v tom, že ten vnitřní flees se dá od vnější vrstvy odepnout, takže máš jakoby dva fusaky /ten fleesový třeba na podzim nebo jaro - oni myslím uvádějí letní fusak/ Líbil se mi,někdy se to může možná hodit, ale zdál se mi trošku mohutnější než ten kasický emitex.
Ale celkově: přijde mi to zbytečné......když bude na fusak teplo, dám malé teplejší oblečení a deku. Stejně prcci co už ťapkají chtějí každou chvíli z kočáru ven a zas zpátky.....

Jo a toho X-landera s koženkovou rukojetí jsem teď viděla na prodejně v Brně myslím že na Václavské v Dětském světě. A před časem i někde jinde.....takže myslím, že když si občas uděláte výlet do B., tak na něj určo narazíš a třeba ho nebudeš ani muset kupovat přes net....Anebo si nejřív zavoláš na prodejnu a zamluvíš
😉

luca30
17. zář 2008

Sharon: no tak já jdu určitě do toho Emitexu, zatím jsem nepřišla na chuť tomu kaiseru....

S kočárky máš pravdu, já se na něj byla dívat v čáryfuku na tu modrou variantu, ale nejlevnější jsem ho našla na netu, takže si ho asi objednám, v obchodech si ho chci jen ošahat..

Ještě se chystáme do babystaru a do balli, vybírat postýlku a ostatní věci...nebo nevíš o nějakém dobrém obchodě v Brně??

agness02
17. zář 2008

teda včera jsem v obchodě viděla ten tyrkysovej X-lander a je fakt krásnej 😎

luca30
17. zář 2008

agnes: ten my máme vybraný, původně jsem chtěla ten vínový jako neutrální barvu ale ten tyrykový je boží a není špatný ani ten zelený, ale ta modrá je prostě modrá....

agness02
17. zář 2008

jo jo modrá je dobrá 😀

sharon2
17. zář 2008

luca: já vezmu asi taky ten Emitex combi, jen začátkem týdne jsem ho na netu viděla za 990,- a teď ty stránky nemůžu najít.

obchody v Brně: Slušný výběr postýlek mají na Tomkově náměstí, ale jak se to jmenuje teď nevím /asi to Bali?/ - mají jich hodně vystavených plus katalogy. Tam mají i ty Emitexové fusaky, jen včera mi paní tvrdila, že se ten co chci já nevyrábí, že tam má všechny vzory /což nebyla pravda/ a navíc je měli dost drahé. Stejně tak matrace - mám vybranou pohanka-kokos a měli ji taky dost drahou proti jiným obchodům. Jinak já si postýlku nakonec koupila v Dětském světě na Václavské /kousek od Mendláku/, mají jich tam vystavených tak 6, je buková, vytahovací příčky a má vyřezanou želvičku. A stála jen 2 tis. Většinou jsou ty vyřezávané dražší... Záleží v jaké ceně máš představu /já chtěla levnější, ale pevnou/.... Jo a jinak je v Brně ještě dobrý obchod Anička /www.anicka.cz/ Mají to tam sice na děsně malém prostoru, takže nic moc vystaveného, ale naopak oblečení tam mají na stojanech, takže si můžeš prohlénout, osahat...a neotravuješ prodavačku ať ti to vytahuje z regálů za pultem. A co nemají vystavené na prodejně, ale mají na stránkách /za slušné ceny/ tak si prostě objednáš a až to bude na prodejně, tak manžel vyzvedne 😀

tyrkysový kočár...je mooooc krásný, ale když mi čekáme holčičku 😀

agness02
17. zář 2008
sharon2
17. zář 2008

hihi..agnes díky, zrovna sem jdu napsat, že už jsem to našla.....to je ta stránka 🙂

leni77
18. zář 2008

Holky, poradim vám, co udělat se zádovou opěrkou, aby šla víc do sedu. Ten pásek vzadu, co jí drží, má dvě zarážky, který bráněj většímu zvednutí. Zjistila jsem (a taky vyzkoušela na svém XA), že je jen přeložený a zapošitý. Takže jsem se jednoho večera naštvala a jednu stranu vypárala. Manžel se sice děsil, co se asi stane a že se to celý rozpadne, ale pravdu jsem měla já a jsem móóóc spokojená, že se mi odvaha vyplatila 😉 . Jo a to madlo vysoko mi taky dost vadí, ale s tim asi nic neudělám 😒 .

avanka
18. zář 2008

Sharon, aj my mame chlapceka a bordovy x-lander x1......ja si myslim, ze pre dievca kludne moze byt modra 🙂
Ja som ho tiez chcela,ale manzel bol proti, ze sa to bude spinit a teraz nelutujem...kamoska ma zeleny a nadava, kade chodi, ebo po 1 sa jej spini a po 2. v lete na neho strasne letia musky

minea
18. zář 2008

leni77, to vypárání záševků už se tu probíralo, taky se na to chystám - jen se mi zdá, že to nemůže zvýšit sklon zas až o tolik, ale jsi už několikátá, co si to pochvaluje, tak snad to stojí za pokus. Jinak madlo mám zatím úplně sundané, není potřeba. Po stranách mám připevněný barevný řetěz, na něj vždycky připevním nějakou hračku a to celé má malá jakoby volně přes sebe, může si to různě natahovat a okusovat. Teď si říkám, k čemu to madlo vlastně používáte?

agness02
18. zář 2008

ahoj holky, tak dnes mi dorazil fusak Emitex a je fakt krásnej, zkoušela jsem ho dát i do hluboké korbičky, pěkně se tam vejde, ale malej tam byl jak sardinka, snad by to tam zvládnul, jen kdyby spal a pořád sebou nemrskal 😀 , jinak do sporťáku nám zatím bude stačit ta zkrácená verze 😉
mám jen dotaz, kdo používáte sporťák a fusak, máte tam ještě tu šedou nebo černou podložku, nebo stačí jen fusak? přijde mi to takový naducaný 😅

sharon2
19. zář 2008

agnes...gratuluju. Já ještě musím s objednáním tak týden dva počkat, až dorazí finance 😉

Holky chci si koupit na hlubokou korbu neoriginál pláštěnku Emitex. Nabízejí 3 velikosti. Stačí ta nejmenší nebo mám vzít max /střední vel./? Díky

majenka
19. zář 2008

Pavlina: malá šla do sporťáčku v 5-ti měsících hlavně kvůli tomu, že v hlubokém řvala a řvala a řvala...byla tam jen, když spala a to jsem ji tam musela dávat už spící...takže ve sporťáku seděla, i když by správně ještě neměla-ale už byla hrozně těžká na to, abych ji donesla na jedné ruce domů (z hlubokého jsem ji musela po probuzení vyndat a nést na ruce-tady ji po probuzení posadím a je to...).

Sharon: proč chceš kupovat Emitex, když k hluboké korbičce je pláštěnka v ceně...a dobrá 😉 . Není ke sporťáčku, tam se musí dokupovat...

natalien
19. zář 2008

My máme fusak Kaiser a tu šedou podložku jsem z kočárku vyndala, zmenšovalo to prostor 😉

agness02
20. zář 2008

sharon - děkuji 🙂 s tou pláštěnkou nevím, já jsem měla taky originál, až na sporťák mám emitexovou
majenka to je jako bych to psala já 😀 taky jsem jezdila s uřvaným kočárkem a záviděla kamarádkám hodný děti, teď ve sporťáku je to lepší ikdyž ho ještě neposazuji
natalien díky za odpověď asi to taky vytáhnu, bylo by tam málo místa 😉

sharon2
20. zář 2008

majenka...já koupila kočárek z druhé ruky, od paní, která ho používala jen jako hluboký na procházky. Nějaká plášťěnka tam je, ale paní říkala, že ta je na sporťák, že na hluboký měla neoriginál a ta se ji roztrhla.....tak teda nevím.....že by to bylo na hluboký a ona to nevěděla? Asi to teda budu muset vyzkoušet 😉

tara78
21. zář 2008

Ahoj, tak já také uvažuji o fusaku od Emitexu, protože je větší než ten originál do x-landeru.
Jsem ráda, že jste to tu probíraly 😉 .

A mám jeden dotaz, taky vám kočárek jakoby vrže 😕 ?

avanka
21. zář 2008

Tara, precitaj si stranku 10, tam som to rozoberala, vrzgal nam x1

kremrolka01
24. zář 2008

ahoj, máte některá i autosedačku x-car? je spolehlivá? přemýšlím, že bychom raději koupili maxi cosi, už tam takový cenový rozdíl není. jdou na ní použít ty adaptéry z x-landera aby šla připevnit na kočárek? díky

cazadora
24. zář 2008

kremrolko my máme x car sedačku a je naprosto vpohodě vůbec bych se toho nebála

pistacia
24. zář 2008

Ahojda holky,

tak my máme x-lander xa a je naprosto skvělý 😉 akorát nevím, kdy budu muset přemístit Nelunku do sporťáku, protože teda nevím, jak ji nacpu do hl. korby s fusakem. Dnes mi přišel fusak Kaiser a je naprosto dokonalý a fakt suprový. Hrozně dlouho jsem váhala mezi emitexem a kaisrem a po přečtení diskuse na toto téma zkušeností maminek, jsem šla do kaisra a myslím, že litovat fakt nebudeme 🙂

Akorát holky, prosím Vás, jelikož máme ted hlubokou korbu, tak si už přesně nemapamatuji jak jde sporták daleko do lehu? Mohla by jste mi to některá osvětlit 😉 Potřebuji vědět, kdy ji tam budu moci přesunout a nechci ji nějak pokazit zádička 🙂 Díky moc

Pavla

helenkaa
24. zář 2008

My jsme taky měli X-car a bez problémů. Jednou jsme si půjčili od švagrové maxi cosi a to připoutání se mi teda moc nezdálo. 😕

pistacia
24. zář 2008

kremrolko my máme maxi cosi a je výborná, adeptéry musíš mít přímo na tuto sedačku, ale je to normálně běžně prodejný 😉

pistacia
24. zář 2008

helenkaa, jaký připoutání myslíš?

helenkaa
24. zář 2008

tím automobilovým pásem.u té X-car se mi to zamlouvalo víc.