Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

avanka
2. únor 2009

Alucca, my mame tiez 2008 kolekciu a rucka je este penova, bola aj kozena na vyber, ale mne sa ta penova na dotyk paci viac 🙂
a opierka na nohy sa da napolohovat, takze babo, ked spi, tak je cely vleze

inak mas taky isty termin porodu, ako ja... 😉

miladas
2. únor 2009

Ahoj holky, mám dneska novy x lander xt 2008 zeleno černý, ale nemám u sporťáku nánožník. Nevíte kde bych sehnala originál nánožník, nebo nějaký neoriginál, který pasuje?

avanka
3. únor 2009

Miladas, skus v Babypointe, to je oficialny dovozca x-landerov 🙂 ale je zvlastne, ze si tam nemala nanoznik, ved to je sucast x-landera 😲 😲

miladas
3. únor 2009

tak díky dovolala jsem se do babypointu, tak to jde dokoupit, ale stojí 900 , ale uvažuju o univerzálním od emitexu za 460, spousta holek tady píše, že je velice úzky. Jo a máš pravdu, že je součástí kočárku, ale ja jsem ho koupila přes avízo a nánožník tam nebyl, že prý ho stratili.

alucca
3. únor 2009

Avanka - tak to je super náhoda viď? tak jsme se byli včera podívat a zkusit si ho i složit do auta a musíme sundat obě kolečka, ale jde to, takže jsme si vybrali XA 2008 barva grafit....příští týden objednáme 🙂 a to z důvodu končící výroby grafitové barvy...

avanka
3. únor 2009

Alucca 😀
Manzel chcel grafiti, ja som ho prehovorila na cervenu, ta mi prisla nejaka smutna 🙂

helcah
3. únor 2009

Alucca a co máte za auto? Nám se vejde do kufru, oni se ta malá kolečka jako stočí pod ten podvozek, chce to jen trochu cviku. Zatím jsme ho nacpali všude 😉 A ve většině krámů vás nechají si barvy nakombinovat, takže mi máme graphite korbu a červeno-černý sporťák.

katka1981
3. únor 2009

Ahojte, nema niektora z vas X1? Cely je odpruzeny. Mne sa zda fajn, ale ma 18kg a ked som ho v obchode nadvyhla az ma brucho zabolelo. NIe su x-landery kazove?

ludva
3. únor 2009

Ahojte, včera jsem se byla na X-lander podívat. Prodavačka byla milá a říkala, že nová kolekce bude v březnu. Ale dovozce prý hrozí zdražením nové kolekce asi tak o 2 tisíce. No, snad mě chtěli jen donutit abych ho zakoupila co nejdříve. No, my ještě máme čas na rozmyšlenou....

pietra
3. únor 2009

katka, my mame x1. Je ten kocik tazky, ale ved zas tak casto ho clovek nenadvihuje. A teraz sa ti veci tazsie dvihaju 😉 Ja som ho kazdy den nosila po schodoch, kedze nemame vytah a dalo sa. Kazovost - nam sa roztrhla penova rucka po velmi kratkej dobe, boli problemy s prsiplastom na hlbokej verzii, taska sa tiez zacala parat, ale vsetko to boli len detaily. co sa tyka terenu, x1 ho zvlada uplne perfektne. Mne vadil len trosku sirsi rozchod zadnych kolies, bol problem s niektorymi dverami a vytahmi

katka1981
3. únor 2009

pietra, dakujem pekne, si mi pomohla. My byvame v rodinnom dome, a planujem chodit cez garaz, tam nie su schody a nemala by som mat ani problem so sirkou dveri. Je zatial to najlepsie do terenu co som videla v obchode. Vady, kt. uvadzas, som uz citala a to su fakt smiesne veci v porovnani s Jane, kde pada nozna brzda. Chodis castoi do terenu? Nechyba ti rucna brzda? Babatko sa citi v kociku dobre? Myslim polohovanie atd. A este jedna otazka, da sa tam rucka otocit, lebo mne sa zda ze nie, ze sa da len vyskovo nastavit. Dakujem.

zdenallicka
4. únor 2009

Chleee, cholky, u X-landeru nejde otocit rukojet k mamine tak, aby se dite koukalo na ni??? 😕

avanka
4. únor 2009

Katka, Zdenalicka, rucka nejde otocit, ale to v konecnom dosledku vobec nevadi, babo chce aj tak vidiet von a nie na mamu, ktoru ma doma 24 hodin 😀 😀
Katka, my mame tiez x1 a ziadna vada sa zatial neobjavila....
Precitaj si diskusiu od zaciatku, je pisane aj o x1

pietra
4. únor 2009

katka, mna nikdy nebavilo kocikovanie po sidlisku, takze chodim na prechadzky mimo asfalt, spajam to aj s vecenim psov, takze chodim k Malemu Dunaju, je to nieco ako polno-lesna cesta. Teraz x-lander vyuzivame uz len na vylety a dovolenky a mozem povedat, ze zvladne absolutne kazdy teren. Albume mam fotky dost male, ale aj tak je z nich akotak vidno, ze sme ho veru nesetrili 😀 Mala sa v kociku citi perfektne. Kedze som mala ale problem sa u nas dostat z domu, tak som na bezne prechadzky kupila jane forest, ten ma aj rucnu brzdu a je to super vec, bolo by fajn, keby ju mal aj x-lander, ale neda sa povedat, zeby mi velmi chybala. Len kvoli brzde by som x-lander nezavrhla 😉 To mi skor chybala ta otocna rucka ☹ ale ani jane ju nema a clovek si poradi vzdy 😉 dieta chce aj tak radsej pozerat na cestu, pred slnkom som ju chranila slnecnikom a pred silnym vetrom prsiplastom
ja ti ozaj x1 odporucam 😉

alucca
4. únor 2009

helcah - my máme škodu fabii - krátkou, ne combi. ale jo, ono to půjde, ať se tatík zacvičí...

mě taky řekli v krámu, že nová kolekce bude o 2-5 tis.dražší....takže i když mám čas, koupíme si ho už teď.

angellina
4. únor 2009

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat... mame kocarek XA a zjistila jsem, ze nam zrezively srouby na prednich aretovacich koleckach . ☹ Stalo se to i nektere z vas? Mame kolekci 2008.

martimarti
4. únor 2009

Také máme rezavé přední šrouby a kamarádka z parku 🙂 také. Je to šmejd. 😠

katka1981
4. únor 2009

pietra, dakujem moc, manzel by tiez najradsej bral x1 bordovy, len chcem este vidiet bebe confort high trek. Ja som zvazovala jane slalom, ale nie je vobec odpruzeny, cize onicom. A prechadzky pri malom dunaji, si pamatam ako rande s mojim manzelom, parada a vrakunsky lesik.....krasne casy. Dakujem ti moc za tip.

katka1981
4. únor 2009

pietra, prosim ta nemas problemy pri demontazi kocika, myslim tym, ked napr. menis vanicku s autosedackou atd. Napr. som pocula, ze bebe confort high trek sa lahucko rozobera, len jednym stlacenim a podobne. Ja nemam stastie na predavacky , nikto si nas nevsima a nechcem v obchode rozbit kocik. Tiez ma zaujima, ci ma homologyzovanu vanicku, aby sa mohjla pouzit ako autosedacka, lebo vraj babatko nie je dobre v autosedacke kym je malinke. Ty mas co z X1? Vanicku, sportak, autosedacku....? my by sme chceli komplet, len asi prsiplast pokial nevyskusam na vanicku nekupim, ked vsetci pisu ze nepasuje. Nevies mi poradit v BA a okoli obchod, kde maju X1 a ochotny personal?

pietra
4. únor 2009

katka, my sme autosedacku nemali. Ale kedze nemame v dome vytah, kazdy den som nosila kocik po schodoch a aby sa mi lahsie nosil, tak som si najprv zniesla zlozeny podvozok a potom dcerku v hlbokej vanicke. vonku cely kocik zlozila. Islo to rychlo a lahko 😉 Ale vanicku ako autosedacku pouzit nemozes. My sme x1 kupovali na kosickej v predeti a predavacka sa nam dost venovala. videli sme ho aj v avione v alltoys, ale predavacky boli neochotne, tak sme odisli

pietra
4. únor 2009

nam prsiplast na hlboku vanicku nesadol, ale vymenili nam ju v obchode za novu a ta uz sadla. prsiplast na vanicku je sucastou kociku. A ja si myslim, ze my sme mali vadny kus, lebo sa este aj predavacky cudovali, ze ako to, ze to nejde nasadit. ale vraj je dost tesna. My sme dostali inu, nie tu, co sa dodava a s tou problem nebol

katka1981
4. únor 2009

pietra, presne som aj ja hovorila o all toys. Boli sme v avione asi 6 x a iba raz isla okolo nejaka zundrajuca pani, ja ze nejaka postihnuta upratovacka a neuveris, ta nam poradila trosku. Ale zas ked sme tam isli, nikde nikoho. Isli sme teda do Nitry pozriet kocik a opat sme sli do all toys. Mali ovela vacsi vyber ako v BA. A podnikova kultura? Mohla som kociky aj rozbit, ony sa normalne schovali dozadu ani neodzdravili. All toys a kocik - nikdy viac, ani zadarmo. Pojdem aj ja pozriet na tu kosicku a poviem ti ze si ma asi presvedcila. Ja som zvazoovala tyrkysovu ale manzel je za bordovu, ze je krasna a ja som za. Moc ti dakujem za pomoc 😎

ludva
5. únor 2009

katka1981: Proboha, kdo ti nakukal, že není vhodná autosedačka pro malé miminko?
Nebo jsem to špatně pochopila? To chceš vozit miminko v korbě od kočárku?
Autosedačka je pro novorozeně do auta jediné řešení!!!!! A vožení miminka v autosedačce na kočárku jistě taky nevadí na chvilku, než dojdeš dejme tomu od auta k doktorce, ale na delší cestu kočárkem je lepší korbička.
Jo, a jinak na ten kočárek pasuje i autosedačka Maxi-Cosi, je prý prostornější.
Promiň, možná jsem tě jen špatně pochopila, ale dost mě to vyděsilo.

alucca
5. únor 2009

Holky nevím jak vy, ale já když jsem těžkala originál x car autosedačku v krámu tak mě nepříjemně překvapilo, jak je těžká (a to v ní ještě nebylo děcko). Oproti tomu jsme autosedaču zkusili od patrona a ta bya lehounká jen dvě kilča...paráda. Já nemám v plánu autosedačku nasazovat na kočík..jak říká ludva, do auta a na cesy v pohodě, ale abych někde vědomě půl dne vozila děcko na kočíku v autosedačce, tak to ne, toho nejsem zastánce..

karenina
5. únor 2009

michal_spuntik: můžu se zeptat? jak jsi psal "Nejoblíbenější je nyní XA a trochu za ní XT (zvlášní je že u této značky se více prosazuje čtyřkolka, u jiných je to přesně obráceně - mám na to svou teorii)" - proč myslíš, že to tak je?

my o XA hodně uvažujeme, pečlivě jsem teď pročetla celou diskuzi a ani ta spousta reklamací mě zatím neodradila 😉 , vysvětluji si to taky tím, že ten kočárek má opravdu hodně lidí a tudíž je to celkem logické, že se sejde víc problémů než u značek, co tak kupované nejsou ...

jen je možná trochu překvapující, že inženýři v X-landeru ještě nevychytali ty opakující se problémy a stížnosti (dle diskuze soudím, že upravit kočárek tak, aby šel dát sporťák do úplného lehu není nijak drahá záležitost 😉 stejně tak jako udělat něco s průsvitným okénkem, atd.)

myslím, že za tu cenu je to opravdu dobrý kočár, já osobně bych neměla problém dát za kočár i víc, ale takovýhle sporťák do terénu s velkými nafukovacími koly prostě nikdo jiný nevyrábí, pokud tedy nepočítám jané, ale ti, pokud vím, dělají jen trojkolku a tu nechceme - nebo víte někdo o něčem jiném (lehčí sporťák do terénu, čtyřkolka, s nafukovacími koly)?

pietra
5. únor 2009

ludva, ale existuju aj hlboke korbicky, ktore sa daju pouzit aj ako autosedacka 😉 maju bezpecnostne pasy, v aute sa priputavaju ako autosedacke, len dietatko lezi a nie je v polosede 😉

pietra
5. únor 2009

ja som aj lutovala, ze sme nekupili autosedacku spolu s kocikom, ale najrpv sme kupili autosedacku a az potom x-lander. Viem, ze nie je vhodne mat stale dieta v autosedacke, ale napr. ked som isla na nakup a mala v aute zaspala, tak som ju pri vyberani vzdy zobudila a bola mrzuta. Potom sme to riesili tak, ze manzel vybral autosedacku a tu nosil v rukach. Ake by bolo pohodlne ju len nakliknut na kocik. Takze ak budeme mat raz aj druhe babo, tak rozhodne beriem kocik komplet, aj s autosedackou 😉

alucca
5. únor 2009

pietra - no to máš asi pravdu, ale já to risknu...my spíš počítáme s tím nošením 😀

ludva
5. únor 2009

pietra : máš pravdu, ale můj názor je ten, že je autosedačka (vajíčko) bezpečnější. A tvar sedačky miminku nevadí, v bříšku taky není vodorovně 🙂 . Proto se mi tento kočárek líbí, že tam tu autohačku můžu nacvaknout a nemusím se s ní tahat.

karenina : taky vybírám kočárek co nejlehší, s velkými koly a lehce skládatelný. Čekáme třetí dítko a ty starší prostě všude vozím a budu kočárek skládat několikrát denně. V obchodně jim taky nešel složit úplně na placku, ale protože je hodně vypolstrovaný (sporťák) a to ty ostatní nejsou (např. Speedy). Jestli ho koupím (nejspíše ano, ale mám ještě čas), koupím ho s autohačkou od Maxi - Cosi.

katka1981
5. únor 2009

pietra, ahoj, bola som v obchode predeti, ale nemali x1 a nevedia ci budu mat. Nepoznas nejake obchody v BA a okoli, nech ich obvolam ci tam maju ten kocik, nech si ho vyskusam. Skusila som kocik DEMA, odpruzeny ale tak tazky ze des. Tie trojkolky su lahucke a nenormalne dobre sa s nimi soferuje, ale asi nie su take stabilne a neznesu narocny teren, ze? Ako sa ti jazdi cez obrubniky?