Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

majka79
23. črc 2009

kikimaruska to Ti teda nezávidím já bych to asi nezvládala Lukášek má už osm kilo a s X-landerem po schopech to si nepovedu ani představit
chystám se na nějaká ta fota a tak až mi to vyjde vyfotím i modrou barvičku mě se líbí, jo ale ta zelená je taky super

kikimaruska
25. črc 2009

majka: tak pak sem s nimi, jsem zvědavá na tu barvičku 😉 , tady novou kol.nikde na krámy nebrali, dokud se neprodá stará...což je dost nevýhodné...takže jsem je neviděla...

fridininka
26. črc 2009

ahoj, měla jsem X-lander XA 08 v barvě graphite. Design byl super, ale jinak mi vadilo dost věcí, kterých jsem si při nákupu nevšimla. Hlavně mi po chvilce ježdění v zimě úplně zkorodovaly dráty na zadních kolečkách. A to jsem s tím jela jen párkrát, když jsem byla u našich. Co se týkalo jízdy s kočárkem, manžel měl problém. Když jel on a malinko se o rukojeť opřel, přední kolečka byla hned ve vzduchu. Sklon sedací části dozadu taky nebyl výhra. Jak jsem z kočárku byla nadšená, když jsem ho viděla, tak moc jsem potom byla zklamaná, když jsem začala objevovat určité nedostatky.

andy80
26. črc 2009

fridininka: já si ho právě měla možnost vyzkoušet než jsem koupila a pak jsem místo XA pořídila X3 a naprostá spokojenost. Mě ani s těmi otočnými předními kolečky nešlo jezdit.

fridininka
26. črc 2009

andy: já právě chtěla kočárek s otočnými kolečky. Mám klasický 4kolový kočárek na zahradě, ale jezdí se mi s ním špatně, hlavně ve městě. Musíš pořád zvedat a natáčet, byla jsem z toho po celém dni vycházky v Praze absolutně vyčerpaná. I když jsem byla rezolutně proti tříkolkám, chci si koupit Herqules Raptor 3spin, absolutně jsem se do něj zamilovala. Ale ta cena je poněkud vyšší.

kikimaruska
26. črc 2009

u kol 08 se mi nestávalo, že by byla přední kolečka ve vzduchu, s kol.09 už ale ano...myslím že to bylo tím, že korbička dávala většinu váhy na předek, tak se kola nezdvihala (08 jsme jezdili jen s korbičkou a kola též korodovala), s touto kolekcí máme jen sporták, váha je třeba když dítě spí uplně vzadu a proto se podle mě kolečka občas zdvihají, ale taky jsem z toho byla nejdřív paf...před tím semi to nestávalo. A tyto plastová snad korodovat nebudou...doufejme. 😝

fridininka
26. črc 2009

já měla jen sportovní verzi 08, tak s korbičkou to asi bylo ok. A myslím, že kočárek za tuto cenu (kupovala jsem ho za 6500,-) tak už by mohl být vychytanější a koroze po tak krátké době by se opravdu neměla objevovat.

kikimaruska
26. črc 2009

My s korbou a podvozkem jezdili 4 měsíce a i přes údržbu kolečka korodovala...a to jsme nejezdili nikde v soli apod. proto jsem chtěla nyní ty plastová, je to nevychytané, to je fakt. Zajímalo by mě zda i starší kolekce tak rezly...některé maminy mjají i kol 06 a ještě sem neviděla že by si stěžovaly 😒 ...nebo o tom jen nemluvily...

fridininka
26. črc 2009

myslím si, že starší kolekce to nedělaly. Alespoň když se podívám na inzeráty, kde jsou 07, tak mají krásná kola (na své odježděné kilometry 🙂 ) Tak ať slouží 09, kterou máte 😉

petua
27. črc 2009

Ahoj holky,

určitě už to tady někde v diskusi je, ale než to hodinu hledat, zeptam se 🙂 - kdo máte XA 2008, jde dát sporťák úplně do lehu nebo nejde? My máme totiž vééliké miminko 😀 a moc dlouho už v korbičce nevydrží - tenkrát, když nám ten kočárek přišel domů, tak jsem to nezkoušela, jak to tam je, a teď je zahrabanej někde v komoře, tak je jednodušší se zeptat, než ho jít lovit a testovat 😀

kikimaruska
27. črc 2009

petua-uplný leh to není, ale stačí to 😉 , kol.09 jde do lehu víc....aspon se mi to tedy zdá - můžu porovnat oba sportáky 😉 , ale uplný leh nejde u žádného....XA

kikimaruska
27. črc 2009

vložila sem do albíčka tu rozloženou stříšku u 09 - je to praktická věc (aspon vyvážení toho příšernýho rozchodu kol). Mám vyzkoušené že i proti slunci když mimčo spí, tak mu nesvítí do obličeje 😉

andy80
27. črc 2009

fridinka a co kočárek, který má všechny čtyři velká kola a natáčí se celá přední náprava. Měla jsem možnost to vyzkoušet, má ho kamarádka a jezdí se s ním super. Jinak já mám kolekci 2006 a můžu říct, že na kočárku nejsou žádné známky koroze ani opotřebení. Celkově myslím, že starší kolekce x-ladnerů do roku 2007 byli lepší. Od hluboké korby, přes sporťák až k podvozku. Hluboká korba je větší, sporťák prostornější, jde do úplného lehu i sedu, podvozek je bytelnější a má lepší kolečka... atd. atd.

kikimaruska
27. črc 2009

Já měla kočárek s nápravou a nejprv mi to nepřišlo, ale jakmile sem ozkusila otočná kola o 360 c, už jsem nápravu nechtěla....nepraktické je i to, že nemůžeš mimi hojdat na místě sem a tam, což jsem zprvu dělala často (náprava se sekala a při couvání se muselo jet po zadních...a aretovat sem to nechtěla, malej usnul když jsem různě zatáčela atak...ale x-lander není s otáčecí nápravou...? Ne? My měli Boldera

majka79
27. črc 2009

ahoj konečně jsem si vzpoměla a vyfotila kočárek pro ty co chtějí vidět modrou barvičku letošní kolekce

kikimaruska
27. črc 2009

majka: taky krásná barvička 🙂

fridininka
27. črc 2009

andy: kočárek, který má otočnou přední nápravu mi moc nevyhovoval. Měla jsem možnost si to zkusit u bráchovo kočárku, ty ho mají. Nejprve jsem s tím neuměla jezdit. 😀 😲 😀 Ale za chviličku jsem si zvykla. Není to úplně nejhorší, ale za úplnou výhru to asi taky nepovažuji. Když se kočárek zaaretuje, aby se náprava neotáčela, tak v tom trochu loupe a žvachlá se to. Takže to s kočárkem drká.

andy80
27. črc 2009

kamarádka má Cruiser, párkrát jsem jí malého vozila a dobře se mi s ním jezdilo. Ona je taky maximálně spokojená, akorát to má dost malou korbičku. Její malej je hodně malej a od 5ti měsíců ho vozí ve sporťáku a to přes léto.

kikimaruska: x-lander s natáčecí nápravou bohužel ještě není

Jinak ty letošní kolekce x-landera mají moooooc hezké barvičky.

misa84
27. črc 2009

cau holky, urcite uz tady tahle otazka padla, taxe omlouvam....mam xa08, jde dat uplne do sedu? nekdo mi rikal, ze se vzadu to zdrhovani musi nejak vyparat, dneska jsem to zkoumala a neprisla jsem na to kde, co a jak....dik

fridininka
27. črc 2009

misa84: myslím že sporťák 08 do úplného lehu nejde, ale dá se dát dost vodorovně, ale né úplně. Já v tom malého měla od 4 měsíců.

misa84
27. črc 2009

fridininka, ja ho prave chci dat do sedu... 😒

dosa
27. črc 2009

misa - na strane 40 ma avanka foto, kde to treba odparat 😉

misa84
27. črc 2009

naadhera, dekuju 🙂

fridininka
27. črc 2009

misa, pardón, jsem to překoukla 😒

mysaak
28. črc 2009

Určitě už to tady bylo napsáno, ale máte někdo nějakou univerzální pláštěnku na sporťák? Dávat 900 za originál se mi vůbec nechce. Díky.

kikimaruska
28. črc 2009

mysaak: EMITEX Aluspacer 2, stojí kolem 300 kč

kikimaruska
28. črc 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9539710&tab=6 tak ta obyč co máme je ještě levnější, ta za 300 je trochu jiná

mia1111
29. črc 2009

Ahojte kočky, tak ja som si dnes doviezla domov vysnívané XA. Vtip je v tom, že podvozok - koliečka mám kolekciu 2008-tú som chcela kvôli výťahu, 2009 by mi do výťahu nevošiel... A korbu aj šporťák mám 2009, čo je super, všimla som si to až doma, ale som za to rada, lebo je strieška na šporťáku 2009 fakt lepšia - ako fotila Kikimaruska, je to super. Mám takú smiešnu kombináciu - hlboký červený a šporťák modrý. Budeme mať asi chlapca, ale červený sa mi páčil ako prvý, ale keď som dnes videla naživo modrý šporťák - tak som neodolala 😉 Zvažovala som šedú korbu, ale nevidela som ju naživo, tak som to nechcela riskovať... Ale možno túto červenú nakoniec predám a kúpim si inú farbu - do pôrodu mám ešte čas tri mesiace, tak to premyslím...

kikimaruska
30. črc 2009

mia: taky jsem uvažovala zprvu udělat to jako ty -podvozek 08 ale to ostatní O9, bohužel to nikde nebyly schopni udělat...dokonce jsem to ani nikde neviděla-kol.09 nemaj tady v prodejnách nikde. Až budeš mít chvilku, změříš mí prosím celkově rozchod kol a rozchod při sundaném jednom kole? Jinak mě se červená korba taky vždycky líbila...a asiji pořídím na druhé mimi...at je to cokoliv a sporták máme zelený 😀

mia1111
30. črc 2009

kikimaruska: Myslím, že ak by som behala po obchodoch a pýtala sa, či sa dá kočík takto nakombinovať - asi by som nepochodila. Toto bola riadna náhoda a ane by ma to nenapadlo, kým som si doma v kľude nepozrela obrázky z modelu 2009 a dizajn je trošku iný, tak som si to vtedy všimla... 😉
Čo sa tých rozmerov týka: dúfam, že som to správne pochopila: merala som zadné kolesá- vonkajší rozmer rozchodu: 64cm. Keď som 1koleso zložila: 58,5cm. Náprava bez zadných kolies: 54 cm. Ak ešte niečo potrebuješ, napíš, mám ho pred očami, neviem sa naň vynadívať, veľmi sa z neho teším 😀 😀 😀
Aj ja som uvažovala nad zeleným, ale bála som sa, ako bude vyzerať na živo. V katalógu bol super, ale predavačka ma odhovárala, že v skutočnosti je tá farba krikľavejšia... Červený tam mali, tak som doobjednala šporťák, ale keď som si preň šla, mali tam aj modrý šporťák, tak som sa totálne zamotala 😅 Ale mám 3 týždne na rozmyslenie, môžem ho prísť vymeniť za inú farbum, ak si to rozmyslím.... Tak rozmýšľam...