Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

lufik2
31. pro 2009

Ahoj Pavli, madlo bude mít před očima ve sporťáku, korba žádné nemá 😉 . Počítám, že bez něj budeme jezdit tak do 1,5 roku, než trochu povyroste. Ty starší modely ho měly zase až moc dole a špatně se přidělávalo, nacvakávalo se tam, kam se nacvakávají adaptéry u korbičky. My už máme třetí x-lander (všechny typ x1), na každé dítě jeden 😀 . Zkusila jsem už tolik kočárů, že to je až ostuda a nakonec jsem skončila zase u x-landera (měla jsem Jané Slalom, Bébé confort High Trek, Teutonia Spirit S3, Peg Pérego) - u všech kočárků jsem řešila hrozné jízdní vlastnosti v terénu. Bydlíme v přírodě a s trojkolkami to prostě nešlo. Možná by byla dobrá Teutonia Mistral P, to je čtyřkolka, ale z druhé ruky se prakticky sehnat nedá a je hodně drahá. Tak jsme koupili zase x1 a jsme spokojení, na cestování a do města máme Peg Pérego Pliko P3.

glumy
1. led 2010

Ahoj, moc díky za radu, mrknu se tedy na MMB, třeba tam ten popruh najdu🙂 Včera jsme objednali golfky Peg Perego Pliko Completo, tak snad budeme spokojení: 😎

pavlina05
1. led 2010

co je to za golfky? Musím jiknout. Pořád o nějakých přemýšlím....

pavlina05
1. led 2010

Aha to madlo myslíš 😉
no já to madlo tram nedávala, až pořádně seděl a chtěl lumpačit,tak pak jo 😉

luf teda vy jste zkušení. a jaký by jsi doporučila golfáč. S XA jsem max spoky, ale malej už lítá,tak kočár už moc nepoužíváme. Ale zase by se mi hodil nějaký cestovní kostitřas🙂

JAné Slalom byl na nic? To byl můj favorit, ale ta cena 😝

lufik2
3. led 2010

Tak to buď ráda, že jste Slaloma nekoupili! On je vzhledově pěkný, ale ta kvalita za moc nestojí 😖 . Při jízdě padala nožní brzda a drnčela, pořád jsem ji musela přizvedávat. V terénu byl nestabilní - ale to jsou asi všechny trojkolky, v mraze se nám rozsypala slída v boudě, podnožka se oloupala, ruční brzda velmi brzy přestala brzdit. Naštěstí jsem jej nechala opravit (zdarma, v záruce, přístup servisu super) a prodala jsem ho dřív, než vyšisoval (bála jsem se vůbec vylézt na sluníčko 😀 ). Neříkám, že je špatný - je super prostorný, dítě tam má opravdový komfort, ale za ty peníze bych čekala víc muziky.

Golfky máme Peg Pérego Pliko P3 a jsme spokojení, můžu doporučit. Jestli znáš Inglesina Zippy, tak jsou prakticky totožné, vychytané, praktické. Ale trochu těžší. Pro větší dítě by možná byly lepší lehké polohovací golfáčky, na Rézinku jsem měla Jané Energy a ty byly prima (mají 5,5 kg, jsou super skladné, prý ale také šisují - náš ne 😅 ) nebo Inglesina Trip (něco přes 6 kg) - ty jsou velmi podobné těm Energy. Oboje fajn 😉 , Trip o malinko levnější a má myslím trošku menší kola.

pavlina05
3. led 2010

veronika krupová >
Holky, tohle je mail na paní co šije popruh na X-landera aby šel do sedu 😉

lufik2
Tý jo, díky za rady a vychytávky 😉 Golfky Jané se mi dost líbily, ale asi nepotřebuju tak vymakaný golfky. Asi by nám stačil vážně takový ten kostitřas jen ta konstrukce s látkou 🙂

matenka
4. led 2010

čaute kočky, kúpili sme x lander xa 2009 a malá ho začala testovať, športovú časť a ide ma poraziť, keď vidím, že tam nemôže poriadne sedieť, že je v poloľahu, 09 je vzadu inak riešená ako 08, neviete niekdo poradiť čo s tým?

broucek2
4. led 2010

to snad mají všechny sporťáky x-landera, že děti úplně nesedí a neleží, taky mě toto zklamalo na X1

matenka
4. led 2010

no super, mňa ten šporťák riadne vytáča ☹

anyjelyk
4. led 2010

matenka: máme XT, tiež sa nedal dať do úplného sedu, tak som to vzadu na tom polohovaní odpárala po oboch stranách a teraz to už ide v pohodičke ;)

matenka
4. led 2010

suseda mi to ukazovala, aj ona to tak urobila na 08 ale pri 09 je to úplne inak riešené, tam sa to tak nedá, preto skúšam, či mi nevie niekto poradiť, ako to riešil pri týchto, ďakujem za každú radu, malej sa tam dosť zle sedi

matenka
4. led 2010

inak je v ostatných veciach super, nemám žiadnu výčitku, iba toto 😉

anyjelyk
4. led 2010

matenka: aha, tak to som nevedela. škoda 😒

karimali
4. led 2010

Ahoj, všechny zdravím 🙂 zde jsem se dočetla jak chválu, tak i stížnosti na kočárky X-Lander. Vlastním model X1, který už se nevyrábí, je super, nemůžu si ho vynachválit. Často jezdím autem a proto jsem musela zvolit menší kočárek. Kdyby jste meli zájem o model X1, napište

pavlina05
4. led 2010

Holky, přečtěte si můj přízpěvek 😉

lufik2
5. led 2010

Karimali - X1 se letos bude prodávat v limitované sérii - zelinkavá, bude to komplet se vším všudy a asi dost drahý. Mám informace z kuloárů 😀. Je pěkný, viděla jsem zatím jenom výkres, měl by být někdy koncem března. Kola bude mít taky plastová a ty pérové tlumiče nebudou červené, ale zelené do barvy 😲 . Já jsem nakonec kvůli té ceně (a kvůli tomu, že korbu ani autosedačku už nevyužijeme) na něj nečekala a koupila jsem model 2008 - až na to madlo (moc vysoko) je super, měla jsem štěstí na paní, od které jsem ho kupovala, je opravdu velmi zachovalý. Takže jestli někdo teprve čekáte miminko, aby se vám vyplatilo kupovat celý komplet, asi se vyplatí si počkat!!! 😉

broucek2
5. led 2010

X1 máme z roku 2006, takže fakt starou po 2 dětech, koupili jsme ji do terénu na domeček, právě kvůli pérování apod. Musím říci, že je ale v super stavu a velmi zachovalá. Možná bych jen přezula kolečka, protože už je trochu sjetý vzorek.Teď ještě chceme do bytu do města dokoupit XA, ale právě mě celkem štve, že nikde ještě nemají letošní kolekci, abych si ji mohla prohlídnout a vyřešit, zda nekoupíme 09. Malou čekáme v březnu, tak snad stihneme ještě kočár koupit. Při nejhorším už jsem říkala, že budeme chvíli jezdit s X1 i po městě

ludva
5. led 2010

Ahoj na www.babypoint.cz už mají letošní kolekci. Tak jukněte, je moc hezká.
Jen se mi nelíbí ten zip na hl. korbičce. Bála bych se, že se mi rozbije.
Barvičky moc hezký, ale chce to vidět na živo. Náš zelený taky na netu vypadal trošku jinak...

broucek2
5. led 2010

ještě předevčírem tam nebyla, super

broucek2
5. led 2010

jo a ještě větší nepořádek je cena, jsou výrazně dražší než třeba v Německu

ludva
5. led 2010

broucek 2, zas to máš lepší se zárukou a tak..
Někdo tady psal, že se vyplatí zajet pro něj do Polska. Údajně vyjde na polovičku...

matenka
5. led 2010

pekné, len by to chcelo vedieť aký je rozdiel medzi 09, lebo 08 a 09 sú dosť rozdielne, či tam vychytali nejaké nedostatky, a potom by mi aj tá cena prišla adekvátnejšia, inak je to celkom dosť 😉

pavlina05
6. led 2010

sorry, tady je ten mail:
ve24@seznam.cz

broucek2
8. led 2010

v Praze už ve 2 obchodech mají letošní XA a prý není skoro žádný rozdíl mezi 09 a 10

broucek2
8. led 2010

tak jsem si dnes prohlížela nové XA. Nusím říči, že žádné změny velké nečekejte, ale je pravda, že ovládání polohování sporťáku je lepší, má větší okýnko. Přišlo mi, že sporťák jdedát o trochu více do lehu, ale sed je stejný, nejde dát kolmo. podvozek je naprosto stejný.
Vabrala jsem si barvu Volcano, je zajímavá. Modrá mě zklamala.

matenka
8. led 2010

tak super, že si si našla kočík 😉
ja si ho nemôžem vynachváliť teraz keď nasnežilo, len budem musieť niečo vymyslieť, ako zdvihnúť opierku chrbta

pavlina05
8. led 2010

Holky, to asi nikdy nepůjde do sedu, myslím,že podle norem je ten polosed ok. kolmo dítko sedět nemá 😉

kaja23
10. led 2010

ahoj holky, prossím vás o radu...chceme si teď pořídit pro naše mimi x-lander 2010, barvy těch vložek ve sporťácích jsou dost světlé, jdou ve starších XL vyndat a vyprat nebo je tam nějaký problém?díky moc za odpověď,K.

matenka
11. led 2010

viem, že v xa sa dajú vybrať

stylly
11. led 2010

jste spokojené s x landrem? 😉