Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

sarlotta
1. lis 2010

ten KID má délku 84cm a šířku 40cm...ale váží 22kg... x.lander sporťák má 11kg a to je rozdíl.

sarlotta
1. lis 2010

@lucia2207 proto právě po zkušenostech radím spíš koupit hluboký zvlášť a pak si vybrat sporťák až podle toho jaké nároky budeš mít a jak velké dítě a kam budeš chtít s kočárkem jezdit...
je to i o počasí hodně... těžko vybrat správný kočárek, každý má něco... netrapte se tím tolik 😉 😎 hlavně ať jsou miminka zdravé a spokojené🙂

nikuse
1. lis 2010

@lucia2207 Tady je odkaz 😉 Dokonce je to i barva kterou bych chtěla http://www.detske-kocarky.cz/kocarek-coletto-au...
Neni to o moc,ale aspoň něco 😅 Já potřebuju taky větší.Manžel má 2m a jestli prcek bude po tatínkovi. . . . 😀

nikuse
1. lis 2010

@sarlotta To jsou super míry ,ale ta váha to je docela dost 😅 Teď ještě když tam bude mimís a fusak . . . .Nechápu proč ty korbičky dělají tak nesmyslně malé 😒

tina_22
2. lis 2010

@nikuse Tento kočiarik má sesternica a vozila svojho synceka vo vaničke dosť dlho, aj s fusakom a to nie je žiadny drobček 😉

helulela
2. lis 2010

my měli korbičku X-lander do konce 7M (70 cm, přes 7 kg), pak by se tam ještě vešel, ale začal už vylézat ven, jak chtěl vidět, tak jsem přestěhovala do sporťáku
myslím, že kombinace obecně mají korbičky malé, takže jestli vám to vychází, že do sporťáku byste se stěhovali na jaře, radši bych taky pořídila hluboký a sporťák zvlášť

jaru30
2. lis 2010

Ahoj,
my už se do korbičky skoro nevejdeme 😒 A to mu bude teprve 5 měsíců! 😝 A bude muset do sporťáku.
Nevim kolik měří teď, ale ve 4 měsících měl 68 cm. Dlouhán po tatínkovi, no 😝

sarlotta
2. lis 2010

Tyhle kočárky s malými korbami jsou vhodné pro děti narozené v Lednu, únoru... mimísci se tam vejdou a pak je postupně vybalujete jak rostou a kočárek je jim furt dobrý🙂) potom roční dítko už ve sporťáku Zimu zvládne v poho🙂 navíc kolem ročku děti kočárek obvykle bojkotují, pže se naučili zrovna chodit a spíš ho chtějí tlačit před sebou..ale to pak zase pomine🙂
za mě teda spor´ták ANO, hluboká korba ... jak pro koho 😅 😉

nikuse
2. lis 2010

@tina_22 No já mám termín v červenci takže v zimě bude mimís už větší a jestli bude po tatínkovi tak by se do korbičky o rozměru 75cm fakt nevešel 😅 A tenhle kočárek co jsem posílal odkaz tak je zatím největší a hlavně se mi i líbí a funkčnost taky má 😉 Tak uvidim

lucia2207
3. lis 2010

@nikuse Ahoj Aj ja som sa rozhodla pre kočár CAM je to trojkolka a aj športová časť sa dá otáčať v smere aj protismere jazdy.Aj ty máš vybratý pekný kočík. Tak už len čakať na bábätko. Ja sa do mája ešte načakám.Pekný deň ti prajem Lucia

tigarah
3. lis 2010

ahojte. moj maly sa narodil januar 2010, vanicku sem pouzivali 4,5 mesiaca. potom sportovy a pred dvoma tyzdnami sme znova vytiahli hloboku vanicku, pretoze v nej je viac chraneny od vetra a zimy. je v nej posediacky, za chrbatik som mu dala vankusik. a nevylezie z neho, pretoze mu v tom brani kryt na vanicke. a hlavne ked je zababuseny v deke tak sa mu nechce ani pohnut :D ked nahodou zabuva pri prechadzke tak sa do nej este celkom v pohode zmesti aj poleziacky a to ma 77 cm maly. v celku by som x-lander nemenila, len ma tu chybicku ze sa nemoze sportova cast primontovat do protismeru jazdy...ked bol este mensi, tak chcela na neho vidiet a aby videl on mna, ale teraz sme uz vacsi tak to neprekaza.

nikuse
3. lis 2010

@lucia2207 Děkuju koukala jsem na ten tvůj a je taky mooooc pěkný 😉 jen my jsme si řekli s manželem že si koupíme 4kolku,ale s předními kolečky trošku u sebe ale zase ne klasickou3kolku 😀 Koukala jsem že se rozhoduješ i mezi Quinnym 😉 Kamarádka má zelený a musim říct že to je vzhledem moc krásný kočárek a i funkčností 🙂 Jen zase jediný problé . . .. a to malá korbička,ale zase mi kamarádka říkala že malou měla už od4.měsíce ve sportovní verzi protože jí nechtěla ležet a brečela.

lucia2207
3. lis 2010

@nikuse JA som sa rozhodla,že ani quinny nechcem lebo sa nedá športová časť otočiť v oboch smeroch jazdy. JA som mala štvorkolky pri mojich dvoch synoch a teraz som sa rozhodla vyskúšať trojkolku.TAk uvidíme. 🙂

nikuse
3. lis 2010

@lucia2207 Ta moje kámoška má 4kolku s kolečky víc u sebe a může to otáčet 😕 Ale to asi nejde u 3kolky.No dneska je to s těma kočárkama veselý.Výběr je hafec ,ale z čeho 😅

lucia2207
3. lis 2010

@nikuse Práve kočík CAM ktorý som si vybrala má tú vvýhodu, že sa dá otáčať aj v oboch smeroch jazdy 🙂

nikuse
3. lis 2010

@lucia2207 To je super.I to dítě se zabaví než aby čumělo jen na mamču 😉 Já to u toho mého favorita mám taky.A i cenově je super a za 75euro se dá přikoupit autosedačka což určitě chci.Jen jediná nevýhoda je .že ta autosedačka je docela těžká

lucia2207
3. lis 2010

@nikuse Tie autosedačky sú u väčšiny kočíkov ťažšké. Ale u tých lacnejších je to poriadna váha a ešte keď je tam bábätko tak mamina potrebuje poriadne svaly. 🙂

mpavlinka
3. lis 2010

@jaru30 jsme na tom stejně, malá je velká, narozená v červenci a nyní už se mi do korby skorem nevejde 😀 Ale máme ještě jeden kočár. Holky jde dát x lander úplně do lehu (nějaká úprava)?

tina_22
4. lis 2010

@mpavlinka Športovú časť nie, je to taký vyvýšený ľah, ale môjmu synovi sa takto dobre spinká, ešte teraz, keď mal rok, sa tam pekne vyspí

mpavlinka
22. lis 2010

Holky, mám už staršího Xáče XA. Jedno z předních koleček mi hrozně rachtá a zvoní, protáčí se... kočár nadskakuje ☹ ☹ Máte některá zkušenost s výměnou kolečka? Pomůže to? Případně kde ho sehnat? Děkuju moc!

petulik.zlin
24. lis 2010

Ahoj holky, nevím jestli tady už o tom byla řeč, jestli jo tak se omlouvám, ale chci se zeptat na vhodný zimní fusak do sporťáku X-lander XA, váhám mezi Emitex Combi a Kaiser Iglú. Nevím jestli se tam ten Emitex vleze tak, aby se přes něj dal v pohodě dát i nánožník? Kaiser je dole víc dokulata, tak nevím, co bude lepší, prosím kdo máte, poraďte. A pro mpavlinka: nové přední kolo by se mělo dát sehnat u firmy Babypoint, kteří zajišťují díly na X-lander, písni jim mail: objednavky@babypoint.cz, nebo servis@babypoint.cz.

kejtty
24. lis 2010

@petulik.zlin ahoj, my mame v XA fusak eisbarchen a v pohode vojde aj do nanozniku, je podobny ako kaiser, takze urcite aj ten aj emitex tam pasuju. Uz si len vybrat kvalitu ktora ti vyhovuje... 😅

mpavlinka
24. lis 2010

@petulik.zlin Emitex combi pasuje 😉

petulik.zlin
24. lis 2010

@kejtty , @mpavlinka, moc děkuji! 😵 Tak to je fajn, že tam jde jakýkoliv.

mpavlinka
24. lis 2010

Nikdo zkušenost s těma kolečkama?

jaru30
27. lis 2010

Ahoj holky, prosím o radu.
Nandavám do sporťáku zimní fusak, má spoustu oček a karabinek, ale x-lander má snad jen jedno místo, kde se dá přichytit!!! 😠 Do očka mezi sedačkou a opěrkou. To je trochu málo, ne? nebo jsem jen nenašla další?
Fusak trochu sklouzává a to mě štve. Tu oranžovou vložku jsem vyndala....
díky za případné rady 🙂

ktr
27. lis 2010

holky,jakou pláštěnku na X landera?

helulela
27. lis 2010

@ktr My máme Emitex Tracking Maxi a v pohodě.

klara.t
28. lis 2010

@petulik.zlin já mám Emitex combi exlusive 3v1 a do nánožníku se nevejde. Jen pokud nemá připnutý ten spodní díl. Ale pokud už máš dítě ve sporťáku, tak už je větší a ten spodní díl připnout musíš. Přes něj nánožník už nejde. Hrozně mě to štve. Ten emitex je skoro spadnutý až ke kolečkům. Mám Xlander XA 2010, možná ty starší nánožníky jsou delší, že se to tam holkám vejde.

@kejtty , @mpavlinka vám se tam fakt vejde? a máte už ten prodloužený fusak nebo máte nějaký větší nánožník?

kejtty
28. lis 2010

@klara.t aj my mame XA 2010 a fusak eisbarchen - ten je asi trochu kratsi ako emitex a v pohode ho zapnem aj do toho spodneho original nanozniku... Skus si emitex hore za opierku vytiahnut vyssie....