Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

kejtty
8. bře 2011

@balena16 ale nie, ja mam farbu Rocky, jazdime celu zimu s nim uz pol roka a este som ho necistila ani nic neprala... takze v pohode mozes aj svetle farby ak sa ti pacia 🙂

dooscoby
8. bře 2011

ahojte baby...rada by som sa spytala ci uz ste daktora reklamovali x lander kocik...pre necelym rokom som kupila golfac xs a hrozna kvalita....zly nanoznik..madlo prevracia sa ale o to nejde...teraz nam zacala pukat konstrukcia a vyrobca to vratil ze to je chyba pouzivania a vraj ten kocik je aj tak dos spinavy..co je blbost a jasne ze po roku nebude vyzera ako novy.....cize teraz nam je na prd lebo sa vobec neda skladat.....uz nikomu ten kociar neodporucim neprakticky a nekvalitny..poradne ako od vyrobcu dostat peniazky spat

tina_22
8. bře 2011

@balena16 Neboj sa svetlých farieb, ja mám limitku 2009-boy, je z vonku tm. hnedý a vnútri svetlučko modrý- pekne ho rozoberiem, odopnem z konštrukcie, vysypem smeti- deti toho vedia natrusiť a jemnou kefkou pekne vyčistím, keby bol veľmi špinavý-do vane namočiť, vyprať-úplne v pohode, však to má aj v popise, že sa dá prať. Zatiaľ som to ešte nerobila a to jazdím v šporťáku už rok. Takže odporúčam aj svetlé farby 😉

balena16
9. bře 2011

To ste ma s tou svetlou farbou potešili, ale ešte uvidím veď ani 2010 "ocean" nie je zlá. Chcela som sa, ale spýtať, kejtty písala, že XA je užší a samozrejme kratší ako XT, líšia sa iba k konštrukcii podvozku alebo aj v rozmeroch sedačky? Pretože na nete som našla rôzne rozmery (dĺžka lôžka aj šírka). A ešte som chcela poprosiť niekoho, kto má tieto kočíky doma, či by ich nemohol zmerať v zloženom stave, pretože som našla tiež rôzne údaje a keďže mám malé auto a tým aj kufor, záleží na každom centimetri. Priznám sa, že XT sa mi páči viac, aj keď XA je určite skladnejší, tak ma zaujíma rozdiel. Dúfam, že aspoň jeden z nich do toho kufra vojde.

julienka
9. bře 2011

Baby,práve dávam dokopy športovú časť XA X-landera 2010.... chcem tam dať nánožník, ale sa mi to tam zdá akoby len položené, prichytené len dvomi pútkami... stačí to tak, alebo to tam treba ešte nejako upevniť? nemám ani predstavu, ako to má vyzerať 😉 ďakujeeeeeem za rady

helulela
9. bře 2011

Ahoj holky, máte někdo zkušenost se skejtíkem případně buggypodem k XA 2009?

kiya
9. bře 2011

@julienka ano tak to je, inak to nejde (mam sice xt, ale to je asi jedno)... a aj napriek tomu, sa to smyka cele dole, ked dam malu do sedu :( a neni to mojim fusakom, ten tam je ako prilepeny v tom nanozniku, ktory je original ku kociku, ale proste sa smyka ten nanoznik...:( a to mam este slucku z mojho fusaku zacvaknutu az tam vzadu, za to zariadenie, ktorym sa dava do sedu/lahu ...
a vcera som vymyslela, ako dat do viac do sedu to operadlo (najskor mi prislo, ze to je ok, ale mala mi tam viac lezi ako sedi (ci mi zatial nevadi, kedze este sama nesedi)) bez toho aby som nieco vyrabala 🙂 nasla som taky trak cierny so starej kabelky (sportovej, nieco ako ladvinka) ma to na kazdej strane malicku karabinku a to som vzadu pretiahla cez kostru za chrbatomo opierky a dotiahla.. vyssie to baby opisovali ako by to malo vypadat a mne toto prislo nahodou do ruky a uz je to tam aj namontovane 🙂 a take iste zariadenie chcem pouzit na prichytenie normalnej deky cez nozicky, prichytim to tymi karabinkami o tie ocka co pises a deka bude drzat (najskor malu upevnim 5bodovymi pasmy a potom na nu deku a nakoniec pricvaknem tu deku) to na obdobie, ked na fusak bude teplo ale este bez neho zima...lebo za madielkom to drzat nebude, je dost velke a daleko

a este nieco... keby som mala moznost kocik predtym vyskusat, nekupila by som ho, to len na margo 🙂 proste som pouzivanim zistila, ze 1. ma vela nedostatkov a su v celku nekvalitne niektore casti urobene (nedomyslene) 2. mam postupom casu na kocik uuuplne ine poziadavky, ktore som predtym nebrala do uvahy, pripadne ma ani nenapadli. ale zo vsetkeho najviac ma hneva tazke ovladanie... prejdenim do sportaku sa to trosku zlepsilo, ale jednou rukou ho neovladnem...ta opierka chrbta, ani do uplneho lahu a ani do "lepsieho" sedu, ak chces vziat z kociku tasku, musis najskor zvladnut nacvakavanie traku, co je blbost ako mraky (a este sa mi to aj na jednej strane zasekava) mohli to urobit aj takto, pre efekt, ale na ten trak mohli dat cvocky ako to maju ine kociky, pre lahsiu manipulaciu...a aj ine veci, ktore ma napadnu, ked sa s nim vleciem na prechadzke, ale teraz si nespomeniem.. ale myslim, ze to, ze je nemotorny, je to najpodstatnejsie. A este ma napada, ale to tak vseobecne, ked malu v tom kociku posadim, nieje takmer hlavickou pod strechou, tak "naknap" a to bez toho mojho pridavneho pasu, s tym odtial bude trcat uplne 🙂 ale to som si vsimla aj na inych kocik, nepride vam to tak??

no prepacte, ze som sa tak rozkecala, ale mam nan proste tazke srdce :( ale snad som niekomu pomohla, pasom, ktory je spominany v starsich prispevkoch (nieje to moj napad) a tym na tu deku a mozno aj tym, ktore si ho chcu kupit, aby sa do neho naozaj bezvyhradne zamilovali a az potom kupovali.. nie ako ja 🙂

julienka
9. bře 2011

@kiya dakujem kraaasne 😉)) aspon viem, ze nemusim hladat nejaky "dzindziik", na ktory by som to upevnila viac 😉)))) ja dnes idem prvykrat von v sportovom, vo vanicke bola mala uz ako "zalozena". Teraz to uz asi hodinu montujem :-P
no uvidíme, čo prax prinesie. S vaničkom som bola nesmierne spokojná 😉)))
Do sedu som ešte ani neskúšala dávať športovú časť, lebo maličká sama ešte nesedí, takže nemá zmysel. Uvidíme fakt časom. No nápad s dekou nie je zlý 😉)) Počíta sa 😀

kiya
9. bře 2011

@julienka mne mala tiez nesedi, ale ma uz pol roka a stejne je tam taka zababusena, ze jej nevadi, ked ju obcas "posadim" skor oprem, ako vo vajicku
super, ze si bola spokojna, aspon si si to kocikovanie uzila, ja som pol roka len hresila, ked som s nim sla von :( hovorim, teraz je to lepsie a mame trosku ine modely 🙂 vidim v meste behat aj take ako mam ja, ale ja sa neviem tak vrhnut na mamicky, ktore nepoznam , aby som sa spytala aj ich apson na to ovladanie....
ak bduem mat cas a bude mat nikto zaujem pofotim tie zepsovaky 🙂

julienka
9. bře 2011

@kiya ja sa urcite hlasim na tie zlepsovaky 😉)) rada ich uvidim 😉 necham sa inspirovat. Lebo pravdu poviem, ja nie som volajaka kreativna .... 😵

kiya
9. bře 2011

@julienka ani ja, len som to tu citala, pred nejakou dobou a teraz som cosi upratovala a nasla tam ten pas a nejako sa mi spojilo, vyskusala som to a funguje to 🙂

julienka
9. bře 2011

@kiya 🙂

julienka
9. bře 2011

@kiya ahoj, mozem sa este spytat,ze ked davas malu do kociarika,co vsetko jej davas v tomto case (deka,fusak,nechavas aj tu sivu vlozku...)? a este som si vsimla,ze zospodu je taka sietka a po jej bokoch su dva pasiky cca 20cm,netusim,co sa s nimi robi 🙂 poradis? 🙂 dakujem.

tina_22
9. bře 2011

@kiya Ahoj, no to nie je bohvieco kočíkovať s takou nechuťou, ja to poznám, ale s xlanderom som max spokojná. Tiež mám svoje výhrady, ale tie mi teda vôbec neuberajú na radosti z kočíkovania. A ten môj sa ovláda veľmi ľahko, ja ho zvládam jednou rukou.Môj manžel mi ani nechce dovoliť ho predať, je to jeho srdcovka. Dokonca povedal, že sa ľahšie ovláda, ako slávny Buzz. Máš nový, alebo z druhej ruky? S tým nánožníkom sa treba popasovať, ale to o zvyku a cviku-aspon u nás. 😉

kiya
9. bře 2011

@julienka ahoj, nechavam ten nanoznik cely aj spodok aj vrch (sivy) v tom fusak (kaiser) mala ma na sebe kombinezu a v nej len bodinko a pancusky a ponozticky... a samozrejme capicu a je jej veru aj teplo, do toho fusaku by stacila bundicka a teplaciky, ale ona ked sa mi zobudila, plakava tak som jej musela nechat aj tu kombinezku...
tie dva pasiky by sa ti mali dat nastoknut na take "srobiky" na kostre pri zadnych kolesach, ak som tie pasiky spravne pochopila 🙂

kiya
9. bře 2011

@tina_22 🙂 ti zavidim... v dobrom. kupovala som novy, preto ma to tak stve, keby som kupovala ojazdeny tak ho predam a kupim si iny, ale takto by sme asi vela stratili, lebo aj ked je pouzivany len 6 mesiacov uz by sme museli hodne znizit cenu aby sa predal...

julienka
10. bře 2011

@kiya ahooj, ďakujem 😉 Včera som zaúkolovala manžela a presne tie pásiky nastokol nad zadné kolieska 😉))) Ale ďakujem.

fanta
11. bře 2011

ja mám xlander XA 2009 a som s ním spokojná, ide ľahúčko, možno by som k nemu mala len dve menšie výhrady 😅 Ja neviem s tou pumpou nafúkať kolesá, mužovi to ide ako tak, ale poriadne si pritom vždy zanadáva 😀 Mne ani to nepomáha. A druhá vec tá, že asi by som si k nemu už nekupovala originál tašku. Zdá sa mi nepraktická, taká tlstá a ťarbavá. Vadí mi na nej, že sa vešia za tie skoby na kočík a keď si chcem dať niekde vonku na pleco tašku, tak musím všade nosiť aj remeň na pleco. Ku golfovému kočíku som si kúpila tašku v DM drogérii. Tam majú krásne tašky na kočík. Kúpila som si krémovú a tú teraz mám aj na kočíku xlander. Majú tam všelijaké farby, videla som aj hnedú, čiernu, červenú a najnovšie aj fialovú. A stoja iba 22 eur. Majú také ušká, ktoré sa iba zavesia na kočík a pekne si ju hneď viem dať aj na pleco.

cate
11. bře 2011

@kejtty ahoj 🙂), my sme si tiez dnes objednali X-lander xt vo farbe Roky a uz sa nanho veeelmi tesim 🙂). Chcela by som sa Ta spytat ci nemas skusenosti ako je to v lete. Ci na tu svetlu farbu moc nelietaju musky 🙂)). Velmi sa mi pacil Carbon ale zial ten uz niekde nie je:(((.

cate
11. bře 2011

@dooscoby ahoj co ja viem, tak ak si spotrebitel reklamaciu vyrobku uplatnil pocas prvych 12 mesiacov od kupy, moze predavajuci vybavit reklamaciu zamietnutim len na zaklade odborneho posudenia(t.j. znalca, alebo stanovisko vydane autorizovanou, notifikovanou alebo akreditovanou osobou alebo stanovisko osoby opravnenej vyrobcom na vykonavanie zarucnych oprav). Ak Ti to zamietli na zaklade toho odborneho posudku tak si ten kocik mozes dat posudit este Ty nejakemu znalcovi. Ale na vlastne naklade:(. Ak Ti to znalec uzna, ze ano je to chyba vyrobku mozes to dat opat na reklamaciu a ten Tvoj posudok tam prilozis. Nie je ale zarucene, ze aj napriek tomu to Ti to uznaju. Potom to uz dat len na sud. Ale to je uz asi na moc dlho :(.

palculka
11. bře 2011

baby ja by som potrebovala zistit ešte jednu vec, mám ku kočíku ešte taký povrázok so slučkou na jednom konci a na druhom konci je tá umelá koncovka na to očko na konštrukcii, len neviem načo to je? Keby tam aspon tí výrobcovia dali nejaký normálny návod, čo sa kam dá namontovat 😠

kiya
11. bře 2011

@palculka ten povrazok by mal sluzit ako poistka pri zlozeni kocika... uz ale neviem, kam s to upina, niekam som to odlozila a teraz to nemozem vyskusat....

kejtty
12. bře 2011

@palculka ten povrazok si zavesis na rucku kocika a ked sa zlozi kocik, tak upnes povrazok so sluckou o taky nit dole nad pravym kolesom, je to poistka aby sa kocik pri prenasani nerozlozil naspat 🙂 davala som aj foto toho nitu nad kolesom, par stran dozadu...

kejtty
12. bře 2011

@cate no trosku na neho musky letia 🙂 ale nepostrehla som zeby ich bolo neja extra vela 😀 tak normalne asi ako na kazdy kocik a to som ho mala vonku uz v jeseni, ked ich lietalo dost. Aj na carbon by si nasla musky, len by ich nebolo vidno, na ciernej farbe 😀

kmnigvil
12. bře 2011

Ahojte! Potrebovala by som kúpiť autosedačku X-lander bordovo-čiernej farby rok výroby 2008 alebo 2009. Nenájde sa tu niekto kto takúto autosedačku má na predaj? Ďakujem za ponuky! 🙂 🙂 🙂

palculka
12. bře 2011

@kejtty 😉 dakujem

cate
12. bře 2011

@kejtty Dakujem🙂 potesila si ma 🙂 tak hadam to nebude take strasne 🙂)). Jaj, ja som chcela velmi carbon ale zial, teraz tu farbu uz nikde nedostat. A cakat este mesiac na amethyst uz nemozem. Ale tesim sa aj z farby rocky🙂

kejtty
12. bře 2011

@cate mne sa carbon nepaci, ja by som svoje babo nedala do cierneho kocika 😖 Rocky je taka svieza, energicka farba, ktora rozsvieti aj ked je zamracene ... 😀

cate
12. bře 2011

@kejtty no je pravda, ze na obrazku tie farby vyzeraju inak 😠 . Najskor som si myslela, ze je to seda. A mozno, ze keby to vidim nazivo tak od tej ciernej hned upustim 😀.

kejtty
12. bře 2011

@cate ja som ho videla nazivo (carbon) ale nepacil sa mi... a naopak Rocky som nazivo nevidela, ale ked mi prisiel, tak som bola milo prekvapena, tie farby su uzasne. Na slnku je ta siva farba - strieborna leskla 🙂