Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

bosorka12
19. bře 2009

Dnes jsme se vrátili z veletrhu. Neodolali jsme a objednali XA 2009 - limitovaná edice - boy. Ta kombinace hnědé a bledě modré vypadá naprosto úžasně a ani jsme nechtěli takhle drahý kočárek, ale opravdu se nám moc líbil.... Tak už se těším, až k nám dorazí, na používání si ještě počkáme.... 🙂

kykulka
20. bře 2009

Tak sem to polohování dneska odpárala a malýmu se to venku moc libilo. Konečně viděl co potřeboval. Jinak mi to už 2 měsíce bojkotoval a vydržel v kočárku max 15 min a pak chtěl ven. Dnes tam vydržel 1,5 h. 😉 . Škoda že se to tu neobjevilo dříve. Malýmu je už 14 měs. Já už na to koukala a napadlo mě rozebrat to polohování, ale jelikož nejsem moc technický tip tak sem měla strach. Ale trvalo mi to cca 10 min. Ještě sem se chtěla zeptat na který části kočárku máte připevněný slunečník? Já sem si ho koupila a mám problém tam kde by se mi libil být nemůže protože je to nad skládáním kočárku a na tý zadní trubce mi přijde dost vzadu, že když bude prckovi svítit slunko z druhé strany tak je mu slunečník na 2 věci. Prosim napiště mi Vaše zkušenosti. Díky 😀

minea
20. bře 2009

Já jsem párala předevčírem, teď je to konečně super 🙂.
Kykulko, slunečník mám taky, používala jsem ho chvíli v září a zase začnu teď na jaře. Moje první dojmy jsou takové, že jeho využitelnost se rozhodně nerovná jeho ceně 😠. Dávám ho na spodní trubku, hned za potah, jestli si to dobře vybavuju, je tam jen jediné místo, kam se to logicky dá připevnit. Ale stejně je to naprd, slunečník nestíní celý kočárek, např. když změníš směr vůči slunci, už na dítě zase praží, takže ho buď přešroubuješ na protější trubku nebo otočíš kočár proti směru jízdy, no a pak dojdeš k závěru, že slunečník příště necháš doma 😀.

pavlina05
20. bře 2009

andy80
🙂 🙂 🙂 řwším úplně stejně a je to pohoda 😉

bosorka12 jé a jak vypadá, máte fotku někde????

minea
asi koupím neorig. slunečník🙂

pavlina05
20. bře 2009

tak ta limit edice je nádherná 🙂

Holky??? JAk jde dát dítko do toho sedu?? V létě to asi už bude potřeba i u nás 😅
avanka
??? 😕

kykulka
21. bře 2009

Je to úlně jednoduchý. Stačí si vzít křížový šroubovák a malý nůžtičky. Odšroubovat na té přazce co utahuje posed ty dva šroubky a pak tam je takový zápošev a ten stačí odpárat a je to.

avanka
21. bře 2009

Pavli, musis si to pohladat niekde dozadu 😉 😉
No my uz mame ten silt na 2 miestach zlomeny, ale predajca nam dal tu trubku nahradnu, tak to musim spravit vecer....
Aj mne sa paci ta limit edicia, ale nepaci sa mi to, ze je len na XA, ten kocik sa mi osobne vobec nepaci, dietatu moc pretrcaju nozicky dopredu, ked je nalezato, x 1 to ma take predlzene, takze to vyzera prirodzene dobre na oko.......XA vyzera byt strasne kratky 🙂

martimarti
21. bře 2009

Holky, já dala opěradlo do sedu tak, že jsem prostě na každé straně zadního popruhu spínacími špendlíky zabrala cca 4-5 cm toho popruhu a malá sedí, nejsem technický typ na šroubování a párat se mi nechtělo, je to pro blbý, ale funguje to a hlavně je to hned 😉

minea
21. bře 2009

Šroubky? Já jsem nic nešroubovala, jenom vypárala ty dva záševky, úplně to stačí.

dosa
21. bře 2009

ja som davala slnecnik najprv na tu trubku, kde je prychyteny potah - bol tam taky kusocek, ale potom som ho dala na tu trubku co ide k zadnemu kolesu, co najblizsie k vrchu a dalo sa. pri zmene smeru netreba prekladat cely slnecnik, staci ho pootocit na tom pruznom klbe, ta pruzina je tam na to, aby sa mohol nastavit do pozadovaneho smeru...

kikimaruska
21. bře 2009

Ahojky, je tu některá z Vás, která má doma už X-landera ten letošní nový model? Jde mi o kočárek - s těmi jinýmy koly, XA. Nebo mohly jste ho některá porovnat v obchodě XA s nafukovacími koly 08 a XA 09 s těmi nově řešenými koly? Je ten letošní model lepší - je lehčí kočárek nebo stejně váží? Zkoušeli jste to už některá? Myslím že ty kolečka budou lepší co se týče reznutí oproti tem drátěným, ale nevím zda nebudou těžší. A vyčetla sem, že nový XA je odpružený??? Ale četla jsem to jen u jedné nabídky a u zbytku to nevidím...?

kikimaruska
21. bře 2009

ak paní prodavačka mi už odpověděla a kočárky 08 a 09 porovnala - tak pozor na výtahy, s XA 08 jsem se vešla tak tak a dřela ho, tento 09 XA je ještě o 4 cm delší!!!

Dobrý večer,
celková váha kočárku:oproti kolekci XA 2008 je kočárek cca o 0,5kg těžší, o cca 4cm širší, má hladký vzorek pneumatik oproti terénnímu vzorku u kolekce 08, plastové disky kol oproti drátěným a odlišně šitý nánožník . Všechny kolečka jsou jinak klasicky nafukovací. Barvy jsou trošku jiné, než u kolekce 08, kolekce 08 byla mnohem zářivější a jasnější. Zelená docela odpovídá obrázkům, mě se osobně líbí nejvíc, modrá je naopak docela světlá, taky to není špatná barvička. Hodně zajímavě působí růžová 🙂
Výbornou vychytávkou u tohoto kočárku je možnost rozepnout boudu a zvětšit tak o dost stínící prostor, také je pěkný nánožník, lze k němu připnout vyteplený vršek, takže pak plní funkci i fusaku 🙂

pavlina05
22. bře 2009

Holky, díky 😉 Jste šikulky, tak na jaře budu umět dát do sedu 🙂 🙂 🙂

bosorka12
23. bře 2009

Holky, našla jsem ten x-lander limitovaná edice, který jsme si na veletrhu objednali: http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=5266747 snad bude odkaz fungovat.... jen takový dodatek: ve skutečnosti vypadá stokrát líp, obrázek na korbičce nepůsobí tak rozlezle jako na obrázku a ty barvy k sobě prostě nádherně jdou.... ještě tam měli holčičí verzi, taky moc krásná http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5266474 , ale my čekáme klučíka a navíc mám moc ráda hnědou a světle modrou kombinaci.... no a funkčně mě vadí snad jen to, že nejde přehodit spor'ták proti směru jízdy, ale snad to nebude takový problém..... tak přeju všem dobrý výběr kočárku, já mám po 3 měsících vybírání klid a můžu se konečně zaměřit na něco jiného 😎

agatha79
24. bře 2009

Cauky majitelky X landeru, pred casem tu ve24 nabizela vychytavku na polohovani zadicek. Ja si ji objednala, stalo to i s postovnym 100kc a je to super. Dokonce jdou dat zadicka vic do sedu, coz je opravdu bezva. Kdybyste mel nekdo zajem, pisnu vam na IP mejlik na ve24 a urcite vam take vychytavku rada usije.

andy80
24. bře 2009

holky, teď jsem na netu vyčetla, že jen X3 má to normální polohování zádíček a ne ty pásky, tak proto to mám jiné

andykov
27. bře 2009

Holky, prosím, jak má být správně madlo na vození u XA? Je tam napevno nebo se trochu kymácí? Máme vše utáhlé, ale přijde nám, že se tam je trochu jako vůle?

pavlina05
28. bře 2009

bosorka12
😵 😵 je suprovej a těch věcí k tomu 😉

andykov
nám se kymácí v tom ohybu, kdy lze nastavit výšku madla

mi.fa
29. bře 2009

Ahoj holky, prodávám X-lander X1 kolekce 2008 tyrkysové barvy. Pokud by měl někdo zájem, více info zde:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?id=21951460

pavlina05
29. bře 2009

Holky, neprodáváte někdo slunečník? hodil by se mi zeleny 😎

glumy
30. bře 2009

Andykov- taky se nám u XA to madlo kymácí, manžel to zkoušel utáhnout, ale nic. Je to v tom kloubu, nebo prostě jak je ten plast na složení, že? Zkoušeli jsme ale i jiný XA v obchodě a taky se to madlo docela hýbalo☹

moudivlacek
30. bře 2009

uvažujeme o koupi kočárku xlander, akorát nějak nechápu rozdíly v podvozku X1,X3 a XA. Nevite některá,díky.

agatha79
30. bře 2009

Mi mame XA, ten ma predni kola otocna o 360stupnu, takze se s nim velmi dobre jezdi. X1 a X3 maji tusim podvozky pevne, takze do zatacky musis predni kola nadzvednout.

andy80
30. bře 2009

XA má otočná přední kola, X1 má vepředu takové odpružení a X3 má klasický kočárkový podvozek. Taky u X3 je lépe udělané polohování zádíček miminka.

ve24
30. bře 2009

ahojky, pokud má některá z Vás problém s polohováním sporťáku, prodávám zlepšovák, jak ho dát do sedu a nenamakat se u toho, písněte, hodně holek už sí ho koupilo a jsou spokojení 😉

monikah1
30. bře 2009

Ahoj holky, máte některá z Vás zkušenost s X-landerem RUN? Já jsem si ho koupila, tak se chci zeptat zda jsem udělala dobře...? Chtěla jsem ho hlavně kvůli ruční brzdě (bydlíme na kopci) a stabilitě...

jity.d
31. bře 2009

ahoj holky, taky jsme se rozhodli pro x-landra, kočárek už máme doma, vypadá super, snad s ním budu spokojená, v albu mám fotky
jinak podvozek je XA 2008, korba je 2009, podvozek 2009 je o něco širší než loňská kolekce a nevešel by se do výtahu

donia
31. bře 2009

Ahojky vsem,
mam dotaz. Omlouvam se, pokud se to tu jiz resilo, ale nestiham cist celou diskuzi ☹
Mame ted taky nove X-lander XA, jeste tu lonskou kolekci, ten se mi libil vic. Jen sportak. Jezdime druhy tyden a jsem moc spokojena. Tedy co se jizdnich vlastnosti tyce.
Potrebovala bych poradit jaky slunecnik, nejaky univerzalni, ten orig. se mi moc nezda, prijde mi, ze je posazen moc nizko a taky je hezky vzhledove, ale funkcnost se mi uz moc nezda, jak je vykrojeny, moc nestini. Muj nazor, tak bych radsi nejaky univerzalni, ale aby pasoval a dobre drzel. Mate nektera zkusenost?
A jeste prosim o radu ohledne sitky proti hmyzu. Dela se vubec na sportak? Nebo pasuje jakakoli univerzalni?
diky moc za rady - jak se rika, kazda rada nad zlato

katavinka
31. bře 2009

donia: ja som kúpila univerzálnu pláštenku na šporťák v DM drogerii, len neviem dojsť na to, ako ju tam upevniť 😒

astrane
31. bře 2009

Pláštěnky kupuju od emitexu-mají různé druhy a velikosti a taky je to rozdělené podle polohy rukojeti...
Síť proti hmyzu máme klasickou a myslím,že jiná není-máme sice jiný kočárek,ale na sporťák to normálně šlo....