Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

poppy
8. črc 2008

korbička užší 😉

katavinka
8. črc 2008

jituska: prečo myslíš, že ten jané trojkolka neni dobrý do terénu??? Veď má nafukovacie kolesá.

vedvies
8. črc 2008

ja mam tiez "X-áč" a dokonca som si kupila dalsi 2008-čku, lebo som chcela predat vanicku i vajicko a tak som to predala cele a kupila novší .....
katavinka, co sa tyka šírky vanicky, tak je urcite sirsia ako ktorakolvek vanicka modernych drahych kocikov. Kamoska mala drobnejsiu dcerku ako ja a v Casualplay si malá nevedela dat ani ruky hore k uskam - ked spala. Moja dcera spavala vo vanicke do 8 mesiaca a spavala s rukami hore. 😉

pietra
8. črc 2008

katavinka, vhodnost do terenu nezalezi len od toho, ci su alebo nie su nafukovacie kolesa, ale hlavne od perovania, teda tlmenia narazov od nerovnosti terenu a stability kociku

jituska
8. črc 2008

Ty trojkolky jsou do terénu nestabilní, zkoušela jsem s tím jet a to se nedalo. A jedna známá ho teď prodává a bude kupovat čtyřkolák.

makelka
8. črc 2008

Já zas musím trojkolku do terénu pochválit 😉 jezdí se s ní super a dle mého líp než se čtyřma kolama

vedvies
8. črc 2008

podla mna je xac naj terenny kocik aky som soferovala

oraia
8. črc 2008

Ahojte, nahodou som zbadala tuto temu a aj ja sa chcem pridat k tym ktori maju tento kociar....este sice babenko len cakam ale sme mu uz nachystali x1 z kolekcie 2008, velmi sa nam pacil hlavne koli velkym kolesam a velkej vanicke, ziadne vyberacie cudo co posluzi tak na 2mesiace, vanicka je priestranna tak ako sa na spravny kociar patri... 😉 mam aj foto v albume

katavinka
9. črc 2008

Kočky, a XA je tiež odpružený???

pietra
9. črc 2008

katavinka, zadne kolesa su, ale nie tak ako na x1 a predne ani velmi nie, kedze su otocne. Ale ak nechces robit narocny teren (les a pod), staci uplne xa

avanka
9. črc 2008

Katavinka, Pietra to odpruzenie vysvetlia perfektne....
my sme xa nechcei hlavne preto, lebo ho ma kazdy a x1 len tak nevidis.....teraz je moda na tie otocne kolieska, ale ver mi, aj s x1 sa jazdi perfektne, ja si ho neviem vynachvalit....
a vanicka mi tiez nepride mala, je od Jane mensia len o 2 cm...

katavinka
9. črc 2008

Ďakujem..., tak do lesa určite tiež zájdeme, ale nie každý druhý deň 🙂 , tak myslím že XA postačí. Má ho dosť ľudí, ale musím povedať, že X1 som ešte v ani jednom obchode nevidela a dizajnovo sa mne viac páči XA. Čo sa týka toho madla, nižšie ho majú práve X1-tky.

poppy
9. črc 2008

Ahoj holky,
tak jsem to dnes byla okouknout a musím teda říct, že madlo je u všech modelů stejné 😅 Překvapilo mě, jak je u letošní kolekce polohovací, u té naší loňský sice taky, ale ne tak jako u té nové.
Rozdíl v nové a loňské kolekci je i ten, že každý má jinou zmenšovací vložku, u té 07 je ta vložka o trochu silnější.
Pak teda nechci se dotknout těch, kdo se rozhodl pro XA, ale je na ně uplatňováno více reklamací, je to z toho důvodu, že přední otočná kolečka se můžou vzpříčit a "zaseknout", u XT je kolečko jen jedno a to je táhlo na celý kočárek, takže tam je ta manipulace i snažší. Nevím, jestli jsem to dobře a srozumitelně napsala, ale prostě ty dvě kolečka nemusí být spolu sehraný🙂 např. při nájezdu na chodník, atd.
Každopádně ještě jeden poznatek a to, že XT sporťák je o několik mm užší než XA 😅

katavinka
10. črc 2008

Ono každý má svoje plus a mínus a nikde nie je napísané, že akurát x1 sa mi nepokazí. A okrem toho, je hodne ťažší, čo ma tiež hneď odradilo.

katavinka
10. črc 2008

A k XT, SOI-ka ho vyhlásila za nebezpečný..., podľa mňa by mali všetky preveriť, asi by sme boli prekvapené 😉

poppy
10. črc 2008

jj, to jo, to bysme se asi divily 😅

pietra
11. črc 2008

katavinka, ale to je uz predsa davno 😕 alebo znovu? 😕 tam bolo nieco zle, stiahli to z trhu, a novy model uz bol bez tej vady.

schwarzovka
12. črc 2008

Ahoj, holky....chtěla bych koupit XT....potřebujeme sporťák - máme DorJan a tam je ta sportovní verze prostě děsná...no moc jsme tenkrát nepřemýšlelí 😅 ...tak jsem se chtěla zeptat jestli bude dobrej na zimu. Nejdřív jsem chtěla koupit rovnou nějakou polohovatelnou golfku, ale ty mají malý kolečka a neumím si představit, jak bych s tím jezdila v zimě ve sněhu. A jak dlouho by nám ta sportovní verze vydržela? No snad mi pomůžete 😉 . Děkuju předem 🙂

janicka.ziv
12. črc 2008

Holky, poradíte mi prosím, kam dáváte na sportáku slunečník? Já ho dávala k nožkám (nad kolo jak je ta černá opěrka na nožky) a malá si tam na něj strašně ráda dává nožku 😵 😀 ...no ale problém je v tom, že pak do něj začne kopat, strašně se jí to líbí a skopne ho na zem. A to i s tím úchytem (mám originál x-lander slunečník). Vůbec nevím, jak se jí to podaří, protože je to tam přišroubované. Každopádně z toho má děsnou švandu, kejklá s ním od strany na stranu až ho celý vyvrátí a skopne na zem 😀 😅
Zkusila jsem ho dát výš ale tam na něj zase dosáhla rukou a během 5 vteřin byl na zemi 😅 😀 Musím se tomu vždycky smát stejně jako ona. Ale už vážně nevím, kam ho dát, aby plnil svoji funkci a malá na něj nedosáhla.

janicka.ziv
12. črc 2008

Schwarzovka - se zimou neporadím, my měli na zimu zatím jen hlubokou korbu. Sporták budeme mít letos v zimě poprvé 😉

katavinka
12. črc 2008

pietra - to už neviem... Som bola v predajni a mali tam x-lander xa, jeden mal penovú rukoväť a druhý koženú..., neviete ktorý je z kolekcie 2008?

pietra
12. črc 2008

katavinka, ja som doteraz videla len s penovou rukovatou, takze predpokladam, ze ten s kozenou bude ten novy 😉

agness02
12. črc 2008

Ahoj holky, nemáte náhodou někdo na zimu tento fusak? http://elinka.mimishop.cz/detail.php?zbozi=499648 moc se mi líbí, ale nevím jestli se vejde do sporťáku do nánožníku 😒

poppy
13. črc 2008

Schwarzovka - my jsme první zimu odvozili v XT ve sporťáku, je červnová, takže byla fakt prďola a zvládli jsme to. Do sněhu v poho, sice tři stopy, ale tady takový krutý zimy nejsou, takže se jelo celkem fajn, když foukal vítr a chumelilo, tak jsem dávala pláštěnku. A jak už jsem psala, vešel se mi i fusak do nánožníku, což bylo naprosto fajnový a měla jsem jistotu, že neprofoukne. Jinak jsem ji dávala ještě šálku přes nosík, aby neomrzla🙂
Jinak plánuju ještě tuto zimu a do příštího léta, že by nám kočárek mohl sloužit, pak už moc nepočítám s tím, že by se ještě chtěla vozit 😅 😀 Takže si myslím že fakt do těch 2,5 let dítěte by mohl sporťák posloužit 😉

Janička - já mám sluneční clonu, tak jsem problému ušetřena 😀

poppy
13. črc 2008

Agness, my máme fusak Kaiser Iglů, to je tvarem podobný, ale jak je tenhle tlustý to nevím, jestli je jak péřová bunda (což asi vypadá), tak by se vejít měl, no a jestli máš 08, tak tam je nánožník o nějaký ten mm širší🙂 Lepší je asi vyzkoušet naživo 😅

avanka
13. črc 2008

Katavinka, ja mam kolekciu 2008 a rucku mam penovu......

agness02
13. črc 2008

Poppy, díky za info , mám XA 07, ještě o tom fusaku popřemýšlím, mám na to dost času, jen jsem tak šmejdila na netu. Počkám si, až na sezónu a okouknu fusaky v obchodě, ten tvůj se mi taky líbí 😉

katavinka
15. črc 2008

Aké sú vlastne tie fusaky? Sú dobre teplučké? Dnes sme konečne objednali ten XA, ale vraj fusaky ešte nikdy nemali a kolekcia 2008 má vraj iba tie kožené rukoväte, lebo tie penové sa trhali, tak aby zabránili reklamáciam.

adriana1
15. črc 2008

Ahoj já mám Xa a jsem spokojená akorát má jednu nevýhodu. Korbičku když se mimčo narodí v dubnu tak v červnu už mu je vní vedro. Je dobrý na zimu. Jinak s kolečkama nemáme problém. Jsou potřeba odčasu promazat. Jinak sem spokojená

mancovka
autor
16. črc 2008

Ahoj tak já mám kolekci 2008 a rukojeť mám koženou 🙂