Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

katavinka
25. kvě 2009

avanka: ja čakám, nožničky nachystané 😀

haslerkaaa
26. kvě 2009

Ahojte, prepacte ale precitala som nejakych 15 stran z tohto prispevku a teda je to dost vycerpavajuce, takto naraz 🙂 Potrebovala by som poradit, ako ste boli velkostne spokojne so sportovou verziou XT, pretoze ju mam zajednanu v obchode, a tak sa chcem este pre definitivnou kupou uistit ze sme vybrali spravne. Chcela by som totiz kocik, ktory mozem vyuzit na maximum, po cely cas, kym dieta bude potrebovat kocik. Do akeho veku deti ste vyuzili kociky X-lander ? Mozu byt aj ine typy, lebo ved myslim ze su dost podobne. Pripadne ak mate nejake konkretne vyhrady alebo pochvaly k XT prosim o prispevok 🙂 Dakujem za vsetky rady a postrehy 🙂

dosa
27. kvě 2009

ahoj haslerkaaa - ja som mala pri prvom dietati XT, bola som s nim spokojna, my sme ho vyuzili maximalne, bol super do kazdeho mozneho terenu a pouzivala som ho asi do dvoch rokov dcery. ale popri tom som uz pouzivala aj golfky (tiez sme mali x lander x go), pretoze ked uz dieta nespalo v kociku a povacsinou chcela chodit, tak uz mi bol sportovy kocik trocha nemotorny, velky. a do kocika si sadla len ked bola unavena a to bolo malokedy, takze som radsej chodila s golfkami. kocik som radsej po prvom dietati predala a pre druhe som si uz kupila iny. mali sme obdobie, ked bola dcera este mala a nechcela uz lezat vo vanicke a ked som ju dala do sportaku tak nevidela na mna ani ja na nu a to sme si dost odtrpeli - ale to bolo par mesiacov a potom bolo zase dobre - preto som chcela druhy kocik taky, aby sa dal dat bud sportak do protismeru, alebo aby bola vo vanicke opierka chrbta 😉

avanka
28. kvě 2009

Katavinka, prepac, ale prerabali sme necakane chodbu 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

snad to z toho pochopis....

haslerkaaa
28. kvě 2009

Dosa .... dakujem 🙂 Tvoje prispevky k tomu kociku som nasla nejake aj na predchadzajucich stranach, takze ked som ho nasla za super cenu tak ma to dost koplo, do toho aby som si ho objednala.
Ta prehadzovacia rucka resp. neprehadzovacia vadi trochu aj mne, bola by som radsej ak by ju kocik mal, ale uvidim, mozno to nakoniec nebudem pocitovat ako taky velky deficit. Som totiz leniva zhanat kade tade a behat po obchodoch, tak som zvolila lenivsiu cestu 🙂 a teda to co je dostupne v okoli. Dufam, ze mi to moj drobec nevrati aj s urokmi ;)

dosa
28. kvě 2009

haslerkaaa - keby si kupila akykolvek iny kocik, na kazdom najdes plusy aj minusy. treba si napisat co na kociku potrebujes viac, co menej, co ozelies a co nepotrebujes a potom si vybrat. ja som si XT vybrala na prvy pohlad, nemala som taky prehlad o kocikoch, z okolia som poznala len tie velke polske a ked mi predviedli tento tak som bola z neho paf - kolko vselijakych vymozenosti ma - to bolo na zaciatku roku 2006 a este ich tu ani zdaleka tolko nechodilo 😀 a este sme k nemu kupili aj ten x go a na ten sa dali tiez osadit vanicka aj autosedacka a to som mala pokazde iny kociar. a ked aj mal kocik nejake muchy, tak sme sa s nimi naucili zit 😉 lebo kazdy kociar ma nejake 😎

pokial budes mat na strieske sportaku to "smirovacie" okienko, tak na babo budes vidiet a da sa to prezit aj bez otocnej sedacky, ale kamaratka ma taku limitovanu ediciu - taky sedy s maskacom - a ten to okienko nema - je z toho nestastna, lebo nevidi na malu vobec 😒 neviem ako je to teraz na tych novsich modeloch, ci to ma kazdy alebo nie?

zazukje
28. kvě 2009

ahojte, chcela by som tiez vstupit do vasej diskusie, precitala som asi 10 stran a ako pise haslerkaaa je to vycerpavajuce a jednotlive prispevky sa mi uz motaju, ale predsa ma zaujalo, ze vyrobca prestal vyrabat X1? alebo som to zle pochopila? je to fakt pravda?

dosa
28. kvě 2009

no vyzera to tak, ze uz ho toho roku nevyrabaju. mozno je este nejaky vlanajsi model na centralnom sklade, alebo ho kupis uz len z druhej ruky. modely na tento rok su tu:
http://www.x-lander.pl/

zazukje
28. kvě 2009

diky, kupit ho nechcem, mame starsiu verziu 2006, X1, len ma to tak zaujalo a je to skoda, do terenu je fakt super, co sme my s nim zjazdili.... mame druhe dieta a vyskusali sme uz rozne znacky s vacsim ci mensim uspechom, ale X1 v terene vyhrava

vladkaz1
28. kvě 2009

Zuzike ja sa k tebe pridavam u mna tak isto x1 ma 1 tku ,akurat predavam ... momentalne sa predava strasne vela XA.... aspon ja pozorujem v TT kazda sruha baba ma XA alebo Q. BUZZ

katavinka
29. kvě 2009

Avanka; ďakujem krásne, nakoniec to šlo jedným šupom, stačilo začať druhou stranou a do minúty to bolo vypárané. A toľko trebalo, aby som sa na to odhodlala 🙂

avanka
29. kvě 2009

Kat, to je super...a co na to Romanko? 😀 😀 😀

katavinka
29. kvě 2009

No ešte sa neviezol, lebo nám prší, tak sme nikde neboli 😒

zazukje
29. kvě 2009

Vladka: mas pravdu, XA je hodne a je na nich aj dost staznosti, nieco som si precitala v tejto diskusii, nieco som pocula osobne, napriklad, ze hrdzaveju tie predne otocne kolesa, sama som ich niekolko videla, o nasu X1 sa musim priznat nijako zvlast nestarame, ani premazana nebola a slape ako hodinky, technicky je 100%, len ten penovy /molitanovy/ povlak na rucke, ten ma teda stve, ale je to na jazdne vlastnosti nema vplyv, vraj sa da objednat u vyrobcu, stoji 450Kč/pozn, zijeme v brne/

katavinka
29. kvě 2009

zazukje; nám XA šlape parádne, žiadne výhrady proti nemu nemám, jediná vada bola tá opierka.

Inaks oms apýtala v jednej predajni a povedali mi, že do úplného sedu sa dá dať iba Peg Perego GT3 a Gesslein.

zazukje
29. kvě 2009

katavinka: vsetko viem len zo skusenosti inych mamin, je fajn ze ti slape bez poruchy a co sa tyka tej opierky, ja som v tom videla skor vyhodu, ked bola mala trochu zasoplena a nemala teplotu doporucila nam doktorka chodit von, takze ked bola v tom pololahu, nestekalo jej to tak do krku a nekaslala a vyspala sa mi lepsie ako doma, kde som musela podkladat vankus do zvysenej polohy, nic by som na tom nemenila.

nikieda
29. kvě 2009

Ahoj holky, rozhoduji se mezi koupí starší kolekce X-Lander.Můžete mi, prosím, napsat, jestli je lepší XA nebo X3? Děkuji 🙂

katavinka
29. kvě 2009

zazukje, to je pravda, že vtedy sa bábu lepšie spinká, ale predsa do poloľahu dáš kočík hocikedy 😉

práve sme prišli zvonka, dnes drobec nespal celý deň, tak som ho dala do kočíka, krásne sedel a do 5-tich min. bol tvrdý, hlava zvesená dopredu 😀

dosa
29. kvě 2009

nikieda - rozdiel medzi XA a X3 je v tom, ze XA ma predne kolieska otocne a teda otocis sa s nim na mieste bez toho, ze by si ho zdvihala na zadne kolesa, alebo ked ides za roh nemusis zdvihat cely kociar. X3 nema predne kolesa otocne. a maju rozdiel v sposobe polohovania chrbtovej opierky 😉

nikieda
29. kvě 2009

Dosa, děkuji 🙂
A to polohování je lepší u jakého? Omlouvám se za otázky, ale ležím a nemohu jet nikam, abych si kočárky osahala. Sbírám proto info, abych manžílka vyslala pro ten pravý 😉
A je nějaký rozdíl v délce korbiček?

martimarti
29. kvě 2009

Dosa, ty myslíš, že kočárky mají rozdílné polohování zad? 😕 To se mi tedy nezdá, já si myslím, že je to úplně stejné, že rozdíl je jen v konstrukci a otáčení, jak jsi psala. Vždyť přeci ta sedačka barevná je univerzální a stejná pro všechny typy x-landerů. Vím to, protože když jsem si kupovala XA, tak v kamenné prodejně mi prodavačka sundala červenou sedačku právě z X3 a přepnula jí na námi vybraný XA, tak to přeci musí být stejné, ne?

dosa
29. kvě 2009

to polohovanie je u XA take plynule, na takej pevnej paske sa to posuva, kde si nastavis, tam mas. u X3 neviem ako to je, mam taky pocit ze tak bodovo, ako to u kocikov byva - 4-5 poloh. neviem co je lepsie. ale to by mi bolo jedno, ja by som si uz nevedela predstavit kociar bez otocnych prednych kolies. hlboka korbicka je na oba kociky ta ista a sprtova cast by mala byt priblizne rovnaka, aspon co som pozerala na nete, mozno plus minus nejaky centimeter. ja som X3 este nazivo nevidela
😉
daj si do vyhladavaca x lander a vyhodi ti nejake predajne kde ich maju a mozes pororvnat podla popisov.

martimarti
29. kvě 2009

Korbička je univerzální pro všechny typy.
To polohování fakt nevím, protože jsem X3 viděla jen jednou venku, ale to bylo v hluboké verzi, má obrovský úložný košík, ale ten se stejně nevyužije jakmile se přejde na sporťák.
Ale je fakt, že s XA se jezdí výborně a také doporučuji otočná přední kola, na manipulaci s kočárkem je to vynikající 😉 , otočíš se s kočárkem na minimálním prostoru, což je třeba v MHD bezvadné.

dosa
30. kvě 2009

martimarti - na strane 38 tu pisala jedna kocka co ma X3 - tusim andy - ze polohovanie chrbta na X3 je packove, zatial co na XA a ostatnych je to na tej paske. tak neviem, ci to bolo len v nejakom roku, alebo u vsetkych. ale to by som si asi do podmienok nedala - ked tak na posledne miesto 😉

zazukje
30. kvě 2009

katavinka: to je pravda, ale asi som zabudla napisat, ze je to trochu ine, lebo ta sedacia cast je naklopena dozadu, takze ten pololah je iny, mame este jeden kocik graco a tam je sedacia cast rovna, takze ked to porovnam je to ine, nam to vyhovuje viac, teda pokial mozem hovorit za nasu malu

nikieda
30. kvě 2009

Ahojky, děkuji za tipy. manžílek se včera vrátil domů s X3 😉 Ale jsem spokojená, vypadá to na super kočárek do terénu!!!! Způsob polohování zádíček mi příjde super, dá se to zvládnout lehce jednou rukou. Jediný nedostatek je, že se nevejde do kufru našeho Políčka, takže budeme muset sklápět zadní sedačku 😅

goga03
2. čer 2009

ahojte, viete mi poaradit kde mate na x landeroch umiestneny slnecnik? my mame XA a aj original slnecnik x sun a mame ho upevneny na boku na tej tyci co ide k zadnemu kolesu, ale ked moc casto otacam slnecnik, tak to tam nejak pevne nedrzi 😠

dosa
2. čer 2009

goga, ja som ho nosila tiez na tej tycke, co ide ku kolesu - ono tam toho miesta na vyber moc neni... aby mi to pevne drzalo, tak som tam dala taku gumenu "podlozku" (vystrihla som zo starej duse z kolesa) a poriadne som utiahla.

kamikula
3. čer 2009

Ahoj holčiny, chtěla bych se vás optat, kdo máte zkušenosti s adaptéry. Budu používat jak korbu tak autosedačku na podvozku x-lander. Jsou nutné dvoje adaptéry nebo pouze jedny a pasují na obojí? Díky za odpověď.

martimarti
3. čer 2009

Kamikula: potřebuješ dvoje různé adaptéry, jedny na autosedačku a druhé na hlubokou korbičku. 😉