Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

lundova123
6. črc 2009

puckalucka... Jaké máte auta? všeobecně je známo, že se sedačky nedají připoutat do dvoudveřových menších typů aut. Jinak nevím , sedačka by měla jít přidělat na přední sedadlo, jde posouvat dopředu. Měli jste dobře provlečené pásy? Lída

puckalucka
7. črc 2009

Lído, jedno auto je dvoudvéřové a jedno klasika čtyřdvéřové, jsou to ale starší auta(rok výroby cca 96), tak možná to je tím. Pásy by jsme měli mít provlečené správně dle obrázků, ale prostě jsou krátké ☹ . A to jsem si doteď říkala, že jsou dlouhé jak pro 300kg člověka a ono ne 😠 ... Teď hold budeme muset prcka převést na přední sedačce a pak se asi dojedeme optat k nějakému mechanikovi zda nejdou ty pásy vyměnit za delší nebo si koupíme nové auto 😀 😀 😀 hahaha.

kikimaruska
7. črc 2009

Ahojky, s tou autosedačkou a krátkými pásy...my měli X-car a tato se nám zdála např.mnohem menší než maxi cosi, co jsme pak měli. Vyzkoušenou jsme ji měli v 16 l autě až ve 2004 a je fakt, že v octavii 96 jsme museli pásy vždycky na vajíčko doslova rvát, abychom je zacvakli, jelikož se mi zdály krátké. Ve vectře naopak byly tak dlouhé,, že až překáželi a ze začátku než jsme se to naučili správně přidělávat jsme ji taky upevnovali špatně a lekli se krátkých pásů, které však byly špatně protáhlé....

jinak 08 kolekce měla kočárek Black, my měli tedy grafit a letošní má black také.

brukev
7. črc 2009

Ahojda. Zvažujeme kočárek XA, je velký rozdíl mezi 2008 a 2009? Loňský by nám vyhovoval cenou🙂
BTW jak je to s tou polohovatelností u sporťáku? Jde do lehu, nebo nejde?

andy80
7. črc 2009

My máme taky starý auto r.v. 1996 a v pohodě jsme vajíčka dopli. Na Jiříka Chicco a na Anežku Baby Star nebo tak něco /pasovala nám na x-lander podvozek/. Tada zapnout se to podařilo vždycky jenom mě, manželovi to nikdy nešlo. Holt šikovný ženský ručičky. Ten taky vždycky nadával, že jsou krátký pásy a já to zapla v pohodě.

mikat
7. črc 2009

Ahoj, neviem či píšem vhod, ale čítala som diskusiu o kočíku X lander, lebo sa mi celkom páčil, tak vám posielam jeden odkaz, kde som sa dočítala, že sú pre bábätko nebezpečné...len neviem či X lander a lander X je to isté...ale malo by byť..

http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/zprava....

pavlina05
7. črc 2009

čau holky!!!

Nemáte některá kontakt na tu paní co šije popruh na polohování X-landeru. Já bych jej potřebovala pro kámošku....prosím 😵
Já jej mám a nedám na něj dopustit!!!!

lundova123
7. črc 2009

brukev: Ahojky rozdílů je několik, rozdíl v kolech 2008 má na plášti vzorek a výplety jsou kovové, XA 2009 pláště jsou hladké bez vzorku a výplet je plastový, Nánožník XA 2008 má krátký nánožník XA 2009 má nánožník prodloužený do lehčího fusaku a jde jej jednoduše drukama oddělit, poslední rozdíl střecha XA 2008 zadní část úložná kapsa je jinak tvarově než na 2009 a co je velký rozdíl tak 2009 má ve střeše všitý klín látky v zipu a když jej rozepneš tak se střecha překlopí dopředu a slouží jako clona proti větru a dešti no a v poslední řadě je to rozdíl v ceně kukni. pa Lída

lundova123
7. črc 2009

ještě k tomu polohování ani jeden nejde položit do úplného lehu je tam mírný sklon Lída

xxksena
7. črc 2009

Ahoj, máte někdo zkušenost s nejnovějším kočárkem-kombinací Xa nebo xq z r.2009?

andy80
7. črc 2009

mikat: ze kdy to je, kdys byl totiž jeden tip x-landeru zakázaný, ale u v ČR se neprodává už asi 5 let, tak nevím.

andy80
7. črc 2009

jo už to vidím, je to z roku 2007, ale tam nepíší x-lander, nýbrž lander x a lander xt, takže to byla asi nějaká napodobenina

andy80
7. črc 2009

brukev: pokud chceš polohování do úplného lehu, tak X1 nebo X3 ty jdou do úplného lehu

dosa
8. črc 2009

hopla - ospravedlnujem sa za ten cierny kocik - nevedela som, ze su aj cierne, lebo ked som si davala v servise robit novy nanoznik, tak mi pani poslala vzorkovnik a cierna tam nebola 😉

mali sme x lander XT a ked v roku 2007 prisla ta aferka, ze je podla SOI nebezpecny, tak sme ho chceli vratit, ale nam ho vratili aj s novym posudkom SOI - ze je vyhovujuci, takze o com to je? najprv SOI vypracovala posudok ze kocik je nebezpecny a potom nam pride zo SOI posudok, ze kocik je dobry??? tie posudky sa zrejme robia tiez podla toho, kto si za to zaplati??? na SK sa XT predava nadalej, vidam ho v uliciach 😉

brukev
8. črc 2009

Andy80: jj, dík. Zájem máme o model XA, ale stejně. Ted se bijem, zda koupit X-lander za 11 prutů, nebo na prvních 18 měsíců něco levnějšího a pak už jen jednoduchý golfík 😎

pavlina05
8. črc 2009

nemáte někdo ten kontakt na tu paní holky, prosím ☹

dosa
8. črc 2009

pavlina - myslis ten pasik aby sa dal kocik do uplneho sedu? odkaz je na strane 37 (tusim aniska), ale uz nefunguje, tak neviem, co to ta pani este robi. ale ked chces dat sportak uplne do sedu, staci odparat tie zasevky a nemusis nic kupovat - na strane 40 ma avanka foto, kde to treba odparat 😉

andy80
8. črc 2009

brukev: já osobně bych golfky za sporťák neměnila. Golfky máme doma taky, ale máme je jen na výlety a nákupy. Jinak jezdíme v x-landeru už kvůli pohodlí, malá se tam v pohodě vyspí. V golfkách tolik prostoru není.

pavlina05
8. črc 2009

dosa • 😵 díky

karenina
13. črc 2009

pavlina05: ano, to odpárání záševek pomůže, ale pořád to ještě není úplný sed, teď jsem při praní kočárku přišla ještě na jednu fintu na vylepšení sedu 😎 akorát nevím, zda to budu umět popsat (kdyžtak kdyby někoho zajímalo, zkusím udělat foto) - když ten hlavní díl sporťáku, na kterém dítě sedí připínáš patentkama ke konstrukci, tak v úplně tom nejvyšším místě jsem to připnula jakoby obráceně, čímž jsou vlastně ty pásky, co pak drží záda a dělají ten sed před konstrukcí místo za ní a na sedu je to docela dost znát

jinak jsem teď XA testovala v terénu - byli jsme měsíc pod stanem v lese, pořád jsme jezdili cestou necestou, bahnem, přes kořeny, přes kameny, na houby, na borůvky a naprostá spokojenost

lenocka1979
13. črc 2009

ahojte ... neviete mi niekto povedať, či sa X-lander XA kolekcia 2009 vyrába aj s vrúbkovaným dezénom na kolieskach ... alebo sú všetky len hladké ... prípadne, či sa to dá riešiť nejakým dokúpením pneumatík ...

brukev
13. črc 2009

No měl by mít pláště velikosti 12 palců jako většina kočárků (možná i sehnatelný 10ti palcový atyp), ty běžně seženeš v cykloshopech za cca 100,-/kus. Alespoň u nás se to tak prodává 😉

kikimaruska
13. črc 2009

lenocka1979: máme xa 09 a třeba na mokrém chodníku se mi zdá, že jde kočárek více do smyku-ty přední kolečka, pokud jsou odaretovaná, asi to bude tím, že mají uplně hladný vzorek pneumatik. Zase se ale lépe čistí (kočárek máme v kuchyni). Kolečka celkově se mi tato líbí víc a koupit jiné pneumatiky mě nenapadlo-ale super nápad 😉 , pokud seženeš, tak dej vědět, jsem sama zvědavá zda se dají sehnat a na kolik vyjdou celkem....

avanka
13. črc 2009

Karenina, no neviem si predstavit, ze by maly bol este vo vacsom sede 😲 😲 podla mna je to s vyparanim zasevkov dost a vacsinou ho ani nedavame sediet na doraz

lenocka1979
13. črc 2009

brukev ... díky, skúsim sa na to popýtať ... lebo bábätko čakám v zime a keď kikimaruska hovorí, že jej ide do šmyku na mokrom chodníku, tak čo by to bolo v prípade snehu 🙂 ????
toto nebol najlepší nápad výrobcu to takto zmeniť ...

karenina
13. črc 2009

avanka: to je zvláštní, asi to má každý kočár trochu jinak, u mě to po odpárání záševek mělo do sedu fakt ještě kus, několikrát mi lidi říkali, když nás viděli, proč ji pořádně neposadím ☹

avanka
13. črc 2009

😲 😲 😲 to u nas teda nehrozi...ale my mame x1 a vy tusim XA, mozno to je ozaj odlisne

mad123
13. črc 2009

ahoj holky, chtěla bych vás poprodit, jestli nevíte jaká pláštěnka pasuje na kočárek x-lander XA 2008 sporťák. Moc se mi nechce kupovat originál, protože mi to připadá moc drahé 😖 Zatím používáme hlubokou korbu, ale co nevidět půjdeme do sporťáku.Tak jesti nemáte někdo nějakou zkušenost.Předem děkuji.

macejka
13. črc 2009

Ahoj holky,

potřebovala bych poradit.Budu kupovat kočárek X lander a chtěla bych vědět jaký typ autosedaček"vajičeků od maxi cosi se může připevnit na podvozek? Máte některá na tomto kočárku vajíčko maxi cosi? A musí k tomu být adaptery Maxi cosi nebo tam pasují i adaptery x lander? (na tu sedačku Maxi Cosi) Díky moc 😉

mad 123

myslím,že na sporťák pasuje univerzální pláštěnka od Emitexu a stojí cca 350,-

bobket
13. črc 2009

Ahojte dievcata!
Strasne sa mi paci kociar X lander x1, je presne podla mojich predstav, velke koliecka ( babo sa narodi v oktobri) a aj dizajn. nasla som si jednu ponuku na kociar v plnej vybave za 330 eur a bol pouzivany 7 mesiacov a ze vyzera ako novy, mozem si ho pozriet... kamoskami mi vravela ze v cechach ho mate lacnejsi...je to pravda? tu v SR sa novy model v komplet vybave( vanička Xpram, 2 kusy adaptérov, nánožník, pumpa, slnečník, pršiplášte 2 kusy aj na hlbokú vaničku aj na športovú časť, 2x moskytiéra, autosedačka Xcar s adaptérmi na pripevnenie na konštrukciu kočíku, tašku na kočík Xbag.) pohybuje za 21 tisic a to ja tolko ponezi nechcem dat na kociar. Myslite ze sa mi to oplati ak je naozaj v dobrom stave? a este jedna otazka, nakolko budeme mat prve babo tak neviem ako to chodi, viacere pisete ze sa vam dietatko po pol roku do kociara nezmesti...ako to potom riesite v zime? staci sportovy kocik, fusak a samozrejme deka obllecko a tak? dufam, ze ta otazka neznela hlupo... Dakujem Vam za odpoved 🙂