Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

ratonito
6. říj 2008

minea: dali mi golfky ale neumím s tím jezdit, jak jsou ty kolečka blízko u sebe tak na ně furt šlapu a kopu do nich...

agness02: jenže mně to kolo kmitá i na rovném terénu. Na rovné krásné cestě.

Jinak jak jsem psala mail na babypoint kolik stojí to kolo nové, tak je tam nějaká paní ochotná jak prase, tak jsem zvědavá jestli se to dozvím. Zatím píše jen docela arogantní maily ohledně typu kočáru. 😠

p_avlina
6. říj 2008

Ahoj, přečetla jsem celou diskuzi, ale většinou tu máte trojkolky. Já přemýšlím o X1 nebo X3 ... je strašné množství kočárků a mě z toho jde hlava kolem ☹ Zajímá mě jestli je podvozek X1 srovnovnatelný s X3, ta jednička mi přijde hodně do terénu už, nebo ne? A taky čekáme mimi na únor, tzn., že hlubokou korbičku budem využívat do léta, je to velikostně možné? Já myslím, že přes léto snad už ano, když tam nebude fusak. No a nakonec by mě zajímalo, zda vám nevadí, že tam není taková ta vložná taška, ale musí se nosit celá korbička, když přijedete z venku a mimi spí ... děkuju 🙂

agness02
6. říj 2008

ratonito - tak to je fakt smůla, tak ať ti ta reklamace dobře dopadne 😉
já bych teda s golfkama taky neuměla, je to dost velikej rozdíl od X-landera
p_avlina - já teda tyhle podvozky neznám, mám XA, ale rozdíl tam bude, nejlepší je okouknout je v obchodě a vidět je naživo,
jinak my jezdili s hlubokou korbičkou 5,5 měsíců, pak už se tam malýmu nelíbilo, tak šel do sporťáku
ta vložená taška mi nechybí, já vozím domů celej kočár, ale ta korbička má na boudičce takový madlo a dá se pěkně nosit (snad jsem ti aspoň trochu poradila) 😅

p_avlina
6. říj 2008

no my máme baráček, ale bohužel je to vždy po schodech dovnitř, ale takhle nadvakrát zase neni kočárek tak těžký odnést 🙂 Ještě jsem se chtěla optat, hluboká korbička je u všech stejná, není moc otevřená? Nemůže tam foukat? Takové ty kočárky čtyřkombinace (mám namysli např. Dorjan - rozmýšlím se mezi nimi ☹ ) mají vnitřek dost uzavřený.

gandy
6. říj 2008

Ahojky holky, máme x1 a zrovna včera jsem zjistili závadu. Jak mají to odpružení, tak jedna pružina ve předu se nějak rozbila.. dneska byl manžel v prodejně, jestli to můžeme přivést, tak zítra to dovezeme, a chtěli jsme si půjčit kočárek od nich, mají to v nabídce, ale řekli nám že zrovna nemají aoprava může trvat měsíc... Dovedete si představit měsíc bez kočárku, já tedy ne... Jsem fakt hrozně naštvaná... V létě bych to vyřešila golfkama, ale takhle... Neměli jste někdo stejný problém, dofuám že to bude malá oprava a kočár nám hned dají..... 😠

ratonito
6. říj 2008

gandy: nám právě půjčili golfky ale bez nánožníku tak je to naprd. Tak jsme si půjčili kočár co měla švagrová schovaný ve sklepě ale je to 10 let staré, se úplně stydím s tím venku.

zunka
9. říj 2008

Ahojte. Tiež sme rozhodnutí pre x-lander XA v zelenej farbe.
Nepredavate niektora? Mali by sme zaujem.

p_avlina
9. říj 2008

Ahojky, mám ještě jeden dotaz, nejsem si jistá zda dobře rozumím prodejcům výraz fusak na hlubokou korbu či sportovní verzi kočárku. Mě zajímá zda je v základní výbavě takový ten "fusak" co se natáhne zespod pod nánožník a pak se pomocí patentů připíná u boudičky kočárku, je v barvě kočáru. U hluboké vany mi to přišlo jako samozřejmost, ale v cenové nabídce mi přišla cena zvlášť, tak nevím, zda mají na mysli toto a nebo klasický fusak, jakoby spacáček pro mimi ... ☹ Jsem z toho úplně zmatená.

angellina
9. říj 2008

pavli, nanoznik u sportovni verze je v cene kocarku, stejne tak i slida na hlubokou korbicku. pro X/lander se vyrabi primo i fusak do hluboke korbicky - ten jakoby spacak. a muzes si jej zvolit v barve kocarku...ale bohuzel, pokud se nemylim, je pouze do te hluboke korbicky.

angellina
9. říj 2008

Pavli a jeste pises, ze mame prevazne trojkolky. No me se zda, ze nejvice rozsireny kocarek je XA. Je to ctyrkolka s otocnymi prednimi koly, ktere se daji lehce zaaretovat. Pred koupi kocarku ti doporucuji si vyzkouset jeho jizdni vlastnosti nekde v kamenne prodejne a uvidis pro co se rozhodnout. Me osobne otocna predni kolecka velmi vyhovuji. Kocarek se lehce ovlada jednou rukou a druhou muzes klidne telefonovat nebo drzet destnik... Tak hodne zdaru pri vyberu.

angellina
9. říj 2008

A jeste ja... 🙂 nasla jsem link na ten fusak, at v tom mas jasno 🙂 http://www.x-lander.cz/x_uvodp_n.htm

p_avlina
9. říj 2008

angelina děkuju, tak jsem to prvně myslela správně, jen mě zmátlo, že ta pani mi říkala u všeho cenu zvlášť. Bývá právě i pláštěnka a moskytiera u hluboke korbicky standardne, ale tohle meli vypsano zvlast ... 🙂
Teď koukám na to XA, máš pravdu, ani nevím, proč jsem si ho zařadila mezi trojkolky ... chtěla jsem jednoznačně 4 pevná nafukovací kolečka, tak asi proto 🙂

avanka
9. říj 2008

Gandy, my sme mali to iste na x1 a opravili nam to na pockanie v predajni, uz je tomu asi 2 mesiace a kocik jazdi ako novy 🙂

pietra
9. říj 2008

p_avlina, neviem porovnat podvozky, kedze poznam len ten nas, x1. My sme si x1 vybrali prave kvoli tomu, ze je vhodna aj do narocneho terenu. Ale kedze byvam v meste, dost sa kocik vyuzival aj v mestskom prostredi. V nakupnych centrach bol ozaj trochu nemotorny, ale na uliciach super.
Nemame v dome vytah, takze som vzdy nosila zvlast hlboku vanicku a zvlast podvozok. Vanicka sa velmi dobre nesie, ten vrch na streche je prave na prenasanie vymysleny. Takze ak som prisla domov so spiacou malou, len som ju rozopla a nechala dospat, pri prenasani sa vobec nezobudila.
k vanicke je bezne moskytiera, plastenka a nanoznik. K sportaku mas nanoznik, ale fusak si musis dokupit

cazadora
9. říj 2008

gandy my měli jinou závadu ale myslím že to bude jen o výměně pružiny takže stejně rychle jak u nás v pondělí jsme na prodejnu dovezli a další úterý jsme jeli vyzvednout 😉

boobinka
10. říj 2008

holky... jak jste resili kam date mimco, ktere jeste neumi sedet? Budou mu 3m a za chvili se nam nevleze do korbicky X-pram, a to nepocitam jeste fusak... do sportaku pro 4-5 mesicni miminko je brzy 😒

pietra
10. říj 2008

boobinka, my sme sice prechadzali na sportak az v 8 mesiacoch a to uz vedela sediet, ale ked nie je ina moznost, tak sa da dat aj mensie dietatko. Jednoducho sportak sklopis, nie je sice v uplnom lahu, ale taky sklon nevadi. Ked das na fusak este aj nanoznik, nemoze byt malemu zima ani v zime 😉

boobinka
10. říj 2008

pietra: a neublizim mu zadickam kdyz to nejde do uplneho lehu? Kolik jste merili pri prechodu do sportacku?

pietra
10. říj 2008

boobinka, urcite mu tym neublizis, ja som asi od dvoch alebo troch mesiacov malu davala do polohovatelneho lehatka a to tiez nebolo v uplnom lahu. Samozrejme, zeby tam nemal travit niekolko hodin denne, ale v zime sa ani na tak dlhe prechadzky nezvykne chodit.
Kolko sme merali neviem, ale dcerka je dost malinka, bez fusaku by sa tam zmestila aj v tych 8 mesiacoch, len ona uz chcela sediet. Na poradni nam vysku zacali merat az v roku a to mala 73cm, cize v tych 8 mesiacoch bola mensia ako hlboka vanicka

pietra
10. říj 2008

no a samozrejme este zalezi od dietata, nehovorim, ze s fusakom mala v tej vanicke nejako extra vela priestoru, ale rukami hybat mohla a aj tak za par minut vzdy zaspala. Takze uvidis v praxi, ako dlho vo vanicke v skutocnosti vydrzite 😉

kikimaruska
10. říj 2008

ratonito: vím co myslíš s tím kmitáním kolečka, dělá mi to trochu pravé přední...na uplné rovině se otáčí, ale zároveň kmitá ze strany na stranu, jakoby chtělo upadnout... To samé mi ale dělal i Implast-ty přední kolečka na nápravě...a k reklamaci to nebylo, tak to teď zatím neřeším. Jinak my budem v korbičce dlouho...je nám 5 měs. a máme 54 cm...takže až budem sedět, budeme stejně o něco menší než vaše mimi 😅

sitia
10. říj 2008

ahojte, chcela by som sa opytat, mam kocik X-lander komplet XT, a vajicko mam strasne uzke a je uplne ine ako na obrazkoch, co pozeram vsade na nete... Malinka ma 3 mesiace a uz sa tam nezmesti...
Rucku mam penu...neviem ci to je model 08 alebo 07... ☹ Mate aj vy to vajicko take uzke???? dakujem

avanka
11. říj 2008

KIKi, to ste ozaj malicky, nas Lukasko ma v 14 tyzdnoch uz 64 cm, ale zatial sa vozime v hlbokej vanicke v pohode, ja by som skor brala, keby ju robili sirsiu 🙂 lebo ked ho teraz zamotam do spanielskej deky, tak si rucicky vedla seba neda....
Sitia, my sme x-landerove vajco nekupovali, lebo sa mi zdalo malicke....

ratonito
11. říj 2008

kikimaruska: já už jsem zjistila, že nové to kolo stojí 290,- takže pokud mi reklamaci neuznají tak ho objednám a budu doufat, že už to bude v pořádku. Jak to bude dělat zas, tak holt přijdu o tři stovky ale risknu to. V pondělí už to bude 14 dní co ten kočár máme na reklamaci tak to celkem utíká.
Možná je to problém všech těch otáčivých kol, když ti to dělalo i u jiné značky. Daň za snadnou manipulaci.

lulu1502
11. říj 2008

Ahojko viete mi niektorá poradiť za koľko sa dá kúpiť kočík x-lander v Poľsku? My sa chystáme do Nového Targu.

sitia
11. říj 2008

Avanka a co mas ako autosedacku?? a ked ides niekam autom to beries vanicku?? Mam model 08 ako som zistila, ked som ho kupovala, tak ho tam nemali vystavene, ale povedali mi, ze take ako na obrazku a je uplne ine... bola som tam a povedali mi, ze to je model 07, to vajicko je vacsie.

ratonito
12. říj 2008

lulu1502: já jsem to zjišťovala loni na podzim než jsme kočár objednávali a vycházelo to úplně stejně, někde i dráž. Zkus si najít na netu nějaký polský obchod 😉

lulu1502
13. říj 2008

ratonito kamarátka mi zisťovala v Poľských obchodoch a výjde tam asi o 1000 lacnejšie ako u nás tak to sa oplatí u nás so zárukou. Je to ich značka preto je drahý. 🙂

ninka123
13. říj 2008

Ahojte, mame XA a boli sme cez vikend na takom poriadnom vylete-8km po cestach-necestach-manzel si ho nevedel vynachvalit 🙂 -vacsinou totiz tlacil on 😀 😉 Vyhovuje nasmu zivotnemu stylu, sme s nim spokojni..vdakabohu zatial ziadna reklamacka... 😉 Uz sme boli so sportakom, aj ked doma este pouzivam na kocikovanie hlboku vanicku 😉

avanka
13. říj 2008

Sitia, my mame vajicko zdedene po brachovych 2 detoch, zn. Safety baby, je stale v aute.....je to z tych vacsich modelov, ale pocitam, ze v 6-8 mesiacoch budeme musiet davat vacsiu, lebo sa nam nezmesti do vajca, ako som tu pisala,Lukasko ma v 14 tyzdnoch 64 cm 😀