Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

andy80
24. led 2009

indigo, to na těch stránkách je ale kolekce 2008

bebulka1
26. led 2009

Ahoj,
já mám X3 z roku 2004. Jedniná závada, kterou jsem na kočáru zatím zpozorovala a to až po vysazení staršího syna na vlastní nohy, že se kočárku mírně řečeno kladou kolečka dovnitř. Vypadá to jako rozhozená geometrie a sjíždějí se víc pneumatiky. Takže rada pro ty co si kočár teprve pořizují a chtějí aby jim chvíli vydržel. hned u všech 4 koleček vyměnit kuličková ložiska (oni tam dávají silikonová) za pravá kovová ložiska, je to otázka 60,- korun na všechny 4 kola a kočár je pak nezničitelný.

Ale teď mám jiný problém. Praskly nám mrazem pružinky v zadním pérování a na baby pointu mi řekli, že je nemají na skladu, nevíte o někom kdo je prodává???
Díky Barča 😉

leu
27. led 2009

moc děkuji za rady - zase jsem o něco klidnější...teď se na něj půjdeme kuknout 🙂

bebulka1
28. led 2009

A ještě jedna věc, nekupujte originální pláštěnku na sporťák. Je to zbytečně vyhozených 800,- pláštěnka je nesladná, špatně se s ní manipuluje. Zabere skoro celý košík nebo tašku na kočár a hlavně praská a trhá se a neuznají vám reklamaci.
Nám pláštěnka praskla hned po 2 navlečeních, tak jsme jim ji poslali na reklamaci, protože je to taková drahota, že by snad měla chvíli vydržet a ne že hned po druhém použití udělá praskliny 10x10 cm, ale díky naší neodborné manipulaci závadu neuznali... tak asi jsem měla prodělat nějaké školení, abych s pláštěnkou na kočár uměla zacházet, či co 😠 .
Stačí úplně pláštěnka za cca 160,- nějaká univerzální, ta nám vydržela bez potrhání celou sezonu a hlavně se vejde do kapsy od bundy.
Barča

elisbet
28. led 2009

bebulka a kde jste prosím tě tu univerzální pláštěnku koupili,já jsem koukala na netu a připadají mi všechny nějaké malé,asi to chce ale určitě vyzkoušet,vidˇ?

andy80
28. led 2009

elisbet: já mám tuhle pláštěnku a je dobrá: http://www.mimishop.cz/florianek/detail.php?zbo.... je velká, že zakryje celý kočár i s košíkem pod kočárem a dokonce jde pod ní zašoupnout i taška na rukojeti

elisbet
28. led 2009

andy.díky moc,tak já ji jdu hned objednat 🙂

andy80
28. led 2009

jj není zač. Je to přímo na x-landery, žádný univerzální, akorát to dělá baby point, tak je to o polovinu levnější

andelika
28. led 2009

Ahoj - mam dotazek - taky mam Xlander a prave resim plastenku 😀 - Andy: ta co je v linku je na korbicku nebo uz na sportak? asi jste to nekde psaly, ale je mi lino docitat celou diskusi....diky

luci23
29. led 2009

Tak jsem si ho nakonec právě objednala... nakonec teda xlander xa 2008 v té černo-červené barvičce 🙂 společně s autosedačkou, hlubokou korbičkou, fusakem - myslim,že od emitexu, taškou na rukojeť a navíc tu neorigo pláštěnku. A pak jsou k tomu ty klasický doplňky (síťka na hmyz, nánožník, ledvinka) Ta origo byla v ceně, tak budeme mít dvě. Hledala jsem kde co nejlevnějc a mam to sakum prdum za 14 tis. Tak jsem maximálně spokojená. Jen mi trochu mrzí, že nejde přehazovat rukojeť a korba že nejde nasadit v protisměru... ale nevadí.. už se těšim, až ho budu mít doma, dam pak vědět!

alucca
30. led 2009

Holky můžu se zeptat - ze všech kočárků se nám nejvíce líbí x lander x1, ale zajímalo by mě - kdyby jste si znovu vybíraly, vzaly by jste zase x landera? nebo něco jiného ? Už beru na vědomí, že se někomu zničily pěnová držátka a madlo na kočáku je moc před očima, ale jinak jste spokojené? Přijde mi, že když třeba budeme s tímhle kočárkem jezdit na výlety, kde úplně není rovný terén tak vypadá stabilně. My totiž ani u nás ve městě nemáme zrovna ideální povrch na procházky...díky všem za rady

avanka
30. led 2009

Alucca, my mame x 1 a ja by som nikdy nemenila....som s nim spokojna az velmi, penova rucka nam nepraskla, madlo zatial nepouzivame, do terenu je super....

michal_spuntik
30. led 2009

Pro Bebulku:
pokud neuspěješ v Babypointu, neuspěješ v ČR v tuhle chvíli asi nikde. Spíš se jich zeptej, jak ti mohou pomoci oni než obvolávat různé prodejny. Jsou tam šikovní kluci a vždy si se vším poradili.

Pro holky, které zvažují, jestli tuhle značku koupit nebo ne:
Podle men je to nejlepší volba v poměru kvalita:cena. Bohužel teď s pádem koruny vůči dolaru (euro na X-lander nemá vliv) jde cena o trochu nahoru, ale i tak to bude výborná volba.
X3 a X1 jsou koncepčně zastaralé (ale chápu, že tlumiče u X1 mají svůj půvab 😉 )
Nejoblíbenější je nyní XA a trochu za ní XT (zvlášní je že u této značky se více prosazuje čtyřkolka, u jiných je to přesně obráceně - mám na to svou teorii) Pokud se pro XA rozhodnete - volíte dobře. Jen počítejte s tím, že odemčená kolečka jsou vhodná spíše do obchodu neob při pomalé procházce. Při vyšší rychlosti chůze u většiny (ne u všech) začínají kmitat a tak je potřeba je mít zamknutá.
Michal

cazadora
31. led 2009

alucca x1 ti naprosto schvaluju máme ho a koupili by jsme ho znova.máme sice 07 takže madlo je na muj vkus až moc dole ale to je takovej pidi detail. ručka sice praskla ale naší vinou rozšklubli jsme ho korbičkou při skládání do auta 😉 jinak tady u nás jsou silnice naprosto katastrofální a x+ vpohodě, jezdíme do lesa po poli sněhem a neni žádnej problém

irasek
31. led 2009

Ahoj, máme také XA a jsem s ním spokojená. Brzy budeme přehazovat na sporťák, čekáme jen na lepší počasí. Korbička není největší, ale je tam aspoň krásně zachumlaný v teplíčku. Nám se utrhla taška 🙄 a při reklamaci řekli, že to přetěžuji. A to tam vozím opravdu jenom pár věcí pro malého. Ale opravili. A pláštěnka se roztrhla ve švu snad po prvním použití. Ale jezdí se s ním výborně, takže drobnosti překousnu 😉

leu
31. led 2009

irasek: mohla bych se jenom tak informativne zeptat jak je vas malinky veliky?? ze se tam jeste vlezete... taky porad vahame kvuli korbicce a ze male bude mit v unoru pul roku... moc dekuji za odpoved

malivi
31. led 2009

leu: my vozili v korbičce téměř do 7mi měsíců, v té době 8,5kg a asi 70cm. pohodlně i s fusakem (nikoliv originálního od XLander). sporťák jsme jen vyzkoušeli těsně před Vánocemi a už jsme u něj zůstali. jen podotýkám, mám korbičku stašího data, asi 2006. rozměry se ale pokud vím, nezměnily. uváděny jsou pořád stejné, 74cm a 35cm. nicméně těch 35 cm na šířku je měřeno nahoře, nikoliv u dna, kde je to v neužším místě pouhých 28cm. originální vložka na dno byla oválná, já jsem udělala novou, která kopíruje dno do tvaru osmičky a tím se korbička opticky i fyzicky trochu zvětšila.

jezndíme s XA a veliká spokojenost. manipulace naprosto bezproblémová i jednou rukou. určitě bych uvítala pár vychytávek, ale celkově poměr cena výkon bezkonkurenční, aspoň pro mě... 😉

alucca
1. únor 2009

děkuji všem za super rady, včera jsem zašla do krámku a nestačila se divit. X1 se přestala vyrábět - v kolekci 2009 se s ní nepočítá. Na babypointu ho už nemají, možná by nám ho paní ještě někde sehnala, takže dneska poletíme ještě někam do Prahy a holt si asi koupím kočárek o půl roku dříve než jsem plánovala 😒 . Xa v krámku mají (mají na něj teď super ceny i na tu X1 a paní říkala, že jestli chceme čekat na 2009 tak v trojkombinaci nakonec přeplatíme cca 5tisíc, což je teda sakra hodně. Prý budou v trojkombinaci sahat až k 17 tis. to je teda darda, ale tak se pojedeme zeptat na víc míst a uvidíme, zatím to ae vypadá, že ani na netu nejsou x1 moc k dostání a pomalu je všichni stahují....

mady
1. únor 2009

Ahojky já mám taky xlander myslím že xt 😉 ten zeleno černý 2007 a jsem abnormálně nespokojená. V té době ale letěli tříkolky a tenhle byl za dostupnou cenu. Mám je sportovní. Ale jak tu píšou holky nejde dát do sedu a malýho štve že nevidí, manipulace se zvedáním lůžka s 14kg dítětem taky žádná sláva, nánožník jsem ani nepoužila neboť se mi tam malým s fusakem nevlezl. Krom toho mi do kočárku sněžilo ☹ Takže x-lander a ještě tříkolka už nikdy ☹

alucca
1. únor 2009

já právě tříkolku taky nechci, nakonec jsme dneska shlédli všechny - ta x1 je teda nic moc pro mě, představovali jsme si ho lepší, neseděl mi do ruky a vůbec mi prostě byl "nesympatickej" 🙂 zato u xa když jsem ho poprvé viděla a držela už tady u nás ve městě tak jsem si říkala "jojo, to je ono.." měli jste taky takový ten pocit, když jste kupovali kočárek, že jste k němu přišli a řekli..tenhle , to je on a žádný jiný..???problém je ale v tom, že příteli se líbí x3...bude to zajímavý boj, kdo nakonec ustoupí ☹

katka1981
1. únor 2009

Ahojte Maminky, velmi Vas prosim o radu!!! Mala som zaujem o kocik Bebe Confort High trek ale este som si ho nazivo nevyskusala. Dnes som v obchode drzala Kombinovaný kočík X-A LIMIT SÉRIA 2008 !!! (X-lander) a bol dost vymakany. Ale nema rucnu brzdu a je polsky. Poradte mi prosim, mate s nim skusenosti, alebo aspon s X-lander? Je potrebna rucna brzda na kociku? Je podstatna hmotnost kociku pre ovladanie? Dakujem za Vase tipy a rady.

irasek
1. únor 2009

leu: jsme drobnější, máme 7750g a v kočárku je s fusakem (ne s originálním). Ale už se snaží posazovat a chce koukat ven. Jenže kvůli počasí se ho tam snažíme ještě pozdržet...

alucca
2. únor 2009

jéé teď to zrovna řeším s kamarádkou, má quinny a říká, že brzda je na nic. já osobně jsem se fakt do XA zamilovala na první pohled a nějakou brzdu vůbec neřeším a že je z Polska? Přítel vždycky říkal, že nechce nic polskýho a teď říká že stejně všechno dělají číňani tak polsko taky ujde...(berte to s nadsázkou) 🙂 Pan Štefanič včera sice v Loskutákovi chválil brzdu a mamka mi dnes vštěpuje jak je to šikovná funkce, ale oni taky neměli brzdy a vyrostli jsme ve zdraví...nevím no..mě na tom x landeru nechybí..

katka1981
2. únor 2009

alucca: dakujem Ti. Mne manzel povedal, ze nech sa popytam, ci ju treba, lebo mi byvame v lese na strmsom kopci ale ten s rucnou brzdou nie je odpruzeny a ze ak by ju bolo treba,m da sa dorobit. Dakujem za tip.Ja zvazujem odpruzeny X-lander 1

alucca
2. únor 2009

Jéé holka včera jsme na něj koukali, přítel ho chtěl, že až budem jezdit na výlety tak bude odpružený, přesně jak říkáš - do lesa, ale on vůbec není příjemný - zdál se nám jakoby "tvrdší" než ty ostatní, příteli právě přišel nejmějčí ten X3... a pozor X1 se všude doprodává a není už moc k sehnání, v kolekci 2009 se s ním nepočítá, už se nevyrábí... to jsem si všechno zjistila, protože jsme ho opravdu chtěli, ale když jsme si ho osahali, byly jsme zklamaní. Brzdu bych na jednu stranu také užila - tchýně bydlí na strašně prudkém kopci a přece jen je to starší paní, ale svoje tři kluky taky zvládala se starým kočárkem z toho kopce tahat, tak to nemůže být tak strašné....určitě si ho jeďte někam osahat - oba dva, uvidíš, co ti manžel řekne (ten můj chce pružný sportovní kočík i do terénu - máme ve městě starou dlažbu, všude kočičí hlavy a drncá to jako blázen) 🙂

avanka
2. únor 2009

alucca a ja s tebou nesuhlasim, co sa tyka tvrdosti u x1....my sme s nim spokojni, pruzi nadherne, len ho treba pred pouzitim strieknut sprejom WD 40 a ono tie pruziny krasne povolia 🙂

Katka, ja by som do neho isla......brzda sa da dorobit za cenu, ze sa kociku nebudu davat dolu kolesa....ale to tu uz bolo vsetko pisane

pietra
2. únor 2009

alucca, ale na x1 treba to perovanie aj nastavit 😉 my ked sme ho kupili, tak som nadavala, ze pruziny ako svet a ziaden efekt tlmiaci, potom to manzel nastavil a paraaada. Najviac sa mi paci, ze kolesa su na takych vykyvnach loziskach, teda sa vedia prisposobit uplne terenu. Podla mna je to do lesa najvhodnesi kocik 😉 My x1 vyuzivame uz len na vylety, dovolenky a pod., na bezne prechadzky pouzivam jane forest. Ten ma prave rucnu brzdu, je to fajn, ale keby som si mala vybrat len jeden kocik z tychto dvoch, tak tu brzdu ozeliem a zoberiem radsej x1

alucca
2. únor 2009

aha tak ta prodavačka byla s prominutím úplná kráva, protože mi tohle neřekla, nechala nás přitom, že kočár je tvrdý a nelíbí se nám...navíc mi tvrdila, že podvozek 2007 a 2008 je naprosto stejný a teď jsem se zpětně dočetla, že 08 už mají kožené rukojeti, to jsme asi kápli na neochotnou prodavačku 😖

alucca
2. únor 2009

no to jste mě dostaly...to teda taky mohla říct, že se to musí přenastavit jak se komu líbí

alucca
2. únor 2009

a holky ještě mám dotaz - u sporťáčku XA jde napolohovat nožky do roviny nebo jak vám tam prťousci spinkají? nožičky dolu a jinak vleže, takže vlastně jakoby "sedí" ?????