Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

amymol
1. zář 2011

@slovnicek Přesně tak, máš pravdu. Tys vybrala pořádný kola a já zase to přehazování 😀 Ale myslím, že budeme spokojený obě dvě, kočárek vypadá suprově a nádherně se s ním jezdí ( po bytě zatím), manipuluje...

pavcza
1. zář 2011

ahojky,
mohu se podělit o zkušenost s XA a XQ. Komplet jsme si na mimi pořídili z druhé ruky XA z roku 2007 byl minimálně ježděný a právě jsem si myslela, jak úžasná budou kola a jak bude vhodný do našeho náročného terénu. Od prvního vyjetí to pro mne bylo zklamání, strašně drncal a já z toho byla na větvi, protože mi malého bylo líto, i když neplakal samozřejmě se mu to určo líbilo, ale já z toho šílela, co jeho malinká hlavička, i když byl v zimě ve fusaku. Ale časem jsem si zvykla, avšak přišla doba, kdy malej vyrůstal z korby a já zjistila, že chci ještě na něj vidět (necelých 6 měsíců), přeci jen je malý a hlavně ten starší šel do dost vysokého lehosedu. Takže probíhalo několik týdnů úsilovné hledání vhodného kočárku, alespoň ve sporťáku, i když jsem nechtěla o X-landeru ani slyšet, nakonec zvítězil XQ, přestože jsem se mu vždy vyhýbala kvůli těm předním kolečkům, které mi do našeho terénu přišly naprosto nevhodné, ale kvůli otočné sedačce jsem do něho šla a zatím nelituju. Kupodivu je i skvěle odpružen a projede náročné cesty mnohem lépe než XA (nevim jak je odpružován nový model, ten jsem nezkoušela), dokonce s těma malejma kolečkama neni žádný problém, ještě uvidíme v zimě. Zatím mám malého furt čelem ke mně a jsme spokojení oba dva a leh není úplně rovný, ale mnohem lepší než u starého. Jediné čeho se trošku bojim, jestli neni úzký a jestli se v zimě v kombinéze a s fusakem vejdeme. 😒 Snad ano. A jinak nedoporučuju tu větší x-landerovskou tašku je sice super prostorná, ale sama o sobě těžká, takže, když dodám plenu látkovou, papírovku, pár ubrousků a jiné nezbytnosti, je strašně těžká a už 2x mi tu vytahovací rukojeť zasekla. Jinak ve výsledku by mi ani ve snu nenapadlo, že si pořídim kočárek s menšími předními koly a nakonec je fakt lepší (pro mne) než XA. Je pravda, že XA je na každém rohu XQ jsem viděla snad jen 2x.

amymol
1. zář 2011

@pavcza Díky za zkušenost. Já v obchodě XQ vůbec neviděla, všude jen XA, prodavačka říkala, že o XQ nebyl zájem, tak je dali z kamennýho obchodu pryč.. 😒
Tašku na něj mám tu menší a zimní fusak jsem koupila emitex, ten x-landrovskej se mi zdál tenoučkej..

pavcza
1. zář 2011

@amymol kdyby XA bylo otočné, taky bych brala novej, ono je totiž rozdíl mezi produktem 2007 a 2011, lituju, že jsem se na začátku nechala unést a vzala první nabídku. Ale zase bych neměla tenhle a teď spoky jsem, i když mohl by mít ta přední taky nafukovací, ale jak říkám, zatím nemám žádný problém projet terénem a s menšími drncáky než před tím. Jinak já ho viděla v Pompu, kde pracuje tchýně, taky mě překvapilo, že ho tam maj a ještě říkám, jestli je to ten otočnej x-lander a ona, že ne... no já věděla, že to je ON 😀 tak jsme se šli podívat. A pak ho objednali a právě ta menší taška nebyla v naší barvě, tak mi dali tu větší, zvažuju, jestli jí nezkusit prodat a koupit tu menší, bohatě by stačila, fusak originál jsem neviděla, taky mám emitex, ale už z loňska, původně limetka, ale už je vypranej spíš do krémova, tak už ho neměním.

kesika
1. zář 2011

@terez27 Ahoj, my sme vybrali XA a môžem povedať, že po dvoch rokoch jazdenia je v perfektnom stave, len občas treba dofúkať kolieska. Najprv som myslela, že mi otáčanie športovej časti bude chýbať, ale nechýba. Aj tak za plnej prevádzky nikto neotáča, radšej sklopím striešku, ktorú má fantasticky veľkú a bohate to stačí na ochranu. Malá si bezproblémov zvykla, že ma nevidí. A ja ju vidím strešným okienkom. Začiatkom leta sme sa rozhodovali, či kúpiť golfáč, ale nakoniec žiadny z nich nebol lepší ako X-lander. Dokonca aj skladnosťou je porovnateľný.
Čo sa týka vaničky, je to kočík, čo má jednu z najväčších vaničiek. Malá sa narodila v septembri a ešte v polroku bola vo fusaku vo vaničke celkom pohodlne. Baby s inými kočíkmi už mesiac jazdili so šporťákom. Jediné, čo mi vadilo, keď sme prešli na šporťák, že do košíka bol horší prístup, keď malá ležala. Ale je to vec zvyku.

jahu348
1. zář 2011

kesika co je XA a XQ? Aky je tam rozdiel? Dakujem

kesika
1. zář 2011

@jahu348 Myslím, že už to tu baby písali o stránku dopredu. Skús pozrieť 🙂

marcet
2. zář 2011

Ahoj,v zimě synovi bude půl roku a mám pocit,že do hluboké korby se už nevejde a tak bude muset jít do sportáku,jakej fusak byste pořídily?Máte některá zkušenost?
A pak ještě jedna otázka,máme i autosedačku x lander a je v ní ta novorozenecká vložka,mám pocit,že za chvilku se mu už do ní nevejde hlavička,ale když se vyndá,tak dle mě tu hlavičku nebude mít až tak fixovanou.....máte některá i autosedačku?Díky 🙂

kesika
2. zář 2011

@marcet Ahoj, my sme mali fusak z Emitexu. Vajíčko sme mali tiež X-lander a novovložku sme vybrali asi po 3 mesiacoch. S hlavičkou nikdy nebol problém. Tým, že je v poloľahu, nejaké nebezpečenstvo nehrozí. Navyše ak je dieťa oblečené, že má napr. svetrík s kapuckou, tak to tú hlavičku troška zafixuje.

marcet
2. zář 2011

@kesika a ten fusak se v pohodě vešel do toho nánožníku(nebo jak se to nazývá) u sportáku?tak to sem ráda,mám pocit,že jakmile ho začnu dávat do té sedačky a rovnat mu tam tu hlavičku,tak vždycky řev..díky moc 😉

kesika
2. zář 2011

Fusak nemusíš dávať do nánožníku. Má diery na popruhy, takže dieťa má pripútané a fusak sa ani nehne. Zmestí sa tam v pohode a zima v ňom nebude. A ak by si mala pocit, že treba viac zababušiť, tak dáš navrch deku.

marcet
2. zář 2011

@kesika já jsem hlavně myslela,kdyby např.sněžilo,tak zda prostě může být jenom ten fusak..

kesika
2. zář 2011

@marcet Môže, aspoň ten náš má nepremokavý povrch 😉

marcet
2. zář 2011

@kesika dík 😉

amelie001
2. zář 2011

@marcet -Já mám Lodger Bunker a ten ještě využiju letos poslední sezonu a pak udělám kočárku sbohem🙂Ale fusak zůstane🙂Je to miláček 😵 Máš červnové dítko jako já,my jsme se s fusakem v pohodě vlezly do hluboké korby.

krankenschwester
4. zář 2011

Ahoj , s XQ sice skusenost nemam , ale mame doma XA 2010 a rozhdne by som si uz tento kocik -najma sportovu cast -uz nikdy nevybrala ☹ !S hlbokou casto sme boli spokojny ,az na to , ze sa neda polohovat chrbtova cast , ale to mi az tak neprekazalo.Ale co sa tyka sportu : jedina dobra vec je na nom strieska , ktora sa da v pripade zleho pocasia stiahnut fakt nizucko a babetku tam nefuka , ale inak ..... Priehladne okienko na strieske je fajn , pokial nesvieti silne slnko presne na hlavu dietatka ...tak sme dokupili slnecnik.Dalej madlo je velmi blizko tvare dietata - dcerka ho ma hned pri hlavke a ak sa smykne trosku nizsie, nic od nej nevidi ...a hlavny problem mojej nespokojnosti je podlozka - vlozka v sportovej casti , ktora ku kociku nie je vobec pripevnena , drzia ju tam len istiace popruhy pre dieta - to jest , pri kazdom nejmensom dcerkinom pohybe sa spolu s podlozkou smyka smerom nadol ☹ !!!Skusila som podlozku vybrat , ale tak sa mi to zdalo moc tvrde ...Na kratsie vzdialenosti sa to vydrzat da , ale napr. pri celodennom vylete je to des - nerobim nic ine , len kazdych par minut vytahujem dcerku s podlozkou smerom nahor ....Chrbtova cast sa neda dat do uplneho sedu , co by mozno ani nebol problem - ved ak dietatko chce , chyti sa madla a kym chce sedka , ked uz nechce zvali sa dozadu - ale to by tam nesmela byt ta nepodarena podlozka ...Proste dcerka vie krasne sama sediet , ale v kociku sedi - teda viac menej je zvalena , ako vrece zemiakov ...Ak by som mohla , sportvu cast by som si okamzite kupila inej znacky ....Ale nemozem , tak som si kupila aspon golfacik , v ktorom je dcerka ovela spokojnejsia !To je moja skusenost - tak pri kupe dbajte aj na toto.

jaru30
4. zář 2011

@krankenschwester naprosto souhlasím. S tou podložkou, madlem atd. je to peklo. I z něj hůř vidí. Malýmu se ve sporťáku prostě nelíbí. Jak ho tam dám, tak pustí nekonečnej řev. Jakmile ho přendám do golfek, naprostá spokojenost, hodí nohy nahoru a jedééém 🙂 Takže poslední měsíce používáme jen golfky. Sporťák mi tu stojí nevyužívaný, jen jako záloha, kdyby se něco stalo s golkama. Půjde do světa..... 😀

janinka1987
4. zář 2011

@krankenschwester
@jaru30
Holky, a proč to madlo nevyndáte? Od začátku jezdíme bez madla, nejdříve mi to přišlo zbytečné a pak už se mi ten kočárek s ním nelíbil (to že je blbě umístěné mě taky štvalo). Tak jsem ho vyndala a poutám jen 5-ti bodovým pásem, občas i bez popruhů na ramena a pohodička, prcek spokojený...Jo a ta vložka mě taky štvala, tak jsem jí nahoře přichytla dvěmi stehy a je po problému - když jí chci vyprat, prostě šmiknu dvě nitě a pak opět přišiju 🙂

krankenschwester
4. zář 2011

@janinka1987 A cim si to tam prosim Ta prisila - ocelovym lankom 🙂 ? Tiez som to skusala , ale nepomahalo .... A co sa tyka madla - bez neho to je este horsie , ako s nim ...Ale 100 ludi , 100 chuti 🙂

janinka1987
4. zář 2011

@krankenschwester 😀 Ocelové lanko né 🙂 Normální nití - v každém rohu jeden steh. A drží...

mia1111
4. zář 2011

Ahojte, ja mám XA-2009, tam je našťastie podložka prichytená hore pomocou suchých zipsov, takže sa nešmýka. U novších modelov mi vadí práve to veľké okienko na strieške a tá podložka - jednak, že nedrží a jednak ten materiál, taký umelý 😒 . Ja som s mojou verziou zasa veeeeľmi spokojná, mala som modro-čierny, predala som, chcela som kočík v inej farbe, tak som si povedala, že vyskúšam niečo iné, ale žiadny kočík mi nevyhovoval tak, ako XA, tak som kúpila znova ten istý, len v inej farbe, nech máme ja aj drobec zmenu 😉 . Neľutujem, že ho mám, v zime sa s ním jazdí výborne, v lete tak isto, golfky som si chcela pôvodne kúpiť, že aspoň na leto, ale v žiadnych by nebolo drobcovi tak pohodlne, ako v tomto kočíku. Som rada, že som si ho vybrala, určite si ho nechám aj pre ďalšie bábo, alebo zasa zoženiem v inej farbe. A čo sa madla týka, kým malý iba ležal, nesedel, tak si naň vykladal nožičky 😀 , keď sedel, tak som madlo len zdvihla dohora, mal ho nad hlavou a nezavadzalo mu. Alebo som ho úplne odopla. Teraz je už väčší, madlo mu už nevadí vo výhľade, je super, často sa naň zavesí 😉 . Nikdy mi nevadilo, že sa nedá otočiť sedačka, lebo na malého vidím cez okienko a on zasa vidí všetko pred sebou, tak sme spokojní obaja. Tá strieška proti slnku aj vetru je výborná, najlepšia vec na celom kočíku, netreba nič skladať, vyťahovať, dáždniky zvyknú zavadzať, toto je super. Videla som na mmb, že niektoré šikovné maminky vedia na zakrytie toho okienka ušiť taký kus látky, ktorý sa prichytí o striešku a zakryje tým pádom to okno, dieťaťu potom nepraží slnko rovno na hlavu. 😉 . Ja som naozaj s kočíkom spokojná 🙂 . A fusak mám Emitex 3v1, nepremoká, celú zimu sme s ním chodili, nánožník som vtedy vôbec nepoužívala.

klara.t
4. zář 2011

Já si na madlo také nestěžuji. Když jí vadí, dá si ho nahoru sama. Pak když se chce zavěsit, tak si ho dá dolů a visí na něm. Dá se i vyndat, tak není co řešit. Ta podložka je fakt mrcha klouzavá, ale nám sjíždí jen, když malá chce z kočárku vylézat a začíná si v něm stoupat (potvora, už s ní nejde nikam vyjet).
Jinak ho chválím kudy chodím. Je super. Na okénko mi má mamka ušila z černé podšívkoviny (mám Carbon) a kostic takový přehoz jehož konce zatočím kolem těch kloubů na stříšce a drží tvar (proto ty kostice). V tu chvíli jí tam nesvítí sluníčko. Používám to jen když opravdu praží. Má jen pár gramů, dá se smotat do kroužku, tak ho vozím v té zadní kapse stříšky a mám to vždy po ruce, takže okénko mi také vůbec nevadí. Spíš naopak, jsem ráda, že na malou vidím a ona se kdykoli chce koukne na mě.

kubinca
4. zář 2011

dnes sme si kupili sportovy kocik X-lander XA, farba desert, a zatial som z neho ocarena 😵 , uvidime ked vyrazime do ulic ci budem spokojna, ale ovladanie uplne super, lahucko jednou rukou, malej sa v nom velmi pacilo uz si v nom aj pospala, chrbatik sa da dat do polohy lezmo, nafukovacie koliecka, podla mna je vnutri dostatok priestoru a madlo som dala pekne dohora a povesala hracky 🙂 a asi jedine co mi vadi ze mala nie je natocena ku mne, ale jej to ocividne nevadilo, a ako baby pisu pekne sa da babo kontrolovat zhora 🙂 este poriesit fusak na zimu a sme vyzbrojeny 😀

emita
4. zář 2011

@krankenschwester a prečo nemôžeš vymeniť? veď predaj ten čo máš a kúp si nový. ja som tak vystriedala kočíkov 😀 x-lander je náš piaty a nedám naňho dopustiť. mám XA 2008. perfektný. ale už ide preč lebo ho nevyužívame ☹ mimochodom madlo sme skoro nikdy nepoužívali. nejako nám nechýbalo 😅

lenja123
5. zář 2011

@emita čítam, že máš XA 2008. Ja mám možnosť kupiť takýto športiak za dobrú cenu. Bude však z druhej ruky - predpokladám že ho využijem len cez zimu. Chcem sa ťa spýtať (ale aj ostatných, čo máte takýto typ) na čo si dať pri kúpe pozor - sú nejaké časti kočíka, ktoré sa vám viac kazili, alebo sa skôr opotrebovali? Predsa len to bude tri roky starý kočík. Ďakujem za všetky rady.

crysmile
5. zář 2011

@lenja123 ja mam xa 2007 a kupovala som tiez sportiak.. odporucam.. nie je vyhrkany ani nijako na nom nevidno ze by bol pouzivany, vsetko sa da oprat.. a teraz pri druhom babu som si dokupila len vanicku a mam super kocik za super cenu..

helsinka
5. zář 2011

@kubinca Ahoj, my sme kupovali X-Lander ako trojkombináciu a zatiaľ používame len vaničku a vajíčko. Za tých pár týždňov čo ho používam môžem povedať, že je super, akurát začalo v jednom koliesku niečo slabo "pukať" tak neviem, treba zistiť čo to spôsobilo . . .
Inak k tej športovej časti sme dostali aj originál fusak, fakt perfektný, zima jej v tom určite nebude, skúste pozrieť na nete, či sa to nedá dokupiť, lebo je vážne vymakaný . .
toľko moje postrehy 😀

emita
5. zář 2011

@lenja123 jediné čo sa dá nášmu kočíku vytknúť je vyťahaná farba-ale to neovplyvníš a potom že zips na nánožníku sa niekedy rozchádza ak ho neopatrne zapnem-už je vychodený. tak si skús ako sa zapína nánožník keď budeš kupovať. konštrukcia v 100 % stave. "šliape" ako nový 😀

lenja123
5. zář 2011

@emita ďakujem, vyťahaná farba sa asi ani nedá prehliadnuť 😎 , ten nánožník určite vyskúšam ako sa zapína, v zime ho určite naplno využijeme - samú by ma nenapadlo skúšať ešte aj zapínanie 😅 .

kubinca
5. zář 2011

@helsinka no oni nam tvrdili ze ten nanoznik je zatepleny, ale teda nezda sa mi to velmi teple 😅 a pozerala som ceny tych original fusakov tak to nie je az take katastrofalne 🙂 inak nasa mala bojkotovala hlboku vanicku uz od narodenia tak sme vozili len vo vajicku, takze nam bol hlboky kocik nanic, nastastie sme ho mali len zdedeny... a teraz v tomto sportovom jej vobec nevadi ze lezi rovno 😀